Şimdi Ara

Topladığım sistem hakkında yorumlarını bekliyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
189
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

forumdaki arkadaşların tavsiyeleri biraz kendi tecrübelerim derken yeni bilgisayarımı topladım.

Yorumlarınızı bekliyorum.

Anakart MSI Z270 Pro Carbon (100 TL MSI geri ödeme + Steelseries V2 Gaming kulaklık + For Honor oyun hediyeli )
    http://www.hepsiburada.com/msi-z270-gaming-pro-carbon-intel-z270-3800mhz-oc-ddr4-soket-1151-atx-anakart-p-HBV0000032596

Ekran kartı MSI GTX1060 6 GB 192bit Armor (Hediye yok )
    http://www.hepsiburada.com/msi-geforce-gtx-1060-6gb-192bit-gddr5-dx12-pci-e-3-0-ekran-karti-gtx-1060-6gt-ocv-p-HBV000001TXL6

İşlemci i7-7700K Kaby Lake
    http://www.hepsiburada.com/intel-kaby-lake-core-i7-7700k-4-2ghz-8mb-cache-lga1151-islemci-p-HBV000003255E

Ram Adata XPG Dazzle Red Led 16 GB 2800 MHZ
    http://www.hepsiburada.com/adata-xpg-dazzle-red-16gb-2x8gb-2800mhz-ddr4-ram-ax4u2800w8g17-drd-p-HBV000003K4JY

Kasa Corsair Carbide Champ/SPEC-01 600W 80+ PSU Kırmızı Ledli
    http://www.hepsiburada.com/corsair-carbide-champ-spec-01-600w-80-psu-kirmizi-fanli-pencereli-midtower-kasa-cc-9020114-eu-p-HBV000002VEFG

Soğutucu NZXT Kraken X42
    https://www.coraxalpha.com/nzxt-kraken-x42

Mousepad Roccat TAITO Mid-size (Hediye )

HDD WD 1TB 7200 RPM (Almadım bende vardı)

Monitör BenQ Senseye3 FullHD (Almadım bende vardı)

Topladığım sistem hakkında yorumlarını bekliyorum.

• O ekran kartı için o anakart ve işlemci fazla gereksiz. İşlemci ve anakarttan kısıp ekran kartına yoğunlaşman daha mantıklı olabilirdi.
  • Çok iyi bir sistem hayırlı olsun.
  • Güle güle kullan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BeyazZenci01

O ekran kartı için o anakart ve işlemci fazla gereksiz. İşlemci ve anakarttan kısıp ekran kartına yoğunlaşman daha mantıklı olabilirdi.

Onu düşündüm hocam fakat işlemci ve anakart ileriye dönük tuttum. Bu ekran kartı beni 1 seneden fazla götürür borcum azaldığında satıp daha yenisini alabilirim.
  • Teşekkür ederim çok sağolun
  • bence yanlış yapmışsın gtx1080 lerin fiyatı ciddi derecede düşmüşken ben olsam o parayı işlemci yerine ekran kartına verildim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

bence yanlış yapmışsın gtx1080 lerin fiyatı ciddi derecede düşmüşken ben olsam o parayı işlemci yerine ekran kartına verildim.

Aynen.. o cracken , anakart ve i7 gereksiz olmuş. onlar yerine gtx 1080 ve civarında bi sistem rahat kurulabilirdi..
  • Olumlu bır yorum olacak bastan belırteyım

1-Ram ler Adata markasını kullanmadım ama 25-30tl farkla corsair 3000mhz ram alıyordunuz
    2-Sogutucu tabıı sızın tercıhınız yada bırısı onerdı bılemem ama 240mm lık bır sogutucu
    daha ıyı olacaktır
    H100 h115 gibi yaza farklı markanın

3-Dıger uyelerın soyledıklerıne katılıyorum

Tahmınımce oyun odaklı topladınız
    gtx 1060 yerine 1080 almak mantıklı olacaktı
    Ankart ve ıslemcıden kısarak

gtx 1080 aldıgınızdada monıtor sızı buyuk ıhtımalle yarı yolda bırakacaktı

İleriye dönük topladıgını ıletmıssınız ayrıca
    Şu donemlerde ozellıkle yenı urunlerın pıyasaya cıkagı donemde
    rx 500 serisi vs gibi
    Pc toplamak bana mantıklı gelmıyor
    Daha ileri dusunmeden yakın gelecege bakıp (1ay gıbı)
    daha ıyı bır sıstem toplanabılırdı
  • Hayırlı olsun, güle güle kullanın.

Diğer arkadaşların da dediği gibi 1060 için işlemci ve anakart abartı olmuş. Ancak elinizdeki monitör 1080 için yetersiz kalacağından ve bütçenizin durumunu göz önüne aldığımızda mantıklı bir hareket gibi duruyor. İleride bütçe düzeldiğinde monitör ve ekran kartı takviyesi ile sistem tamamlanır.
  • Parayı nereden buluyorsunuz ben anlamıyorum ki, biri dağıtıyor da bizim mi haberimiz yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: draqpit42

Hayırlı olsun, güle güle kullanın.

Diğer arkadaşların da dediği gibi 1060 için işlemci ve anakart abartı olmuş. Ancak elinizdeki monitör 1080 için yetersiz kalacağından ve bütçenizin durumunu göz önüne aldığımızda mantıklı bir hareket gibi duruyor. İleride bütçe düzeldiğinde monitör ve ekran kartı takviyesi ile sistem tamamlanır.

Hocam tamda bahsettiğiniz yorum üzerinden düşünerek hareket ettim. 1080 kartta monitör beni bırak diyecekti bütçem 4000 TL civarıydı. Ağustos sonu gibi ekran kartını ve monitörü değiştirebileceğim gibi duruyor.

Soğutucu fiyatı yüksek görsel olarak beni çok etkiledi soğutma performansı gayet başarılı yurtdışı testlerinde 120 için fazladan 100 TL gibi bir para verdim oda tasarımına gitti diyeli :)

Soğutucu hariç ürünlerin hepsini hepsiburada.com %18 ile aldım. indirimden faydalanılabilmek için hb stoklu olması lazımdı. Corsair lar ya stok bitmişti yada kasıtlı kaldırdılar. O yüzden bu ramleri aldım. 430 TL'ye geldi.

hedefim yakın tarihte (3ay) ssd almak. 6 ay sonrada ekran kartı ve monitör değiştirmek olacak. Bu şekilde yaptıktan sonra işlemcide anakartta yerinde olmuş olur.

Yorumlarınız benim için değerli herkese ayrıyetten teşekkür ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: neutumn

Parayı nereden buluyorsunuz ben anlamıyorum ki, biri dağıtıyor da bizim mi haberimiz yok.

yemedim içmedim. tek eğlencem bu :) Xbox one vardı onu sattım eski kasamı da sattım geri kalanlarda karttan carrtt diye çektim :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: InsideR

Olumlu bır yorum olacak bastan belırteyım

1-Ram ler Adata markasını kullanmadım ama 25-30tl farkla corsair 3000mhz ram alıyordunuz
    2-Sogutucu tabıı sızın tercıhınız yada bırısı onerdı bılemem ama 240mm lık bır sogutucu
    daha ıyı olacaktır

rx 500 serisi vs gibi

hepsiburada indirimden faydalanmak için hepsiburada stoklu olması lazımdı corsairlar vardı stoklarında bitti yada kaldırdılar. adata 420 TL'ye geldi. Yurtdışında i7 ile bir çok teste sokmuşlar sorun çıkarmıyor herkes memnundu. Alınabilir fiyat anlamında adata vardı.

soğutucu konusu tasarımına aşık oldum resmen çok kararsızdım sevdiğim olsun içimde kalmasın diye aldım. Ama performans konusunda çok başarılı ona dikkat ettim. tasarımına para vermiş oldum fazladan :)

Anakart ve işlemciden kısma konusunda çok yorum aldım tavsiyeleri oldu mantıklı olabilir ama ileride anakart değişimi demek sistem değişimi demek işlemciyi de sürekli değişime sokamıyorsun. çok düşündüm bunun için. Ekran kartını değiştirsem monitörde beni değiştir diyecekti :) bütçe iyice şişecekti sonra. 6 ay sonra borçlarım bitince ekran kartını satarım o dönemde varsa yeni kart onları tercih ederim ve iyi bir monitör alırım diye düşündüm. Bu şekilde yaparsam daha kontrol edilebilir diye düşündüm.

GTX1060 6GB çokmu kötü yav şüphede kaldım şimdi

• bloodrap kullanıcısına yanıt
    1060 ile 1080p'de sorun yaşamadan oyun oynarsınız, ekran kartı fetişistlerine çok kulak asmayın 1080 alsan nolacak almasan nolacak, monitör belli sonuçta, ha 60fps almışsın ha 160fps.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Meniz

1060 ile 1080p'de sorun yaşamadan oyun oynarsınız, ekran kartı fetişistlerine çok kulak asmayın 1080 alsan nolacak almasan nolacak, monitör belli sonuçta, ha 60fps almışsın ha 160fps.

eyvallah hocam sağolasın :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bloodrap

quote:

Orijinalden alıntı: InsideR

Olumlu bır yorum olacak bastan belırteyım

daha ıyı olacaktır

rx 500 serisi vs gibi

hepsiburada indirimden faydalanmak için hepsiburada stoklu olması lazımdı corsairlar vardı stoklarında bitti yada kaldırdılar. adata 420 TL'ye geldi. Yurtdışında i7 ile bir çok teste sokmuşlar sorun çıkarmıyor herkes memnundu. Alınabilir fiyat anlamında adata vardı.

soğutucu konusu tasarımına aşık oldum resmen çok kararsızdım sevdiğim olsun içimde kalmasın diye aldım. Ama performans konusunda çok başarılı ona dikkat ettim. tasarımına para vermiş oldum fazladan :)

Anakart ve işlemciden kısma konusunda çok yorum aldım tavsiyeleri oldu mantıklı olabilir ama ileride anakart değişimi demek sistem değişimi demek işlemciyi de sürekli değişime sokamıyorsun. çok düşündüm bunun için. Ekran kartını değiştirsem monitörde beni değiştir diyecekti :) bütçe iyice şişecekti sonra. 6 ay sonra borçlarım bitince ekran kartını satarım o dönemde varsa yeni kart onları tercih ederim ve iyi bir monitör alırım diye düşündüm. Bu şekilde yaparsam daha kontrol edilebilir diye düşündüm.

GTX1060 6GB çokmu kötü yav şüphede kaldım şimdi

1060 kotu degıl

ama 7700k gıbı bır ıslemcı gorunce gonul daha ıyısını arıyor

tabıı sızın tercıgınız yapabılecek bısey yok
    butce ona yetmıs

yakın zamanda e.kartı guncellemesı yapılacagını soyluyorsunuz
    bu durumda mantıklı

6ay sonra ıyı bır e.kartı ve monıtor ıle guncelleme yapaarsanız durum daha ıyı olur

• Sistem iyi, iyi olmasına da; o sisteme o kasa ve psu ve de armor 1060 pek iç açıcı durmamış. Ama almışsınız artık. Hayırlısı olsun ve güle güle kullanın. Yeni seri çıakcak kartlara göre 2-3 sene sona ekran kartı değişimi yaparsınız artık. Bir de böyle bir sistemde ssd olmaması dikkâtimi çekti. Ssd şart.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 25 Mart 2017; 9:37:36 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: techniquest35

Sistem iyi, iyi olmasına da; o sisteme o kasa ve psu ve de armor 1060 pek iç açıcı durmamış. Ama almışsınız artık. Hayırlısı olsun ve güle güle kullanın. Yeni seri çıakcak kartlara göre 2-3 sene sona ekran kartı değişimi yaparsınız artık. Bir de böyle bir sistemde ssd olmaması dikkâtimi çekti. Ssd şart.

SSD araştırıyorum nisan gibi alacağım kampanya kovalıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: BeyazZenci01

O ekran kartı için o anakart ve işlemci fazla gereksiz. İşlemci ve anakarttan kısıp ekran kartına yoğunlaşman daha mantıklı olabilirdi.

+1👍🏻

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.