Şimdi Ara

Topladığım Pc Kendini Kapatıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar kendime aşağıda özelliklerini yazacağım pc yi topladım kurulumunu kendim yaptım. Makine açılıyor usb den win 10 kurulumuna giriyorum. Kuruluma başlar başlamaz veya biraz ilerleme kaydedince pc kendini kapatıyor. Yeniden açılma yok sadece kapanıyor. Öncelikle güç kaynağı aklıma geldi ama ondan olma şansı az gibi. Cevaplara şimdiden teşekkürler.

Anakart B450 Tomahawk
    Cpu ryzen5 2600
    Ekran Kartı: Msi Rtx 2070
    Ram: Gskill 3200 2x8
    Spu: High Power 850 watt gold super go
    Kasa:Nzht h500
    ssd Samsung evo 250gb

• Islemci sogutucusunu sokup tekrar takmanizi oneririm. Islemci soguyamadigi icin isinip kapaniyor gibi geldi.
  • Güzel sistem öncelikle,

win 10 kurulumuna geçmeden bios menüsünde kapanmadan stabil duruyor mu ?
    Başka bir usb'ye format atıp sağlıklı win 10 aktarıp onla denedin mi?

Kendini direkt kapatması sanki güç kaynağıyla gibi alakalı geliyor.

Asgari akla gelen denemeleri yap. Tek ram ile dene, güç bağlantılarını doğru yaptığından emin ol, Yükleme yapmaya calıstığın HDD ise onun sata ve güc bağlantılarını kontrol et.
  • İslemciye macun surdunmu .fan çalışmıyor olabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşlemci ısısı
    Bellekleri daha düşük bir frekansda çalıştırmak
    Başka bir psu ile denemek
    Başka bir gpu ile denemek

Gibi konfigürasyonları deneyerek problemli parçayı tespit etmeniz gerekiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CCaaNN

Islemci sogutucusunu sokup tekrar takmanizi oneririm. Islemci soguyamadigi icin isinip kapaniyor gibi geldi.
    işlemci çok ısındığı içinmiş problem. fanı tekrar bağlayınca problem gitti. bir kaç ufak problemle uğraştım ama şimdi çok iyi çalışıyor. ram lerden 2933 gibi bir destek alabiliyorum. 3200 vermiyor b450 en fazla o kadar mı destekliyor acaba bilmiyorum. onun dışında işlemcinin ısınma problemi olabilir ilerisi için sıvı soğutucu tavsiyesi, 4 tane rgp fan ve bir de 2+1 ses sistemi için fikirleriniz varsa dinleyebilirim. Ekran olaraktahttps://www.amazon.com.tr/gp/product/B0792CYMCN/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1 aldım çok deneyemedim ama güzel gibi duruyor 1080p için işimi görücektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anlsons -- 29 Mart 2019; 18:38:22 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.