Şimdi Ara

TOPÇU VE FÜZE OKL. K.LIĞI ANKARA POLATLI çıkanlar buraya (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.603
Cevap
17
Favori
468.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben de onu araştırıyorum da bir sonuca varamadım.
  • Merhaba tertipler bende polatlıdayım .

Adı ve Soyadı :MEHMET KARABURGU
    Baba Adı :AHMET
    Doğum Yeri :ŞARKIŞLA
    Kuvveti :Jandarma
    Sınıfı :Topçu
    Statüsü :Yedeksubay
    Branş :TEKNİK ÖĞRETMEN (BİLGİSAYAR TEK.)
    Kabul Toplanma Merkezi
    Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi TOPÇU VE FÜZE OKL. K.LIĞI ANKARA POLATLI
  • walla beyler benım bıldıgım meslek kurası kucukyalıya gıdıyor.18 gun acemılık yapıp sonra rutbeyı takıyor.Brans olarak meslek yazanlarda meslek kurası olabılır!yaw bende inşaat muh. benı gıtmısler adestım/gozetleme yapmıslar arkadas o nedır yaw!Ama beyler sıze sunu soyleyım aldıgım bılgılere gore asırı dısıplınlı bır yere dustuk haberınız olsun.Elını sallasan rutbelıye carpıomus mıllet slm durmaktan sag kol kas yapmıs.Yani kıcımızı yaya yaya askerlık yapamayacaz anlayacanız.Bıde dıger yerlere gore denetleme fazla oluyormus Ankaraya yakın oldugu ıcın!Bunun avantajı olarakta yemekler cok ıyıymıs,bızım kalacagımız yerler temızlık acısından cok guzelmıs bıde dewamlı sıcak su akıyormus.Egıtım olarakta sabahları ders egıtımı ogleden sonrada spor egıtımı varmıs.Benım ogrenebıldıklerım bunlar tabı ne kadar dogruluk payı var gıdınce gorecez.Sızın ogrenebıldıgınız bısey varmı beyler???????
  • arkadaşlar yedek subay olarak polatlıda askerliğini yapanlar için konuşuyorum sanırım yemininizi ettiniz yaklaşık 2 ay sonra birliklerinize katılacaksınız polatlıyla ilgili bana sormak istediğiniz herhangi bişey olursa çekinmeyin sorun dersleriniz başladıysa fazla kasmayın tabi dereceye girme gibi bir düşünceniz yoksa bizde ilk 3 kendisi seçmişti 4.bir çekdi hakkari zaten ilk 20 doğuyu bitirmişdi bize pek kalmamışdı:) tabi sonuçda nasip kısmet işi 3 de biriniz kıbrısa gelecek kıbrıs çekebileceğiniz en kötü yer onu söyleyim kurayı çekdiğinizde buraya düşen olursa her türlü yardım ederim neyse hepinize kolay gelsin gelinde bizde 120 den düşelim:)
  • Merhaba tertipler bende polatlıdayım .

Adı ve Soyadı :SERHAN SARIGÜL
    Baba Adı :SÜLEYMAN
    Doğum Yeri :TEKİRDAĞ/MURATLI
    Statüsü :ÇNR.Aİ.UZ.ÇVŞ.
    Branş :BİLGİSAYAR TEK (PROG. YÜKSEK OKUL)
    Kabul Toplanma Merkezi

arkadaşlar yanlız ben statünün tam açılımı nedir bir türlü bulamadım ve merak etmekteyim bilen varsa yardımcı olabilirmi. 25 mayıs pazar günü teslim olacağım.pazar sabah ankarada olacağım tekirdağdan giden arkadaşlar varsa toplana biliriz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: gexcer

Merhaba tertipler bende polatlıdayım .

Adı ve Soyadı :SERHAN SARIGÜL
    Baba Adı :SÜLEYMAN
    Doğum Yeri :TEKİRDAĞ/MURATLI
    Statüsü :ÇNR.Aİ.UZ.ÇVŞ.
    Branş :BİLGİSAYAR TEK (PROG. YÜKSEK OKUL)
    Kabul Toplanma Merkezi

arkadaşlar yanlız ben statünün tam açılımı nedir bir türlü bulamadım ve merak etmekteyim bilen varsa yardımcı olabilirmi. 25 mayıs pazar günü teslim olacağım.pazar sabah ankarada olacağım tekirdağdan giden arkadaşlar varsa toplana biliriz.

ÇNR.Aİ.UZ.ÇVŞ. : çok namlulu roket atar ateş idare uzmanı çavuş

zevklidir takma kafana

• bende gidiyorum88 /2 ankara polatlıya topcu olarak silüs de 600 mm cavus vs biseyler yazıyordu ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yaran -- 16 Mayıs 2008; 21:56:45 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: TopcuAtgm

ÇNR.Aİ.UZ.ÇVŞ. : çok namlulu roket atar ateş idare uzmanı çavuş

zevklidir takma kafana

çok saolasin dostum :) adindan belli zevkli bisey sanirim kismet artik :) orada gorusmek isterim buradaki arkadaslarla...
  • quote:

Orjinalden alıntı: yaran

bende gidiyorum88 /2 ankara polatlıya topcu olarak silüs de 600 mm cavus vs biseyler yazıyordu ..

dostum 28 günlük takılırsın orda ondan sora dağıtım olursun ya polatlıdaki kışlalara yada tekirdağa

600mm ler 28 gün acemi yapıo bende orda yaptım acemiyi ben 70 günlük yaptım adestim çavuş olarak tekirdağa gelirsen 105. topçu alayına rahat edersin bende tekirdağdayım göz açıp kapayana kadar geçer bide ordaki uzman çavuşlara dikkat edin kasım uzmanla necati uzmandan geri kalanlarına güvenmeyin hepsi terörist:D

88/1 kral tertip:D
  • quote:

Orjinalden alıntı: asker88-1

quote:

bende gidiyorum88 /2 ankara polatlıya topcu olarak silüs de 600 mm cavus vs biseyler yazıyordu ..

dostum 28 günlük takılırsın orda ondan sora dağıtım olursun ya polatlıdaki kışlalara yada tekirdağa

600mm ler 28 gün acemi yapıo bende orda yaptım acemiyi ben 70 günlük yaptım adestim çavuş olarak tekirdağa gelirsen 105. topçu alayına rahat edersin bende tekirdağdayım göz açıp kapayana kadar geçer bide ordaki uzman çavuşlara dikkat edin kasım uzmanla necati uzmandan geri kalanlarına güvenmeyin hepsi terörist:D

hadi ya 28 günmü yapcam verdigin bilgiler icin saol kardesiM..

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: asker88-1

quote:

hadi ya 28 günmü yapcam verdigin bilgiler icin saol kardesiM..

kardeş kusura bakma senin çavuş adayı oldunu göremedim çavuş adayları otomatikman 70 gün yapıo eğer er sen 600mm likler 28 gün yapıo ama çavuş adayları 70 gün

ama emin ol acemiyi ne kadar uzun yapoarsan o kadar kıyak :D ben de 70 gün yaptım askerlikten 70 gün yedik şu an tekirdağdayım 105. top.u alayı karargah ve hizmette o kadar rahat olmasına rağmen acemiyi arıyom

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asker88-1 -- 19 Mayıs 2008; 16:46:00 >

• Ankara polatlıda 88/2 olarak 40 .günüM ayin 20 sinde yemin töreni oldu simdi de carsi iznindeyiM Adestim cavusum 1 agustosta dagitim vaR ...
    dogu agirlikli cıkıyor mus heralde dagitimlar ...İlk 1 ay cok kötü gecti diyebiliriM
    Kötü tarafları :
    yemin türenine kadar cok ezilceksniz İlk hafta icinde kacmayi düsünebilrisiniz Bütün amele isleri yaptık genelde sabah 5:45 gecede 22:00 -23:00 arasi koguslara sokulduk günesin bagrinda saatlerce egitim yaptık hele yemin töreni calismalari uzun kollu kamuflajla satlerce günesin bagrinda calisma yapıorsun saatlerce süren uygun adim yüsüyüslerle ayaklari hissetmiyorsun zamanla..Vücüddan akan terde aykkabida birikerek ayakkabıda göl olusturuyor Yemeklerde cok kötü genelde yemiyoruz Hangi yemegi yerseniz yeyin aynı tat var kantinden takviye yaparsınız ...
    Genelde sakarya kıslasina gittik kamyonlarla götürüyorlar Orda fidan dikersiniz hertürlü amele isleri polatlının cöl sıcaklıgında yaparsaniz deriniz 4,5 sefer atar o kesin

Hic biseye parmak kaldirmayın atlamayın ..bilgisayardan anlayanlar cıksın deyip bilgisayar odalarini temizletirler ...

• quote:

Ankara polatlıda 88/2 olarak 40 .günüM ayin 20 sinde yemin töreni oldu simdi de carsi iznindeyiM Adestim cavusum 1 agustosta dagitim vaR ...
    dogu agirlikli cıkıyor mus heralde dagitimlar ...İlk 1 ay cok kötü gecti diyebiliriM
    Kötü tarafları :
    yemin türenine kadar cok ezilceksniz İlk hafta icinde kacmayi düsünebilrisiniz Bütün amele isleri yaptık genelde sabah 5:45 gecede 22:00 -23:00 arasi koguslara sokulduk günesin bagrinda saatlerce egitim yaptık hele yemin töreni calismalari uzun kollu kamuflajla satlerce günesin bagrinda calisma yapıorsun saatlerce süren uygun adim yüsüyüslerle ayaklari hissetmiyorsun zamanla..Vücüddan akan terde aykkabida birikerek ayakkabıda göl olusturuyor Yemeklerde cok kötü genelde yemiyoruz Hangi yemegi yerseniz yeyin aynı tat var kantinden takviye yaparsınız ...
    Genelde sakarya kıslasina gittik kamyonlarla götürüyorlar Orda fidan dikersiniz hertürlü amele isleri polatlının cöl sıcaklıgında yaparsaniz deriniz 4,5 sefer atar o kesin

Hic biseye parmak kaldirmayın atlamayın ..bilgisayardan anlayanlar cıksın deyip bilgisayar odalarini temizletirler ...

doğu kısmını hiç düşünme komando seçimlerine girmediysen ordan doğuya gitmek çok zor ihtimal
    ooo sakarya kışlası hala devam edio demekki kesin onlar bizim diktiklerimizi size söktürüp baştan diktiriolardır
    birde orda mühümmat taşıma oluyodu 90 kiloluk top mermilerini bi depodan dierine taşıtıp durdular :D

• hepinize hayırlı olsun arkadaşlar,ben de Konya dan tahminim 17 veya 18 Temmuz da Polatlı Top.ve Füze OK.K.lığı'nda olmam lazım,Asteg. sınavı için.Verilen kağıtta 31.07.2008 tarihinden itibaren yukarıda yazılı test ve mülakat merkezine sevk edileceksiniz diye yazıyor.Anladığım kadarıyla benim acemilik burada olacak ya da bilmiyorum ben öyle yorumladım.Neyse sağlık olsun bu sayede Angara'yı da görmüş olcaz Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim,Allah hepimizin yardımcısı olsun..
    Şahin Ekinci
    Konya
    Yedek Subay Aday Adayı
  • quote:

Orjinalden alıntı: sahanne

hepinize hayırlı olsun arkadaşlar,ben de Konya dan tahminim 17 veya 18 Temmuz da Polatlı Top.ve Füze OK.K.lığı'nda olmam lazım,Asteg. sınavı için.Verilen kağıtta 31.07.2008 tarihinden itibaren yukarıda yazılı test ve mülakat merkezine sevk edileceksiniz diye yazıyor.Anladığım kadarıyla benim acemilik burada olacak ya da bilmiyorum ben öyle yorumladım.Neyse sağlık olsun bu sayede Angara'yı da görmüş olcaz Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim,Allah hepimizin yardımcısı olsun..
    Şahin Ekinci
    Konya
    Yedek Subay Aday Adayı

Olmazmı çnr larin füzelerini tasıyorduk .Bu arada komandoya aldilar beni ama elendim muayenede :)) Komando secilenler ve komando muayenesine girmeyenler .. Komando oldular Yani komando olmamak icin muayeneye girip elenmeniz sart yarimizi hakkari otluca komando sırnak akcay komando Tunceli komando siirt komando kayseri ve bolu komando ya yolladilaR ..Ben Kıbrıus lefkose 28.mekenize ye cıktı Dikkatimi ceken doguya gidenler hep sınavda kötü alan ve saf derecesinde elemanlar vardi silah tatumayacak derece adamlar komando olup doguya gittiler ...:))))))

• kıbrısa düşenler işiniz çok zor olacak
  • s.a arkadaşlar,
    Polatlı'ya topçu olarak geliyorum. Halen yedek subay olarak orada bulunan arkadaslardan biraz bilgilendirme bekliyoruz.
    teşekkürler :)
  • Adı ve Soyadı İSMAİL ENGİN ÖZDEMİR
    Doğum Yeri SARICAKAYA
    Kuvveti Kara Kuvvetleri
    Sınıfı Topçu
    Statüsü Yedeksubay
    Branş ADESTİM/GÖZETLEME SB.
    Kabul Toplanma Merkezi
    selamlar bende polatlıdayım ...
  • Aday No 11581
    Adı ve Soyadı HÜSEYİN DURSUN
    Baba Adı MEHMET
    Doğum Yeri REŞADİYE
    Kuvveti Jandarma
    Sınıfı İkmal
    Statüsü Yedeksubay
    Branş İNGİLİZCE ÖĞRETMENİ
    Kabul Toplanma Merkezi
    slm arkadaşlar bende polatlıdayım sanırım.. b kaç soru sormak istiyorum ..
    yedek subay olunca acaba kaç ay acemilik görücez ..acemilik bittikten sonra gönderiyolarmı..benim branşta ing öğrtmenliği yazıyor biz acemilik bittikten sonra ders falan mı vericez ...giderken yanımızda neler götürelim mesela cep tlfonu alalımmı...
    yardımcı olursanız çok sevinirim... bu arada msn adresimi yazıyorum iletişim kurmak isteyen arkadaşlar kaydedebilr.. teoturka@hotmail.com
    şimdiden ederim lütfen cvp yazın

• evet...323. dönem arkadaşlara hayırlı uğurlu olsun... öncelikle adestim ve yer ölçme çıkan arkadaşlar fazla üzülmesinler.. dua etsinler komando çıkmamış..

321. dönem meslek kurasıyım. polatlı'da eğitim gören ilk dönem bizdik. ilk olduğumuz için biraz aksaklıklar olsa da herşeyimiz sıfırdı(tektip,bot,kep vs)..muhtemelen size bizim kullandıklarımızı verecekler merak etmeyip paso yattığımız için pek kullanılmış sayılmaz onlar. bu arada giyeceğiniz şey kamuflaj değil,çin ordusu misali acı yeşil renginde bişi giyeceksiniz. genelde askeri inzibatların giydiği kıyafetlerdir.
    meslek kurası çeken arkadaşla (branşında hukukçu,inş müh,mütercim tercüman,bilg müh vs vs) yazanlar 18 günlük kısa ve eğlenceli bir eğitim geçirecekler..en azından bizim öyleydi. 18 gün boyunca konferans salonunda (sistem değişmediyse tabi) bol bol uyuyabileceğiniz uzuuun dersler olacak.sabah başlar bu dersler akşam 5e kadar sürer. arada molalar ve öğle yemeği vardır. bu derslerden bir test sınavı (gayet kolaydır eğer çalışırsanız) ayrıca yanaşık düzen eğitiminden bir sınav (rahat-hazırol,sağa,sola,geri dön,selam dur vs vs) ve G3 piyade tüfeği ile 25 mt'den yatarak kağıt hedeflere ateş edeceğiniz bölümü ve silah(sök-tak) ve basit askeri manevraları kapsayan mekanik-nişancılık sınavı olacaksınız. buradaki en önemli sınav yazılı sınavdır.zira %5lik dilime girmek istiyorsanız kastıracaksıınız bu sınavda. benim yanaşık düzen ve mekanik-nişancılık 100-100 olmasına rağmen yazılıdan 85 küsür aldığım için ilk 13e (bizim sayıda %5e tekabül ediyordu) girememiştim. (gerçi yine gelibolu ask.mahkemesi gibi güzel bi kura geldi)..

yanınızda çok fazla eşya götürmenize gerek yok.. size sünnet kıyafetini andıran bir pijama,havlu,terlik ve bikaç lüzumlu şey ilk katıldığınız anlarda veriliyor zaten. bol bol çamaşır götürün,çorap götürün..size 75 YTL'ye içindekilerin toplam değeri ancak 25 YTL eden lüzumsuz bir çanta satacaklar,içeriğine güvenmeyin,siyah pilot ve tükenmez kalem götürün(bu sene verebilirler siz bilirsiniz).. bol bol telekom kart götürün,mehmetçik kart bi işe yaramaz eğer cep arayacaksanız. tras malzemelerinizi,fazladan bir terlik(orda 1 adet veriliyor),banyo el yüz havlusu,pudra,silikon tabanlık,sıvı sabun fln götürün. asker cüzanı edinin bir tane. bot kilidi fln götürmenize gerek yok sonuçta herkes okumuş adam kimse kimsenin botunu çalmaz,zaten herkesinki aynı olcak.

koğuşlar 12 kişilik ama gayet güzel,bakımlı..banyo ve tuvaletler idare eder,ortalamanın üzerinde. aynı meslekleri bir araya topladıklarından (tabi sistemi değiştirmezlerse) anlaşma ve kaynaşma süper. hukukçu arkadaşlar yine en son takım olurlar büyük ihtimalle ve 2. katta olurlar.bizim zamanımızda üst kat neredeyse tamamen hukukçuydu :)) numerik olarak en son takım tabi.. ilk 13e girenlerin 9unun ve ilk 3ün hukukçu olduğunu söylemeden geçemeyeceğim :))

şuan aklıma gelenler bunlar.. sorularınız olursa seve seve cevaplarım.. hakiki topçu olacakların sorularını cevaplayamayacağım zira onların eğitimini bilmiyorum.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.