Şimdi Ara

Top Oynarken Eve Su İçmeye Giden Nesil (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
295
Cevap
6
Favori
5.372
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ezan okununca kediler falan cikardi geri donerken eve cok tirsardim anladiniz siz (dabbe)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wiseass -- 25 Şubat 2013; 15:11:47 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • az ötede oynayın sesleri

• Gol atan kaleye geçerdi, bi de japon kale diye bi oyun vardı, kaleler küçük olurdu ve penaltı geri geri kullanılırdı:)
  • ekmek arası küp şeker
  • Birim bir Allah kırmızı bayrak sıramı kapan kara yılan derdik.
  • haftasonu sabahları tv'de saçma sapan izilerin bilmem kaçıncı tekrarı değil, çocuklara yönelik programlar, çizgi filmlerin olduğu yıllar.
    He-man, Transformers, Ninja kaplumbağalar, Voltran, Susam sokağı izlerdik
    daha az teknoloji, daha samimi arkadaşlık, çok daha güzel günler

evimizde bilgisayar yoktu, internete girip sabahtan akşama kadar online'dan sıfatını bile görmediğimiz tiplerle saçma sapan oyunlar oynamaz; sokağa çıkar, arkadaşlarla toplanır, ya maç yapardık, ya bisikletle diğer mahalleleri gezerdik yada bir apartman dibinde oturup muhabbet ederdik.. seyrettiğimiz çizgi filmler veya arkadaşın amigasında, atari salonlarında oynadığımız oyunlrı konuşurduk.. street fighter, g.i.joe, ninja turtles muhabbetleri. birbirimizin evlerine gider oyuncaklarımızla oynardık. zengin çocuklarının evlerinde hep bir amiga, orjinal lisanslı he-man, transformers oyuncakları, en iyi fitesli bisiklet.. capitalizm karşısındaki ezikliği daha o yaşlarda hissetmek.. sanki o sümüklü bebe senden daha üstünmüş gibi.. şımarırdı bide.. aha bak bugün bile nostaljiyi berbat etti hayvanın önde gideni

neyse salla o veletleri

kısaca herşeyin daha masum, daha güzel, daha anlamlı olduğu dönemler..

şimdiki bebelere bakıyorum, ot gibi pc başında oyun oynuyorlar.. suç onda değil ana babasında.. o kadar saat oyuna izin vereceğine lego vs bişeyler alda çocuğun azcık beyni gelişsin..

teknolojisinin fazlası zarar, zaten günümüz teknolojisini artık insan ihtiyaçlarını karşılamak maksadıyla geliştirilmiyor.. insanlar daha fazla tembellik daha fazla hava atma, şirketlerin cebine daha fazla girmesi.. tek olay bu.. eskiden ev telefonlarından aradığın arkadaşın bu gün cebinde 2 milyarlık telefon yoksa seni farklı statüden görmeye başlıyor.. ben napayım böyle teknolojiyi..

arkadaşlarla bir araya gelmekte yok.. whasup, face'den mesajlaşma yeter oldu..

yani hepsi sanal, boş, manasız muhabbetler..

insanlardaki birbirine olan sıfır saygı, bitmeye yüz tutmuş komşuluk, haddini bilmeyen ergen sayısındaki yükseliş.. karamsar olmak istemem ama gittikçe batıyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: Erchamion

quote:

Orijinalden alıntı: ommemo

ekmek arası yağ(margarin) + toz şeker çok severdim hergün en az 1-2 kere yerdim

O ney lan?

öyle deme hocam, küçükken çok severdim, dışarıda oynarken acıktığımda evden hemen anneme hazırlatıp yer gelirdim
    Şimdi bile bazen canım istiyo ama en son 11-12 yıl önce yemiştim

• Hele el yüz yıkanırken çeşmeden kana içilen o suyun hazzını hiç bir şey vermiyor veremez artık. Birde akşam ezanı okununca annelerimiz bağırırdı camdan ''oğluuuuum hadi bak ezan oldu yemek yiceeeez''
  • Vay be arkadaş amma geride kalmış cidden o günler :/ O günler ki geri dönebilmek için her şeyimizi verebiliriz. Gerçi 10 yıl sonra şimdiki çocuklar da çok bir halt yapmış gibi ballandırarak anlatacaklar wolfteam oynuyorduk falan diye
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Erchamion

quote:

ekmek arası yağ(margarin) + toz şeker çok severdim hergün en az 1-2 kere yerdim

O ney lan?

öyle deme hocam, küçükken çok severdim, dışarıda oynarken acıktığımda evden hemen anneme hazırlatıp yer gelirdim
    Şimdi bile bazen canım istiyo ama en son 11-12 yıl önce yemiştim

ekmek arası toz şekeri ilk defa duydum

• Bunları yaşayan son nesil benim neslimdi.sonrası bebeklikten pc ile büyüdü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

Biz su içmeye camiye giderdik.

Ev yakındı ama camiye gitmek daha cooldu

cidden bunu yazıcaktım... +1
  • sözlükten başlık araklayarak sempati kazanma çabaları..
  • quote:

Orijinalden alıntı: jacksonpred

Gol atan kaleye geçerdi, bi de japon kale diye bi oyun vardı, kaleler küçük olurdu ve penaltı geri geri kullanılırdı:)

• quote:

Orijinalden alıntı: simplyblue

Ateş yakıp patates domates falan pişiren oldu mu benim gibi ?

Biz 4-5 kişi toplaşıp sucuk almıştık dışındakı zarınıda soyamamıştık,çubuklara öylece geçirip pişirmiştik ateş yakıp, tabi tam pişmedi biraz çiğ yedik ama harikaydı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QMechanic -- 25 Şubat 2013; 16:17:03 >
  • babanneye gider ekmek arasi cokomel isterdim. her zaman yanimdaki cocugada yapardi babannem. Mekanin cennet olsun canim babannem:)

• Bir de güzel saklambaç oynanırdı.

Akşam 9 gibi başlardık büyük küçük herkes oynardı.Sınır yok bütün mahalleye saklan.

Zaten yarısı kurt olurdu.Gece 3'te eve döndüğümü bilirim ah be

• Gencler salca dediginiz domates salcasi mi biber salcasi mi?

• nerde 2 bina arası boşluk var, orda top koştururduk. yan duvarlara top çarpıyor diye ya dükkancılar kovardı, yada apartmanın 1.2. katı bagırır çagırır kovayla su dökerlerdi ordan gidelim diye.

hey gibi günler heyyy, daha bugün rüyamda ilkokul orta okul günlerime gitmiştim 1991-1999. bu konuyu görüncede ayrı bir hüzünlendim. iyiki bizim zamanımızda pc mc yoktu kimsede, internet kafeler yoktu, yazık oluyor yeni çoçuklara valla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

babanneye gider ekmek arasi cokomel isterdim. her zaman yanimdaki cocugada yapardi babannem. Mekanin cennet olsun canim babannem:)

Onların yeri çok ayrıdır, Allah rahmet eylesin hocam.. bizde de olurdu, annesi veya babaannesi çocuğa birşeyler verir. yanında ben varım canım çekmesin diye banada aynısından verirlerdi.. çok sevinirdim o zamanlar Allah hepsinden razı olsun.. birde misafirliğe gelen biri pasta vs getirmişse çok sevinirdim.. yaş 32 oldu hala eve misafir yaş pasta getirdi mi aynı şekilde seviniyorum

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.