Şimdi Ara

Top cengler dışı iş imkanları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
 • odtü, boğaziçi vs. dışındaki üniversitelerde bilgisayar mühendislerinin iş/staj imkanları nasıldır
 • Hocam Sakarya Üniversitesinden mezun aylık geliri dolar olan insanlar da var çok daha düşük ücrete çalışan da. (Youtube-Linkedin den bakabilirsiniz.)

  Top tier üniler elbette çok şey katar ama gidip Ytü de okursan çöpten beslenirsin demek olmaz. Özellikle yazılım konusunda iş biraz kendinde bitiyor gibi.

 • up

 • aç kalıyon  

 • Saü mezunuyum . Okurken çalışıyordum . Hala çalışıyorum. Kod yazmayı bilmeyen bir kız vardı bizim dönemde ,o bile iş buldu yazılım alanında çalışıyor. Maaşı da az değil . Linkedin gibi bir araç var aslında güzel şirketleri (tr,yurtdışı) yazıp üniversite filtreleyip görebilirsin.

  Üniversitedeki olanak ve imkanları değerlendirmek lazım. Saüde ford - toyotanın binada ofisleri var öğrenciler orada staj yapabiliyor(ben yapmadım oralarda) onun dışında ayrı bir fakülte olduğu için mühendislik fakültesi kararlarından bağımsız kararlar alabiliyor yani bölüm özelinde istenilen şeyler doğrudan bölüm hocası tarafından yanıtlanıyor karşılanıyor.

  Hoca kalitesi
  Burda sana bi şey öğretecek kişi ve methodları ön plana çıkıyor. 2022deyiz hintlilerden çok şeyler öğrenebilirsin artık. Ama genel olarak hocaları iyi bir üniversite. Egolu davranışlardan uzaklar ayrıca.

  Staj imkanı
  Burada öğrencilerin staj ararken 1-2 tanesi dışında zorlandığını görmedim açıkçası.

  Öğrenci kalitesi
  Her sene sıralama 5k öne atıyor ortalama her sene daha iyi öğrenciler geliyor demektir. Yani yavaş yavaş kalite artıyor. Bu arada sıralama öğrenci kalitesi arasında saçma bir durum var aslında. Ben gebzede okurken en çok yardım eden kişiler dgs geçişliler ve mühendislik tamamlama öğrencileriydi . Sakarya zamanlarında çok ihtiyacım olmadı ama orda da mühendislik tamamlama öğrencisi vardı . Anlamadığım bi konuda baya aydınlatkmıştı. Yani sıralama önemli ama her şey sıralama değil demek istedim.

  Bence linkedin - okulun ders müfredatı gibi şeyleri düşünüp tercih yap. Sakarya özelinde dediğim şeylerin yüksek çoğunluğu kocaeli için de geçerli. İkisinide geçiş yaparken araştırmıştım.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.