Şimdi Ara

ToolSeq UD+ (AutoDesk Maya Plugin & Script Paketi)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Autodesk Maya için 2015 Haziran'dan bu yana bizzat kendim geliştirmekte olduğum ToolSeq UD+ isimli plugin ve script paketi ile ilgili konu açıyorum.

ToolSeq UD+ araç takımı hakkında bilgi vermek gerekirse, başta modelleme olmak üzere birçok alanda tasarım işlerinizi kolaylaştırmakta.
    İçerisinde güncel olarak 20'nin üzerinde program bulunmakta ve hemen hepsinde grafiksel arayüz mevcut.

Bununla birlikte içerisinde her bir özelliğin anlatıldığı ve bir kısmının örneklendiği tarafımdan hazırlanmış İngilizce dökümantasyon mevcut.
    Bu dökümantasyonlarda ayrıca Autodesk Maya için gözden kaçırmış olabileceğiniz özellikler, çeşitli püf noktalar, tavsiye ve uyarılar da bulunmakta.

Dökümantasyonlara ek olarak 5 buçuk saate yakın, tarafımda hazırlanmış öğretici İngilizce videolar bulunmakta.
    Kullanıcıların bu videoları çevrimdışı izleyebilmesine de olanak sağlamak için YouTube adresiyle beraber MediaFire içerisine de yükleyip koydum.

Lisansı ve ücreti, ilk çıktığından bu yana LGPLv+3 ve bedava olarak belirledim.
    Yani projeyi kaynak kodlarını dağıtmak şartıyla herhangi bir kısıtlama olmaksızın kendi projelerinizde kullanabilirsiniz.
    Kendi projenizin kaynak kodunu dağıtmanıza gerek yok, sadece ToolSeq UD'nin kaynak kodlarını dağıtmanız kafi.
    İçerisinde tıpkı Linux paketleri gibi başta kaynak kodları olmak üzere, yapımda ve yayında kullanılan her bir kaynak eklenmiştir.

Teknik kısımdan bahsetmek gerekirse, 2017 yılına kadar arada iki tane Python olmak üzere kalanlar MEL dili ile oluşturulmuş scriptler idi.
    2017 Ocak'tan itibaren OpenMaya Api'si öğrenmeye başlamak suretiyle, daha yüksek performans ve esneklik için projedeki her bir scriptin çekirdek kısmını C++'a geçirmekteyim.
    Arayüzün ise yüksek performansa ihtiyaç duyan kısımlarını Qt'ye geçirmekteyim ancak birkaçı hariç arayüzler MEL olarak kalmaya devam edecek.
    Bu geçiş çalışmam belli bir aşamaya gelene kadar dökümantasyon ve videolarda (tahminen 2018'e kadar) güncelleme olmayacak.
    Dolayısıyla en güncel versiyonu indirdiğiniz takdirde, dökümantasyon belgelerinde veya videolarda az da olsa farklılıklar görebilirsiniz.

Proje için birkaç önizleme resmi.

İndirme adresleri, ayrıntılı bilgi ve güncellemeleri takip edebileceğiniz kişisel blogum.
    https://canerozdemirportfolio.wordpress.com/script/toolseq-ud-autodesk-maya/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caner_ozdemir -- 21 Şubat 2017; 18:12:13 >

• Versiyon 1.1.4 yayınlandı.
    https://canerozdemirportfolio.wordpress.com/plugin/

Türkçeye çevirmeye üşendiğimden değişiklikleri İngilizce olarak yazıyorum.

Transition version 1.1.4 is up with;
    * ViewCubeUD C++/Qt Plugin
    * Switched Left & Right Directions of ViewCubeUD and CameraSwitcherUD to represent real-life aspect
    * 2 exposed fast & native C++ commands for developers in SharedUD
    StringArrayToStringUD(string[] input, string separator)
    StringCountUD(string input, string piece)
    * Embedded Fonts For Documentations
    * Optimized SVG Icons
    * 1 Major Bug Fix
    * 1 Minor Bug Fix

The New ViewCube plugin works a little bit differently than the script.
    But I am sure old ViewCube users will figure it out after one minute of struggling.
    The changes are not reflected to documentations as I already told.
    It will probably be at the end of 2017.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.