Şimdi Ara

Tonguç TG 2 cevabın hatalı olduğunu düşündüğüm soru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 6
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 5
  • Ortalama Mesaj Aralığı 15 dakika
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Lucy13 (5 mesaj) Guest-95F633C57 (1 mesaj) Backdoor_ (1 mesaj) Yusuf07704 (1 mesaj) EnesKayaa (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (5 mesaj) Mobil (2 mesaj) (3 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Burada ilk öncülde y ve z nn hızı eşit diyor ancak öyle olması imkansız hipotenüs bakımından yoksa ben mi yanlış görüyorum

|
    |
  • Hızın hipotenüsle alakası yok hocam. Yer değiştirme bölüm zaman. İkisi de aynı yönde yer değiştirme yapmış aynı zamanda o zaman hızları eşittir.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • altiyedisekiz a kullanıcısına yanıt

x aracına uzaklığı diyor hızlık bir şey yok ki yönleri aynı zaten. XY nin XZ ye eşit olduğu bir nokta yok

• Cevap E bence . Denemeyi çözmedim saklıyom 12 ye . Hipotenüslük bir olay yok hocam. y z ye esit olabilir hiz olarak ve dolayisiyla ayni konumda olurlar ve x e uzaklıklari esit olur. Diğer şıklar için biri önde diğeri arkada olarak da olabilir dolayısıyls esit uzaklıkta olabilir

• up

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lucy13 -- 28 Nisan 2021; 11:41:28 >
  • Evet soruda ifade eksikliği var. Yatay uzaklığın eşit olduğunu belirtmesi gerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yusuf07704 -- 28 Nisan 2021; 12:7:58 >
  • Yusuf07704 Y kullanıcısına yanıt

Msü matematiğinde benzeri vardi yatay almıştım 3 4 dk mi yedi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamun Aleyküm günaydın kardeş. Öncelikle şu hatayı yapmayın olimpiyat ya da pisa çözmüyorsunuz kimsenin aklına gelmeyecek şeyleri düşünmeyin soru size ne diyorsa onu yapın. Arabalar yan yana olabilir bir önünde bir arkasında olabilir e bu kadar basit 5 sn

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aleyküm selam kardeş. Fazla düşünmedim aklıma ilk gelen buydu. Arabalar arasındaki doğru çizince cevap d geliyor bu kadar basit 5 sn

• Lucy13 kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam hiç de detay düşünme değil ben de çözerken böyle düşünmüştüm soruyu çözmem dakika almadı. Soru kesinlikle hatalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backdoor_ -- 28 Nisan 2021; 12:57:14 >
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.