Şimdi Ara

TONER DOLUMU NASIL OLUR ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
7.480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bilgisi olan war sa yazsın internette ve sitede de arama yaptım ama sağlam bir sonuç bulamadım toner dolumu hakkında bilgisi olan lütfen yardımcı olsun acil ihtiyacım war toner dolum tozları elimde war ama nasıl oldunu bilmiyorum yardım edin lütfen
    teşşekür ederim şimdiden saygılar

• aldığın yere sormadın mı?
  • Nerden aldı ki yardımcı olacaklar?
    Kimse anlatmaz bence, bir de dram temizlemek zordur dikkat et dramı çizersen baskıların arızalı olur yeni toner alırsın.
  • selam elinde hangi makinanın toneri var

www.istanbulkirtasiye.com
  • DOLDURMAK İÇİN TONER ALMAK İŞ DEĞİL.

BU İŞİ YAPAN ADAMLAR NERDEN EKMEK YİYECEK

MADEM DEDİĞİM GİBİ DOLUM İÇİN TONER ALIYORSUN

ALDIĞIN YER SANA İZAH ETSİN NASIL DOLUM YAPILDIĞINI.

İZAH ETMİYORSA NEDEN ALASIN Kİ?
  • Bazı tonerler çiplidir onları dolduramazsın, özellikle çok fonksiyonlu olan 3119, scx 4200 gibi.
  • vallaha insanı sinir ediyorsunuz arkadaşım toner dolumu nasıl yapılır demek iş değil yazıcın ney toner,inin modeli ney bunlarıda yazsana elli çeşit toner var ben sana nasıl anlatayım şimdi toner dolumu nasıl yapılır bazı tonerlerin vidaları bazılarının çantikleri bazı tonerlerinde kendilerine özel anahtarlarlar açılabilecek vidaları vardır. öyle ben toner tozu aldım nasıl dolduracam demekle olmuyo bu işler
  • quote:

Orjinalden alıntı: albati

Nerden aldı ki yardımcı olacaklar?
    Kimse anlatmaz bence, bir de dram temizlemek zordur dikkat et dramı çizersen baskıların arızalı olur yeni toner alırsın.

arkadaşım yanlış anlama seni renjide için söylemiyorum dram diye bahsettiğin şeyin asıl adı drum'dur. dram drum'un okunuş halidir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: selcukanacoglu

quote:

Nerden aldı ki yardımcı olacaklar?

arkadaşım yanlış anlama seni renjide için söylemiyorum dram diye bahsettiğin şeyin asıl adı drum'dur. dram drum'un okunuş halidir.

Sen de yanlış anlama fakat renjide değil rencide'dir.
  • sağol arkadaşım hatamı düzelttiğin için ayrıca yanlış anlaşılacak bir durum yok ben orda klavye hatası yapmışım ve hatayı bir kere yapmışım sen ise dram hatasını bir değil iki defa yapmışsın
  • Klavyene bak bakalım c ile j arasında kaç metre uzaklık var?
    Bu arada biz Türkçe konuşuyoruz değil mi?
    Drum yazıyosa ben onu drum, dram yazıyosa da onu dram olarak okurum.
    Neysse uzatmayım, herkes hata yapabilir ama kişi önce kendine bakmalı.
  • Akciğer kanseri olmak istemiyorsan bulaşma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuVNeRa -- 20 Mayıs 2008; 2:40:38 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: oeste

quote:

Orjinalden alıntı: TuVNeRa

Akciğer kanseri olmak istemiyorsan bulaşma.

boyada bişey var galiba

evet arkadaşım toner parçacıklarını hava yoluyla içimize çekmek oldukça tehlikeli bu dolum işini yaparken oldukça yavaş yapmalıyız asla toz havalanmamalı birde siz ne kadar dikkatli olursanız olun bir miktar toz burnunuza kaçar işiniz bittikten sonra burnunuzun içini suyla yıkayın siyah tozların çıktığını görürsünüz
  • quote:

Klavyene bak bakalım c ile j arasında kaç metre uzaklık var?
    Bu arada biz Türkçe konuşuyoruz değil mi?
    Drum yazıyosa ben onu drum, dram yazıyosa da onu dram olarak okurum.
    Neysse uzatmayım, herkes hata yapabilir ama kişi önce kendine bakmalı.

arkadaşım Drum yazıyosa ben onu drum, dram yazıyosa da onu dram olarak okurum demişsin fakat hala hata yapıyorsun drum yazan şeyi bu söylediğine göre drum olarak okuman lazım ama sen dram olarak okuyorsun ve yazıyorsun.
  • En güzeli tambur diyelim şuna.
  • Toner dolumunun tek bir şekli yoktur. Yüzlerce farkklı model tonerin herbirinde dolum yapılırken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Aksi takdirde dolum yaptığınız toneri kullanamadan çöpe atar ve nerdeyse yazıcı fiyatına orijinal toner almak zorunda kalırsınız. Ayrıca toner tozunda bulunan kanserojen maddelerden zarar görmemek için hazırlanmış özel yerlerde ve özel giyisiler ile dolum yapılması gerekir. Bu işi yapan birçok yerden uygun fiyata dolum yapma şansınız varken bence 10-15 ytl daha kar edim demek çok mantıklı değil.
  • quote:

Orjinalden alıntı: prinkjet

Toner dolumunun tek bir şekli yoktur. Yüzlerce farkklı model tonerin herbirinde dolum yapılırken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Aksi takdirde dolum yaptığınız toneri kullanamadan çöpe atar ve nerdeyse yazıcı fiyatına orijinal toner almak zorunda kalırsınız. Ayrıca toner tozunda bulunan kanserojen maddelerden zarar görmemek için hazırlanmış özel yerlerde ve özel giyisiler ile dolum yapılması gerekir. Bu işi yapan birçok yerden uygun fiyata dolum yapma şansınız varken bence 10-15 ytl daha kar edim demek çok mantıklı değil.

eğer toner dolumunun nasıl yapıldığını biliyorsan gayet mantıklı ben kendiminkini ve arkadaşlarımınkini kendim dolduruyorum en ufak bi sıkıntım olmadı şimdiye kadar ha eğer toner dolumu hakkında birşey bilmiyorsan haklısın hiç bulaşmamak daha mantıklı
  • ben toner dolumu yapıyorum.hep sizin gibiler yüzünden ekmek yiyemiyoruz.bırakında biz yapalım bu işi herkez kendi işini yapsın 20 lira veremiyosun dimi bizim gibi bu işi yapanlara.
  • bir toner kartuşunu gözden çıkarırsan öğrenirsin bende kendim deneyim dedim birini bozdum zannettim yenisinin siparişini verdim daha sonradan öğrendimki ufak bir yay vardı kaybolsa ne olur diye üzerine düşmediğim yay meğer bana ihanet etmiş, o yayolmadan çıktı alamadım. toner modeli hp q2612a onunda kolayını bulum yan tarfata tıpa varmış bendekinde tonerin o kısmını kırdım şimdi tıpa açıkta bittimi sadece tıpayı açıp içine 100 g toner tozu koyuyorum oluyor. ancak arkadaşların dediği gibi yazıcına uyğun toner kullanacaksın
  • Sadece tonere tıpadan toz basmakla olmuyor malesef. Dolum yaparken atık haznesindeki yanık toneri boşaltmassan ve atık haznesi dolduğunda drumu çizersin. Eğer sağlıklı bir dolum yapmak istiyorsan toneri ikiye ayıracaksın her parçasını temizleyip toner tozunu basıp yeniden geri toplaman gerekir. Toner dolumunun en randımanlısı bu şekilde olur.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.