Şimdi Ara

Toner dolumu ile ilgili herşey (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.207
Cevap
32
Favori
299.756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar xerex 6110 toner dolumu ile ilgili elinizde döküman var mı? Bu yazıcını tonerlerini doldururken nasıl tavsiyelerde buluna bilirsiniz toner tozu ile ilgili yada doldurma mı tavsiye edermisiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aburak01

hocam yakın ilgine ve bitmek bilmeyen sorulara yardım edişin gerçekten beni mutlu etti acaba bana BROTHER 2040 LAZER yazıcıyı resimle veye video ile anlatan bir link veririrmisin tardımların için şimdiden teşekkür erderim

daha önceki cevaplarımda linkler mevcut.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anavarza_81

Arkadaşlar xerex 6110 toner dolumu ile ilgili elinizde döküman var mı? Bu yazıcını tonerlerini doldururken nasıl tavsiyelerde buluna bilirsiniz toner tozu ile ilgili yada doldurma mı tavsiye edermisiniz?

samsung clp 300 ile aynı şekildedir. dökümanda iki yöntem gösterilmiş ben ikinci yöntemi tavsiye ederim daha pratiktir yani toneri belli bir yerinden matkapla delip tozu koyup geniş bir bantla üzerini kapatın. matkapla deldikten sonra plastik parçalarının içinde kalmadığından emin olun. döküman linki :http://rapid share.com/files/313706672/CLP300.pdf
    toner tozu olarak şu linktekihttp://www.microer.com.tr/default.asp?q=urun&ID=201 tozu tavsiye ederim. takım halinde istemiyorsanız tek olarakta ayrı renklerde tek dolumluk olarak satılmakta. her seferinde çip değişimide yapman gerekirhttp://www.microer.com.tr/default.asp?q=urun&ID=389 çip alırken mutlaka renginide belirtmeyi unutmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cool111 -- 29 Kasım 2009; 9:26:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cool111

quote:

Orijinalden alıntı: tyll

cool111 ,cevap ve videolar için çok teşekkürler...

http://www.microer.com.tr/default.asp?q=urun&ID=238 bu linkteki gibi tek dolumluk şişe almayı düşünüyorum.ayrıca ucuna bir aparat almaya gerek var mı?
    birde chip resetlemesi gerekirmuş,bu nasıl olacak ?
    teşekkürler...

aparat şişeyle birlikte gelmiyor malesef ince uçlu bir huni varsa onunlada doldurabilirsin. çip resetlemeye gerek yoktur üzerindeki çip yazdırmayı engellemez sadece kartuş boş uyarısı verir yazdır dersen yazdırır. bu uyarıyıda yazıcı özelliklerinden kapatabilirsin.

Merhabalar Ben Kazaistanda bilgi islem hizmeterli sunuyorum, toner isine de 1 yıla yakın suredir basladık.

ilk basta tozu Turiyeden aldık. Buyuk Ihtimal Perfix in tozları idi ancak Turkiyeden getirmek maliyeti cok yukseltigi icin buradan temin etmeye calısyoruz ve malesef sıkıntılarımız var bu konuda.

Mesela 35A orjinal toz almamıza ragmen cok zayıf baskı yapıyor.

bunu da asmayı buradaki Rus arkadslardan ogrendik, hem manyetik hemde mayetik altındaki bıcak gazyagi ve Mr Muscle ile iyice silinip temizlenice ve drum da iyice temizlenince ( Gerci ben artık arabalar icin kullanılan yag cozucu solusyon ve sonrasında alkolle bu ücünü iyice siliyorum ) baskı kalitesi bayaga bi artıyor ama genede orinal kadar saglam cıktı alamaıyoruz.

asagı yukarı tum modelleri doldura biliyoruz ancak toz da cididi sıkıntımız var. Aradgıın urunu bulmak zor ve Bulundgum sehirde toptancı olmadıgı icin urunu diger sehirden toplu almak zorundayım.

Burada malesef premium mremium diye kimse bise satmıyor.

aldıktan sonra da gerisi kimsnin umrunda deil.

sizden Ricam Hp ve Samsug - Xerox icin hangi model toner kullanmak en matıklısı olabilicegii ogrenmek.

mesela hp 1200 universal geciyor ama 53A 49A 92A gibi modellerde cuvallıyor. 35A zaten tutmuyor

xerox samsung da zaten suan isyanlardayız 30 kg toner aldık hala uyumlu modeli tuturamadık.
    Samsung 1210 universal deniyor ama oda cuvallıyor baskı duzgun yapmıyor kagııdın bir kısımı yogun bir kısmı silik veriyor.

Bu konuda yardımcı olursanız cok sevinirm

Siz den ricam hangi model tozu hangi modellere uygulanabilir, minum alınması gereken toz tipleri hakkında yardımcı olmanız.

Saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: mrlacivert

quote:

Orijinalden alıntı: cool111

quote:

Orijinalden alıntı: tyll

cool111 ,cevap ve videolar için çok teşekkürler...

http://www.microer.com.tr/default.asp?q=urun&ID=238 bu linkteki gibi tek dolumluk şişe almayı düşünüyorum.ayrıca ucuna bir aparat almaya gerek var mı?
    birde chip resetlemesi gerekirmuş,bu nasıl olacak ?
    teşekkürler...

aparat şişeyle birlikte gelmiyor malesef ince uçlu bir huni varsa onunlada doldurabilirsin. çip resetlemeye gerek yoktur üzerindeki çip yazdırmayı engellemez sadece kartuş boş uyarısı verir yazdır dersen yazdırır. bu uyarıyıda yazıcı özelliklerinden kapatabilirsin.

Merhabalar Ben Kazaistanda bilgi islem hizmeterli sunuyorum, toner isine de 1 yıla yakın suredir basladık.

ilk basta tozu Turiyeden aldık. Buyuk Ihtimal Perfix in tozları idi ancak Turkiyeden getirmek maliyeti cok yukseltigi icin buradan temin etmeye calısyoruz ve malesef sıkıntılarımız var bu konuda.

Mesela 35A orjinal toz almamıza ragmen cok zayıf baskı yapıyor.

bunu da asmayı buradaki Rus arkadslardan ogrendik, hem manyetik hemde mayetik altındaki bıcak gazyagi ve Mr Muscle ile iyice silinip temizlenice ve drum da iyice temizlenince ( Gerci ben artık arabalar icin kullanılan yag cozucu solusyon ve sonrasında alkolle bu ücünü iyice siliyorum ) baskı kalitesi bayaga bi artıyor ama genede orinal kadar saglam cıktı alamaıyoruz.

asagı yukarı tum modelleri doldura biliyoruz ancak toz da cididi sıkıntımız var. Aradgıın urunu bulmak zor ve Bulundgum sehirde toptancı olmadıgı icin urunu diger sehirden toplu almak zorundayım.

Burada malesef premium mremium diye kimse bise satmıyor.

aldıktan sonra da gerisi kimsnin umrunda deil.

sizden Ricam Hp ve Samsug - Xerox icin hangi model toner kullanmak en matıklısı olabilicegii ogrenmek.

mesela hp 1200 universal geciyor ama 53A 49A 92A gibi modellerde cuvallıyor. 35A zaten tutmuyor

xerox samsung da zaten suan isyanlardayız 30 kg toner aldık hala uyumlu modeli tuturamadık.
    Samsung 1210 universal deniyor ama oda cuvallıyor baskı duzgun yapmıyor kagııdın bir kısımı yogun bir kısmı silik veriyor.

Bu konuda yardımcı olursanız cok sevinirm

Siz den ricam hangi model tozu hangi modellere uygulanabilir, minum alınması gereken toz tipleri hakkında yardımcı olmanız.

Saygılar

iyi günler. konuyu Türkiye şartlarına göre anlatmaya çalışacağım. verdiğim adreslerdeki firmalara telefonla ulaşabilirseniz size yardımcı olacaklardır. Türkiyeye gelme şansınız varsa microer firması dolumculara ücretsiz olarak dolum kursları veriyor ve mesleğin inceliklerini öğretiyor imkanınız varsa telefonla ulaşın yardımcı olacaklarına inanıyorum. öncelikle kullanacağınız toner tozunun 1200 dpi micro fine japon polyester toz olması çok önemli. japon polyester tozu bazı satıcılarda premium, super black, ultimate gibi isimlerlede geçer. kore üretimleri genellikle 2. kalitedir ve bu toner tozları genellikle daha eski toner modelleri olan c serisi ile başlayan hp modellerinde kullanılır. orjinal baskı sayısında ve orjinal keskinlikteki baskılara japon polyester tozlarla ulaşabilirsiniz. birde lg üretimi olan tozlar vardır lg üretimi bu tozlarda son derece kalitelidir. ülkemize son zamanlarda ithalatçılar tarafından oldukça kaliteli tozlar getirilmekte. şu ana kadar denediğim tozlar arasında en memnun kaldığım tozlar microer ve ayazshop sitelerindeki tozlar. samsung ve xerox mono lazer serilerindehttp://www.ayazshop.com/site/page.asp?dsy_id=2526 bu linkteki tozdan kullanıyorum. bildiğiniz gibi hp cb435a ve cb436a modellerinde hp özel toz kullanıyor o tozlarıdahttp://www.microer.com.tr/default.asp?q=urun&ID=239 bu linkteki tozdan kullanıyorum. bu toner haricindeki diğer hp modellerinde (C seriside dahil) en son satın almış olduğum ve çok kaliteli baskılar elde ettiğimhttp://www.microer.com.tr/default.asp?q=urun&ID=237 linkindeki tozdan kullanıyorum. renkli toner tozlarında microer firmasının lg üretimi renkli toner tozlarını kullanıyorum. 53a modellerindede 35a modellerinde kullanılan toner tozu kullanılır. 49a ve 92a modellerinde diğer modellerde kullanılan standart japon polyester tozla başarılı sonuçlara ulaşabilirsiniz sorun drum veya pcr (şarz merdanesi) kaynaklı olabilir.baskının bir kısmının silik yazması ya drumdan dolayı yada pcr (şarz merdanesi) den kaynaklanmaktadır. drum çok eskimişse silik yazacaktır. drum altında bulunan pcr her dolumda temizlenmelidir, pcr nin temiz olmamasıda silik basmasına veya kağıtta iz yapmalara sebep olabilir. bu temizleme işlemini saf alkol veya temizleme solüsyonu ile pamuklu bez veya yumuşak kağıt havlu haricinde (örneğinhttp://www.microer.com.tr/default.asp?q=urun&ID=287 ) kesinlikle herhangi bir kimyasal sıvıyla temizlemeyin baskının dahada kötü olmasına yol açarsınız. pcr temizledikten sonra pürüzsüz ve parlak bir hal almalı. toner atık haznesini boşalttıktan sonra drum bıçağının (wipper blade) plastik kısmını silmeyin bırakın tozlu kalsın yanlızca metal kısmını silin. bıçak üzerindeki toz daha rahat kaymasını sağlıyor bu kısım silinince genelde drum rahat kaydırmıyor ilk yazdırışlarda toner rahat dönmediğinden ya sıkıştırma yapıyor yada bıçağı toz kaplayana kadar ses yapıyor bazende bıçağın plastik kısmını kırıyor.

• oncelikle ilginiz icin gercekten cok tesekkur ederim.

Turkiyey gelmek ve oradan malzeme almak kucuk miktarlar icin cok pahallıya geliyor.

o yuzden burada cozum bulmak isityorum.

Lg tozların burad da oldugunu biliyorum ancak problem su burada malesef satıcılar tok satıcı oldugu icin musteriye kolaylık sunmak gibi dertleri yok.

zaten uruu saatıktan sonra hp diye xerox tozu da gonderse adamın umrund olmaz. sen yanlıs siparis gectin diye cıkar isin icinden.

Lg tozları kalite ise artık LG almayı denicez. zanneredim 1 yada 2 firmada var bu urun.

Son oalark ufak bi katkım olsun )))

Toner dolumu yapılırken dram altındaki plastik bıcak temizlenmesi bence faydalı cunku burada bazen toner sertlesiyor hem drumi hemde plastigi
    yiyor. alkolle temizledikten sonra durm ve bıcak uzerie biraz pudra vurulunca donme promlei ortadan kalkıyor.

bazen fazla budra baskıda sorun yapıyo ama 3 5 cıktıdan sonra o da gidiyor. )))

Saygılar.

• http://www.futuregraphicsllc.com/

bu siteden bircok modelin nasıl acılacagına dair yontemler var.

fikir vermesi acısınıdan ararrli olur !
  • ilk başlardada ülkemizde böyle bir durum vardı tozlar çok kalitesizdi 2. kalite bile denemeyecek türden soluk yazan tozlar vardı piyasada. fakat bu durum daha sonradan değişti ve son derece kaliteli ve kaliteli olduğu kadarda ucuz tozlar getirmeye başladı firmalar. rekabetin olmadığı yerde kalitede olmaz doğal olarak. sizin oradaki ithalatçılar büyük ihtimalle ucuz olan 2.kalite tozu sizlere satıyorlar kaliteli diyerek, büyük ihtimalle lg diye sattıkları tozda lg olmayacaktır. siz yinede Türkiye' deki yerlere telefonla ulaşabiliyorsanız şansınızı deneyin derim bazı firmalar yurt dışınada toptan gönderim yapabiliyorlar toptan oluncada fiyatı dahada ucuz olacaktır en azından baştan bir numune alarak kaliteyi kıyaslayabilirsiniz. pudra olayını biliyorum yazmayı unutmuşum doğru söylüyorsunuz az miktarda bebek pudrası olayı çözüyor. ben genelliklehttp://www.oasis-imaging.com/technical.jsp?page=technical/technical_cartinst_list.jsp&pagename=Cartridge Instructions sitesinin toner dökümanlarından faydalanıyorum en ince ayrıntısına kadar söküp takmayı detaylı şekilde gösteriyor bu sitenin dökümanları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cool111 -- 3 Aralık 2009; 0:08:00 >

• size bir soru daha sormak istiyorum kusura bakmazsaniz.

Ben Turkiyeden ucuza mal edecek kadar urun cekemem su asamada. Yol masraflari ve gumruk fiyati 2 ye katliyor.

MEsela Lg yada Mitsubishi de hangi urun medelini tercih etmem gerekir.

Burada Agirlikli Mutsubishi satiyorlar ama Mitsubushki 1320 1200 modeli ama o da cuvalliyor bazen.

LG cok iyi demistiniz . mesela samsung ve Hp icin model onerebilirmiisniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrlacivert

size bir soru daha sormak istiyorum kusura bakmazsaniz.

Ben Turkiyeden ucuza mal edecek kadar urun cekemem su asamada. Yol masraflari ve gumruk fiyati 2 ye katliyor.

MEsela Lg yada Mitsubishi de hangi urun medelini tercih etmem gerekir.

Burada Agirlikli Mutsubishi satiyorlar ama Mitsubushki 1320 1200 modeli ama o da cuvalliyor bazen.

LG cok iyi demistiniz . mesela samsung ve Hp icin model onerebilirmiisniz?

anladığım kadarıyla sizin orada normal tozu mitsubishi toz diye veriyorlar. tozuda gözle ayırdetmek imkansız. mitsubishi japon üretimi 1.kalite polyester tozdur, lg den daha kalitelidir hp nin bütün serilerinde (35a,36a hariç) çok net keskin orjinal çıktılar verir kağıt üzerindeki yazı haricindeki beyaz kısımlarda fon izi yapmaz. mesela bizim ülkemizde satılan hp 1200 dpi universal diye geçiyor. hpnin bir tek 35a ve 36a tonerlerinde özel toz kullanımı oluyor. modelini ithalatçılar ve satış yerleri bilebilirler, ben sipariş verirken japon polyester olarak veriyorum. samsung ve xerox un mono lazer serilerinde kullanılan tozlar standarttır model ayrımı yapmaz tozlarda. silik basmasının sebebi toner drumun eskimiş ve yıpranmış olmasındanda kaynaklanabilir. genelde satıcılar tek dolumluk ürünleri pazarlarken gramaj farkından dolayı model belirtirler aslında kullanılan toz aynıdır. renklilerde kullanılan toz zaten modellere göre ayrı ayrı belirtilir.

• Arkadaşlar Clp-315 yazıcıya chip takıp tonerlerini doldurdum. Yazıcıdan aldığım rapora göre page count sıfırlandı ve toerler %100 dolu görünüyor, buraya kadar sorun yok. Ama yazıcıyı bilgisayara bağladığımda bilinmeyen aygıt olarak görünüyor. Chipli yazıcı için farlı bir driver mı kurmam gerekiyor yoksa bir şekilde yazıcıya zarar vermiş olabilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AX6

Arkadaşlar Clp-315 yazıcıya chip takıp tonerlerini doldurdum. Yazıcıdan aldığım rapora göre page count sıfırlandı ve toerler %100 dolu görünüyor, buraya kadar sorun yok. Ama yazıcıyı bilgisayara bağladığımda bilinmeyen aygıt olarak görünüyor. Chipli yazıcı için farlı bir driver mı kurmam gerekiyor yoksa bir şekilde yazıcıya zarar vermiş olabilir miyim?

usb kabloda problem olabilir eğer usb kabloda problem yoksa bilgisayardaki başka bir usb girişine takıp deneyin.
  • Tüm olasılıkları denedim, farklı usb kablosu, farklı usb portu, farklı bilgisayar, sürücüyü kaldırıp yeniden kurmak.. Fakat durum aynı, çözüm bulamazsam chipi sökeceğim. Sanırım chipi söktükten sonra tonerlerde sorun çıkmaz., nasıl olsa resetlendiler?
  • DOSTUM ÖNCELİKLE SABRIN İÇİN KUTLARIM.GELELİM SIKINTIYA BEN İNTERNET CAFEDE KULLANMAK İÇİN RENKLİ LASER ALICAM DOLUMU KENDİM YAPICAM 2 MAKİNE ARASINDA KALDIM BİRİSİ HP1215 DİĞERİ SAMSUNG CLP310. GENELLİKLE ÖĞRENCİLER İÇİN RENKLİ RESİMLER ÇIKARIYORUM BASKISI İYİ OLMALI TABİ İŞLETME MALİYETİDE ÇOK ÖNEM HALİYLE TİCARİ AMAÇLI KULLANICAM SENCE HANGİSİNİ ALMALIYIM+ÖNERDİĞİN MODEL İÇİN HANGİ TOZU ALMAMI TAVSİYE EDERSİN.TAVSİYELERİNDE TİCARİ KULLANICAĞIMI GÖZ ÖNÜNDE BULUNDUR LÜTFEN ŞİMDİDEN TŞK EDERİM.UNUTMADAN 1 SORUM DAHA VAR BENDE 1 ADET4521F VE 1 ADET 1640 SAMSUNG CİHAZ VAR.ÜZERİNDE SAMSUNG YAZAN GRİ ŞİŞEDE BİR TOZ ALDIM.BU TONERDENMİDİR NEDİR SON ZAMANLARDA BASKILAR SOLUK DAHA DOĞRUSU NORMAL METİNLER İYİ AMA TEK SAYFADA SATLIK İLANI GİBİ BÜYÜK YAZILAR ÇOK SOLUK SENCE TOZDANMIDIR BU İKİSİDE AYNI YAZICILARIN?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyklops

DOSTUM ÖNCELİKLE SABRIN İÇİN KUTLARIM.GELELİM SIKINTIYA BEN İNTERNET CAFEDE KULLANMAK İÇİN RENKLİ LASER ALICAM DOLUMU KENDİM YAPICAM 2 MAKİNE ARASINDA KALDIM BİRİSİ HP1215 DİĞERİ SAMSUNG CLP310. GENELLİKLE ÖĞRENCİLER İÇİN RENKLİ RESİMLER ÇIKARIYORUM BASKISI İYİ OLMALI TABİ İŞLETME MALİYETİDE ÇOK ÖNEM HALİYLE TİCARİ AMAÇLI KULLANICAM SENCE HANGİSİNİ ALMALIYIM+ÖNERDİĞİN MODEL İÇİN HANGİ TOZU ALMAMI TAVSİYE EDERSİN.TAVSİYELERİNDE TİCARİ KULLANICAĞIMI GÖZ ÖNÜNDE BULUNDUR LÜTFEN ŞİMDİDEN TŞK EDERİM.UNUTMADAN 1 SORUM DAHA VAR BENDE 1 ADET4521F VE 1 ADET 1640 SAMSUNG CİHAZ VAR.ÜZERİNDE SAMSUNG YAZAN GRİ ŞİŞEDE BİR TOZ ALDIM.BU TONERDENMİDİR NEDİR SON ZAMANLARDA BASKILAR SOLUK DAHA DOĞRUSU NORMAL METİNLER İYİ AMA TEK SAYFADA SATLIK İLANI GİBİ BÜYÜK YAZILAR ÇOK SOLUK SENCE TOZDANMIDIR BU İKİSİDE AYNI YAZICILARIN?

hp1215 modeli öneririm. grafik baskıları kalitelidir. 1400 sayfalık tonerleri vardır. her dolumda çipte değiştirmek zorundasınız. kendiniz doldurursanız her bir tonerin dolum maliyeti çip dahil 25-30 TL arasında olur. toz olarak microer ve ayazda satılan tozları öneririm.

• kardeşim cevabın için tşk ederim ancak samsunglarla ilgili soruma cvp vermemişsin birde chip demişsin yanlız daha önceki yazılarında hp de devam et seçeneğiyle kullanabilineceğini söylemişsin yanlış anlamadıysam
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyklops

kardeşim cevabın için tşk ederim ancak samsunglarla ilgili soruma cvp vermemişsin birde chip demişsin yanlız daha önceki yazılarında hp de devam et seçeneğiyle kullanabilineceğini söylemişsin yanlış anlamadıysam

evet kartuş bitti diye uyarı veriyor yazdır denildiğinde yazıyor soluk yazmasının nedeni tozun kalitesinden olabilir eğer tozun kalitesi iyi diyorsanız drumun altınki ince çubuk şeklindeki şarz merdanesini söküp saf alkol ile merdane pürüzsüz ve parlak hale gelinceye kadar temizleyin. merdaneyi sökmeden önce tozu mutlaka boşaltın mümkünse basınçlı havayla toneri iyice tozlardan temizleyin temizleme işlemini mutlaka dışarıda yapın fazlaca toz çıkabilir.
  • merhaba, tüm konunuzu okudum gayet yararlı bilgiler vermişsiniz ama aradığım sorunun cevabını net olarak bulamadım. şu an da kullandığım hp 3 ü bi arada yazacımın kartuşlarında 3. dolumdan sonra sorun çıktı yeni kartuş almam gerekiyo bnde yeni kartuş almak yerine lazer yazıcı almayı düşünüyorum. ama hangi modeli alacağım konusunda bi fikrim yok . ayırabilceğim bütçe max. 350 tl . öncelikle renkli olsun die düşünüyorum ama renkli önerebileceğim bi model yok derseniz siyah beyaz da olabilir. 3ü bi arada bi model düşünmüorm. aslında tek aradığım şey tonerinin sorunsuz dolması. şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ElfenLaid -- 20 Aralık 2009; 22:46:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ElfenLaid

merhaba, tüm konunuzu okudum gayet yararlı bilgiler vermişsiniz ama aradığım sorunun cevabını net olarak bulamadım. şu an da kullandığım hp 3 ü bi arada yazacımın kartuşlarında 3. dolumdan sonra sorun çıktı yeni kartuş almam gerekiyo bnde yeni kartuş almak yerine lazer yazıcı almayı düşünüyorum. ama hangi modeli alacağım konusunda bi fikrim yok . ayırabilceğim bütçe max. 350 tl . öncelikle renkli olsun die düşünüyorum ama renkli önerebileceğim bi model yok derseniz siyah beyaz da olabilir. 3ü bi arada bi model düşünmüorm. aslında tek aradığım şey tonerinin sorunsuz dolması. şimdiden teşekkürler...

hp cp1215 yazıcıyı tavsiye ederim. tonerlerinin üzerinde çip vardır fakat yazıcı ayarlarından cartridge out override seçeneğini işaretlersen çip değişimine gerek kalmaz.

• HERŞEY BİR YANADA BU BILGILIERLE DÜKKAN BİLE ACILIR ACIKCASI
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.