Şimdi Ara

Toner dolumu ile ilgili herşey (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.207
Cevap
32
Favori
299.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sallme

quote:

Orijinalden alıntı: cool111

quote:

Öncelikle cool 111 arkadaşıma verdiği bilgilerden dolayı teşekkürler bu konuyu sabit konu yapmak lazım bence..

Ben 3-4 haftadır çok fonksiyonlu laser yazıcı almak istiyorum fakat bu konularda bilgisiz olduğum için forumda baya kıvrandım..
    bütçem max 350 TL
    belirlediğim 2-3 model var ama kafamda o modellerle ilgili 1-2 sorum olucaktı...

1. PHASER 3100MFP/S ve SAMSUNG SCX 4300
    bu modellerin tonerinin chipli olduğunu öğrendim fakat chip resetlenebiliyor diye bişi okudum
    - bu reset cihazlarının fiyatları nedir??
    - bu modellerin chipi resetlenir mi??

2. HP M1120
    bu modelin toneri chipli olmasına rağmen bi sorun teşkil etmiyormuş
    - fotokopide sorun yaşanırmı??

Bir de bu 3 modelin tonerlerini tozlarını drumlarını chiplerini verdiğiniz sitelerde bu model isimleri olarak (m1120, 3100mfp ve scx4300) bulamadım.. bu modellerin parçaları hangi modeller ile aynıdır veya uyumludur???

bu fiyatlara sorun yaşamayacağım başka modeller varsa tavsiyelerinizi bekliyorum..
    Gönül isterdi ki canon mf 4140 alıp kafanızı ağrıtmamak ama limitler el vermiyor malesef Şimdiden teşekkürler...

bildiğim kadarıyla xerox phaser 3100 modellerin çipleri daha mevcut değil ve resetlenemiyor. samsung scx 4300 model yazıcılara bir kereye mahsus sonsuz chip takılabiliyor fakat garanti dışı kalıyor bu çipi takınca. gerçi iki dolum yapsanız iki toner parası yazıcı parasına eşit. birde scx 4300 modeller için yeni bir çip resetleme yazılımı piyasada var gittigidiyorda rastladım linkini vereyim programı satan satıcıdan gerekli bilgileri alabilirsiniz. bu program işe yarıyorsa yazıcınız garanti dışıda kalmıyor programın fiyatıda ucuz.http://urun.gittigidiyor.com/SAMSUNG-SCX-4300-RESET-PROGRAMI-CHIP-PRINTER_W0QQidZZ20479737

hp m1120 çipleri uyarı verir fotokopide sorun yaşanmaz.

toner tozlarına gelince xerox ve samsung tonerler aynı tozu kullanır model farketmez samsung ve xerox modeller için sıkıştırma yapmayan magic toner tozunu tavsiye ederim.http://www.ayazshop.com/site/page.asp?dsy_id=2526 örneğin scx 4300 ün toneri 75 gr toz alır yani bu tozla 13 dolum yapabilirsiniz. hp tonerlerde cb435a, cb436a, cb388a modeller için ayrı toz kullanılır hp nin diğer modellerine konulan tozları kullanamazsınız. örneğin hp m1120 model lazer yazıcı cb436a toner kullanırhttp://www.ayazshop.com/site/page.asp?dsy_id=2526 bu linkte 5 dolumluğu gözükmektedir. bu iki modelin haricindeki diğer model hp tonerlerine ve canon lazer yazıcı tonerlerine hp premium toner tozu kullanmanız gerekir. onunda örnek linkihttp://www.ayazshop.com/site/page.asp?dsy_id=2541 bu linkler örnek teşkil etmesi amacıyla verilmiştir, daha ucuzunu ve aynı kalitede olanını başka yerdende bulup alabilirsiniz.

samsung scx 4300 için bu programı gittigidiyorda satan firma ücretsiz veriyormuş bayram hediyesi filan diyolar
    http://www.elitelektronik.net/default.asp?ID=firma_hakkinda
    ayrıca 3100 için de sınırsız çip çıkmış yine üstteki sitede yazıyor bilemiyorum ne derece güvenilir..
    bir de son bişi bu çipler tonerin üzerinde mi yoksa alette mi çünkü tonerin üzerindeyse yeni bi toner alıp garantiye öle yollarsın eğer diilse bu durum tonerin dolumunu nası engelliyor??
    verdiğin bilgiler için teşekkürler cool 111 sanırım bu 3ü arasında en iyi seçim m1120 olucak yanılıyomuyum??

evet kendi sitesinde bedava dağıtıyorlar programı, bence bu programı iste iki yazıcınında yazıcı boardına entegre edilmiş vaziyette çipler, chip resetlerle veya tonerin çipini değiştirmek daha kolaydı herkez yapamasın diye sanırım bu yolu buldu uyanıklar. toneri doldursan bile boş olarak görecektir. sürekli çip derdiyle uğraşmamak için bu alternatiflerin arasında en uygunu hp m1120 olarak gözüküyor.
  • Az önce teknosadan canon mf 4140 ı 329 TL ye aldım
    Sanıyorum teknosa bu ürünü raflarından kaldırmak amacıyla indirime girdi daha dün 420 tl civarıydı fiyat..Sabah görür görmez fırladım teknosaya gittiğim şubede yoktu il içindeki başka şubelere baktırdım 1 tane kalmış ayırttırıp aldım izmirdeki teknosalardaki sonuncusunu Çok şanslıyım tam da hp 1120 alcakken aynı fiyata 4140

İlk izlenimlerim olumlu yönde ne ararsam buldum şuan alette çift taraflı baskı harmanlama toner tasarruf modu vs vs...

ama tonerin doluluk oranını bilemiyorum alırken sordum onlar da bilmiyo dağıtıcı firma bi ara tam dolu göndermiş kampanya amaçlı ama şuan içindeki tonerin doluluk oranını öğrenme imkanım varmı acaba??

kullandığı toner tozu hangisi ??
    birde toner dolumu ile ilgili bilgilere nerden ulaşabilirim elinde bu modelle ilgili döküman video vs linkini verirsen çok sevinirim gerçi şimdilik lazım diil ama tonerin 1/3ü doluysa çabuk lazım olcak umarım tonerin drum ömrü iyidir
  • quote:

Az önce teknosadan canon mf 4140 ı 329 TL ye aldım
    Sanıyorum teknosa bu ürünü raflarından kaldırmak amacıyla indirime girdi daha dün 420 tl civarıydı fiyat..Sabah görür görmez fırladım teknosaya gittiğim şubede yoktu il içindeki başka şubelere baktırdım 1 tane kalmış ayırttırıp aldım izmirdeki teknosalardaki sonuncusunu Çok şanslıyım tam da hp 1120 alcakken aynı fiyata 4140

İlk izlenimlerim olumlu yönde ne ararsam buldum şuan alette çift taraflı baskı harmanlama toner tasarruf modu vs vs...

ama tonerin doluluk oranını bilemiyorum alırken sordum onlar da bilmiyo dağıtıcı firma bi ara tam dolu göndermiş kampanya amaçlı ama şuan içindeki tonerin doluluk oranını öğrenme imkanım varmı acaba??

birde toner dolumu ile ilgili bilgilere nerden ulaşabilirim elinde bu modelle ilgili döküman video vs linkini verirsen çok sevinirim gerçi şimdilik lazım diil ama tonerin 1/3ü doluysa çabuk lazım olcak umarım tonerin drum ömrü iyidir

öncelikle hayırlısı olsun iyi günlerde kullan. bütün canon lazer yazıcıların tonerleri tam dolu olarak gelir.ortalama % 5 doluluk oranıyla 2200 sayfa baskı alabilirsin mevcut toneriyle. canon lazer yazıcıların tonerlerindede hp premium toner tozu kullanılırhttp://www.ayazshop.com/site/page.asp?dsy_id=2541 zaten hp lazer yazıcılarıda canon üretir. hp q2612a tonerin dolumuyla aynı şekildedir dolumu sayfanın en başında döküman mevcuttur konunun içerisindede youtube linki vardır dolumu video olarak izlemek istersen. her dolumda max 120 gr toner tozu koyman gerekir. toner sıfır olduğundan zaten üzerindeki drumda sıfırdır, her dolum sırasında atık toner haznesini boşalttığın sürece 5-6 dolum boyunca aynı drumu kullanabilirsin.
  • quote:

quote:

Az önce teknosadan canon mf 4140 ı 329 TL ye aldım

öncelikle hayırlısı olsun iyi günlerde kullan. bütün canon lazer yazıcıların tonerleri tam dolu olarak gelir.ortalama % 5 doluluk oranıyla 2200 sayfa baskı alabilirsin mevcut toneriyle. canon lazer yazıcıların tonerlerindede hp premium toner tozu kullanılırhttp://www.ayazshop.com/site/page.asp?dsy_id=2541 zaten hp lazer yazıcılarıda canon üretir. hp q2612a tonerin dolumuyla aynı şekildedir dolumu sayfanın en başında döküman mevcuttur konunun içerisindede youtube linki vardır dolumu video olarak izlemek istersen. her dolumda max 120 gr toner tozu koyman gerekir. toner sıfır olduğundan zaten üzerindeki drumda sıfırdır, her dolum sırasında atık toner haznesini boşalttığın sürece 5-6 dolum boyunca aynı drumu kullanabilirsin.

Yardımların için çok teşekkür ederim arkadaşım
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: treek

abicim öncelikle teşekkür ederim çok yardımların oldu hepimize...

bugün oliserden hp super black polyester 1kg ve 2 adet 1010 drum ı siparişi verdim kısmetse yarın elimde :) çok teşekkür ederim

hayırlısı olsun, ilk seferlerde belki zorlanabilirsin fakat dolum yaptıkça elin dahada alışır pratikleşir. maske ve eldiven takmayı unutma sakın. şimdiden kolay gelsin.

teşekkür ederim abicim bugün geldi " toner fo hp q7553/5949 POLYESTER TONER MADE İN JAPAN isminde 500gr oalrak 2 adet geldi ama ben HP SUPER BLACK Polyester TONER,1000 gr almıştım acaba ikiside aynı özelilktemi bide abicim ordaki görevli bana sana el temizleme kremi hediye edeyim demişti oda şuhttp://www.aykor.com.tr/products.asp?sayfa=urundetay&CatID=37&SubCatID=&ProdID=463&s=1 internettn baktım tanınmış bişeye benziyor üstünde almanca yazması ve almanyada üretim olması biraz güven verdi ancak alerji gibi şeyler oluşur diye korktum senin bilgin varmı abicim bu krem hakkında? şimdiden teşekkür ederim görüşmek üzere
  • Merhaba uzun zamandır herkese bu kadar yardımcı olan birini görmemiştim eline sağlık.cool
    Renkli lazer almayı düşünüyorum tavsiye edeceğin birmodelvarmı?
    Ayda 300-500 renkli çıktı
    ayda 500-2000 arasıda siyah beyaz baskı ihtiyacımız oluyor.
  • quote:

quote:

quote:

bugün oliserden hp super black polyester 1kg ve 2 adet 1010 drum ı siparişi verdim kısmetse yarın elimde :) çok teşekkür ederim

hayırlısı olsun, ilk seferlerde belki zorlanabilirsin fakat dolum yaptıkça elin dahada alışır pratikleşir. maske ve eldiven takmayı unutma sakın. şimdiden kolay gelsin.

teşekkür ederim abicim bugün geldi " toner fo hp q7553/5949 POLYESTER TONER MADE İN JAPAN isminde 500gr oalrak 2 adet geldi ama ben HP SUPER BLACK Polyester TONER,1000 gr almıştım acaba ikiside aynı özelilktemi bide abicim ordaki görevli bana sana el temizleme kremi hediye edeyim demişti oda şuhttp://www.aykor.com.tr/products.asp?sayfa=urundetay&CatID=37&SubCatID=&ProdID=463&s=1 internettn baktım tanınmış bişeye benziyor üstünde almanca yazması ve almanyada üretim olması biraz güven verdi ancak alerji gibi şeyler oluşur diye korktum senin bilgin varmı abicim bu krem hakkında? şimdiden teşekkür ederim görüşmek üzere

almış olduğun toz doğru toz merak etme, japon malı olanlar 1. kalite olanlardır el temizleme kreminde problem olmaz güvenle kullanabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cetvel

Merhaba uzun zamandır herkese bu kadar yardımcı olan birini görmemiştim eline sağlık.cool

ekonomik olmasını istiyorsan samsung modellerini grafik kalitesi biraz daha iyi olsun diyorsan hp modellerini öneririm. ayrıca sadece yazdırmak içinmi yoksa çok fonksiyonlu modellerdenmi istiyorsunuz.
  • teşekkürler..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

almış olduğun toz doğru toz merak etme, japon malı olanlar 1. kalite olanlardır el temizleme kreminde problem olmaz güvenle kullanabilirsin.

çok teşekkür ederim abicim
  • Merhaba

All in one makineleri sanki her an sorun çıkaracakmış gibi geliyor.Birde ofis ortamında hassas makinelere fazla yer yok.
    Benim derdin sadece orta karar yazsın.Aslında kalın gramjlı kağıtlara baskı yapabilenler de makbule geçer.

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cetvel

Merhaba uzun zamandır herkese bu kadar yardımcı olan birini görmemiştim eline sağlık.cool

ekonomik olmasını istiyorsan samsung modellerini grafik kalitesi biraz daha iyi olsun diyorsan hp modellerini öneririm. ayrıca sadece yazdırmak içinmi yoksa çok fonksiyonlu modellerdenmi istiyorsunuz.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

abcim dün gece girişimde bulundum kağıda 4-5 cm arayla iz yapıyordu drumu sileyim dedim atığını boşaltayım dedim ancak pimleri çıkartamadım :D sadece drum ve onun altındak siyahçubuğu silmekle kaldım:) sorun hlada devam etyor gene iz bırakyor bide abicim o pimleri çıkarmanın kolay yolu nedir beni aydınlatırsan sevinirim görüşmek üzere...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

abcim dün gece girişimde bulundum kağıda 4-5 cm arayla iz yapıyordu drumu sileyim dedim atığını boşaltayım dedim ancak pimleri çıkartamadım :D sadece drum ve onun altındak siyahçubuğu silmekle kaldım:) sorun hlada devam etyor gene iz bırakyor bide abicim o pimleri çıkarmanın kolay yolu nedir beni aydınlatırsan sevinirim görüşmek üzere...

renkli büyük silindir drum onun hemen altındaki küçük silindirin adı pcr dir. drum ve pcr yi söktükten sonra pimleri içten dışa doğru çıkarman gerek. bunu en rahat ince uçlu saatçi tornavidaları var onlarla yapabilirsin. pimin içerideki girdiği delikle tornavidanın ucunu tam hizala ve bastır bazı pimler sıkı olarak oturur eğer bastırmakla çıkmıyorsa tornavidanın arkasına pense yardımıyla hafif hafif vurarak pimi çıkart
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

renkli büyük silindir drum onun hemen altındaki küçük silindirin adı pcr dir. drum ve pcr yi söktükten sonra pimleri içten dışa doğru çıkarman gerek. bunu en rahat ince uçlu saatçi tornavidaları var onlarla yapabilirsin. pimin içerideki girdiği delikle tornavidanın ucunu tam hizala ve bastır bazı pimler sıkı olarak oturur eğer bastırmakla çıkmıyorsa tornavidanın arkasına pense yardımıyla hafif hafif vurarak pimi çıkart

denedim ama içindede manyetik ortam var tornavidayı sağa sola çekiyor...
  • hiç ekmek vermedilermi sana kardeş, o kadarda fazla çekmez mıknatıs iyice dibine getirmedikçe manyetik merdaneye 1,5 cm uzaktır pimin olduğu delik, yani atık toner haznesinin bulunduğu demirin hemen hizasındadır sağa sola çekebilir deliğin hemen yanında manyetik merdane var o manyetik merdanenin ortasında mıknatıs vardır tornavidayı ona doğru tutma, pimin yuvasına tornavidanın ucunu tam hizala yeter. ayrıca pcr ve drumu temizleyeceksen kuru olarak temizlemen ve yumuşak pamuklu bez kullanman gerekir yoksa drumu çizebilirsin.
  • SAMSUNG SCX 4300 Kullanıcıları:

Resetter a para vermenize gerek kalmadı.

Linki takip edin.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=34518939&key=scx%2C4300
  • güzel paylaşım olmuş teşekkürler.
  • bende okı b2500 var yazıcımı cope atmak ıstemıyorum bunun tonerını nerden en ucuza doldururum
  • quote:

Orijinalden alıntı: N_S_N

bende okı b2500 var yazıcımı cope atmak ıstemıyorum bunun tonerını nerden en ucuza doldururum

çipli yazıcıları olanlara gerçekten üzülüyorum. özellikle oki markaların çipleri pahalı. sim chip fiyatı 31 TLhttp://www.ayazshop.com/site/page.asp?dsy_id=2574
    500 gr toner tozu 39 TL (her dolumda maksimum 130 gr) ortalama 100 gr koyduğunuzda 5 dolum idare eder sizi.http://www.ayazshop.com/site/page.asp?dsy_id=2384
    umarım drum arıza yapmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cool111 -- 29 Eylül 2009; 23:11:25 >
  • Cool111 hocam. İnanılmaz bir sabrıla herkese cevap vererek yardım etmişsiniz. Sizi tebrik ederim.
    İşyerimde bol reçete çıktısı alıyorum (A4 üzerine yarım yazı sanırım %1-2 dolu olur) günde 100 civarı. Bol yazılı ver fotoğraflı (vesikalık) siyah beyaz fotokopi çekiyorum. Hastaların raporları için. Hızlı fotokopi çekmesine dikkat ediyorum. BAzen A4 nadiren A5 çıktı alıyoruz. Faks olursa benim için iyi olur.

Bu ihtiyaçlarıma göre araştırma yapıyordum. Birkaç model belirledim. Genelde hep Canon üzerinde durulmuş. Size birkaç sorum olacak. Yanıtlarsanız sevinirim.

1)Lexmark x340 modeli : 365TL.Toner tozu var, fakat drum bulamadım. Sizin yazdıklarınıza göre toner dolumu canon ve hp'lere nazaran daha kolaymış. Faksı var, kağıt besleme ünitesi var gibi geldi.http://www.hepsiburada.com/lexmark-x340-cok-fonksiyonlu-mono-laser-yazici/productDetails.aspx?categoryid=6&productid=bd48168

2)Canon mf 4140 modeli : 448 TL. Toner tozu var, drum HP'ninki ile aynı olsa gerek. Faksı var, kağıt besleme ünitesi yok. Fiyatı yüksek geliyor bana. :)

3)HP M1120 modeli : 328TL. Toner tozu var, drum vardır diye tahmin ediyorum. Toner dolumu biraz daha zor. Faksı yok, kağıt besleme yok. Fiyatı ekonomik ama faks olmaması biraz düşündürüyor beni.

4)Xerox 3100MFP modeli : 325 TL. Toner tozu var, drum bulamadım. Chip'ini buldum sizin verdiğiniz sitelerde. Faks yok, besleme yok.

Sorum ise şu olacak hocam. Canon fiyatı nedeni ile biraz düşündüryor. Lexmar alasım var. Fakat lexmark ile ilgili pek kullanıcı yorumu bulamadım (bilinçli, yardımı olabilecek yorumlar). Eğer tonerinin dolumu kolay ise, parçaları bulunabilir ise (drum ve bıçak gibi) hem faks, hem beslemeli hem çift taraflı çıktı alabilen lexmark fiyatı ile canon'dan öne çıkıyor. Sizce fiyat farkına gözümü kapatarak illa canon mu alayım? Fikrinizi alabilir miyim?
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.