Şimdi Ara

Toner dolumu ile ilgili herşey (59. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.207
Cevap
32
Favori
299.775
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mcroses

brother hl-1111 makinam var. surekli teli temizle hatasi veriyor bunun bir cozumu var mi.
    3 defa saga sola cekiyorum ama kısa sure sonra yine ayni hatayi veriyor.

lexmark da da benzeri bir sorunu ben de yaşamıştım ; biraz uğraştım filan çözümünü hala bulamadım.O zaman için servisine yollamıştım adamlar da yapıp yolladılar tabi filan ama sonrasında bir kaç kişiden daha duydum bu sorunu sanırım bu birazda yazılımsal bir olay tam algılayamamakla alakalı.Servis çözümünü tavsiye ederim size
  • bende arkadaşımdan az kullanılmış lexmark e360 dn aldım...günde 50-100 sayfa basıyorum bana 60bin sayfaya kadar basar dedi ve

elindede 15 tane perfix muadil toner ve 3 tane drum verdi ,900tl ye anlaştık ,fiyat nasıldır,makine nasıldır fikri olan varmı?
  • renkli ve mono toner dolumu istanbul içi kaliteli hizmet ve uygun fiyat arıyorsanız
    tavsiye ederim ana rotalarda ücretsiz kurye teslimatı var..

www.istanbultonerservisi.com

sıfır ithal muadil ürünlerde çok ekonomik fiyatları var
  • Canon lbp 2900B için crg 703 uyumlu toner toz ve dolum seti nerden nasıl alabiliriz arkadaşlar?Pek rastlayamadım internette.
  • lpb 2900B için fx 10 tonerde uyumlu diye biliyordum ama değilmiş galiba
  • internetten toner tozu alıp doldurdum. Randıman alamadım, profesyonel birine doldurtayım dedim. Bilgisayarcıya götürdüm. 25 liraya dolum yaptılar. Yine olmadı. Lekeli çıktı alıyorum. Doldurulan tonerlerde böyle mi oluyor anlamış değilim. Yani tatminkar bir kalite yok. Benek benek leke çıkıyor. Bu arada ilk kez dolum yapıldı.
    Bu şekilde yazıcıyı kullanmak mümkün değil. Muadil toner mi alayım. gg de 40 liraya satıyorlar. Yazıcım Brother HL 2040 MODELİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdemirci -- 20 Nisan 2016; 20:23:07 >
  • HP laserjet m1212nf mfp kartuşu vidalarından sökmeden nasıl tozla doldurabilirim. eskiden başka bir hp kartuşun yanında tıpa vardı ordan dolduruyodum bunda tıpa varmıdır? yada başka bir kartuşuda daha önce haznesindeki açık olan delikten dolduruyodum. bunuda delsem nerden delebilirim. vidaları söküp yapmayı bir kaç sefer denedim ya açamadım yada yaylarını falan bozmuştum.
  • brother hl1111 kullanıyorum
    toner tozu almam gerek
    samsung tozla brother arasında fıyat farkı var

samsung tozu alsam bıse farkeder mı?
    tozların hepsı aynı mı?
  • hayır değil. brother toner tozu almanız lazım. diğerleri uyumsuz.
  • hayır uymaz. brother toner tozu almanız lazım.
  • erdemirci kullanıcısına yanıt
    Tn1040 dolum videosunda
    Onceki tozu iyi bosaltmazsaniz leke olur ileride benzeri bir acıklama vardı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hp 1018 yazicima toz almak istiyorum. Piyasada cok farkli fiyatta tozlar var. Cok pahali olmayan ama memnun olacagimiz bildiginiz toz var mi.

• Güncel

• İzmir de güvenilir bir servis var mı.

Brother hl111 elektrik almıyor ve verdiğm bir tamirci anakart yanmış yapamam diye geri verdi.
  • arkadaşlar selam, muhasebe bürosuna çok fonksiyonlu mono lazer arıyorum, bütçe max 1500lira, cihazın dayanıklı olması ve muadil tonerinin kolay tedarik edilebiliyor olması benim için kriter, görece kırsal bir yerde kullanılacağından ne kadar sorunsuz olursa o kadar iyi, zira servis bulmak mesele olacak. biraz ön inceleme yaptım, canon samsung oki ve epsonun güzel ürünleri var, ama anlaığım kadarı ile, lazer yazıcıda biten tek şey toner değil, birde fuser unit varmış. oki ve epsonda gördüğüm kadarı ile 100k baskıda bir fuser değişimi gerekiyormuş, fuserda baya pahalı, epson için 1000 lira falan, bu fuser tüm lazer yazıcılarda var galiba, peki hepsinin ömrü böyle 100k falan mı ?

bizim büroda ayda maximum 5k sayfa çıkar, buda yılda 60k eder, hal böyle olunca en iyimser senaryoda yoda bile 2 yılda bir fuser değiştirmek gerekiyor durumu çıkyor ortaya. Sizlerin bu konuda tecrübeleriniz tavisyeleriniz nedir ?

Benim belirlediğim modeller bunlar;

Canon i-Sensys MF411DW
    Xerox Workcentre 6027NI
    Epson Workforce AL-MX300DNF
    OKI MB472dnw

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi symbiat -- 16 Mart 2017; 23:7:37 >

• symbiat kullanıcısına yanıt
    Eğer düzenli çıktı alıyorsanız -ki öyle anlaşılıyor- size farklı bir önerim olacak. Kullandığım bir yazıcı var.

http://urun.n11.com/murekkep-puskurtmeli-yazici/epson-m200-tank-mono-prinscancopy-adfeth-P167102882

Orjinal tanklı bir yazıcı. Mürekkepli ama hızı lazeri aratmıyor.

Tavsiye etmemin asıl nedeni yazıcıyı aldıktan sonraki maliyetleriniz.

Muadil mürekkep kullanıyorum, litresi 30 TL'ye geliyor. Bu mürekkeple kullanıma göre ortalama 40000 baskı alırsınız. Yani yılda 60000 baskı için 50 TL gibi bir mürekkep maliyetiniz olur.

Lazer yazıcıda ise ortalama bir toner 2000 sayfa yazar ve ucuz muadil toner 25 TL kabül edersek yılda
    60000/2000*25= 750 TL toner masrafınız olur.

Sonuç olarak yıl sonunda aynı yazıcıdan bir tane daha alacak kadar tasarruf etmiş olursunuz.

Ben bu yazıcı ile şuana kadar sorunsuz bir şekilde 53000+ baskı almış durumdayım.

• Mürekkepli yazıcı pişmanlıktır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sebep?..
  • murat3807 M kullanıcısına yanıt
    Az kullanırsın nozzle'larda mürekkep kurur, çok kullanırsın kafa çabuk ölür.
    Nozzle'ların bir kısmına mürekkep gelmez silik yazar, bazen mürekkebi kusar, bazen çizgili yazar.
    Özellikle büyük görsellerde şeklin başında harika yazan kafa şeklin sonuna doğru çuvallar.
    Muadil mürekkep genelde dandik çıkar, orijinali kadar iyi basmaz.
    Hatta bazen orijinal kartuşu bile hakkıyla bitirmek nasip olmaz, daha içindeki mürekkep bitmeden son nefesini verir.

Bu işlerle ilk haşırneşir olmaya başladığımda mürekkepli yazıcılarla çok saç baş yoldum.
    Lazere geçtim, oh be dünya varmış dedim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.