Şimdi Ara

Toner dolumu ile ilgili herşey (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.207
Cevap
32
Favori
299.756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: necirvan1212

selamlar arkadaşlar ben hp m1132 yazıcı aldım. hp ce285a toneri bitince (demo toner) tekrardan doldurabilirmiyim. bir kaç yerde sorunsuz doldurulabildiğini okudum. acaba sorunsuz dolum yapabilirmiyim. Bir de muadil toner alsam yazıcıda problem teşkil eder mi?

85a demo tonerinin atık haznesi ve dolum haznesi normallerine göre daha küçüktür. dolum yapıldığında atık haznesi çabuk doluyor ve drumu aşındırmaya başlıyor. size tavsiyem muadil toner almanız ve bittikçe onu doldurtmanız.
  • cool üstadım
    brother hl 2040 kullanıyorum.forumda gördüğüm kadarıyla tavsiye ettiğin bir yazıcı.hocam benim sorunum şu:ben bu yazıcının dolumunu resetini falan yapıyorum problem yok.ancak uzun zamandır kullandığım için manyetik merdaneden ve drumdan olduğunu tahmin ettiğim silinmeler olmaya başlamıştı.drum ünitesinini de ayıırmayı becerdim drumı değiştirdim ancak manyetik merdaneyi satan bi site tüm aramalarıma rağmen bulamadım.bildiğiniz böyle bi site varmıdır veya manyetik merdaneyi eski performansına döndürecek bi yol biliyormusunuz(drumdaki pudra vs gibi )saygılar
  • brother dcp 7055 yazıcını tonerini sınıfımda tıpasını açıp doldurdum. yazıcıya yeni toner takın uyarısı veriyor. yanlış yaptığım bir şeymi var acaba?
  • canon 4430 toner dolumu yaptirdik,üzerindeki kırmızı ışık yanıp sönmeye devam ediyor,toner kartuşunu denetleyin yazıyor ama yazıcı çalışıyor ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: cool111

quote:

selamlar arkadaşlar ben hp m1132 yazıcı aldım. hp ce285a toneri bitince (demo toner) tekrardan doldurabilirmiyim. bir kaç yerde sorunsuz doldurulabildiğini okudum. acaba sorunsuz dolum yapabilirmiyim. Bir de muadil toner alsam yazıcıda problem teşkil eder mi?

85a demo tonerinin atık haznesi ve dolum haznesi normallerine göre daha küçüktür. dolum yapıldığında atık haznesi çabuk doluyor ve drumu aşındırmaya başlıyor. size tavsiyem muadil toner almanız ve bittikçe onu doldurtmanız.

ben bir kaç siteden toner araştırıyorum. bursa sa dolan toner adlı sitede hp85a toneri orjinalinden ve diğer muadil tonerlerden farklı. atık dolum haznesi tıpalı toner dolumu tıpalı hale getirilmiş. bana baya güzel bir şey gibi geldi. ancak bu toner yazıcıma ( hp m1132) zarar verir mi? çıkan çıktılarda kalite düşer mi? bir kaç dolumdan sonra drum yıpranır mı? aşağıda linki de vereyim bir bakar ve bilg,i verirseniz sevinirim.

http://www.dolantoner.com/HP-CE-285A-DOLAN-UYUMLU-TONER,PR-841.html

• quote:

Orijinalden alıntı: hitman

canon 4430 toner dolumu yaptirdik,üzerindeki kırmızı ışık yanıp sönmeye devam ediyor,toner kartuşunu denetleyin yazıyor ama yazıcı çalışıyor ??

Kullanan arkadaşlarımın dediklerine göre canonlarda (kullanılan yazıcı canon lbp 6000) chip olayı sadece uyarı vermeye yarıyor. Yani tonerin kullanılmasına bu uyarı engel olmuyor.

''Sürekli uyarı vermesinden bıkmadınız mı?'' diye sormuştum. Yazıcının ayarlarından bu uyarıyı kaldırabildiklerini söylediler.

Kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jb007

brother dcp 7055 yazıcını tonerini sınıfımda tıpasını açıp doldurdum. yazıcıya yeni toner takın uyarısı veriyor. yanlış yaptığım bir şeymi var acaba?

Bende de aynı yazıcıdan (Brother dcp 7055) var.
    Tonerin taktığınız yuvaya göre sol tarafında (Yani tıpalı taraf değil de öbür tarafında) bulunan siyah parçayı tutan iki yıldız civata var.Onları yıldız tornavidayla söküp siyah parçayı çıkartın.Sonra ortaya çıkan dişli setini çevirin.Dişli seti tık sesiyle atacaktır.Yani resetlenmiş olacaktır.

Bunu yaptıktan sonra tekrar siyah parçayı takıp toneri kullanabilirsiniz. Ben aynısını yaptım.Şu anda bir sorun yok.
    Kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: empatiko

quote:

brother dcp 7055 yazıcını tonerini sınıfımda tıpasını açıp doldurdum. yazıcıya yeni toner takın uyarısı veriyor. yanlış yaptığım bir şeymi var acaba?

Tonerin taktığınız yuvaya göre sol tarafında (Yani tıpalı taraf değil de öbür tarafında) bulunan siyah parçayı tutan iki yıldız civata var.Onları yıldız tornavidayla söküp siyah parçayı çıkartın.Sonra ortaya çıkan dişli setini çevirin.Dişli seti tık sesiyle atacaktır.Yani resetlenmiş olacaktır.

Bunu yaptıktan sonra tekrar siyah parçayı takıp toneri kullanabilirsiniz. Ben aynısını yaptım.Şu anda bir sorun yok.
    Kolay gelsin.

tşkler ama bir türlü reset atamıyorum. hep aynı uyarı veriyor kartuş değiştirin :(

• Size ikinci tavsiyem yedek bir toner almanız olacaktır.
    Ben yazıcıyı alırken fazladan yedek toneri de beraberinde almıştım.
    Şimdi ikisini de değişmeli kullanıyorum.

Ben yedek olarak orjinal tonerini (TN 2060) KDV indirimli 33 TL ye aldım.(indirimsiz 41 civarıydı)
    Orjinal tonerin en güzel tarafı demo tonerde olmayan resetleme olayının çok kolay olması.
    Tonerin sol tarafında bir çevirme butonu var.Tozu doldurduktan sonra tıpayı kapatıp butonu çeviriyorsunuz.
    Dişli atıyor ve toner resetleniyor.
    Kolay gelsin:-)
  • Arkadaşlar
    Herkese mrb
    Forumdaki bu yazıları okumadan youtube taki filimlere bakarak elimdeki Xerox 3121 yazıcının tonerini doldurdum. Orginal tonerin üzerinde (samsung) ML1710 yazdığı için görüntüyü kolaylıkla buldum.
    Bunun iş için: Mecidiyeköyde SARAL adlı firmadan bulduğum "caria" marka üzenrinde ML2250 yazan 0,5 kg toz ile yine "caria" marka drum aldım.
    Ancak aldığım çıktılar çok oldukça silik çıkınca sonradan öğrendiğim microer firmasını arayarak aldığım tavsiye üzerine: merdanelerin olduğu taraftaki bıçağı (süngerli ve toner tozunun birikti bölüme sabitlenmiş olduğu için) yerinden tam çıkarmadan alt kesitindeki toner tortusunu kazıdım.
    Ama halen silik yazıyor. Üstelik dikkatli bakınca sayfanın üzerindeki yazıların gölgesi aşağıya doğru çıkıyor. Ben toner tozunu bilmiyorum satıcı iyi bir toz olduğunu söylemişti. Sizce bu toner tozundan kaynaklanıyor olabilir mi?
    Birde ikinci defa söktüğümde merdaneleri, drum ve drum bıçağını söküp temizlediğimde, üzerindeki tozları süpürge makinesi ile aldıktan sonra, ıslak mendil kullanmıştım. Sonra peçete ile tekrar silmiştim. Bunun zararı olabilir mi?
    Ne tavsiye edersiniz?

• toner tozundan olacağını zannetmiyorum. dolum yaptığınızda drumu yenimi değiştirmiştiniz. drum fazla aşınmaya başladığında kağıtta iz yapmasada silik baskı yazdırabiliyor. drumu temizleme maddesiyle pek silmiyorum microfiber bezle fazla bastırmadan üzerindeki tozlarını alıyorum, sildikten sonrada mutlaka üzerini bir miktar toz bebek pudrasıyla pudralayın. toner parçalarını kesinlikle ıslak mendille veya evde kullandığınız camsil vb temizleme malzemesiyle silmeyin bazen drumu veya pcr bozabiliyor. benim tavsiyem toner parçalarını temizlemek için satılan özel temizleme maddesini almanız ve microfiber bezle temizlemeniz. ben temizleme sıvısını microerden almıştım 1 litre halende kullanıyorum.http://www.microerbilisim.com/?urun-1311-Mag-Roller-PCR-Blade--Temizleme-Solusyonu-1-Litre-Sise.html

toner dolumunu yaptığınızda merdaneleri ve diğer parçaları bu sıvıyla temizleyin.

• quote:

toner tozundan olacağını zannetmiyorum. dolum yaptığınızda drumu yenimi değiştirmiştiniz. drum fazla aşınmaya başladığında kağıtta iz yapmasada silik baskı yazdırabiliyor. drumu temizleme maddesiyle pek silmiyorum microfiber bezle fazla bastırmadan üzerindeki tozlarını alıyorum, sildikten sonrada mutlaka üzerini bir miktar toz bebek pudrasıyla pudralayın. toner parçalarını kesinlikle ıslak mendille veya evde kullandığınız camsil vb temizleme malzemesiyle silmeyin bazen drumu veya pcr bozabiliyor. benim tavsiyem toner parçalarını temizlemek için satılan özel temizleme maddesini almanız ve microfiber bezle temizlemeniz. ben temizleme sıvısını microerden almıştım 1 litre halende kullanıyorum.http://www.microerbilisim.com/?urun-1311-Mag-Roller-PCR-Blade--Temizleme-Solusyonu-1-Litre-Sise.html

toner dolumunu yaptığınızda merdaneleri ve diğer parçaları bu sıvıyla temizleyin.

Maalesef drumı da yeni değiştirmiştim; ama ikinci kez açtığımda dediğim gibi diğer parçalarla birlikte onuda bir güzel(!) ıslak mendille sildim
    O halde bana yeni bir pcr ve drum vede 1 lt temizleme sıvısı lazım olacak öyle değilmi?
    Ayrıca ilgi ve cevabınız için teşekkür ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nibubai -- 11 Aralık 2011; 17:32:58 >

• temizleme sıvısıyla temizlendiğinde düzelebilir büyük ihtimalle. fakat yedekte bulunsun diye alabilirsiniz. drumun bulunduğu yerdeki bıçağıda temizlemenizi tavsiye ederim bazen tozdan dolayı tortu oluşabiliyor.
  • CANON LBP 600 ALACAGIM DA ONUNLA İLGİLİ BİLGİSİ OLAN ONERECEK OLACAK VARMI ARKADASLAR YARDIMINIZI İSTİYORUM
  • quote:

quote:

quote:

ben bir kaç siteden toner araştırıyorum. bursa sa dolan toner adlı sitede hp85a toneri orjinalinden ve diğer muadil tonerlerden farklı. atık dolum haznesi tıpalı toner dolumu tıpalı hale getirilmiş. bana baya güzel bir şey gibi geldi. ancak bu toner yazıcıma ( hp m1132) zarar verir mi? çıkan çıktılarda kalite düşer mi? bir kaç dolumdan sonra drum yıpranır mı? aşağıda linki de vereyim bir bakar ve bilg,i verirseniz sevinirim.

selamlar cool 11 sorum sizeydi cevağlarsanız ve bana yardımcı olursanuz teşekkür ederim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

selamlar cool 11 sorum sizeydi cevağlarsanız ve bana yardımcı olursanuz teşekkür ederim.

selam. linkte verdiğiniz kolay dolum toneri eğer acemiyseniz işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. bu toneri kendileri dizayn edip ürettirmişler anladığım kadarıyla ve kolaylık olsun diye hem dolum haznesine hemde atık haznesine ulaşmak için dışarıdan tıpa yapmışlar. böylelikle toneri komple sökmek zorunda kalmazsınız. bu tonerin yazıcınıza hiçbir zararı olmayacaktır, drum yazdırırken sürekli sürtünme halinde olduğundan belli bir müddet sonra ya silik basmaya başlar yada kağıda iz yapmaya başlar, o zamana kadar drum değiştirmenize gerek yok, genellikle 3-5 dolum arasında drum ömrü vardır. drum değiştireceğiniz zaman toneri sökmeniz gerekecektir fakat bu toneri sökmek çok kolaydır. orjinal tonerde olsa belli bir müddet sonra drum değişimi gereklidir. her dolumda atık haznesini mutlaka boşaltın bu işlem drumun ömrünü uzatır. çıktı kalitesini etkileyen en önemli etken kullanılan toner tozunun kalitesidir, alacağınız toner tozunun bu seriler için üretilmiş olmasına ve polyester toner tozu olmasına dikkat edin, ve mutlaka alacağınız yere toner modelini belirterek satın alın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cool111 -- 14 Aralık 2011; 23:54:27 >

• forumda sizlerin önerdiği yazıcılardan ikisi arasında kaldım. Eşim öğretmen olduğundan evde bol miktarda çıktı almamız gerekecek. Modeller ise HP p1102 ve Brother 2040.
    Şu an brother'ın bu modelini bulmak biraz zor olsa da satan firmalara rastladım. Çok miktarda baskı alınacağından baskı maliyetleri önemli bizim için. Bu durumda genelde brother 2040 modelini öneriyorsunuz ama onun da 3 dolumdan sonra hem tonerin hem de drum'un değişmesi gerektiğini ayrıca gerek tozu gerek de parçalarının HP'ye göre daha pahalı olduğunu söylüyorsunuz. (ayrıca biraz eski bir model olduğundan ilerde yedek parça sorunu olur mu bilemiyorum) Ama 2500 sayfalık dolu tonerle gelmesi büyük bir artı. Hp'de ise parça ve toz fiyatları uygun olsa da 700 sayfalık demo tonerle gelmesi ve ilk dolumu demo yerine yeni bir muadil tonere yapmamız gerektiğinden daha ilk dolumda ek bir maliyeti var (değiştirmezsek de olur ama 700 sayfa kapasitesi çok az) Evet iki yazıcının artıları eksileri bunlar. Sizce bu iki yazıcıdan hangisini satın almalıyım. Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

selam. linkte verdiğiniz kolay dolum toneri eğer acemiyseniz işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. bu toneri kendileri dizayn edip ürettirmişler anladığım kadarıyla ve kolaylık olsun diye hem dolum haznesine hemde atık haznesine ulaşmak için dışarıdan tıpa yapmışlar. böylelikle toneri komple sökmek zorunda kalmazsınız. bu tonerin yazıcınıza hiçbir zararı olmayacaktır, drum yazdırırken sürekli sürtünme halinde olduğundan belli bir müddet sonra ya silik basmaya başlar yada kağıda iz yapmaya başlar, o zamana kadar drum değiştirmenize gerek yok, genellikle 3-5 dolum arasında drum ömrü vardır. drum değiştireceğiniz zaman toneri sökmeniz gerekecektir fakat bu toneri sökmek çok kolaydır. orjinal tonerde olsa belli bir müddet sonra drum değişimi gereklidir. her dolumda atık haznesini mutlaka boşaltın bu işlem drumun ömrünü uzatır. çıktı kalitesini etkileyen en önemli etken kullanılan toner tozunun kalitesidir, alacağınız toner tozunun bu seriler için üretilmiş olmasına ve polyester toner tozu olmasına dikkat edin, ve mutlaka alacağınız yere toner modelini belirterek satın alın.

çok teşekkür ederim cavabınız için. iyi akşamlar!!!

• quote:

temizleme sıvısıyla temizlendiğinde düzelebilir büyük ihtimalle. fakat yedekte bulunsun diye alabilirsiniz. drumun bulunduğu yerdeki bıçağıda temizlemenizi tavsiye ederim bazen tozdan dolayı tortu oluşabiliyor.

Öncellikle cevaplarınız için tekrar tekrar teşekkür ederim..
    Tavsiyeniz üzerine microer den temizleme solüsyonu ısmarladım. Yanında da ne olur olmaz diye drum ve roller ile uğraşmıyayım diye muadil toner de ısmarladım.
    Temizleyip ilk denememi öyle yapacağım olmazsa muadili kullanacağım.

Yalnız aklıma takılan bişey var. Elimdeki orjinal toneri (ml1710 yazıcı ise xerox3121) daha önce kardeşim. yandaki tıpasını çıkararak içine toner doldurmuştu. Bu ilk dolum ile bir süre kullandım. Sonra silik yazınca ve drumın üzerine yapışan tozlar nedeniyle baskı kalitesi düşünce; yukarda yazdığım gibi caria toner ve caria drum alarak toner dolumunu kendim yaptım. Bu noktada ilk başta dikkat etmediğim önemsemediğim bir şey oldu: Dolum için toneri ilk açtığımda içinin toner tozu ile dolu olduğunu görmüştüm. İşte yukardaki işlemleride sonradan yaptım ama aklımın bir köşesinde

acaba yazıcıda bir problem olabilir mi?

diye gelmiyor değil... Bunun yanısıra;

microer bilişimden gelecek bu muadil kalitelimi, yazıcımı bu tonerler test edebilirmiyim ve ilerde dolumda problem çıkarırmı? Sonuç olarak siz tavsiye edermisiniz?

Sizi gerçekten çok meşgul ettiğimi biliyorum. Ama cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum. İyi günler, iyi çalışmalar dilerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: empatiko

quote:

Kolay gelsin.

yedek toner aldım. teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.