Şimdi Ara

Toner dolumu ile ilgili herşey (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.207
Cevap
32
Favori
299.772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: watcher54

Dediğiniz Canon LBP 5050 model yazıcıya baktım iyi görünüyor hatta şu anda vatan da 278 lira görünüyor alsam mı acaba diye düşünüyorum.

acelen yoksa sana bi model söyliycem bi ara bi de ona bak xerox vardı mediamarkt ta bakmam lazım modeline
  • Vatan da indirim vardı ama kaçırmışım sanırım. Dediğim fiyata düşmüştü. Şimdi 400 liranın üstüne çıkmış. Valla bana uygun fiyatlı bi model lazım yardımcı olursanız sevinirim. Çok acelem yok şu anda. ama haftasonuna kadar ya da en geç bi daha ki hafta içinde alırsam iyi olacak.
  • 1-2 gün önce Hp p 1102 yazıcı aldım.Almadan önce bu sayfaları okudum.Bilgi sahibi oldum.sağolasınız.Şimdi toner ve toner dolumu ile ilgili sorularım olacak.Cevaplarsanız sevinirim.

1- Orjinal toner ile demo toner arasında fark var mı? Demo toner den kasıt orjinali 1500 sayfa yazacakken 700 sayfa yazacak kadar toner tozu konulması mıdır.Yoksa demo tonerin içi 700 sayfa basacak kadar daraltılmış mıdır.
    2- Demo toner içi 700 sayfa basacak kadar daraltılmış ise ben bunu kendim doldurup doldurup taksam ne olur.Muadil toner alıp kullanmasasm olur mu?
    3- Muadil toner ne için alınır? Orjinal tonere zarar gelmesin diyemi yoksa demo toner işe yaramadığı için ve yenisinin çok pahalı olması mı?
  • hp1018 yazıcıma toner doldurdum, drum değiştirdim ama boş sayfa yazdırıyor. Başka toner taktım .Hiçbir sorun yok. Acaba sorun ne olabilir?
    Yardımcı olursanız sevinirim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
  • ALINTI YAPMAYI BİLMİYORUM SYS20'YE

cevap 1: Daraltma falan yoktur. Adamlar yazıcıyı zaten toner satın alman için satarlar. O yüzden içine normalde olması gerekenin yarısı kadar toner tozu koyarlar buda normalde çıkan toplam sayının yarısıkadar sayfa çıkarır. TAbi dolum yapmazsan yenisini alman gerekir.
    cevap 2: Daraltma olmadığı için tekrar dolum yapabilirsin.
    muadil toner: Yazıcında şu anda kullandığın tonerin başka bir firma tarafından yurtdışından ithal edilmiş şeklidir. Genelde orjinal tonerle aynı kalitededirler.
    3.Muadil toner fiyat olarak orjinal tonerin yaklaşık 1/3'ü kadardır. O yüzden muadil tonerler tercih edilir. Zaten demo toner bittikten sonra dolduracaksan muadile gerek yoktur. sen benim işlerim çok yoğun elimde 2 adet olsun biri biter bitmez diğerini kullanırım diyorsan diyecek birşey yok. YOk yeter diyorsan bir toner daha alma.
    4.Son zamanlarda yazıcıların bazısında XL denen toner kapasitesi var. Aldığın yazıcı içinde bu geçerli olabilir. XL toner haznesi biraz daha büyük dolayısıyla daha çok toner deposu olan bir üründür. Ev kullanıcısı isen ürün üzerinde gelen senin için idealdir bence.

• Merhabalar
    Tarayıcı ve fotokopi özelliği olan, siyah beyaz,
    dolumu sorunsuz, sayfa başı maliyeti düşük,
    300 ile 400 tl arası lazer bir yazıcı istiyorum.
    Günlük ort 100 sayfa çıktım oluyor
    önerilerinizi yazarsanız sevinirim tşkler
  • quote:

Orijinalden alıntı: sys20

1-2 gün önce Hp p 1102 yazıcı aldım.Almadan önce bu sayfaları okudum.Bilgi sahibi oldum.sağolasınız.Şimdi toner ve toner dolumu ile ilgili sorularım olacak.Cevaplarsanız sevinirim.

1- Orjinal toner ile demo toner arasında fark var mı? Demo toner den kasıt orjinali 1500 sayfa yazacakken 700 sayfa yazacak kadar toner tozu konulması mıdır.Yoksa demo tonerin içi 700 sayfa basacak kadar daraltılmış mıdır.
    2- Demo toner içi 700 sayfa basacak kadar daraltılmış ise ben bunu kendim doldurup doldurup taksam ne olur.Muadil toner alıp kullanmasasm olur mu?
    3- Muadil toner ne için alınır? Orjinal tonere zarar gelmesin diyemi yoksa demo toner işe yaramadığı için ve yenisinin çok pahalı olması mı?

hp bazı ilk satın alınan sıfır lazer yazıcıların üzerinde gelen tonerlerin dolum haznelerini ve atık haznelerini yarım kapasite alacak şekilde daraltıyor. hp 1102 modelide bunlardan biridir. inanmayanlar dolum yaptıklarında görebilirler. üzerinde gelen demo tonerin dolum haznesini zar zor tıka basa doldurdunuz diyelim bu sefer demo tonerin atık haznesi kücük olduğundan çabuk doluyor ve drumu aşındırmaya başlıyor normalde 3 dolum giden drum 1 dolumdan sonra doğru düzgün baskı alınamıyor yazılar silik çıkıyor. orjinal veya muadil kartuş aldığınızda hazneleri normal boyuttadır tonerin dolum haznesinin yan tarafında dolum tıpası mevcuttur. teknoloji ilerlediği için artık orjinal ve muadil toner arasında baskı kalitesi ve çıktı sayısı bakımından bir farklılık bulunmamaktadır. tabi yazıcınız garanti süresi içerisinde arıza yaparsa servise götürürken üzerinde mutlaka orjinal kartuş bulunsun. birde 1102 serisi yazıcıların toner tozu farklıdır aldığınız yerden mutlaka yazıcı modeli belirterek toz ve sarf malzemesi alın.

• Merhabalar.

HP Laserjet 1100 yazıcım var. Dün tonerini doldurdum. Tüm silindirleri ve haznesini temizleyip drum'ını yenisiyle değiştirdiğim halde hala kağıdın 3'te 1'inde koyu fon yapıyor. Toneri çıkarıp baktığımda drum'ın üzerinde kağıda koyu bastığı yerlerde öbeklenmiş toz görüyorum. Defalarca çıkarıp hazneyle birlikte temizlediğim halde geçmedi.

Cool111 hocam ne yapmam lazım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: luddite

Merhabalar.

HP Laserjet 1100 yazıcım var. Dün tonerini doldurdum. Tüm silindirleri ve haznesini temizleyip drum'ını yenisiyle değiştirdiğim halde hala kağıdın 3'te 1'inde koyu fon yapıyor. Toneri çıkarıp baktığımda drum'ın üzerinde kağıda koyu bastığı yerlerde öbeklenmiş toz görüyorum. Defalarca çıkarıp hazneyle birlikte temizlediğim halde geçmedi.

çıktının fotoğrafını çekip buraya koyarsanız sorunun neden kaynaklandığını daha net anlayabiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cool111

quote:

Merhabalar.

çıktının fotoğrafını çekip buraya koyarsanız sorunun neden kaynaklandığını daha net anlayabiliriz.

Toner dolumu ile ilgili herşey

• yeni drumu yerine takarken pudraladınızmı pudralamadıysanız drum bıçağı kaydırmaz bazı durumlarda drum bıçağınında kırılmasına yol açabilir. drumu ve drum bıçağının kırılıp kırılmadığını kontrol etmenizi tavsiye ederim.
  • quote:

yeni drumu yerine takarken pudraladınızmı pudralamadıysanız drum bıçağı kaydırmaz bazı durumlarda drum bıçağınında kırılmasına yol açabilir. drumu ve drum bıçağının kırılıp kırılmadığını kontrol etmenizi tavsiye ederim.

drum'ı ve bıçakları pudraladım takmadan önce. bi sorun görünmüyor hocam.

şimdiki hali:

Toner dolumu ile ilgili herşey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luddite -- 16 Ekim 2011; 23:35:44 >
  • arkadaşlar gitti gidiyordan aldım canon LBP-6000B LASER.. AMA PCYE BAĞALAYAMADIM.CDSİNİ DE TANITTIM NASIL OOLCAK ACABA?
  • quote:

quote:

yeni drumu yerine takarken pudraladınızmı pudralamadıysanız drum bıçağı kaydırmaz bazı durumlarda drum bıçağınında kırılmasına yol açabilir. drumu ve drum bıçağının kırılıp kırılmadığını kontrol etmenizi tavsiye ederim.

şimdiki hali:

drum dönmüyor gibi gözüküyor. pudralamayı az yaptıysanızda olabiliyor. elinizle drumun yan tarafındaki dişliyi yukarı aşağı oynatın drum bıçağı serbest kalsın bir miktar daha pudralayın.
  • Arkadaşlar bende de Samsung 4623 FN model yazıcı var

Cihaz yeni kartuş hazırlayın uyarısı vermeye başladı.

Anladığım kadarıyla cihazın resetlenmesi lazım. Ondan sonra kartuş dolumu yapılacak.

Peki cihazın içindeki kartuşun demo kartuş olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

Ve de istanbul kartal-maltepe taraflarında toner dolumu ve reset işlemini yaptıracağım kaliteli ve güvenilir esnaf tavsiye edebilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cheerful

ALINTI YAPMAYI BİLMİYORUM SYS20'YE

cevap 1: Daraltma falan yoktur. Adamlar yazıcıyı zaten toner satın alman için satarlar. O yüzden içine normalde olması gerekenin yarısı kadar toner tozu koyarlar buda normalde çıkan toplam sayının yarısıkadar sayfa çıkarır. TAbi dolum yapmazsan yenisini alman gerekir.
    cevap 2: Daraltma olmadığı için tekrar dolum yapabilirsin.
    muadil toner: Yazıcında şu anda kullandığın tonerin başka bir firma tarafından yurtdışından ithal edilmiş şeklidir. Genelde orjinal tonerle aynı kalitededirler.
    3.Muadil toner fiyat olarak orjinal tonerin yaklaşık 1/3'ü kadardır. O yüzden muadil tonerler tercih edilir. Zaten demo toner bittikten sonra dolduracaksan muadile gerek yoktur. sen benim işlerim çok yoğun elimde 2 adet olsun biri biter bitmez diğerini kullanırım diyorsan diyecek birşey yok. YOk yeter diyorsan bir toner daha alma.
    4.Son zamanlarda yazıcıların bazısında XL denen toner kapasitesi var. Aldığın yazıcı içinde bu geçerli olabilir. XL toner haznesi biraz daha büyük dolayısıyla daha çok toner deposu olan bir üründür. Ev kullanıcısı isen ürün üzerinde gelen senin için idealdir bence.

Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sys20

1-2 gün önce Hp p 1102 yazıcı aldım.Almadan önce bu sayfaları okudum.Bilgi sahibi oldum.sağolasınız.Şimdi toner ve toner dolumu ile ilgili sorularım olacak.Cevaplarsanız sevinirim.

hp bazı ilk satın alınan sıfır lazer yazıcıların üzerinde gelen tonerlerin dolum haznelerini ve atık haznelerini yarım kapasite alacak şekilde daraltıyor. hp 1102 modelide bunlardan biridir. inanmayanlar dolum yaptıklarında görebilirler. üzerinde gelen demo tonerin dolum haznesini zar zor tıka basa doldurdunuz diyelim bu sefer demo tonerin atık haznesi kücük olduğundan çabuk doluyor ve drumu aşındırmaya başlıyor normalde 3 dolum giden drum 1 dolumdan sonra doğru düzgün baskı alınamıyor yazılar silik çıkıyor. orjinal veya muadil kartuş aldığınızda hazneleri normal boyuttadır tonerin dolum haznesinin yan tarafında dolum tıpası mevcuttur. teknoloji ilerlediği için artık orjinal ve muadil toner arasında baskı kalitesi ve çıktı sayısı bakımından bir farklılık bulunmamaktadır. tabi yazıcınız garanti süresi içerisinde arıza yaparsa servise götürürken üzerinde mutlaka orjinal kartuş bulunsun. birde 1102 serisi yazıcıların toner tozu farklıdır aldığınız yerden mutlaka yazıcı modeli belirterek toz ve sarf malzemesi alın.

Teşşekürler verdiğiniz bilgiler için.

• quote:

quote:

quote:

şimdiki hali:

drum dönmüyor gibi gözüküyor. pudralamayı az yaptıysanızda olabiliyor. elinizle drumun yan tarafındaki dişliyi yukarı aşağı oynatın drum bıçağı serbest kalsın bir miktar daha pudralayın.

drum'ı ve bıçakları neredeyse bembeyaz olana kadar tekrar pudraladım. ilk çıktı aldığım sayfada iz biraz azalmış olsa da sonra tekrar eski haline geldi.

pudrayla alakalı değil sanırım. başka nereden kaynaklanıyor olabilir?

• Cool Hocam

Bizim ofiste Xerox Workcenter PE16 multi yazıcımız var. Bu yazıcı hakkındaki düşünceleriniz nedir ?
    Yaklaşık 6 senelik makina. Uzun zamandır yukardan besleme ünitesi bozuk ve tamiri çok tutuyor.

Toner dolumu yapıyoruz ama zaman zaman çok sık sorunlar oluyor.

Acaba yeni bir makine alsakmı ? Ne tavsiye edersiniz ? Çift taraflı fotokopi çekebilen olsa daha iyi olur.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

şimdiki hali:

drum'ı ve bıçakları neredeyse bembeyaz olana kadar tekrar pudraladım. ilk çıktı aldığım sayfada iz biraz azalmış olsa da sonra tekrar eski haline geldi.

pudrayla alakalı değil sanırım. başka nereden kaynaklanıyor olabilir?

bazen toner haznesinin üzerindeki magroller (mıknatıslı çubuk) temiz olmadığındada iz yapabiliyor. dolum yapmadan önce magrolleri temizlemişmiydiniz.

• 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.