Şimdi Ara

Toner dolumu ile ilgili herşey (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.207
Cevap
32
Favori
299.776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tamam arkadaşım sözüm sadece sana değil anladım ben seni ama anlamayan arkadaşlarımız var anlaşılır ve açıklayaıcı yazarsan daha faydalı olur.ok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fiat2001brava

Arkadaşlar öncelikle HL-2040 gayet güzel bir yazıcı. Geldiğinden beri 3.800 toner save modda baskı yaptım. Sonra doldurdum 2.600 baskı daha aldım(sanırım eksik doldurmuşum toneri).

2. defa doldurduktan sonra kağıda irili ufaklı noktalar puantiyeli gibi üstten alta lekeler çıkarttı. açıp baktım doldurduğum tonerin drum'a temas eden silindirinden druma bişiler yapışmış sanki. Şimdi çıktı çok berbat . Sizden ricam acaba DRUM'ı nasıl ve neyle temizleyebilirim?????

Yardımcı olursanız memnun oılurum.

microerde drum temizlime sıvısı var drumu çizmeyecek microfiber bezle temizliğini yapabilirsiniz.
  • Merhaba

Toz uyumsuz olursa öyle bir hata yapar.

Yada doldurmadan önce içindeki atığı boşaltmayınca çıkartır.

Buradan tozu satın alabilirsin..

http://www.bitmeyenkartus.com.tr/BROTHER-UYUMLU-Toner-Dolum-Setleri,LA_219-2.html
  • Merhabalar,

PANASONIC MB2030 model çiplimidr ayrıca toneri doluyormu muadil toner kullanılıyormu ?

http://www.vatanbilgisayar.com/lazer-cok-fonksiyonlu-yazici/panasonic-mb2030-mb2030-lazer-yazici,-tarayici,-fotokopi,-faks/productdetails.aspx?I_ID=56162
  • quote:

Orijinalden alıntı: comely35

Merhaba

Toz uyumsuz olursa öyle bir hata yapar.

Yada doldurmadan önce içindeki atığı boşaltmayınca çıkartır.

Buradan tozu satın alabilirsin..

http://www.bitmeyenkartus.com.tr/BROTHER-UYUMLU-Toner-Dolum-Setleri,LA_219-2.html

makineyi zaten "bitmeyenkartuş" sitesinden aldım. Tozlarda yanında verilen brother ın tozları.

Ancak bitmeyen kartuş sitesindeki dolum videosunda atık haznesini boşaltma ile ilgili bişi yok. Zaten okuduğum kadarıyla forumda bu tonerlerin atık hazneside yok?

Yada ben mi yanılıyorum?????

• doğru söylüyorsunuz atık yok

ancak tam bitmeden doldurduysanız orjinal toz ile dolum tozun kimyasalları farklı karışmaması gerekiyor.

isterseniz boşaltıp tekrar doldurun sorununuz çözülecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SHaMaRa

merhaba canon mf4270 yazıcıya sahibim çift tarflı fotokopi olayini gerçekleştirdim fakat 2 sayfalık bir word metnini aynı anda bir sayfası ön yüze diğeri arka yüze yazdırma şeklinde çıktı alabileceğimi bilmiyorum fotokopi olayı gibi yazıcının üstünden ayar mı gerekiyor yoksa bilgisayar üzerinden mi ayarlanıyor ve nasıl bilginiz var ve yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

evet banada lazım teşekkürler
  • Sorunuma ilgi gösterip cevap yazan COMELY35 , COOL111 arkadaşlar'a teşekkür ederim.
    Elimdeki temizleme sıvısını microfiber beze döküp sildim druma dikkatlice ve sorun büyük oranda kayboldu. Makine ısınmadan önceki 3-4 sayfada yine biraz benek atıyor ama sonra pürüzsüz çıktı alıyorum.

Diyeceğim şu ki Brother HL-2040 yazıcımla şu anda tam 12.500 sayfa baskı aldım. 4 defa doldurdum. En son Cool111 'in dediği gibi DRUM resetleme yaptım. Vallahi süper bi yazıcı. Sorunsuz 12,500 sayfa çıktı almakj büyük mutluluk üstelik nerdeyse bedava fiyatına

son olarakj DRUM kaç binde biter bilmiyorum ama poyraz kartuşta fiyatı 30TL. Bence laser alacak herkez bir an önce satışlı bitmeden gidip alsın. Yoksa çok üzülür. Ben Xerox 3117 yi almadan üretimden kalkmıştı çok üzülmüştüm ama allahtan broıther imdadıma yetişti.

Ben yılda 50-60 bin çıktı alıyorum şimdiye kadar HP-1020 ile idare ettim. Sağolsun taş gibi makine ama artık zavallı 7 yıllık yorgunlukyüzünden ölmek üzere

Bakalım HL-2040 7 yıl dayanabilecekmi. Görücez.

• merhabalar;

uzman arkadaşlara vakitlerini ayırırlarsa bir sorum olacak;

bir yazıcı alma arefesindeyim ama bu sefer sarf malzemesi beni ağlatmayacak bir yazıcı istiyorum.

yazıcıda olması gerekenler;

1- çift taraflı baskı olacak

2- 400 tl den pahalı olmayacak.

3- sorumun asıl sebebi bu madde; toner drum maliyetleri en uygun cihaz olacak.

ben canon 6300 model yazıcı ( goldda 355 tl 2100 sayfalık crg 719 toner drum bileşik tonerle geliyor) ve bu yazıcıya uygun ( yada bana öyle söylediler) hp ce 505x muadil toner ( bu 6400 sayfalık ve canondaki 719 h a denk geliyormuş) ile birlikte alıp 6000 sayfayı 70 tl ye mal etmeyi planlıyorum.

sorularım;

1- bu yazıcı iyimidir?

2- gerçekten canon crg 719h ile hp ce 505 x aynımıdır? yani hp muadili alıp canona takarsam çalışır mı?

3- bir kaç aradığım tonerci ce 505 x in muadilinin olmadığını ce 505 x muadil diye aldığım 70 tl civarındaki muadil tonerin asla 6000 sayfa yazmayacağını ( ben 5000 e de razıyım) onun ce 505 a olduğunu anca 2000 sayfa yazacağını söyledi bilen arkadaşlar;

hp ce 505 x diye muadil bit toner yok mu ( 6000 sayfalık)

bir de bana istanbul evrupa yakasında kapıda ödemesi olan dürüst bir tonerci önerirmisiniz.

cevaplar için şimdiden teşekkürler.

hayırlı günler.

• Herkese iyi günler. Foruma emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkürler. Çok güzel bir ortam oluşmuş. Bende yeni bir yazıcı almayı düşünüyorum. Forumda incelediğim kadarı ile bana en uygun gelen Brother hl-2040. Ancak Brother hl-2130 modeli yeni çıkmış bu model hakkında bilgisi olan var mı. Toner dolumu ve özellikleri aynı mı acaba şimdiden teşekkürler......
  • quote:

Orijinalden alıntı: cayli79

Herkese iyi günler. Foruma emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkürler. Çok güzel bir ortam oluşmuş. Bende yeni bir yazıcı almayı düşünüyorum. Forumda incelediğim kadarı ile bana en uygun gelen Brother hl-2040. Ancak Brother hl-2130 modeli yeni çıkmış bu model hakkında bilgisi olan var mı. Toner dolumu ve özellikleri aynı mı acaba şimdiden teşekkürler......

toner dolumu aynıdır farkı 2130 modelinin toneri daha düşük kapasitelidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tasshelhoff

merhabalar;

uzman arkadaşlara vakitlerini ayırırlarsa bir sorum olacak;

bir yazıcı alma arefesindeyim ama bu sefer sarf malzemesi beni ağlatmayacak bir yazıcı istiyorum.

yazıcıda olması gerekenler;

1- çift taraflı baskı olacak

2- 400 tl den pahalı olmayacak.

3- sorumun asıl sebebi bu madde; toner drum maliyetleri en uygun cihaz olacak.

ben canon 6300 model yazıcı ( goldda 355 tl 2100 sayfalık crg 719 toner drum bileşik tonerle geliyor) ve bu yazıcıya uygun ( yada bana öyle söylediler) hp ce 505x muadil toner ( bu 6400 sayfalık ve canondaki 719 h a denk geliyormuş) ile birlikte alıp 6000 sayfayı 70 tl ye mal etmeyi planlıyorum.

sorularım;

1- bu yazıcı iyimidir?

2- gerçekten canon crg 719h ile hp ce 505 x aynımıdır? yani hp muadili alıp canona takarsam çalışır mı?

3- bir kaç aradığım tonerci ce 505 x in muadilinin olmadığını ce 505 x muadil diye aldığım 70 tl civarındaki muadil tonerin asla 6000 sayfa yazmayacağını ( ben 5000 e de razıyım) onun ce 505 a olduğunu anca 2000 sayfa yazacağını söyledi bilen arkadaşlar;

hp ce 505 x diye muadil bit toner yok mu ( 6000 sayfalık)

bir de bana istanbul evrupa yakasında kapıda ödemesi olan dürüst bir tonerci önerirmisiniz.

cevaplar için şimdiden teşekkürler.

hayırlı günler.

hp laser yazıcılarda canon tarafından üretilmektedir. bu yüzden hp ve canonun tonerleri birbirine çoğunlukla uymaktadır. ce 505x modelinin muadili vardır. sanırım toner dolumcusunun elinde mevcut değil.
    http://www.poyrazkartus.com/asp/product/70079/Hp-P2050-P2055-CE505X-Sifir-Muadil-Toner (resim 505a yazıyor önemli değil)
    http://urun.gittigidiyor.com/HP-05X-CE505X-100-MUADIL-TONER-HIZLI-KARGO_W0QQidZZ42788886

• Yardımın için teşekkürler. Brother hl-2040 daha iyi olacak. Bir sorum daha olacak hp 1005 sıfır orjinal toner taktım ancak soluk yazıyor. Ayarlardan en koyuya getirdim ancak kağıdın sağ tarafı silik çıkıyor. Eski toneri tekrar taktim ondada kağıdın sağ tarafı silik çıkıyor. Acaba tonerde mi hata var yoksa toner dışında yazıcının kendisindemi sorun var.....Ne yapmam gerekir.
  • İyi günler Arkadaşlar. Yazıcıdan Çok sayıda çıktı almıyorum bazen haftalar sonra 1 tane çıktı alıyorum mürekkep püskürtmeli yazcıda uzun süre kullanılmadığında mürekkebi kuruyor ve çıktı alamıyorum. her dolduruşta da daha az sayıda çıktı alabiliyorum. Bu yüzden kartuşla uğraşmak gerçekten zor oluyor. Lazer yazıcılar Bu konuda daha mı iyi acaba? Hangi yazıcı bana daha uygun ayrıca renkli çıktı aldığım zamanlarda oluyor. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden Teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cayli79

Yardımın için teşekkürler. Brother hl-2040 daha iyi olacak. Bir sorum daha olacak hp 1005 sıfır orjinal toner taktım ancak soluk yazıyor. Ayarlardan en koyuya getirdim ancak kağıdın sağ tarafı silik çıkıyor. Eski toneri tekrar taktim ondada kağıdın sağ tarafı silik çıkıyor. Acaba tonerde mi hata var yoksa toner dışında yazıcının kendisindemi sorun var.....Ne yapmam gerekir.

çok fazla bilgim yok ama sanırım drum (tambur,silindir) denen parçayı ya hiç ya da iyi temizleyememişsin,nemli mikrofiber bezle silip sonra toneri takarsan düzelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: watcher54

İyi günler Arkadaşlar. Yazıcıdan Çok sayıda çıktı almıyorum bazen haftalar sonra 1 tane çıktı alıyorum mürekkep püskürtmeli yazcıda uzun süre kullanılmadığında mürekkebi kuruyor ve çıktı alamıyorum. her dolduruşta da daha az sayıda çıktı alabiliyorum. Bu yüzden kartuşla uğraşmak gerçekten zor oluyor. Lazer yazıcılar Bu konuda daha mı iyi acaba? Hangi yazıcı bana daha uygun ayrıca renkli çıktı aldığım zamanlarda oluyor. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden Teşekkürler...

Bütçen ne kadar?Renkli lazerler pahalı olur.Canon LBP-5050 iyi bi modele benziyor bi bak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Metins1992 -- 16 Eylül 2011; 14:05:40 >
  • Biraz araştırdım fiyatları 300 ile 500 arası değişiyor galiba 350 civarı birşey olabilir. Şu an hp 4180 multifunction yazıcım var ama tarayıcısını kullanamıyorum. Aldıktan sonra birkaç taramadan sonra bozuldu 2 sefer garantiye göndermeme rağmen düzelmedi. Sorun çıkartmayan birşey olsun istiyorum. Mürekkep püskürtmeliler de mürekkebin donuyor olması benim için dezavantaj. Aynı şey lazerlerde olmaz sanırım değil mi?
  • quote:

Biraz araştırdım fiyatları 300 ile 500 arası değişiyor galiba 350 civarı birşey olabilir. Şu an hp 4180 multifunction yazıcım var ama tarayıcısını kullanamıyorum. Aldıktan sonra birkaç taramadan sonra bozuldu 2 sefer garantiye göndermeme rağmen düzelmedi. Sorun çıkartmayan birşey olsun istiyorum. Mürekkep püskürtmeliler de mürekkebin donuyor olması benim için dezavantaj. Aynı şey lazerlerde olmaz sanırım değil mi?

lazerlide mürekkep olmadığı için donma falan olmuyo merak etme media markt'ta görmüştüm 370 civarlarında full fonksiyonlu(yazıcı,tarayıcı,fotokopi,faks) lazer yazıcı xerox marka ama modelini hatırlamıyorum gidip bi daha bakmam lazım.

• Dediğiniz Canon LBP 5050 model yazıcıya baktım iyi görünüyor hatta şu anda vatan da 278 lira görünüyor alsam mı acaba diye düşünüyorum.
  • quote:

Dediğiniz Canon LBP 5050 model yazıcıya baktım iyi görünüyor hatta şu anda vatan da 278 lira görünüyor alsam mı acaba diye düşünüyorum.

278 değil 378 diyecektin sanırsam :))
  • 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.