Şimdi Ara

Toner dolumu ile ilgili herşey (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.207
Cevap
32
Favori
299.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hodoras

quote:

Orijinalden alıntı: cool111

quote:

Orijinalden alıntı: hodoras

Sn. Cool111
    Bu aralar printer alacacaktım yazdıklarınızı okuyunca hedef büyüttüm. Oğlumun ödevleri, kendi ihtiyacım derken çöpe attığım printer ve kartuşların toplamı bir servet eder. İhtiyacım olan sanırım tarayıcı özellikli, fotoğraf basabilen , renkli ve haliyle uygun fiyata dolum yapılabilen laser multifonksiyon bir yazıcı. Önerebilirmisiniz bir model. Sanırım 700 civarı bir harcama yapabilirim maksimum. Teşekkür ederim.

en başta şunu belirtmeliyim dolum maliyeti ucuz renkli lazer yazıcı bulunmamaktadır sarf malzemeleri pahalıdır ve hepsinde dolumla birlikte çip değişimi gerekmektedir. renkli çok fonksiyonlu istediğiniz fiyat aralığındahttp://www.hepsiburada.com/Liste/hp-laserjet-pro-cm1415fn-renkli-cok-fonksiyonlu-yazici-ce861a/ProductDetails.aspx?productId=bd07412&categoryId=6
    http://www.hepsiburada.com/Liste/canon-laser-mf8050cn-renkli-cok-fonksiyonlu-yazici/ProductDetails.aspx?productId=bs1745&categoryId=6 modelleri mevcuttur. forumda ucuz maliyetli ve orjinal kartuşları ucuz mürekkep püskürtmeli çok fonksiyonlu hp nin bir modelinin incelemesi bulunuyor. isterseniz bu konuyuda inceleyinhttp://forum.donanimhaber.com/m_44852705/tm.htm

Tavsiyenizi dinledim , HP B110A Photosmart Wireless E-All-in-One Yazıcı aldım Hepsi Buradada indirim ve extra tam dolu kartuş seti ile beraber promosyonu vardı. XL tipi 700 sayfa kapasiteli makul sayılabilecek fiyatlı kartuşlarıda var. Ev kullanıcısı için yeterli gibi ,umarım yanılmamışımdır. İlginize teşekkür ederim...

verdiğim linkte hp deskjet 2060 modelini tavsiye ediyorlardı. aldığınız modeli araştırdınızmı, kartuşları uygun fiyattaysa problem yok.
  • Merhaba,
    150-200 tl arası lazer yazıcı almak istiyorum. toner dolumunda sorun olmayan, sonsuz çip takabileceğimiz ya da çipsiz bir yazıcıyı bu fiyata bulabilir miyim? Yazıcı parçalarını durum vb. temin edebileceğim bir yazıcı olursa daha iyi olur. Aldıktan sonra parça konusunda sıkıntı olmayacak bir ürün olursa sevinirim. Anlayan arkadaçların yardımcı olmasını rica ediyorum. Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugur3542 -- 10 Mart 2011; 20:52:03 >
  • Brother HL-2040'ı tavsiye ederim çipsizdir.kendin bi araştır biraz beğeneceğinden eminim.
  • HP P1102 lazer yazıcı kullanıcısıyım.Yazıcım 85A model toner kullanıyor.
    Tonerin kötü yazmaya başlaması sebebiyle dolum yapan bir yere götürdüm.Toner dolumu yapıldıktan sonra kötü yazmaya başladı, yaklaşık 10 sayfa yazdıktan sonra tonerin bitmesine yaklaşık 50 sayfa kaldı uyarısını aldım.
    Bu durumda makineye yeni toner alırsam eskisi gibi kaliteli baskı yapabilecek miyim?Yoksa dolum yapılan toner kalıcı bir iz bırakmış olabilir mi?
  • Brother hl-2040'ın kronik sorunları mevcut mu?Kaç kere dolum yapılabilir?
    Toner tozu pahalı bildiğim kadarıyla, drum ünitesi de ayrı.. Toner toz ve parça fiyatları hakkında bilgi verebilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpernbugra

HP P1102 lazer yazıcı kullanıcısıyım.Yazıcım 85A model toner kullanıyor.
    Tonerin kötü yazmaya başlaması sebebiyle dolum yapan bir yere götürdüm.Toner dolumu yapıldıktan sonra kötü yazmaya başladı, yaklaşık 10 sayfa yazdıktan sonra tonerin bitmesine yaklaşık 50 sayfa kaldı uyarısını aldım.
    Bu durumda makineye yeni toner alırsam eskisi gibi kaliteli baskı yapabilecek miyim?Yoksa dolum yapılan toner kalıcı bir iz bırakmış olabilir mi?

selam. yazıcının tonerini doldurduktan sonra ne gibi problem yaşadınız, kağıda baskı yaparken nasıl bir problem yapıyor belirtirmisiniz. bu yazıcının üzerinde gelen ilk demo tonerin toner haznesi ve atık haznesi yarı yarıya küçüktür ayrıca dolum haznesinin yan tarafında dolum tapası yoktur. üzerinde gelen ilk demo tonere dolum yaptırdığınızda randıman vermiyor, nedenine gelince demo tonere dolum yaptığınızda atık haznesi küçük olduğundan bu hazne çok çabuk doluyor ve tonerin drumunu aşındırmaya başlıyor drumu aşındırmaya başladığında kaliteli toner tozu bile koysanız bile silik baskı vermeye başlıyor. bunun yerine muadil toner almanızı ve muadil tonerinizi dolum yaptırmanızı veya kendiniz dolum yapmanızı tavsiye ederim. toner bitik uyarısını dikkate almayın yazdırmaya devam edecektir bu uyarıyı isterseniz yazıcının tercih ayarlarından uyarıları kapattığınızda bir daha uyarı vermeyecektir.
  • quote:

quote:

selam. yazıcının tonerini doldurduktan sonra ne gibi problem yaşadınız, kağıda baskı yaparken nasıl bir problem yapıyor belirtirmisiniz. bu yazıcının üzerinde gelen ilk demo tonerin toner haznesi ve atık haznesi yarı yarıya küçüktür ayrıca dolum haznesinin yan tarafında dolum tapası yoktur. üzerinde gelen ilk demo tonere dolum yaptırdığınızda randıman vermiyor, nedenine gelince demo tonere dolum yaptığınızda atık haznesi küçük olduğundan bu hazne çok çabuk doluyor ve tonerin drumunu aşındırmaya başlıyor drumu aşındırmaya başladığında kaliteli toner tozu bile koysanız bile silik baskı vermeye başlıyor. bunun yerine muadil toner almanızı ve muadil tonerinizi dolum yaptırmanızı veya kendiniz dolum yapmanızı tavsiye ederim. toner bitik uyarısını dikkate almayın yazdırmaya devam edecektir bu uyarıyı isterseniz yazıcının tercih ayarlarından uyarıları kapattığınızda bir daha uyarı vermeyecektir.

Toner dolumundan sonra fotokopi makinesi gibi basmaya başladı.Yazılar silik değil ancak kağıdın baskı yapılan tarafında homojen olarak dağılmış bir grilik var.Bir de sanırım dramı temizleyen bir merdane var bu merdanede epey kirlenmiş.Bu merdane nasıl temizlenir?Yeni toner alırsam eskisi gibi baskı yapmam mümkün mü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadtas

Brother hl-2040'ın kronik sorunları mevcut mu?Kaç kere dolum yapılabilir?
    Toner tozu pahalı bildiğim kadarıyla, drum ünitesi de ayrı.. Toner toz ve parça fiyatları hakkında bilgi verebilir misiniz?

HL-2040 ın bize iletilen kadarıyla kronik sorunları yok.Dolum sınırsız.Fakat 12.000-15.000 baskı arası drum değişmesi gerekiyor.Ama bu birazda şans işi.20.000 baskı alıp daha drum 10.000 basar diyenlerde var.Dolumu çok basit.Chipsiz bir model olduğu için tozunu doldurup ufak bir çevirme hareketiyle reset atıyorsunuz.3 dolumluk tozu 45 lira.Şöyle set halinde satıyoruz.İsterseniz Yazıcıyı dışarıdan alıp tozunu bizden alabilirsiniz fark etmez.Ama set olarak önerdiğim yegane mono lazerdir.

Brother HL-2040 3 Dolumluk Toz ile Birlikte 239 TL
    http://www.sanalpazar.com/item_details.php?name=Bitmeyen-Tonerli-Brother-HL-2040-Mono-Lazer-Yazici&auction_id=874465

Dolu toner 2.500 baskı verir.3 Dolumda toplam 7.500 baskı alırsınız.Yani toplamda 10.000 baskı imkanı.

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pckopat_doktor -- 16 Mart 2011; 13:49:15 >
  • quote:

quote:

quote:

Toner dolumundan sonra fotokopi makinesi gibi basmaya başladı.Yazılar silik değil ancak kağıdın baskı yapılan tarafında homojen olarak dağılmış bir grilik var.Bir de sanırım dramı temizleyen bir merdane var bu merdanede epey kirlenmiş.Bu merdane nasıl temizlenir?Yeni toner alırsam eskisi gibi baskı yapmam mümkün mü?

büyük ihtimalle tonerin atık haznesi dolmuş ve iz yapıyor atık haznesini boşaltın tekrar deneyin. yine aynı şekilde yazıyorsa drumunuz çizilmiştir drum değişimi gerekir. drumu tonerin içindeki drum bıçağı temizler. o gördüğünüz merdane kağıdı fuser ünitesine sevk eden merdanelerden biridir. onunla oynamanıza veya temizlemenize gerek yok.
  • cool111 öncelikle emeğine eline sağlık, çok insanın yardımını koşmuşsun.

Ben de işyeri için bir çok fonksiyonlu yazıcı almak istiyorum.(fax olmayacak) Yazıcılardan da hiç anlamam açıkçası. Aslında bi yazıcı beğendim fakat buralara uğramadan da almayayım dedim, konuya göz atınca çip, dolum vesaire biraz kafam karıştı. Çip nedir ne işe yarıyor bilmiyorum örneğin. Dolum bize yeni toner almaktan kaç lira kar ettiriyor tahmin yürütemiyorum, drum nedir vesair. İnternetten alışveriş yapmıyorum, bu yüzden kendi tozumu alıp kendim dolum yapamam, zaten bu konuda hiç bir fikrim ve deneyimim yok. Toner dolumu yapan yerler var mıdır güvenilir? Bir de bu çip mevzu nedir?

Son olarak senden bi tavsiye isteyim, aklımda samsung 4600 ve canonmf4430 var ama ne dersin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MinikYas

cool111 öncelikle emeğine eline sağlık, çok insanın yardımını koşmuşsun.

Ben de işyeri için bir çok fonksiyonlu yazıcı almak istiyorum.(fax olmayacak) Yazıcılardan da hiç anlamam açıkçası. Aslında bi yazıcı beğendim fakat buralara uğramadan da almayayım dedim, konuya göz atınca çip, dolum vesaire biraz kafam karıştı. Çip nedir ne işe yarıyor bilmiyorum örneğin. Dolum bize yeni toner almaktan kaç lira kar ettiriyor tahmin yürütemiyorum, drum nedir vesair. İnternetten alışveriş yapmıyorum, bu yüzden kendi tozumu alıp kendim dolum yapamam, zaten bu konuda hiç bir fikrim ve deneyimim yok. Toner dolumu yapan yerler var mıdır güvenilir? Bir de bu çip mevzu nedir?

Son olarak senden bi tavsiye isteyim, aklımda samsung 4600 ve canonmf4430 var ama ne dersin?

canon mf4430 tavsiye ederim
  • yaklasık 2 saattir tum forum sayfalarını okudum. xerox 3117 de karar kılmısken satan magaza bulamadım...
    onun ayarında, fiyat, çipsiz olusu ve kolay dolumuna yaklasan bir model var mıdır? tesekkur ederim...
    kolay dolsun, lazer olsun... tek kriter bunlar...
  • brother HL 2040
  • Bim de cuma günü satılacak olan çok fonksiyonlu yazıcı hp deskjet 1050 84,90 almaya değer mi? Kartuş dolumu vs. nasıldır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hi11eT

Bim de cuma günü satılacak olan çok fonksiyonlu yazıcı hp deskjet 1050 84,90 almaya değer mi? Kartuş dolumu vs. nasıldır?

herşey için teşekkürler cool bende bu toner ve kartuş dolumu işine girdim fakat piyasa da hp ler için chip resetter bulamadım senin bununla ilgili bir bilgin var mı acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atlas_tr_gs -- 15 Nisan 2011; 21:43:10 >
  • en son bildiğim elit elektronik satıyordu isterseniz onlara ulaşıp sorabilirsiniz
  • öncelikle bu güzel bilgilere benim gibi bilgisi olmayanlar adına teşekkür ediyorum.genelini okudum hemen herkese cevap yazmışsınız.büyük erdemlik saygılarımı sunuyorum.soruma gelince:çok fonksiyonlu lazer (faxsız) araştırıyorum ve forumlardan edindiğim bilgilere dayanarak HP 1132 İLE SAMSUNG SCX 4600 gidip geliyorum.endişem ise bu bahsettiğiniz dolum mevzusu.tercihlerimde dolum,chip yönünden sıkıntı olurmu.veya sizin tavsiye edebileceğiniz model var mı?şimdiden teşekkürler...
  • Bir soru da benden.

Xerox yazıcılarda (3117-3124) dolumdan sonra üzerindeki sigortayı değiştirmek gerekiyormu?
  • ben 2 yıldır samsung 4521 kullanıyorum
    dolumdan sonra sigorta daha değiştirmedim orjinal üstünde gelen sigorta
    bilginize
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.