Şimdi Ara

Toner dolumu ile ilgili herşey (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.207
Cevap
32
Favori
299.756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu aralar printer alacacaktım yazdıklarınızı okuyunca hedef büyüttüm. Oğlumun ödevleri, kendi ihtiyacım derken çöpe attığım printer ve kartuşların toplamı bir servet eder. İhtiyacım olan sanırım tarayıcı özellikli, fotoğraf basabilen , renkli ve haliyle uygun fiyata dolum yapılabilen laser multifonksiyon bir yazıcı. Önerebilirmisiniz bir model. Sanırım 700 civarı bir harcama yapabilirim maksimum. Teşekkür ederim.
  • cool111 bi sorum daha olacak brother hl 2040 ta yanmış olan atık toner drum içinde bi yerde mi toplanıo ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: theyapici

quote:

Orijinalden alıntı: cool111

quote:

Orijinalden alıntı: theyapici

@@@@ selam cool 111 hocam hp Q53 A için hangi tozu önerirsiniz ve kaç gr koymam gerekiyor nasıl dolum yapacağımın dökümanlarını buldum hatta elektonik mutfak tartısı bile aldım yardımcı olursanız çok sevinirim
    @@@@ selam cool 111 hocam hp Q53 A için hangi tozu önerirsiniz ve kaç gr koymam gerekiyor nasıl dolum yapacağımın dökümanlarını buldum hatta elektonik mutfak tartısı bile aldım yardımcı olursanız çok sevinirim

yazıcı modelinizi yazarsanız sevinirim. daha net bir cevap vereyim.

HP 2014 yazıcım 53a da tonerim 3000 kapasiteli

bu yazıcının iki tip toneri vardır birisi sizin kullandığınız Q7553a ve yüksek kapasiteli olan modeli Q7553X Q7553a modeline 140 gr toner tozu Q7553X modeline 300 gr toner tozu konulur. orjinal kalitede sonuç almak istiyorsanız kullanacağınız toner tozunun japon polyester olmasına özen gösterin.

• quote:

Orijinalden alıntı: yasinvolkan

@ cool111 arkadaşım biz canon mf 4430 çok fonx yazıcı almayı düşünüyoruz fakat sitede bu yazıcının kalitesiyle, toner dolumuyla ilgili herhangi bir yorum bulamadık.eğer senin bu yazıcı hakkında bilgin varsa bizimle paylaşırsan çok sevinirim.şimdiden teşekkürler(bir de 300-350 tl arasında başka bir çok fonksiyonlu yazıcı modeli önerir misin?)

verdiğiniz fiyatlar arasında en uygunu ve sorun yaratmayanı bu yazıcı. tonerinin dolumunda sorun yoktur. diğer marka modellerde çip sorunu olacaktır.
  • Hp 12A tonerini kullanan makina bulmam lazım? 1010 var bildiğim kadarıyla o da stoklarda yok nereden hangi modeli temin edebilirim? Yardımcı olabilir misiniz?
  • Geçen gün toneri doldurduktan sonra aklıma takıldı da, toner dolumu yaptıktan sonra üstündeki sigortayı da dağiştirmek gerekiyormu? (xerox 3124)
  • xerox 3140 model yazıcı aldım ve araştırdığım kadarıyla çipi değiştirip mürekkep tozu almak gerekiyormuş gittigidiyordaki şu ürünü alsam sorun çıkarmı

http://urun.gittigidiyor.com/XEROX-PHASER-3140-TONER-DOLUM-SETI-BITMEYEN-CHIP_W0QQidZZ32000645

fazlada bilgili değilim yazıcılar hakkında yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihgh3 -- 23 Şubat 2011; 1:04:34 >
  • @@@cool111
    merhaba bugün microerbilisim in merterdeki mağazasından kendim toner tozumu çipini ve temizlik sıvısını aldım hp 2014 için ilk deneyimim olacak bakalım hayırlısı
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihgh3

xerox 3140 model yazıcı aldım ve daha önceden okuduğum içinde toneri tam dolu olmasada demo deniyor sanırım o şekilde geldiğiydi

fakat yeni geldi yazıcı açtım kurdum ama biriki silik çıktıdan sonra pert oldu boş sanırım hiç dolu gelmemiş toner, normal mi bu acaba

birde bildiğim kadarıyla çipi değiştirip mürekkep tozu almak gerekiyor gittigidiyordaki şu ürünü alsam sorun çıkarmı

http://urun.gittigidiyor.com/XEROX-PHASER-3140-TONER-DOLUM-SETI-BITMEYEN-CHIP_W0QQidZZ32000645

fazlada bilgili değilim yazıcılar hakkında yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

Öyle biriki yazdırmayla bitmemesi lazım. Sen aldığın yere bi götür istersen...

ayaz'dan aynı ürünü 20 lira kadar daha ucuza alabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atcua -- 23 Şubat 2011; 1:00:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: atcua

teşekkürler cevap için tonerin içinden çıkan bi şerit var onu çıkarmak gerekiyormuş farketmemişim çıkarınca düzeldi neyseki

aklıma takıldı bu toner kısmı çok hassas mıdır acaba pata küte 8-10 kere çıkarıp taktımda ?

birde bu ayazshopta çip varmı yani çip değiştirmeden olmuyor sanırım bu yeniden dolum olayı onda da bilginiz varsa yazabilirseniz sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihgh3 -- 23 Şubat 2011; 1:03:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sallapati33

cool111 bi sorum daha olacak brother hl 2040 ta yanmış olan atık toner drum içinde bi yerde mi toplanıo ?

hayır bir yerde topmanmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihgh3

quote:

teşekkürler cevap için tonerin içinden çıkan bi şerit var onu çıkarmak gerekiyormuş farketmemişim çıkarınca düzeldi neyseki

aklıma takıldı bu toner kısmı çok hassas mıdır acaba pata küte 8-10 kere çıkarıp taktımda ?

birde bu ayazshopta çip varmı yani çip değiştirmeden olmuyor sanırım bu yeniden dolum olayı onda da bilginiz varsa yazabilirseniz sevinirim

tonerin üzerindeki drum kısmı yani renkli silindir kısmı oldukça hassastır. elle ve sert bir cisimle temas edilmemesi gerekir. ufak bir çizik baskıda problem yaratacaktır. ayazda sonsuz çip varhttp://www.ayazshop.com/urun/chip-xerox-3140/3155-sinirsiz-cip_940089.aspx?CatID=6692

• quote:

Orijinalden alıntı: hodoras

Sn. Cool111
    Bu aralar printer alacacaktım yazdıklarınızı okuyunca hedef büyüttüm. Oğlumun ödevleri, kendi ihtiyacım derken çöpe attığım printer ve kartuşların toplamı bir servet eder. İhtiyacım olan sanırım tarayıcı özellikli, fotoğraf basabilen , renkli ve haliyle uygun fiyata dolum yapılabilen laser multifonksiyon bir yazıcı. Önerebilirmisiniz bir model. Sanırım 700 civarı bir harcama yapabilirim maksimum. Teşekkür ederim.

en başta şunu belirtmeliyim dolum maliyeti ucuz renkli lazer yazıcı bulunmamaktadır sarf malzemeleri pahalıdır ve hepsinde dolumla birlikte çip değişimi gerekmektedir. renkli çok fonksiyonlu istediğiniz fiyat aralığındahttp://www.hepsiburada.com/Liste/hp-laserjet-pro-cm1415fn-renkli-cok-fonksiyonlu-yazici-ce861a/ProductDetails.aspx?productId=bd07412&categoryId=6
    http://www.hepsiburada.com/Liste/canon-laser-mf8050cn-renkli-cok-fonksiyonlu-yazici/ProductDetails.aspx?productId=bs1745&categoryId=6 modelleri mevcuttur. forumda ucuz maliyetli ve orjinal kartuşları ucuz mürekkep püskürtmeli çok fonksiyonlu hp nin bir modelinin incelemesi bulunuyor. isterseniz bu konuyuda inceleyinhttp://forum.donanimhaber.com/m_44852705/tm.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: kadtas

Hp 12A tonerini kullanan makina bulmam lazım? 1010 var bildiğim kadarıyla o da stoklarda yok nereden hangi modeli temin edebilirim? Yardımcı olabilir misiniz?

12a toner kullanan şu anda satışta olan bir model bulmak çok zor ancak depolarında kalmış firma bulabilirsen belki. gittigidiyor sitesinde 2. el satışı vardır oraya bakabilirsin. 1010,1018,1020 gibi seriler bunu kullanmaktadır, sağlam ve dolum maliyeti ucuz olduklarından ve bu yazıcılara çok rağbet olduğundan fiyatlarıda uçmuş durumda çoğunun. hp bile sıfırını bu fiyatlara satamamıştı, bu yazıcıları hp yeniden piyasaya sürse iddia ediyorumki yıllarca en çok satılan yazıcı olacaktır

• quote:

Geçen gün toneri doldurduktan sonra aklıma takıldı da, toner dolumu yaptıktan sonra üstündeki sigortayı da dağiştirmek gerekiyormu? (xerox 3124)

Birde, 80 gr tozu nasıl ayarlayacaz doldururken göz kararı yapıyorum. Plastik bardakla felan bir ölçüsü varmı bunun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atcua -- 23 Şubat 2011; 10:03:56 >
  • quote:

quote:

Hp 12A tonerini kullanan makina bulmam lazım? 1010 var bildiğim kadarıyla o da stoklarda yok nereden hangi modeli temin edebilirim? Yardımcı olabilir misiniz?

12a toner kullanan şu anda satışta olan bir model bulmak çok zor ancak depolarında kalmış firma bulabilirsen belki. gittigidiyor sitesinde 2. el satışı vardır oraya bakabilirsin. 1010,1018,1020 gibi seriler bunu kullanmaktadır, sağlam ve dolum maliyeti ucuz olduklarından ve bu yazıcılara çok rağbet olduğundan fiyatlarıda uçmuş durumda çoğunun. hp bile sıfırını bu fiyatlara satamamıştı, bu yazıcıları hp yeniden piyasaya sürse iddia ediyorumki yıllarca en çok satılan yazıcı olacaktır

Off ki ne of... 2008 yılında ml-1610 için bu foruma ilk dolum anlatımını kendi imkanlarımla sunmuştum.. O zamandan beri 300 bin sayfa yazdırdım bu mini yazıcımla..
    Ml-1610 da altın gibi bir yazıcı ama malesef bulmak imkansız.. Bayadır araştırmıyordum, dolumu kolay maliyeti ucuz şu an hangi yazıcı var ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hodoras

Sn. Cool111

en başta şunu belirtmeliyim dolum maliyeti ucuz renkli lazer yazıcı bulunmamaktadır sarf malzemeleri pahalıdır ve hepsinde dolumla birlikte çip değişimi gerekmektedir. renkli çok fonksiyonlu istediğiniz fiyat aralığındahttp://www.hepsiburada.com/Liste/hp-laserjet-pro-cm1415fn-renkli-cok-fonksiyonlu-yazici-ce861a/ProductDetails.aspx?productId=bd07412&categoryId=6
    http://www.hepsiburada.com/Liste/canon-laser-mf8050cn-renkli-cok-fonksiyonlu-yazici/ProductDetails.aspx?productId=bs1745&categoryId=6 modelleri mevcuttur. forumda ucuz maliyetli ve orjinal kartuşları ucuz mürekkep püskürtmeli çok fonksiyonlu hp nin bir modelinin incelemesi bulunuyor. isterseniz bu konuyuda inceleyinhttp://forum.donanimhaber.com/m_44852705/tm.htm

Tavsiyenizi dinledim , HP B110A Photosmart Wireless E-All-in-One Yazıcı aldım Hepsi Buradada indirim ve extra tam dolu kartuş seti ile beraber promosyonu vardı. XL tipi 700 sayfa kapasiteli makul sayılabilecek fiyatlı kartuşlarıda var. Ev kullanıcısı için yeterli gibi ,umarım yanılmamışımdır. İlginize teşekkür ederim...

• @cool111
    verdiğin bilgiler için teşekkürler üstad.birşey daha sormamda bi sakınca yoktur umarım.bi de canon mf 4410 diye bi model var.4430'dan baskı kalitesi tarama gibi özelliklerinde ve dolumunda bi fark var mıdır.şimdiden teşekkürler.
  • quote:

quote:

quote:

Off ki ne of... 2008 yılında ml-1610 için bu foruma ilk dolum anlatımını kendi imkanlarımla sunmuştum.. O zamandan beri 300 bin sayfa yazdırdım bu mini yazıcımla..
    Ml-1610 da altın gibi bir yazıcı ama malesef bulmak imkansız.. Bayadır araştırmıyordum, dolumu kolay maliyeti ucuz şu an hangi yazıcı var ?

şu anda en cazip brother hl-2040 var

• quote:

Orijinalden alıntı: yasinvolkan

@cool111
    verdiğin bilgiler için teşekkürler üstad.birşey daha sormamda bi sakınca yoktur umarım.bi de canon mf 4410 diye bi model var.4430'dan baskı kalitesi tarama gibi özelliklerinde ve dolumunda bi fark var mıdır.şimdiden teşekkürler.

bu iki modelde aynı toneri kullanır. aradaki fark 4430 da adf yani üstten besleme özelliği olmasıdır. diğer özellikleri aynıdır.
  • 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.