Şimdi Ara

Toner dolumu ile ilgili herşey (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.207
Cevap
32
Favori
299.756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: metintezcan

microerden doldurtmadan önce başka bir yerden doldurtmuştum tonerimi. bayağı kötüydü. şimdi ıskartada olunca bir sökeeyim dedim. siyah leke bırakma işini hallettim atık haznesinin doluluğundan dolayıydı sanırım.
    Ancak bir sorun var bıçak ayarını sıfır yapmama raümen hala çok soluk (solukluk derecesi dikey kolonlar haline değişiyor keskin hatlar yok.) çıktı alıyorum. bu drum'dan mıdır acaba? henüz 2. dolumu falan daha bozulmaması lazım. Bir de drum'ın bozulduğunu nasıl anlayabiliriz ki?

tonerinizin modeli nedir ? bunun iki sebebi olabilir. dolumda kullanılan toz 2. kalite kore malıysa baskıda net sonuçlar alamayabilirsiniz, dolumda japon polyester toz olmasına dikkat edin. ikinci sebebi tonerin üzerinde drum uzun süredir kullanılıyorsa fazla aşındığından silik baskı alıyor olabilirsiniz. tahminimce sorununuz toner tozundan dolayı. toner tozunu değiştirip kaliteli toner tozu kullanırsanız probleminiz çözülecektir.

• cool111 merhaba,

Çıktı alırken ilk sayfanın normal, diğer sayfaların silik çıkmasının sebebi ne olabilir?

Not: Bunu muadil tonerde yapıyor. Orjinal tonerde sorun yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cool111

tonerinizin modeli nedir ? bunun iki sebebi olabilir. dolumda kullanılan toz 2. kalite kore malıysa baskıda net sonuçlar alamayabilirsiniz, dolumda japon polyester toz olmasına dikkat edin. ikinci sebebi tonerin üzerinde drum uzun süredir kullanılıyorsa fazla aşındığından silik baskı alıyor olabilirsiniz. tahminimce sorununuz toner tozundan dolayı. toner tozunu değiştirip kaliteli toner tozu kullanırsanız probleminiz çözülecektir.

CB540 (HP 1312nfi makina) Evet öyle olması kafama yattı yüksek ihtimal. çünkü doldurtuğum yer hiç şu toz bu toz demeden doldurmuştu. o toneri söküp takmaya alıştım artık ama toz bitti şu an. Microerden alıcam bu sefer deluxe toz. yalnız bu diğerlerine göre çok pahalı. 45 gram deluxe 18 lira. bu fiyata yarım kg toz alınıyor nerdeyse yine mikroerden. polyester falan yazıyor yalnız tüm HP modelleri için bu sefer. modele özel değil. Acaba hakikaten değiyor mudur bu 45 gr lık toz? yoksa aynı tozu 45 gr. kutuya koyup üstüne de makina modelini yazıp fiyatı uçuruyor olabilirler mi sizce? :) Çok teşekkür ederim bu arada zahmet edip cevapladığınız için.

• quote:

Orijinalden alıntı: atcua

cool111 merhaba,

Çıktı alırken ilk sayfanın normal, diğer sayfaların silik çıkmasının sebebi ne olabilir?

Not: Bunu muadil tonerde yapıyor. Orjinal tonerde sorun yok.

dolum yapmadan önce parçaları ve tonerin içinin temizlenmesi gerekiyor olabilir. toner tozu tortu yaptıysa bu tip şeyler olabiliyor.
  • quote:

quote:

CB540 (HP 1312nfi makina) Evet öyle olması kafama yattı yüksek ihtimal. çünkü doldurtuğum yer hiç şu toz bu toz demeden doldurmuştu. o toneri söküp takmaya alıştım artık ama toz bitti şu an. Microerden alıcam bu sefer deluxe toz. yalnız bu diğerlerine göre çok pahalı. 45 gram deluxe 18 lira. bu fiyata yarım kg toz alınıyor nerdeyse yine mikroerden. polyester falan yazıyor yalnız tüm HP modelleri için bu sefer. modele özel değil. Acaba hakikaten değiyor mudur bu 45 gr lık toz? yoksa aynı tozu 45 gr. kutuya koyup üstüne de makina modelini yazıp fiyatı uçuruyor olabilirler mi sizce? :) Çok teşekkür ederim bu arada zahmet edip cevapladığınız için.

size tavsiyem satıcıyla telefonda birebir konuşup siparişi vermeniz. böylelikle hem yanlış sipariş vermezsiniz hemde kafanıza takılan sorularıda cevaplayacaklardır.

• Peki atık toner haznesindeki tozlar bir ısıl işlem falan görüp mü oraya gidiyorlar, yoksa daha hiçbir işleme maruz kalmadan fazlası toplanıyor mu direk?
    kısacası atık haznesinde toplanan toz tekrar kullanılamaz mı var mı bilen?
    Bu arada HP CM1312nfi MFP makinası olanlar için çip değiştirmeden yazabiliyormuşuz. Kurulum menüsünden sistem ayarı/baskı kalitesi/sarf malzemesi değiştirin/"biterse devam et" seçeneği seçilirse sadece ekranda uyarı çıkıyor ancak yazdırmada problem olmuyor.
  • TONER DOLUMU YAPILABİLEN - 2011 YILINDA YANİ ŞU AN DA PİAYASADA SATIŞI OLAN VE RENKLİ BASKI YAPAN LAZER YAZICI HANGİSİDİR?
    Arkadaşlar herkesin emeğine sağlık. Yazıcı tavsiyesi soranlar olmuş ama net cevap alamamışlar. Sorum basit, çipli,çipsiz biz bilemiyoruz. Ancak şu an piyasada satışı olan modellerden, renkli baskı yapabilen ve tonerleride doldurulabilen lazer yazıcı hangisidir? Ne tavsiye edersiniz. Çok detaylı bilgiler , bilenler için çok güzel. Ancak bilmeyenler için çok kafa karıştırıcı. Renkli baskı yapan, günde 20-50 syafa baskı alabileceğimiz, toneri rahatlıkla doldurtulabilinen, ekonomik ve en önemlisi piyasada satışı olan lazer yazıcı hangisi? Cevap yazn ve tavsiyede bulunan herkese teşekkürler.
    Yazıcı kurs verdiğimiz atölyede , öğrencilere döküman basımında kullanılacaktır.
  • quote:

Peki atık toner haznesindeki tozlar bir ısıl işlem falan görüp mü oraya gidiyorlar, yoksa daha hiçbir işleme maruz kalmadan fazlası toplanıyor mu direk?
    kısacası atık haznesinde toplanan toz tekrar kullanılamaz mı var mı bilen?
    Bu arada HP CM1312nfi MFP makinası olanlar için çip değiştirmeden yazabiliyormuşuz. Kurulum menüsünden sistem ayarı/baskı kalitesi/sarf malzemesi değiştirin/"biterse devam et" seçeneği seçilirse sadece ekranda uyarı çıkıyor ancak yazdırmada problem olmuyor.

kullananlar var fakat randımanlı olurmu onu bilemiyorum. toner tozu makinanın içinde ısı ile kağıda yapıştırıldığından özelliğini kaybedebilir diye düşünüyorum. renkli tozların maliyeti biraz daha yüksek olduğundan denemekte fayda var. mono lazerlerin tozları ucuz olduğu için değmez bence.

• quote:

kullananlar var fakat randımanlı olurmu onu bilemiyorum. toner tozu makinanın içinde ısı ile kağıda yapıştırıldığından özelliğini kaybedebilir diye düşünüyorum. renkli tozların maliyeti biraz daha yüksek olduğundan denemekte fayda var. mono lazerlerin tozları ucuz olduğu için değmez bence.

bizim tozlar pahalı bayağı 45 gr. toz 18 lira kaliteli olan. o yüzden geldi benim de aklıma. deneyip sonucu yazarım bir dolumda.
    Bir de siyah toner mikroerden deluxe doldurttuğum halde soluk baskı yapıyor arada. ısıtıyorum falan normale dönüyor. arası yok bir de ya tamamen çok soluk ya da çok iyi basıyor. (diğer renkler orijinal) tek seçenek ortam sıcaklığı geliyor aklıma, etkiler mi dersiniz acaba? gündüz dükkan sıcaklığı 10 dereceye bile düştüğü oluyor çünkü. fakat bu sıcaklıkta diğer renklerin normal basabilirken bir tek siyahın basamaması da bir çelişki tabii.

• size bi kolaylık.Eğer toner tozunun soluk yazmasından yada kötü yazmasından şikayetçi iseniz makinenizi sürekli açık bırakın.Yani beklemede olsun.Rezistansları sürekli açık kalsın.Toner tozunun en büyük düşmanı nemdir.O nedenle makineniz sürekli açık kalsınki makine tozu sıcak tutsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pckopat_doktor

size bi kolaylık.Eğer toner tozunun soluk yazmasından yada kötü yazmasından şikayetçi iseniz makinenizi sürekli açık bırakın.Yani beklemede olsun.Rezistansları sürekli açık kalsın.Toner tozunun en büyük düşmanı nemdir.O nedenle makineniz sürekli açık kalsınki makine tozu sıcak tutsun.

hmm. soğuk ve nem neden olur diyorsunuz yani bu solukluğa? Kışın soğukta kalabiliyor maalesef. Adapazarı desek zaten nemli yer. makinanın çalıştığına şükretmek lazım demek :). Buna dikkat edeyim bundan sonra o zaman.
  • Saf alkol yerine önerebileceğiniz başka çözümler varmı? (Hiçbir yerde saf alkol bulunmuyor. Daha doğrusu satmak istemiyorlar) nemli bezle toner parçalarını temzilemek zarar verirmi?

Bir de saf alkolün zarar verdiği parça varmı? yoksa tüm toneri alkolle temizleyebilirmiyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: atcua

Saf alkol yerine önerebileceğiniz başka çözümler varmı? (Hiçbir yerde saf alkol bulunmuyor. Daha doğrusu satmak istemiyorlar) nemli bezle toner parçalarını temzilemek zarar verirmi?

Bir de saf alkolün zarar verdiği parça varmı? yoksa tüm toneri alkolle temizleyebilirmiyiz?

http://www.microer.com.tr/default.asp?q=urun&ID=287 ben bundan kullanıyorum ve gayet memnunum. camsil, kolonyalı mendil, kolonya gibi şeyler kullanmayın bazı durumlarda parçalara zarar verebilirsiniz.

• BROTHER HL-2040 KULLANIYORUM TONER DOLUMUNU KENDİM YAPMAM İÇİN TONERİ HERHANGİ BİŞEYLE TEMİZLEMEYE İHTİYAÇ DUYARMIYIM ? BİDE BU DRUM DENİLEN PARÇA BU YAZICIDA AYRI ONUN TEMİZLENMESİ FALAN GEREKİR Mİ ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sallapati33

BROTHER HL-2040 KULLANIYORUM TONER DOLUMUNU KENDİM YAPMAM İÇİN TONERİ HERHANGİ BİŞEYLE TEMİZLEMEYE İHTİYAÇ DUYARMIYIM ? BİDE BU DRUM DENİLEN PARÇA BU YAZICIDA AYRI ONUN TEMİZLENMESİ FALAN GEREKİR Mİ ?

temizlemesenizde bir kaç dolum idare edecektir. sizdeki modelde drumu temizlemenize gerek yok kağıda çizgi yaptığında yıpranan drum parçasını yenisiyle değiştirmeniz gerekiyor.
  • saol bilgilendirdiğin için teşekkürler...
  • @@@@ selam cool 111 hocam hp Q53 A için hangi tozu önerirsiniz ve kaç gr koymam gerekiyor nasıl dolum yapacağımın dökümanlarını buldum hatta elektonik mutfak tartısı bile aldım yardımcı olursanız çok sevinirim
    @@@@ selam cool 111 hocam hp Q53 A için hangi tozu önerirsiniz ve kaç gr koymam gerekiyor nasıl dolum yapacağımın dökümanlarını buldum hatta elektonik mutfak tartısı bile aldım yardımcı olursanız çok sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: theyapici

@@@@ selam cool 111 hocam hp Q53 A için hangi tozu önerirsiniz ve kaç gr koymam gerekiyor nasıl dolum yapacağımın dökümanlarını buldum hatta elektonik mutfak tartısı bile aldım yardımcı olursanız çok sevinirim

yazıcı modelinizi yazarsanız sevinirim. daha net bir cevap vereyim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: theyapici

yazıcı modelinizi yazarsanız sevinirim. daha net bir cevap vereyim.

HP 2014 yazıcım 53a da tonerim 3000 kapasiteli
  • @ cool111 arkadaşım biz canon mf 4430 çok fonx yazıcı almayı düşünüyoruz fakat sitede bu yazıcının kalitesiyle, toner dolumuyla ilgili herhangi bir yorum bulamadık.eğer senin bu yazıcı hakkında bilgin varsa bizimle paylaşırsan çok sevinirim.şimdiden teşekkürler(bir de 300-350 tl arasında başka bir çok fonksiyonlu yazıcı modeli önerir misin?)
  • 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.