Şimdi Ara

Toner dolumu ile ilgili herşey (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
1.207
Cevap
32
Favori
299.776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • www.ayazshop.com dan da deneyin tozları ben sıkıntısız kullanıyorum
  • Bilgi paylaşımı yapan herkese teşekür ederim.Gerçekten değerli bilgiler sunulmuş.
    Ben yeni bir yazıcı almam gerkiyor fakat yeterli bilgim yok.Öğretmenim yani fotokopi de olacak yazıcıda sınıf olduğu için çıktı sayım az olmayacak.Bu yüzden cipli olmayan dolumu kolay olan sağlam bir yazıcıya ihtiyacım var.
    sizlerden canon mf 4370 önerisi var üretimi durmuş,satılmıyor.4350 modeli 4430 modeli çipli olduğunu öğrendim.Marka şartım yok ama dolumu kolay maliyeti düşük sağlam bir yazıcı tavsiyenizi bekliyorum.Belli bir fiyat aralığı şartım da yok.
    acil yardımlarınızı bekliyorum
  • Canonun 4350 modelinin çipsiz olduğunu biliyorum. Fx10 toner kullanıyor. Fakat 4430 modeli hakkında benim de pek fazla bilgim yok.İnternette de bulamadım.
    Bu aralar bir canon almayı düşünüyorum ama karar veremedim henüz.
    cool111 arkadaşımız gelseydi yardımcı olurdu eminim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi firari0355 -- 11 Ocak 2011; 1:13:12 >
  • cool111 kardeş bak herkes senden tavsiye bekliyor.
    gidip çipli ,dolumu sorunlu bir yazıcıyı bilmeden almayalım.
    canon mf 4430 vatan bilgisayarda şu an var fakat çipli olduğunu öğrendim dün vatan bilgisayardan biri ile konuştum. Fx10 tonerde de çip olduğunu belirtti.
    cool 111 acil destek bekliyoruz.
  • Ben de fx10 tonerinin çipsiz olduğunu biliyorum.
    Daha önceki sayfalarda canon un cipsiz modellerinden mf4010 4370 4350 4380 önerilmiş. Tabiki de cipsiz olduğundan dolayı.

Bu işte kafam biraz daha karıştı. Acaba yeni modellere mi çip takmışlar.Bilemiyorum.
  • firari0355 kardeş
    Dün vatan bilgisayarın ankara söğütözü maağazasını aradım oradan birisine bağladılar.Burada yapılan tavsiyelerden canon mf 4370 olduğunu görünce bu modelin gelip gelmeyeceğini sordum.Bu modelin üretiminin olmadığını ama aynı toneri Fx10 kullanan mf4350 modelinin ellerinde olduğunu söyledi.Çipini sordum var ama eski çiplerden olduğunu belirtti .
    Bilginize..

yoksa ben bilmiyorum çip durumunu
    o yüzden bilen birinden akıl istiyorum.
    Bizim okuldan bir arkadaşın sınıfından bir veli samsung 3200 model yazıcı hediye etti. Ve arkadaşa dolumu çipi sorun oldu şu an
    Benim elimde mekanik işlere yatkındır.Kendim doldurayım istiyorum.Güzel çipsiz dolumu yapılan bir yazıcı alacam bu yüzden yardım istiyorum
    cevap veren bulunur inşallar bekliyorum
  • arkadaşlar işlerimin yoğunluğu yüzünden çok sık giremiyorum kusura bakmayın. son yazılan mesajlar canon mf 4350 ve mf 4370 modeliyle ilgili genellikle. bu modelin kullandığı toner fx10 modeldir ve kesinlikle çip yoktur. mf 4350 ve mf 4370 modellerinin arasındaki tek fark 4370 modelinde ekstradan ethernet girişi olmasıdır. ethernet girişine ihtiyacınız yoksa bu modeli tercih edebilirsiniz. eğer fx10 tonerin çipli olduğunu iddia eden varsa tonerin üzerindeki çipi gösteren bir fotoğrafını burada yayınlasın. mf 4430 modeli yeni çıktı ve kullandığı crg-728 model tonerin üzerinde çip olup olmadığını net olarak söyleyemiyorum. fakat tahminimce hp yazıcıların cb435a ve cb436a model tonerlerin üzerindeki çipler gibidir toner boş uyarısı verir fakat yazdırmamazlık yapmaz.
  • cool111 arkadaş
    şu an canon mf 4370 modelinde karar kıldım
    yalnız bu model şart değil dolumu kolay çipsiz (faks şart değil,çift taraf baskı şart değil sınıf için bol fotokopide kullanacağımdan sağlam) başka bir tavsiyen varmıdır?
    işlerinde kolaylıklar diler cevabını beklerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: çetin68

cool111 arkadaş
    şu an canon mf 4370 modelinde karar kıldım
    yalnız bu model şart değil dolumu kolay çipsiz (faks şart değil,çift taraf baskı şart değil sınıf için bol fotokopide kullanacağımdan sağlam) başka bir tavsiyen varmıdır?
    işlerinde kolaylıklar diler cevabını beklerim.

çipsiz olarak canon mf serisi ve samsung scx 4521f modeli vardı. fakat artık samsung scx 4521f modeli piyasada satılmıyor. o yüzden tek alternatif bu kaldı diyebilirim.
  • cool111 arkadaş
    canon mf 4370 model yazıcı siparişini verdim.
    İlgi ve alakana gerçekten teşekür ederim.
    Ama bitmedi ,yazıcı elime daha geçmedi ama bunun birde toner dolumu işi var.Samsung 1610 dolumunu biliyorum.Canon u daha hiç görmedim incelemedim. Onu nasıl yaparım;tonerini nerden nasıl alırım? Şu an
    acil değil ama yardımcı olursan sevinirim.
  • @çetin68

Hocam canon 4370 modelini nerden ve ne kadara sipariş verdin?
    Sakıncası yoksa öğrenebilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi firari0355 -- 13 Ocak 2011; 15:42:56 >
  • @cool111

Hocam bir yerden canon mf4010 modelini 390 liraya buldum. Ne dersin hocam. Bu parayı hak ediyor mu?
    Ya da yeni çıkan modellere mi yönelmeliyim?
    Tavsiyeni bekliyorum. 350-400 civarı. Faks şart değil.
  • firari0355 arkadaş
    canon mf 4370 i internetten baktım 558 fiyat vermişler.bulunanın ucuzu ama stoklarında yok.Ben ankara etlik bimeksten aldım. 618 milyon.Üretimi durmuş heryerde yok çipsiz olduğu için aldım.Ama bu parayı verdikten sonra keşke dolumu yapılan çipsiz renkli mi alsaydım diye üzülmedim değil.
    4010 modeli çipsizse dolumu kolaysa işini görüyorsa al derim.dolumu ,hangi kartuşu kullandığı hakkında bilgim yok.ben evdeki samsung lazeri kendim dolduruyorum gayette iyi gidiyor.390 ile 618 arsında 228 milyon az değil.Faksı varmış ben kullanmayacağım ki
    ihtiyacının ne olduğu önemli.Ben sınıf için fotokopide kullanacam.Diğer arkadaşlarada çeker masrafımı çıkartırım.Ama canonu hiç incelemedim dolum konusunda.
  • Çetin hocam.

Ben de öğretmenim. Senin gibi sınıf için fotokopi ve tarayıcı amaçlı kullanacağım.
    Senin yazıcının 600 civarı olması seçeneklerimin arasından çıkmasına sebep oldu.
    mf4010 modeli ile 4370 modeli aynı tonerleri kullanıyorlar. fx10. Dolumunun kolay olduğunu okumuştum bu konuda.
    Ben de 4010 modelini alacak gibiyim. Doldurmada sıkıntı yaşarsam sana ulaşırım artık bir şekilde :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: firari0355

@cool111

Hocam bir yerden canon mf4010 modelini 390 liraya buldum. Ne dersin hocam. Bu parayı hak ediyor mu?
    Ya da yeni çıkan modellere mi yönelmeliyim?
    Tavsiyeni bekliyorum. 350-400 civarı. Faks şart değil.

bu modelde otomatik çift taraflı baskı seçeneği yoktur diğer özellikleri aynıdır. bu özellik çok gerekli değil diyorsan alabilirsin. kullandıkları tonerler aynıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: çetin68

firari0355 arkadaş
    canon mf 4370 i internetten baktım 558 fiyat vermişler.bulunanın ucuzu ama stoklarında yok.Ben ankara etlik bimeksten aldım. 618 milyon.Üretimi durmuş heryerde yok çipsiz olduğu için aldım.Ama bu parayı verdikten sonra keşke dolumu yapılan çipsiz renkli mi alsaydım diye üzülmedim değil.
    4010 modeli çipsizse dolumu kolaysa işini görüyorsa al derim.dolumu ,hangi kartuşu kullandığı hakkında bilgim yok.ben evdeki samsung lazeri kendim dolduruyorum gayette iyi gidiyor.390 ile 618 arsında 228 milyon az değil.Faksı varmış ben kullanmayacağım ki
    ihtiyacının ne olduğu önemli.Ben sınıf için fotokopide kullanacam.Diğer arkadaşlarada çeker masrafımı çıkartırım.Ama canonu hiç incelemedim dolum konusunda.

üzülmene gerek yok dostum çünkü renkli lazer yazıcıların hepsi çiplidir 4010 modeli fx10 toneri kullanır. tonerin üzerinde bulunan ufak bir tırnak dışında hp Q2612a tonerle birebir aynı tonerdir fakat Q2612a modelinde yanda tırnak olmadığından canonlarda kullanılamıyor. dolum şeklide Q2612a toner dolumuyla aynıdır. dolum şekli youtube sitesinde detaylı olarak görsel şekilde izleyebilirsiniz. toner tozu hp toner tozuyla aynıdır, Q2612a toner parçalarıyla uyumludur. toner tozu alırken japon polyester toz almaya dikkat edin, kore malı 2. kalite toz kullanmayın.

• yahu gidip muadilini alsaydın o kadar eziyete girmişssin hem delüx melüx tozlar hikaye renkli toz dediğin renkli toz işte tabii iyi kalite olsun ama ben senin yerinde olsam muadil alır kafamı ağrıtmazdım renkli dolumlar her zaman sıkıntılı çünki
  • slm cool sende ayazshopdan alışveriş yapıyorsun anladığım kadarı ile bana söylermisin pcr ve mag rollerı hangi sıklıkla değiştiriyorsun yada şöyle sorayım kaç dolumdan sonra değşmeliyiz sence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hateandregret

slm cool sende ayazshopdan alışveriş yapıyorsun anladığım kadarı ile bana söylermisin pcr ve mag rollerı hangi sıklıkla değiştiriyorsun yada şöyle sorayım kaç dolumdan sonra değşmeliyiz sence.

sadece ayazshop tan alışveriş yapmıyorum microer ve oliser firmalarındanda mal satın alıyorum. üçündende memnunum. şu ana kadar pcr ve magroller değiştirmedim kolay kolay aşınacak malzemeler değil.
  • arkadaşlar
    samsung 4521 için toner almam gerek. nereden hangisini alayım
    http://www.microerbilisim.com/Toner-Tozu/samsung-toner-tozu.html
    hangisi olsun farkı nedir?
    makinanın kağıt alan yerindeki yuvarlak lastik nasıl değiştirilir (kağıdın üst yerinde siyahlık çıkartıyor o lastiklen olduğunu gördüm) bilen birinden yardım istiyorum.Deneme yanılma yapıpta zarar vermeyim.Bu lastiği nerden alabilirim.(Lastik değiştirme konusu acil)
    temizleme sıvısı nerde nerede kullanılır.
    Toner dolumunda yağlanması gereken yerler varmıdır (ben şu ana kadar hiç yağlama yapmadım.)
    Proğram yüklemesi diye bir konu geçmiş önceki sayfalarda 4521 e ne yapılması gerekiyor.Ben doldurup çıktımı alıyorum.Ama fotokopide ilk aldığım zamanki kalite çok azda olsa bozuldu sanırım. Yapmam gereken bir şey varda ben bilmediğim için yapmamış olabilirim
    yardımcı olursanız sevinirim.
    saygılar

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.