Şimdi Ara

Toner dolumu ile ilgili herşey (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.207
Cevap
32
Favori
299.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: emremlt

ben derım kı bu bılgılerın en azından uye kısıler tarafından görulmesi ve okunması lazım dıyorum eleman yazıyor GOOGLE ye SAMSUNG ML-1640 CHIP RESET dıye hopp buraya atıyor hepsını okuyor sonra işlem tamam eee bu işden ekmek yıyenler pekı ?????????????????

o zaman sizde dolumculara doldurtun
  • bugun başıma bir iş geldi :)) eleman toner almış hp nin birde kartuşu almış bunu doldurr nıasl ama
  • Hp 436 tonerli bir makine alıcam ama 435 de chipsizde çalışıyormuş aynı diyorlar 436 da cipsiz çalışırmı veya resetleme varmıdır chipte
  • quote:

Orijinalden alıntı: fui_77

Hp 436 tonerli bir makine alıcam ama 435 de chipsizde çalışıyormuş aynı diyorlar 436 da cipsiz çalışırmı veya resetleme varmıdır chipte

35a ve 36a model tonerlerde çip vardır fakat yazdırmasına engel değildir hatta çipi çıkarsanız bile yazar sadece kağıt bitti uyarısı verir o uyarıyıda ayarlardan kapatabilirsin.
  • Cb436 Da peki aynımıdır fotokopi fax ve yazıcıdada chip olmadan yazıyormu yani? Süper bende hep ondan dolayı iş yerinde kazık yiyormuşum her seferinde chip değiştirmek gerekir diyorlardı bana (Eski işyerinde vardı hoşuma gittiğinden kendimede alıcaktım sırf chipten dolayı sıkıntılıydım ama şimdi sorun yoksa kendim alıp kendimde doldururum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fui_77 -- 31 Aralık 2009; 11:13:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fui_77

Cb436 Da peki aynımıdır fotokopi fax ve yazıcıdada chip olmadan yazıyormu yani? Süper bende hep ondan dolayı iş yerinde kazık yiyormuşum her seferinde chip değiştirmek gerekir diyorlardı bana (Eski işyerinde vardı hoşuma gittiğinden kendimede alıcaktım sırf chipten dolayı sıkıntılıydım ama şimdi sorun yoksa kendim alıp kendimde doldururum)

evet aynı
  • Merhaba.CANON MF4010 YAZICI ALDIM KULLANIYORUM VE ÇOK MEMNUNUM.
    İki defa toner dolumu yaptırdım.Toneri fx10 ilk geldiğinde 1750 2.dolumda 2100 civarında çıktı verdi.
    Dolum yaptırdığım yer üçüncü dolumda drum ve uzun mil gibi bir parçanın değişmesi gerektiğini söyledi
    ve bu parçaların ayrı ayrı 20 şer lira olduğunu söyledi.
    Sizce doğru mu söylüyor.Yoksa bu işin kurnazlığına kaçıp para mı kazanmaya çalışıyor.
    Ben toplu çıktı siparişi alıyorum sayfa ücreti 5-6 kuruştan böyle olursa maliyet iyice yükselecek
    Yardımcı olacak arkadaşa şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Birde yazıcıda chamex 80 gr 210 x 297 mm kağıt kullanıyorum sizce doğru seçim mi. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haberal02 -- 11 Ocak 2010; 11:06:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: haberal02

Merhaba.CANON MF4010 YAZICI ALDIM KULLANIYORUM VE ÇOK MEMNUNUM.
    İki defa toner dolumu yaptırdım.Toneri fx10 ilk geldiğinde 1750 2.dolumda 2100 civarında çıktı verdi.
    Dolum yaptırdığım yer üçüncü dolumda drum ve uzun mil gibi bir parçanın değişmesi gerektiğini söyledi
    ve bu parçaların ayrı ayrı 20 şer lira olduğunu söyledi.
    Sizce doğru mu söylüyor.Yoksa bu işin kurnazlığına kaçıp para mı kazanmaya çalışıyor.
    Ben toplu çıktı siparişi alıyorum sayfa ücreti 5-6 kuruştan böyle olursa maliyet iyice yükselecek
    Yardımcı olacak arkadaşa şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Birde yazıcıda chamex 80 gr 210 x 297 mm kağıt kullanıyorum sizce doğru seçim mi. Teşekkürler.

bence arkadaş biraz kurnaz gibime geliyor. birazda paragöz sanırım. drum sayfaya çizik atmadığı sürece değiştirmene gerek yok. drumun hemen altındaki merdane yani şarz merdanesi ise kolay kolay değişmez sadece saf alkol veya temizleme solüsyonu ile güzelce temizlenir. diğer merdane ise manyetik merdanedir ve içinde mıknatıslı bir çubuk vardır bu merdanede kolay kolay değişmez sadece temizlenir, genelde acemi dolumcular magrollerin içindeki mıknatıslı çubuğun başını kırabiliyorlar veya ucundaki yayı kopartabiliyorlar bu sebeplerden değişim gerektirir. yazıcınızda standart 80 gr fotokopi kağıdı kullanmanız yeterli olacaktır marka çok farketmez şu anda kullandığınız marka idealdir. ayrıca lazer yazıcılara kaç gram olursa olsun kesinlikle samanlı kağıt kullanmayın, fotokopi kağıdı olmasına özen gösterin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cool111

bence arkadaş biraz kurnaz gibime geliyor. birazda paragöz sanırım. drum sayfaya çizik atmadığı sürece değiştirmene gerek yok. drumun hemen altındaki merdane yani şarz merdanesi ise kolay kolay değişmez sadece saf alkol veya temizleme solüsyonu ile güzelce temizlenir. diğer merdane ise manyetik merdanedir ve içinde mıknatıslı bir çubuk vardır bu merdanede kolay kolay değişmez sadece temizlenir, genelde acemi dolumcular magrollerin içindeki mıknatıslı çubuğun başını kırabiliyorlar veya ucundaki yayı kopartabiliyorlar bu sebeplerden değişim gerektirir. yazıcınızda standart 80 gr fotokopi kağıdı kullanmanız yeterli olacaktır marka çok farketmez şu anda kullandığınız marka idealdir. ayrıca lazer yazıcılara kaç gram olursa olsun kesinlikle samanlı kağıt kullanmayın, fotokopi kağıdı olmasına özen gösterin.

Çok teşekkür ederim.Kullandığım kağıt fotokopi kağıdı zaten.
    Sizin uyarınızı dikkate alarak ayazshop tan fiyatlara baktım ve çok uygun olduğunu gördüm.
    Drum bana 20 tl fiyat verdiler.Ayazshop ta 12 tl .
    Yine toner dolumuna microer in hp tozunu bana 20 tl ye dolduruyordu.Microer Tozun 1 kg fiyatı 23 tl.
    Ben ayazshop tan hp premium 1 kg toz 30 tl ye sipariş verdim.
    HP Premium TOZ --microer tozdan kalteli mi cool11 tekrar teşekkür ederim.

____________________________________________________________________________________
  • ikiside aynı kalitede japon polyester toz baskı kaliteleride aynı. oliserde şu anda fx10 sıfır muadil toner 35 TLhttp://www.oliser.com.tr/asp/listgroup.asp?group=LMC

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cool111 -- 12 Ocak 2010; 13:37:53 >
  • Muadil 2 tane toner alsam, bunlardan birini yazıcının garanti süresi bitene kadar kullansam, diğerini de tonerin bozulan parçalarının yerine kulanmak üzere söksem mantıklı bir iş yapmış olurmuyum?

Birde muadil tonerin parçalarını orjinal tonere takmak istesem sorun yaşarmıyım?

Muadil (3117): http://www.ayazshop.com/site/page.asp?dsy_id=2333
  • quote:

ikiside aynı kalitede japon polyester toz baskı kaliteleride aynı. oliserde şu anda fx10 sıfır muadil toner 35 TLhttp://www.oliser.com.tr/asp/listgroup.asp?group=LMC

Evet çok ucuz bu fiyata kaçırmamak gerekir.
    Neredeyse tonerin birkaç parça fiyatına.
    Bu sefer hp premium toz siparişi verdim.Tavsiyelerinize uyarak bundan sonra microer
    japon toz siparşi vermeyi düşünüyorum.
    Acaba 35 tl ye sipariş verdiğimizde bu toner dolu mu boşmu geliyor.

Orijinalden alıntı: haberal02

quote:

ikiside aynı kalitede japon polyester toz baskı kaliteleride aynı. oliserde şu anda fx10 sıfır muadil toner 35 TLhttp://www.oliser.com.tr/asp/listgroup.asp?group=LMC

Evet çok ucuz bu fiyata kaçırmamak gerekir.
    Neredeyse tonerin birkaç parça fiyatına.
    Bu sefer hp premium toz siparişi verdim.Tavsiyelerinize uyarak bundan sonra microer
    japon toz siparşi vermeyi düşünüyorum.
    Acaba 35 tl ye sipariş verdiğimizde bu toner dolu mu boşmu geliyor.

ikiside japon polyester toz farkları yok. ben büromda yedek tonerli çalışıyorum birisi bittiğinde önceden doldurmuş olduğum toneri takıyorum daha sonrada biten toneri yeniden doldurup dolu olarak yedekte bekletiyorum. bu toner tozunu 1 kg aldıysanız zaten size 10 dolum gidecektir. oliserin muadil tonerleri sıfır hiç kullanılmamış ve dolu olarak geliyor ilk kullanan siz oluyorsunuz. zaten tonerin seal bandının bulunduğunu görünce sizde sıfır üretim olduğunu görebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atcua

Muadil 2 tane toner alsam, bunlardan birini yazıcının garanti süresi bitene kadar kullansam, diğerini de tonerin bozulan parçalarının yerine kulanmak üzere söksem mantıklı bir iş yapmış olurmuyum?

Birde muadil tonerin parçalarını orjinal tonere takmak istesem sorun yaşarmıyım?

Muadil (3117): http://www.ayazshop.com/site/page.asp?dsy_id=2333

muadil tonerlerinde kalıpları orjinaliyle aynıdır birbirine uyum sağlar. muadil toneri bozmana gerek yok onuda doldur kullan derim. arıza yaptığında üzerine orjinal toneri takmayı unutma.
  • cool111 hocam;

hp m1120 ve canon mf4010 ile ilgili soruya; canon diyerek cevap vermişiniz.. Sebebi nedir acaba? Hani, benim için ne kadar önem taşıyan bir gerekçedir acaba diye merak ettim.. Şöyle söyleyeyim; ben büyük ihtimalle kartuş dolumu yapmadan, orjinal kartuş alarak kullanıcam yazıcıyı (bu başlığın doğasına aykırı ama ).. Kartuş paralarını ben vermiycem, ve mürekkepli yazıcılarda doldurduğum kartuşlarla ilgili problemlerimi hatırlayarak hiç dolum işine girmek istemiyorum çünkü..
    Bu durumda, hangisini önerirsiniz? ve neden acaba?

Çook sağolasın varolasın!!!!

selamlar..
  • ikisininde özellikleri hemen hemen aynıdır. canonun aylık baskı hacmi daha yüksektir toner dolumu biraz daha kolaydır hp nin tonerinde çip bulunmasına rağmen dolumda çip değişimine gerek yoktur. tonerini orjinal alacaksan çok birşey farketmez. iki yazıcının kullandığı toner baskı kapasiteleride aynıdır.
  • xerox phaser 3100 MFPX model lazer yazıcı toner dolumu hakkında video bulamadım youtubede nasıl doluyor? Bilen varmıdır..?
  • HP CP1215 için HP Premium TOZ (siyah) kullanabilirmiyiz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BigBr@tHer

HP CP1215 için HP Premium TOZ (siyah) kullanabilirmiyiz ?

hayır siyahta olsa kullanamazsınız renkli toner tozlarının içeriği farklıdır.
  • Xerox 3100 Hakkında yardım lütfen..? Nerden doluyor nasıl içini açıcam bunun bilen yokmu
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.