Şimdi Ara

TONER DOLUMCUSUNDAN DOLUM HAKKINDA BİLGİ VE YAZICI TAVSİYELERİ (96. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.934
Cevap
68
Favori
203.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

Ayda 100-200 çıktı için,
    Fax ve Wi-fi özelliği olan
    Lazer yazıcı var mıdır 500tl'ye kadar ?

Gözüme çarpan Samsung SLM2070FW... Nasıldır ?
    http://www.sanalmarketim.com/samsung-slm2070fw-faxli-cok-islevli-mono-lazer-wifi-ethernet-usb-a4-yazici/p_58808/

toner maliyeti ve dayanıklılık açısından samsung önermem hp nin Hp Laserjet M1217NFW
    HP LASERJET PRO M127FN modellerini veya canon tercih edebilirsiniz hp ve canon samsunga göre dolum maliyetleri yarı yarıya daha uygundur.

• endlessend E kullanıcısına yanıt
    Tamam, çok teşekkür ederim. Wi fi göremedim bunlarda.. Wi fi olanı lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiqhWoltage -- 18 Kasım 2015; 13:59:19 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Renkli çıktı ve tarayıcı özelliği iyi olan ve beni kartuş dolum vb işlerle sık sık uğraştırmayacak bir cihaz arıyorum.
    İki model buldum kendi araştırmalarıma göre; EPSON L365 ve BROTHER DCP-J105
    Sizce hangisini almalıyım? Brother fiyat olarak daha uygun ama kartuşları demo olarak geliyor sıfırdan alınca zaten epsonla aynı fiyata geliyor.
    Garanti olarak, kalite olarak sizce hangisini almalıyım?
    Başka önerileri de açığım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ordakievetsen

Renkli çıktı ve tarayıcı özelliği iyi olan ve beni kartuş dolum vb işlerle sık sık uğraştırmayacak bir cihaz arıyorum.
    İki model buldum kendi araştırmalarıma göre; EPSON L365 ve BROTHER DCP-J105
    Sizce hangisini almalıyım? Brother fiyat olarak daha uygun ama kartuşları demo olarak geliyor sıfırdan alınca zaten epsonla aynı fiyata geliyor.
    Garanti olarak, kalite olarak sizce hangisini almalıyım?
    Başka önerileri de açığım.

inkjet yazıcı alıpta pişman olan yüzlerce msj aldım onlarca kez nedenini konunun içinde yazmıştım inkjet önermiyorum illa inkjet alacaksanızda hp nin orjinal kartuşu ucuz modelini alın yada tavsiyeme uyarsanız hp pro 200 m276n modelini alın fiyatı onlara göre yüksek tabiki
  • istanbul pendikte kartuş doldurabileceğim yerler var mı önerdiğiniz
  • Canon lbp6310 aldım. Yüksek kapasite muadil toner kullanmak istiyorum. Retech markası iyi gibi görünüyor. Sadece muadil toneri alıp takmak yeterli mi?
  • -aylık baskı kapasitesi - 500 civarı
    -renkli gereklimi(fiyatı önemli ölçüde artırır) - Evet. Antetli kağıda baskı alıyoruz.
    -çok fonksiyonlumu (tarayıcı-fotokopi) - Çok fonksiyonlu (tarayıcı faks fotokopi)
    -fiyat aralığı - Farketmez
    -wifi gerekli mi? - Olsa da olur olmasa da
    -fax gerekli mi? - Evet
    -dolum yaptırılacakmı? - Evet

Arkadaşlar iş yerinde kullanmak üzere bir yazıcı arıyorum. Araştırdığım kadarıyla inkjet'ler bana uygun değil. (Tabi yanlış biliyor olabilirim.) O yüzden lazer yazıcı bakıyorum. Fiyatları 1000 TL civarı gibi görünüyor. Ancak dolum yapabileceğim, firmaya sıkıntı çıkarmayacak bir şey lazım. Ayrıca bilgisayarlar masaüstü olduğu için USB kablosu ile bağlıyorlar. O yüzden Wi-Fi şart değil. USB bağlantısı olmalı. Bazı yazıcılara baktığımda USB bağlantısı gözükmüyor. Bu konularda sıkıntıya girdim. Yardımcı olabilecek var mı?

Ayrıca inkjet bir yazıcı buldum. Kartuşlarının 2500 sayfa bastığı yazıyor. 90 TL de kartuş fiyatı var. Ancak kaç tane kartuşu var anlamıyorum. Bunu alsam 4 ayda bir kaç tane kartuş değiştirmem gerekir ve ne kadara mal olur?(Bazı yazıcılarda anladığım kadarıyla 4 kartuş falan oluyor. Bu konudan bahsetmeye çalışıyorum.)

http://www.vatanbilgisayar.com/canon-maxify-mb5050-fotokopi-tarayici-faks-wi-fi-yazici.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mayn01 -- 18 Kasım 2015; 20:33:14 >

• Selamlar öncelikle böyle bi konu için tesekkur etmek istiyorum ilk kez bi lazer yazıcı aldık ricoh marka modeli sp-111 modeli indirime girmiş hatta sıcak fırsatlarda konusu var, sorum şudur bunun toneri bitince atılıp yenisi mi alınır yoksa dolum mu yapılır ? Nasıl etcez beni bilgilendirebilir misiniz ? Urunun tonerinin linki
    http://www.poyrazkartus.com/Ricoh-Aficio-SP-101-Muadil-Toner__UD91188
    Urunun kendi linki
    http://www.hepsiburada.com/ricoh-sp-111-mono-laser-yazici-407415-p-BD804143?wt_gl=cpc.elk.bilgisayar.toner&gclid=Cj0KEQiA4LCyBRCY0N7Oy-mSgNIBEiQAyg39tppFc6V4vrKBFiVzdZynBuUl6ujZmeKKA9NsKkAUpxwaAjjs8P8HAQ

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• HP LASERJET PRO M1212NF model ürünü
    FAKS, FOTOKOPİ, kısmen YAZICI ihtiyaçları için 250 - 300 TL aralığında ikinci el olarak almamı tavsiye edermisiniz,
    Performansı yeterli olurmu kullanım maliyeti toner v.b. açılardan hesaplımıdır konunun uzmanları bilgilendirme yapabilirse memnun olurum, Tşk.
  • Karuş sapıttıda iyice sıkıldık dolduruyoruz dolduruyoruz bitiyor hemen, ayda sadece 60-70 çıktı alıyoruz

1-fiyat üst limit)............................................................................: 300tl
    2-aylık ortalama çıktı sayısı............................................................: 60-70
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)....: yazıcı
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.........................:laser
    5-Renkli çıktı gerekli mi?................................................................: farketmez
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?.............: evet
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...................: yok
    8-Fax özelliği isteniyor mu? ............................................................: hayır
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ....................................... usb

• quote:

Orijinalden alıntı: _Akıncı

Canon lbp6310 aldım. Yüksek kapasite muadil toner kullanmak istiyorum. Retech markası iyi gibi görünüyor. Sadece muadil toneri alıp takmak yeterli mi?

ben muadilleri önermem zira tonerin kasa ve dişlileri orjinal boş toner kadar kaliteli olmadığından makineyi biraz kasabilir. sıfır muadillerin dolumuda biraz sıkıntılıdır. hani bunu alayım yüksek kapasite sonrada bunu doldurtayım diye düşünüyorsanız sıkıntı. yok hep muıadil alacaksanız mesele yok. ancak yüksek kapasite orjinal boştan üretilme yedekte alabilirsiniz. sonuçta oda muıadille aynı para civarıdır. daha sonrada rahatlıkla yeniletebilirsiniz. muadili alınca seal(çekme bandı) nı sonuna kadar çekip çıkartırsınız sonra yazıcıya aynı şekilde takar kullanırsınız

endlesskartus.com
    ender

• quote:

Orijinalden alıntı: mayn01

-aylık baskı kapasitesi - 500 civarı
    -renkli gereklimi(fiyatı önemli ölçüde artırır) - Evet. Antetli kağıda baskı alıyoruz.
    -çok fonksiyonlumu (tarayıcı-fotokopi) - Çok fonksiyonlu (tarayıcı faks fotokopi)
    -fiyat aralığı - Farketmez
    -wifi gerekli mi? - Olsa da olur olmasa da
    -fax gerekli mi? - Evet
    -dolum yaptırılacakmı? - Evet

Arkadaşlar iş yerinde kullanmak üzere bir yazıcı arıyorum. Araştırdığım kadarıyla inkjet'ler bana uygun değil. (Tabi yanlış biliyor olabilirim.) O yüzden lazer yazıcı bakıyorum. Fiyatları 1000 TL civarı gibi görünüyor. Ancak dolum yapabileceğim, firmaya sıkıntı çıkarmayacak bir şey lazım. Ayrıca bilgisayarlar masaüstü olduğu için USB kablosu ile bağlıyorlar. O yüzden Wi-Fi şart değil. USB bağlantısı olmalı. Bazı yazıcılara baktığımda USB bağlantısı gözükmüyor. Bu konularda sıkıntıya girdim. Yardımcı olabilecek var mı?

Ayrıca inkjet bir yazıcı buldum. Kartuşlarının 2500 sayfa bastığı yazıyor. 90 TL de kartuş fiyatı var. Ancak kaç tane kartuşu var anlamıyorum. Bunu alsam 4 ayda bir kaç tane kartuş değiştirmem gerekir ve ne kadara mal olur?(Bazı yazıcılarda anladığım kadarıyla 4 kartuş falan oluyor. Bu konudan bahsetmeye çalışıyorum.)

http://www.vatanbilgisayar.com/canon-maxify-mb5050-fotokopi-tarayici-faks-wi-fi-yazici.html

bu konu üzerindeki bütün msjları ben cevaplıyorum. tabi başka arkadaşlarda fikirlerini yazıyorlar biraz göz gezdiriseniz inkjeti kesinlikle önermediğimi görürsünüz. size en uygun cihaz hem özellik hem doluma uygunluğu hemde ekonomiklik açısından hp pro 200 m276n modelidir. wifiliside var wifisizde var usb yazmalarına gerek görmüyorlar wifili yazan cihazlar hem usb hem wifilidir. ancak wifi gwerekmiyorsa boşuna 100-150t.l. fark vermeyin wifisizini alın

endlesskartus.com
    ender

• quote:

Orijinalden alıntı: trankhakan

HP LASERJET PRO M1212NF model ürünü
    FAKS, FOTOKOPİ, kısmen YAZICI ihtiyaçları için 250 - 300 TL aralığında ikinci el olarak almamı tavsiye edermisiniz,
    Performansı yeterli olurmu kullanım maliyeti toner v.b. açılardan hesaplımıdır konunun uzmanları bilgilendirme yapabilirse memnun olurum, Tşk.

öneririm toberi doluma uygunve ekonomiktir. toneri zaten sürekli önerdiğim hp 1102 ile aynı model dir.(85a)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanr

Karuş sapıttıda iyice sıkıldık dolduruyoruz dolduruyoruz bitiyor hemen, ayda sadece 60-70 çıktı alıyoruz

1-fiyat üst limit)............................................................................: 300tl
    2-aylık ortalama çıktı sayısı............................................................: 60-70
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)....: yazıcı
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.........................:laser
    5-Renkli çıktı gerekli mi?................................................................: farketmez
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?.............: evet
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...................: yok
    8-Fax özelliği isteniyor mu? ............................................................: hayır
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ....................................... usb

renkli farketmez demişsiniz fiyatı en önemli oranda değiştiren etken renkli veya siyah olmasıdır. sadece siyah olarak hp 1102 modelini öneririm. toneri doluma uygun ve ekonomiktir. tam kapasiteli toneri %5sf. yoğ. ile 1500sayfa basar

• quote:

Orijinalden alıntı: endlessend

quote:

Orijinalden alıntı: Veryfast

İyi geceler,

-Siyah-beyaz olması yeterli olan
    -Tarayıcı ve fotokopi özelliği olan
    -Wi-fi özelliği olan
    -Dolum için ucuz maliyet gerektiren çip yazılım vs problemi olmayan (En çok önem verdiğim bu)
    -600TL'ye kadar bir lazer yazıcıya ihtiyacım var. Bir öneride bulunabilir misiniz?

hp 125nw hem wifili hemde toneri doluma uygun ve çip yazılım sorunu yoktur. fiyatıda size uygundur.

Teşekkür ediyorum hocam gerçekten uygun görünüyor araştırıp bir tane edineceğim.
  • -aylık baskı kapasitesi ....................................................................... 4.000 sayfa
    -renkli gereklimi(fiyatı önemli ölçüde artırır) ......................................... Hayır
    -çok fonksiyonlumu (tarayıcı-fotokopi) ................................................. Yazıcı - Tarayıcı - Fotokopi - Fax
    -fiyat aralığı ..................................................................................... 700 TL
    -wifi gereklimi .................................................................................. Hayır
    -fax gereklimi ................................................................................... Evet
    -dolum yaptırılacakmı? ....................................................................... Evet

Açacağım sigorta acentesi için kullanacağım...

Yardımcı olursanız sevinirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: LoRdGangSter

Selamlar öncelikle böyle bi konu için tesekkur etmek istiyorum ilk kez bi lazer yazıcı aldık ricoh marka modeli sp-111 modeli indirime girmiş hatta sıcak fırsatlarda konusu var, sorum şudur bunun toneri bitince atılıp yenisi mi alınır yoksa dolum mu yapılır ? Nasıl etcez beni bilgilendirebilir misiniz ? Urunun tonerinin linki
    Urunun kendi linki
    http://www.hepsiburada.com/ricoh-sp-111-mono-laser-yazici-407415-p-BD804143?wt_gl=cpc.elk.bilgisayar.toner&gclid=Cj0KEQiA4LCyBRCY0N7Oy-mSgNIBEiQAyg39tppFc6V4vrKBFiVzdZynBuUl6ujZmeKKA9NsKkAUpxwaAjjs8P8HAQ

Hocam bi donerseniz efsane olur

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: atcua

-aylık baskı kapasitesi ....................................................................... 4.000 sayfa
    -renkli gereklimi(fiyatı önemli ölçüde artırır) ......................................... Hayır
    -çok fonksiyonlumu (tarayıcı-fotokopi) ................................................. Yazıcı - Tarayıcı - Fotokopi - Fax
    -fiyat aralığı ..................................................................................... 700 TL
    -wifi gereklimi .................................................................................. Hayır
    -fax gereklimi ................................................................................... Evet
    -dolum yaptırılacakmı? ....................................................................... Evet

Açacağım sigorta acentesi için kullanacağım...

Yardımcı olursanız sevinirim...

aslında 4000 sayfa için önerilecek yazıcı bir üst gömlek olan toneri biraz daha büyük ve yüksek kapasiteli toneride bulunan (6900sayfa) hp pro 400 m425dn modeli tam size göre ancak fiyatı 1500t.l. civarı sanırım. aylık 2000-2500sayfa için önerilen cihaz ise özellik ve fiyat olarakda size uygun sayılır. bulabilirseniz çift taraflı yazma özelliğide olan hp 1536dn modelinide öneririm. yani 4000sayfa almaz demek değildir. ancak makinenin ömrünün uzun ve işin daha hızlı olması anlamında hp nin kendi önerdiği baskı adetleridir. müşterilerimiz arasındada 3000-5000 sayfa baskı alıp bu modeli kullananlar vardır. toner sarfiyatı açısından orta vadede pahalı olan daha akıllıca olur iklisininde toneri doluma uygun ve sınıflarına göre ekonomiktir.

endlesskartus.com
    ender

• quote:

quote:

Selamlar öncelikle böyle bi konu için tesekkur etmek istiyorum ilk kez bi lazer yazıcı aldık ricoh marka modeli sp-111 modeli indirime girmiş hatta sıcak fırsatlarda konusu var, sorum şudur bunun toneri bitince atılıp yenisi mi alınır yoksa dolum mu yapılır ? Nasıl etcez beni bilgilendirebilir misiniz ? Urunun tonerinin linki
    Urunun kendi linki

Hocam bi donerseniz efsane olur

linkini verdiğiniz muadil toneri açamadım ancak ricohları genel anlamda önerimyorum tonerleri çipli olması lazım ve dayanıklılık dolum maliyeti açısındanda önermem sadece yazıcı olarak hp 1102 modelini öneririm. tonerleri dolumu ekonomik ve fiyatıda sizin yazdığınız modelle hemen hemen aynı sayılır geçen bir arkadaş kampanyadan 230t.l. ye aldığını yazmıştı linkini bilmiyorum araştırın isterseniz.

endlesskartus.com
    ender

• endlessend E kullanıcısına yanıt
    Yardımınız için çok teşekkür ederim.

Bütçeyi 1.500 TL'ye çıkartma kararı aldım.
  • 
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.