Şimdi Ara

TONER DOLUMCUSUNDAN DOLUM HAKKINDA BİLGİ VE YAZICI TAVSİYELERİ (91. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.934
Cevap
68
Favori
203.646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kkalgidim

Merhaba,

Lazer + renkli+ fotokopili + doldurulabilir arıyorum siz genelde butür sorularda --> Hp LaserJet Pro 200 CF144A M276n öneriyorsunuz.
    Şu modelin fiyatı daha uygun ve aynı marka aynı özelliklere sahip --> HP Color Laserjet Pro Mfp Cf547a-m176n

örnek satış yapan site aşağıda var mesela
    http://www.webdenal.com/hp-cf547a-m176n_643633.html?gclid=CK22it3s-8cCFWHlwgod1xsKjA

Tam sizin dediğinizi alacakken 1200 tl gibi bir fiyata bu modeli gördüm 800 tl gibi bir fiyata. Fikrinizi alabilirmiyim acaba

tabiki omodeli bende biliyorum. ancak bu modelde dram ünitesi ayrı ve her soranında tonerini biz yapmadığımız için işi iyi bilmeyen dolumcularda bu dram ünitesinin temizlik ve bakımını dram bıçak v.s. parçaları zamanında değiştirmedikleri için sıkıntı yaşayabilmektedirler . ayrıca bu yeni kur artıuşıyla ne oldu bilmiyorum lakin iki model arasındaki fiyat farkı 150-200t.l. idi. hp pro 200 m276n modelini yakın zamandfa 1000t.l. gibi rakamlara görmüştüm. wifilisi derseniz evet o birazdaha pahalı olabilir.

endlesskartus.com
    ender
  • quote:

Orijinalden alıntı: Krone

Hocam merhaba yazıcı tavsiyesi alacaktım.

Şu an Epson Stylus DX4850 kullanıyorum fakat bir parçası kırıldığı için ve tamiri biraz masraflı olduğu için yeni bir yazıcı bakıyorum, mümkünse bundan kaliteli olsun.

Aradığım kriterler :

-Wi-Fi ve Apple AirPrint destekli olması
    -Hızlı ve kaliteli baskı çıkarması
    -Tarayıcı ve fotokopi özelliği olması (fax şart değil)
    -Çok ağır olmamalı, özellikle 5-6 kg geçmemeli
    -Dolan kartuşu bulunan model olursa iyi olur
    -Üst Limit 200 TL

Şimdiden teşekkürler

inkjet yazıcı önermediğimden pek yardımcı olamayacağım. sebeplerinide onlarca kez yazdı aynı konumun içinde göz gezdirirseniz görebilirsiniz.
  • Merhaba uygun fiyatlı olduğu için RICOH SP111 adlı lazer yazıcıyı aldım. Amacım 1000-1500 sayfalık pdf dosyalarının çıktısını alabilmek. Yazıcı hakkında toner dolumu falan mevcut ancak benim sormak istediğim toner bitince dolduracağım ürünler RICOH olmayacak yani muadil ürün olacak çünkü RICOH'un sayfa başı maliyetine katlanacağıma dışarıdan çektirmem daha mantıklı oluyor. Her neyse bu durum diğer tüm printerlar için geçerli ancak piyasada bu alet için tek bir muadil toz var. Bu yüzden de kalitesini bile sorgulayamıyorum.
    Bir diğer problemde toner ömrü mesela 10.000 olarak görünüyor(duty cycle o sanırım ) . Drumun değişmesi yeterli olduğunu söyleyende var ancak ben bu parçayı daha satan site vs. görmedim. Tonerin yenisi yazıcıdan pahalı bu durumda anlamsız oluyor. Yine muadil toner bulma arayışına mı girmeliyim ? Bu lazer yazıcıları tekrar doldurulabilir diye piyasaya sunuyorlar ancak öyle bir toz fiyatı var ki orjinalin şaka gibi. Sayfası neredeyse 3 kuruşa geliyor . Bunu doldursam ne olur doldurmasam ne olur.

Birde genel soru olarak ben normalde kuruş hesabı falan yapmam ancak kafama soru işareti takıldı. 1.5 2 kuruşa fotokopi çeken yerler var. Ben hesap yapıyorum şu ucuza alabileceğim tozdan alsam sayfası 0.8 kuruşa geliyor. Kağıt xerox navigator 5 li paketle alsam sayfası 1.40 kuruş . Yani kafadan 2 yi geçiyor. Bu adamlar nasıl bu fiyata fotokopi çekiyor anlayamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkan1zek

Merhaba uygun fiyatlı olduğu için RICOH SP111 adlı lazer yazıcıyı aldım. Amacım 1000-1500 sayfalık pdf dosyalarının çıktısını alabilmek. Yazıcı hakkında toner dolumu falan mevcut ancak benim sormak istediğim toner bitince dolduracağım ürünler RICOH olmayacak yani muadil ürün olacak çünkü RICOH'un sayfa başı maliyetine katlanacağıma dışarıdan çektirmem daha mantıklı oluyor. Her neyse bu durum diğer tüm printerlar için geçerli ancak piyasada bu alet için tek bir muadil toz var. Bu yüzden de kalitesini bile sorgulayamıyorum.
    Bir diğer problemde toner ömrü mesela 10.000 olarak görünüyor(duty cycle o sanırım ) . Drumun değişmesi yeterli olduğunu söyleyende var ancak ben bu parçayı daha satan site vs. görmedim. Tonerin yenisi yazıcıdan pahalı bu durumda anlamsız oluyor. Yine muadil toner bulma arayışına mı girmeliyim ? Bu lazer yazıcıları tekrar doldurulabilir diye piyasaya sunuyorlar ancak öyle bir toz fiyatı var ki orjinalin şaka gibi. Sayfası neredeyse 3 kuruşa geliyor . Bunu doldursam ne olur doldurmasam ne olur.

Birde genel soru olarak ben normalde kuruş hesabı falan yapmam ancak kafama soru işareti takıldı. 1.5 2 kuruşa fotokopi çeken yerler var. Ben hesap yapıyorum şu ucuza alabileceğim tozdan alsam sayfası 0.8 kuruşa geliyor. Kağıt xerox navigator 5 li paketle alsam sayfası 1.40 kuruş . Yani kafadan 2 yi geçiyor. Bu adamlar nasıl bu fiyata fotokopi çekiyor anlayamıyorum.

sondan başlayım. öncelikle şu zamanda 1,5-2kuruşa fotokopi çeken yer yok ama çok yüklü çektiriyorsanız ucuza çekiyorlar yani 2kuruşa bile çekse kurtarır.(arkalı önlü çekerse belki çeker bu fiyata kağıt maliyeti yarıya düştüğünden) zira onların cihazlarındaki tonerler sıradan yazıcılardan çok daha ekonomiktir. yani baskı başı toner maliyeti 0,3kuruş ya var ya yoktur. gelelim yazıcınıza bu forumu açma nedenim yazıcıyı almadan yardımcı labilmek siz testiyi kırmışsınız ne yapıcaz diyosunuz almadan önce sorsaydınız aldırmazdım. bize pek ricoh sormuyorlar ama birkaç yıl önce 5-10tane doldurmuştuk sıkıntı olmamıştı ama bu ürünlerde problem ihtimali yüksektir. muadiller yani çin malı zaten dolumdan daha beterdir. bence zararın neresinden dönseniz kardır. elinizdeki yazıcıyı satabiliyorsanız satın hp 1102alın rahat edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: endlessend

quote:

Merhaba uygun fiyatlı olduğu için RICOH SP111 adlı lazer yazıcıyı aldım. Amacım 1000-1500 sayfalık pdf dosyalarının çıktısını alabilmek. Yazıcı hakkında toner dolumu falan mevcut ancak benim sormak istediğim toner bitince dolduracağım ürünler RICOH olmayacak yani muadil ürün olacak çünkü RICOH'un sayfa başı maliyetine katlanacağıma dışarıdan çektirmem daha mantıklı oluyor. Her neyse bu durum diğer tüm printerlar için geçerli ancak piyasada bu alet için tek bir muadil toz var. Bu yüzden de kalitesini bile sorgulayamıyorum.

sondan başlayım. öncelikle şu zamanda 1,5-2kuruşa fotokopi çeken yer yok ama çok yüklü çektiriyorsanız ucuza çekiyorlar yani 2kuruşa bile çekse kurtarır.(arkalı önlü çekerse belki çeker bu fiyata kağıt maliyeti yarıya düştüğünden) zira onların cihazlarındaki tonerler sıradan yazıcılardan çok daha ekonomiktir. yani baskı başı toner maliyeti 0,3kuruş ya var ya yoktur. gelelim yazıcınıza bu forumu açma nedenim yazıcıyı almadan yardımcı labilmek siz testiyi kırmışsınız ne yapıcaz diyosunuz almadan önce sorsaydınız aldırmazdım. bize pek ricoh sormuyorlar ama birkaç yıl önce 5-10tane doldurmuştuk sıkıntı olmamıştı ama bu ürünlerde problem ihtimali yüksektir. muadiller yani çin malı zaten dolumdan daha beterdir. bence zararın neresinden dönseniz kardır. elinizdeki yazıcıyı satabiliyorsanız satın hp 1102alın rahat edin.

Ricoh u ucuz ve doldurulabilir olduğu için aldım. Hp de brother da başka tozlarla dolduruluyor. Bunlarda muadil çin malı falan yanlış mıyım? Kimse orjinal hp nin tozunu alıp koymuyor çünkü çok maliyetli. Hp nin fiyatı 230 tl falandı. Bu ricohu 110 tl ye aldım. Lazer yazıcı için bedava . Toner değişimi çok maliyetli olduğu için zaten 10.000 sayfadan sonra çöpe atmak zorunda kalabilirim veya sorun çıkarmazsa drum parçasını değiştirip devam ederim. Sizin söylediğiniz sonradan konulan tozun kötü olduğu yönünde ancak hepsi çin malı muadil toz birinin diğerinden farkı yoktur diye düşünüyorum. Ricohun ürün tanıtımında servise yollayınca tozu doldurup yolladıkları bilgisi var ancak henüz fiyat vs de bilmiyorum. Dışarıdan orjinal ricoh tozu fazla maliyetli oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Ricoh u ucuz ve doldurulabilir olduğu için aldım. Hp de brother da başka tozlarla dolduruluyor. Bunlarda muadil çin malı falan yanlış mıyım? Kimse orjinal hp nin tozunu alıp koymuyor çünkü çok maliyetli. Hp nin fiyatı 230 tl falandı. Bu ricohu 110 tl ye aldım. Lazer yazıcı için bedava . Toner değişimi çok maliyetli olduğu için zaten 10.000 sayfadan sonra çöpe atmak zorunda kalabilirim veya sorun çıkarmazsa drum parçasını değiştirip devam ederim. Sizin söylediğiniz sonradan konulan tozun kötü olduğu yönünde ancak hepsi çin malı muadil toz birinin diğerinden farkı yoktur diye düşünüyorum. Ricohun ürün tanıtımında servise yollayınca tozu doldurup yolladıkları bilgisi var ancak henüz fiyat vs de bilmiyorum. Dışarıdan orjinal ricoh tozu fazla maliyetli oluyor.

orjinal toz diye bişey yok . kaliteli toz veya kalitesiz toz var. modeline markasına göre üretilen tozlar vardır. ve fiyat farkıda çok değildir. orjinal tozla orjinal toner kartuşunu karıştırıyorsunuz sanırım. hpyi başka markaya göre üretimiş tozla doldurmanın hiçbir mantığı yoktur zira kilosunda birkaç dolar farkeder ki 1kg ile ort. asgari 10tane toner dolar. dolumların sorun çıkarması nın asıl nedeni işi ehlinin yapmaması ve maliyeti düşürmek adına dram v.s. parçaların değiştirilmemesidir. tabiki ricohun orjinali hp den çokdaha ucuzmuş. yanlız siz sadece orjinal kullanıncaki maliyetini yazmışsınız ben hp nin sorunsuz dolum ve yenileme yapılarak daha ekonomik olduğunu yazmıştım. 15yıldır toner dolumu yapan biri olarak .

endlesskartus.com
  • iyi günler yazıcı tavsiyesi almak istiyorum ofis için kullanacağım

* Aylık 150-200 sayfa arası çıktı alınacak
    * Renkli olmasına gerek yok
    * Tarayıcı gerekli, fax şart değil olsa güzel olur
    * Bütçe olarak 500 lirayı aşamam, piyasayı çok iyi bilmiyorum ama olursa 300-350 civarı tadından yenmez

Yazıcılardan çok anlamam kartuş, toner v.s. derdi en az uğraştıracak şekilde olursa sevinirim.

Şimdiden teşekkürler. iyi çalışmalar
  • endlessend E kullanıcısına yanıt
    HP LASERJET PRO M277N modeli fiyatı 1086 tl iken
    HP LASERJET PRO200 M276N fiyatı 1072 tl

m277n de pro200 özellikleri + nfc özelliği (kablosuz akıllı telefondan yazdırma özelliği var)

Yeniden toner dolumu, dram temizleme, çip takma gibi konularda denk ise m277n almam daha makul olurmu?
    Ne önerirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: r3action

iyi günler yazıcı tavsiyesi almak istiyorum ofis için kullanacağım

* Bütçe olarak 500 lirayı aşamam, piyasayı çok iyi bilmiyorum ama olursa 300-350 civarı tadından yenmez

Yazıcılardan çok anlamam kartuş, toner v.s. derdi en az uğraştıracak şekilde olursa sevinirim.

önerdiğim bütün cihazlar dolum uygun fiyatı ekonomik ve müşterilerimizde olan veya aldırdığımız cihazlardır. bulabilirseniz hp 1132 faxsızdır. faxlı olarak yine artık üretilmeyen hp 1212 veya hp 1217 modellerini öneririm. bunlatrın üretimleri durdu bunların yerine hemen hemen aynı olan hp 125a - hp 125nw (bu wifili faxsızdır. veya hp 127fn (faxlı) modellerini öneririm . öncelikle arık üretilmeyenleri önermemin sebebiboş tonerlerinin kolay bulunması ve tam kapasite yedek istendiinde daha düşük maliyetle edinebilmesidir. yoksa en son önerdiklerimde doluma uygun ancak yeni çıktığından orjinal boştan üretilme muadilini bulmak biraz sıkıntılı. gerçi fazla çıktı almadığınızdan orjinal boşu doldurtarak %5sf. yoğunluğu ile 900-1000sayfa çıktı alabilirsiniz ortalama dolum ve yenileme maliyetide 30-35t.l. dir .
  • quote:

Orijinalden alıntı: kkalgidim

HP LASERJET PRO M277N modeli fiyatı 1086 tl iken
    HP LASERJET PRO200 M276N fiyatı 1072 tl

m277n de pro200 özellikleri + nfc özelliği (kablosuz akıllı telefondan yazdırma özelliği var)

Yeniden toner dolumu, dram temizleme, çip takma gibi konularda denk ise m277n almam daha makul olurmu?
    Ne önerirsiniz?

m276n modelini önermemin sebebi diğer modelin çipinin henüz türkiyede satılmıyor olmasıdır ama sanırım 1ay içinde malzemeleri bulunabilir. ayrıca m276nw modelinde wifide vardır. fiyatı belki 100-150t.l. daha farklıdır. toneri doldurmanız gerektiğinde sıkıntı yaşamayın diye onu önerdim. yoksa birkaç ay içinde tahminen söylüyorum diğeride doldurulabilir olacaktır. ayrıca size önerdiğim cihazdan birçok müşterimizde var ve birkaç yıldır aylık 2000sayfa çıktı alarak (ort.) sorunsuz kullanıyorlar.

endlesskartus.com
    ender
  • Merhaba, hp 2510 deskjet kartuş dolumunu kendim yapabilir miyim? Pratik mi dolumu? Teşekkürler.

• quote:

quote:

önerdiğim bütün cihazlar dolum uygun fiyatı ekonomik ve müşterilerimizde olan veya aldırdığımız cihazlardır. bulabilirseniz hp 1132 faxsızdır. faxlı olarak yine artık üretilmeyen hp 1212 veya hp 1217 modellerini öneririm. bunlatrın üretimleri durdu bunların yerine hemen hemen aynı olan hp 125a - hp 125nw (bu wifili faxsızdır. veya hp 127fn (faxlı) modellerini öneririm . öncelikle arık üretilmeyenleri önermemin sebebiboş tonerlerinin kolay bulunması ve tam kapasite yedek istendiinde daha düşük maliyetle edinebilmesidir. yoksa en son önerdiklerimde doluma uygun ancak yeni çıktığından orjinal boştan üretilme muadilini bulmak biraz sıkıntılı. gerçi fazla çıktı almadığınızdan orjinal boşu doldurtarak %5sf. yoğunluğu ile 900-1000sayfa çıktı alabilirsiniz ortalama dolum ve yenileme maliyetide 30-35t.l. dir .

http://www.vatanbilgisayar.com/hp-laserjet-pro-m125a-fotokopi-tarayici-laser-yazici-cz172a.html#genel-bakis bunda karar kildim ne dersiniz uygun mudur? İyi akşamlar teşekkürler.

Birde demo kartuş nedir onu sormak istiyorum. Daha önce aciklandiysa kusura bakmayın okumaya çok firsatim olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi r3action -- 29 Eylül 2015; 20:23:08 >
  • Arkadaşlar merhaba,
    Aylık 2500 sayfa civarında baskı alabileceğim sadece yazıcı özelliği bulunan en ekonomik çözüm hakkında öneride bulunabilir misiniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Avia

Arkadaşlar merhaba,
    Aylık 2500 sayfa civarında baskı alabileceğim sadece yazıcı özelliği bulunan en ekonomik çözüm hakkında öneride bulunabilir misiniz?

siyah yeterlimi yazmamışsınız sadece siyah yazıcı işinizi görecekse hp 1102 işinizi görür. wifiliside mevcuttur onun modelide hp 1102w dur.

endlesskartus.com
    ender
  • quote:

quote:

quote:

http://www.vatanbilgisayar.com/hp-laserjet-pro-m125a-fotokopi-tarayici-laser-yazici-cz172a.html#genel-bakis bunda karar kildim ne dersiniz uygun mudur? İyi akşamlar teşekkürler.

Birde demo kartuş nedir onu sormak istiyorum. Daha önce aciklandiysa kusura bakmayın okumaya çok firsatim olmadı.

önerdiğim modeller arasındadır. demo toner demek yazıcının yanında verilen en fazla 300-500çıktı alacağınız düşük kapasiteli tonerdir. bunuda doldurabilirsiniz tam doldurulduğunda ortalama 900-1000sayfa çıktı alırsınız yada yedek çin malı olmayan boş tonerden üretilmiş tam kapasite yedek alır onu doldurtursunuz bittikçe. ondanda yaklaşık 1500sayfa çıktı alırsınız tabi bütün çıktı sayıları %5sayfa yoğ. ile hesaplanmıştır.

endlesskartus.com
    ender
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akbaba89

Merhaba, hp 2510 deskjet kartuş dolumunu kendim yapabilir miyim? Pratik mi dolumu? Teşekkürler.

yeni nesil inkjetlerin genelde dolumu problemlidir. siz veya dolumcu kim doldurursa hassa davranmalıdır zira data kısmını dolum sıkıntı olsun diye hassas yapılmıştır. bazen ilk dolumda bile yazıcı eror verebilir bazende birkaç defa doldurulabilir şans işi yani ama inkjetler hem çıktı kalitesi hemde dayanıklılık açısından sorun çok çıkarır. eper yazıcı eror verirse silindiği halde devam ediyorsa kartuş çöp olmuştur.
  • endlessend E kullanıcısına yanıt
    Yani orjinal kartuş almak daha mantıklı,teşekkür ederim cevabınız için.

• Merhabalar hocam küçük çaplı ofis kullanımı için wifi/fotokopi/fax özellikleri olan HP LASERJET PRO M127FW model yazıcıyı düşünüyoruz. Toner dolum maliyeleri nasıldır? Bu fiyat dolaylarında (600-700tl) Önereceğiniz daha iyi bir alternatif var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkerp

Merhabalar hocam küçük çaplı ofis kullanımı için wifi/fotokopi/fax özellikleri olan HP LASERJET PRO M127FW model yazıcıyı düşünüyoruz. Toner dolum maliyeleri nasıldır? Bu fiyat dolaylarında (600-700tl) Önereceğiniz daha iyi bir alternatif var mı?

dolum maliyetleri aynıdır lakin diğer önereceğim cihazların boş tonerlerini bulmak daha kolay ve daha ucuz ama kendi boşunuzuı doldurtacaksanız dolum maliyeti aynı dram değişim dahil 30-35t.l. lere yaptırırsınız ancak yedek toner alayım dediğinizde orjinal boştan üretilme yedek bulmanız hp 127 modelinde daha zor çünkü boşu bulunamıyor dolayısıyla boşuna dahi 25-30t.l. isttiyorlar razı olsanız bile biz dahi boşunu bulmakta zorluk çekiyoruz. bulabilirseniz hp 1217 veya hp 1536 modellerini öneririm bunların boşları çok daha ucuz ve istediğiniz adette tam kapasite yedek alabilirsiniz
  • Merhaba
    Yapacağınız yorumlar ve tavsiyeler için şimdiden teşekkürler.
    Aşağıdaki özelliklere uygun bir yazıcı arıyorum.( kartuş dolum maliyeti açısından )
    1 ) Fotokobi - Tarayıcı ( faxa gerek yok )
    2 ) Çift taraflı Yazdırma ( elimde notlar var pdf 400 sayfalık arkalı-önlü yazdırmam gereklide)
    3) İos telefondan bağlanma
    4) Wife ağ bağlantısı
    5) Aylık 1000 sayfada basabilirim 50 sayfada
    6) Renkli olsa iyi olur ama fiyat artacaksa çokta önemli değil
    7) Hızlı çıktı alması önemli ( dakikada ortalama 17-25 arası ) zamandan tasarruf için

Aklımda bir makine var ama Canon MF226DN kartuş maliyeti nasıl olur kolay bulabilir miyim? bilmiyorum. Kartuş olarak 737 BK tipinde kartuş kullandığı yazıyor. İnternetten incelediğimde muadillerini 75 TL 'ye satanda var 25 TL 'ye satanda var tam anlamadım. (zırt pırt kartuş bitmesini istemiyorum. İşyerinde bi makine var kartuşunu inceledim 6500 sayfaya kadar yazıyor bole kartuş dolumu yapabiliyormuyuz. Hani bir kere alıp 1 sene kullansak kartuşu )
    -Sizin önerilerinizde hp125nw diye bi cihaz var onada baktım ama sanırım arkalı önlü yazdırma olayı yok

Sizin önerilerinize de açığım bütçe 750 TL civarı.

Çok soru sordum kusura bakmayın ama bir aldıktan sonra dolum maliyeti ve yazıcı bozulması ile uğraşmak istemiyorum ( sınava çalışıyorum da )

Şimdiden teşekkürler....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zangociye -- 15 Ekim 2015; 15:34:42 >
  • 
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.