Şimdi Ara

TONER DOLUMCUSUNDAN DOLUM HAKKINDA BİLGİ VE YAZICI TAVSİYELERİ (88. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.934
Cevap
68
Favori
203.648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: turoktr

Selamlar,
    HP C4100 yazıcı+tarayıcı+fotokopi özelliği olan cihazı ev ortamında aralıklı olarak 10 senedir kullanıyordum ama
    artık doldurulan kartuşları görmemeye başladı. Yeni bir yazıcı alayım diyorum.

Evde kullanmak üzere aynı segmentte kartuş maliyeti düşük (muadil kartuş ya da dolum yapılabilen) uygun fiyatlı ink jet olarak
    ya da yine düşük maliyetli 3 fonksiyonlu renkli/renksiz lazer yazıcı olarak önerileriniz nedir?

yeni nesil inkjetler dolumu sıkıntılı olduğundan önermiyorum çok fonksiyonlu laser yazıcıda pahalı gelebilir ev için. yinede yazayım laser çok fonksiyonlu hp pro 200 m276n öneririm. yok inkjet alacaksanızda hp nin orjinal kartuşu ucuz bir modelini alın derim.

endlesskartus.com
    ender
  • quote:

Orijinalden alıntı: x.man

Merhabalar, Samsung SL-M2070F faks+fotokopi ve tarayıcı özellikli bir printer almayı düşünüyorum. fakat sonrasında toner dolumu yapılıp yapılmadığını bilemiyorum tavsiye edermisiniz veya farkı markalarda tonerli (ve dolabilen) ve üç özellikli bir printer tavsiyelerinizi bekliyorum. ilginize şimdiden çok teşekkür ederim.
    şu an için yukarıda belirttiğim ürün + 1 toner le hepsiburada.com da 398,84 lira

taşındığımızdan mesajlara birkaç gün bakamadım umarım yazıcıyı almamışsınızdır . zira samsung önermem hem dolumları sıkıntılı ve hp ye nazaran 2kat maliyetlidir. bunun yerine hp 1217- hp 1536 -hp 127fw modellerini öneririm tonerleri doluma uygun ve ekonomiktir.

endlesskartus.com
    ender
  • endlessend E kullanıcısına yanıt
    İyi günler. Eğitim merkezimizde kullanmak üzere bir yazıcı araştırıyoruz. Mümkünse, yazdirilacak kağıtların makinenin disindan görülmediği yani makinenin içinde bir bölüme koyabildigimiz modelleri tavsiye ederseniz memnun olurum. Çünkü yaşadığımız yerde çok toz oluyor. Kağıtların üzerinde toz birikmesin ve makinenin içine o bölgeden toz girmesin istiyorum. Ama bütçemiz dahilinde böyle bir model yoksa mecburen diğer modellerden seçeceğiz.

Buna ilaveten drum, dolum, bakım, çip vs masrafları az olan bir model istiyoruz.

1) Fiyat üst limit............................................................................: 450-550 tl

2) Aylık ortalama çıktı sayısı...........................................................: 1000-1500 sayfa

3) çok fonksiyonlu mu?..................................................................:Yazıcı, Tarayıcı ve Fotokopi olsun.

4) Özellikle Inkjet ya da laserjet mi istiyorsunuz?.............................: Lazer

5) Renkli çıktı gerekli mi?................................................................: Değil.

6) Kartuş ya da tonere dolum yaparak mı kullanacaksınız?.................: Dolum yapılabilmeli. Uygunsa muadil toner de kullanabiliriz.

7) Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...................: Canon veya Hp

8) Fax özelliği isteniyor mu? ............................................................: Hayır, faksa gerek yok.

9) Bağlantı türü tercihi (USB, Ethernet, Wi-fi) ....................................: Fiyatı çok etkilemeyecekse WiFi olsa iyi olur. Usb de olabilir ama şart değil.

Canon i-sensys MF212 modeli özellik ve fiyat olarak hoşuma gitti ama fotoğraflardan anlayamadım. Kağıt tablası dışarıda mi içeride mi? Bu konuda net bilginiz varsa paylasir mısınız? Bu model benim kriterlerime uyuyor mu? Tavsiyelerinizi rica ediyorum.

Ekleme: Belirtmeyi unutmuşum. Belirttiğim kriterlere artı olarak bütçe olarak yeterli gelirse otomatik belge besleyicili bir model varsa onu da tavsiye edebilirsiniz. Ayrıca, sadece laptoptan çıktı alacağız. O yüzden, wifi'li model olmayacaksa en azından usb bağlantı kablosu ile bağlanabilecegimiz bir model olmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetmuhsin -- 9 Temmuz 2015; 8:43:49 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar,

Açmayı düşündüğüm bir fotoğraf dükkanı var. Epson L1800 ile başlamayı düşünüyorum. Uygun maliyet yüksek kalite oranı fazla olsun istiyorum. Çok aşırı bir baskı miktarı olmaz orta derece diyebilirim. Zaten küçük bir ilçede açacağım

Sizin nasıl bir tavsiyeniz olabilir? 2500 lira civarı bir bütçe ayırabilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • endlessend E kullanıcısına yanıt

malesef aldım ve kullanmayada başladım, cevabınızı çok bekledim inanın :( sağlık olsun. artık bizede fiyatı ve bir toner hediye verilmesi cazip geldi.. eline sağlık, ilginize teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: endlessend

quote:

Selamlar,
    HP C4100 yazıcı+tarayıcı+fotokopi özelliği olan cihazı ev ortamında aralıklı olarak 10 senedir kullanıyordum ama

Evde kullanmak üzere aynı segmentte kartuş maliyeti düşük (muadil kartuş ya da dolum yapılabilen) uygun fiyatlı ink jet olarak
    ya da yine düşük maliyetli 3 fonksiyonlu renkli/renksiz lazer yazıcı olarak önerileriniz nedir?

yeni nesil inkjetler dolumu sıkıntılı olduğundan önermiyorum çok fonksiyonlu laser yazıcıda pahalı gelebilir ev için. yinede yazayım laser çok fonksiyonlu hp pro 200 m276n öneririm. yok inkjet alacaksanızda hp nin orjinal kartuşu ucuz bir modelini alın derim.

endlesskartus.com
    ender

Çok fonksiyonlu lazer yazıcı hem fiyat hem de ebat olarak beni aşar.
    Zira dediğim gibi evde kullanacağım. Mono lazerler yani tek renkli siyah çıktı veren lazerler daha uygun bu durumda.
    Mesele HP LaserJet Pro P1102W Wi-Fi Laser Yazıcı önerir misiniz?
    Demo kartuşla geliyor ama ama dolumu 35 lira civarındaymış.Yanlız beraber gelen demo toner kartuşuna dolum yapılabiliyor mu yoksa
    doldurulabilir kartuşu ayrıcamı almak gerekiyor? Bu durumda dolan kartuşun fiyatı nedir ve kaç kere doldurulabilir?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: endlessend

quote:

Selamlar,

endlesskartus.com
    ender

Çok fonksiyonlu lazer yazıcı hem fiyat hem de ebat olarak beni aşar.
    Zira dediğim gibi evde kullanacağım. Mono lazerler yani tek renkli siyah çıktı veren lazerler daha uygun bu durumda.
    Mesele HP LaserJet Pro P1102W Wi-Fi Laser Yazıcı önerir misiniz?
    Demo kartuşla geliyor ama ama dolumu 35 lira civarındaymış.Yanlız beraber gelen demo toner kartuşuna dolum yapılabiliyor mu yoksa
    doldurulabilir kartuşu ayrıcamı almak gerekiyor? Bu durumda dolan kartuşun fiyatı nedir ve kaç kere doldurulabilir?

siz 3fonksiyonlu ve önceki fax-fotkop.-scennerla aynı segmentte yazıcı sorduğunuz için onları önerdim sadece siyah laser işinizi görüyorsa tabiki öneririm en çok doldurduğumuz ve piyasada en çok olan yazıcıdır. wifisizide wifiliside varıdr aralarında 80-100t.l. fiyat farkı vardır. wifisinin ne derece olduğunu bilmiyorum.
    sorularınıza gelince evet demoda dolar. veya dolum görmemiş boştan üretilme yedekte alınabilir (yanlış anlayan çok oluyor orjinal alın demiyorum orjinal boştan üretilme toner) bunun fiyatı dolum fiyatından ort. 15t.l. civarı daha pahalıdır buda boş toner bedelidir. daha sonra boşaldığında bunu doldurtursanız demo dolumundan 300-400sdayfa daha fazla yazar. biz herseferinde dram değiştiriyoruz . yani dolum sayısına bir rakam vermek zor doldurulan malzemeden kullannana kadar pek çok şey etkiler ama parçalarını değiştirerek aynı toneri belki 10-15kez bile doldurabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1453rpm

Merhabalar,

Açmayı düşündüğüm bir fotoğraf dükkanı var. Epson L1800 ile başlamayı düşünüyorum. Uygun maliyet yüksek kalite oranı fazla olsun istiyorum. Çok aşırı bir baskı miktarı olmaz orta derece diyebilirim. Zaten küçük bir ilçede açacağım

Sizin nasıl bir tavsiyeniz olabilir? 2500 lira civarı bir bütçe ayırabilirim.

kusura bakmayın ama foto konusunda çok bilgim yok sizi yanlış yönlendirmek istemem bahsettiğiniz modeli başka bir konuda sorarsanız daha iyi yardımcı olan çıkar belki veya burdanda anlayan çıkabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetmuhsin

İyi günler. Eğitim merkezimizde kullanmak üzere bir yazıcı araştırıyoruz. Mümkünse, yazdirilacak kağıtların makinenin disindan görülmediği yani makinenin içinde bir bölüme koyabildigimiz modelleri tavsiye ederseniz memnun olurum. Çünkü yaşadığımız yerde çok toz oluyor. Kağıtların üzerinde toz birikmesin ve makinenin içine o bölgeden toz girmesin istiyorum. Ama bütçemiz dahilinde böyle bir model yoksa mecburen diğer modellerden seçeceğiz.

Buna ilaveten drum, dolum, bakım, çip vs masrafları az olan bir model istiyoruz.

1) Fiyat üst limit............................................................................: 450-550 tl

2) Aylık ortalama çıktı sayısı...........................................................: 1000-1500 sayfa

3) çok fonksiyonlu mu?..................................................................:Yazıcı, Tarayıcı ve Fotokopi olsun.

4) Özellikle Inkjet ya da laserjet mi istiyorsunuz?.............................: Lazer

5) Renkli çıktı gerekli mi?................................................................: Değil.

6) Kartuş ya da tonere dolum yaparak mı kullanacaksınız?.................: Dolum yapılabilmeli. Uygunsa muadil toner de kullanabiliriz.

7) Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...................: Canon veya Hp

8) Fax özelliği isteniyor mu? ............................................................: Hayır, faksa gerek yok.

9) Bağlantı türü tercihi (USB, Ethernet, Wi-fi) ....................................: Fiyatı çok etkilemeyecekse WiFi olsa iyi olur. Usb de olabilir ama şart değil.

Canon i-sensys MF212 modeli özellik ve fiyat olarak hoşuma gitti ama fotoğraflardan anlayamadım. Kağıt tablası dışarıda mi içeride mi? Bu konuda net bilginiz varsa paylasir mısınız? Bu model benim kriterlerime uyuyor mu? Tavsiyelerinizi rica ediyorum.

Ekleme: Belirtmeyi unutmuşum. Belirttiğim kriterlere artı olarak bütçe olarak yeterli gelirse otomatik belge besleyicili bir model varsa onu da tavsiye edebilirsiniz. Ayrıca, sadece laptoptan çıktı alacağız. O yüzden, wifi'li model olmayacaksa en azından usb bağlantı kablosu ile bağlanabilecegimiz bir model olmalı.

bahsettiğiniz modelde size uyar. ancak hp 125a- hp 1217 -hp 1536 modellerinede bir bakın toner maliyetleri aynıdır doluma uygun ve ekonomiktir. çip değişimine gerek yoktur her üçündede böyledir. bahsettiğim modellerin kağıtları kapalimi hatırlamıyorum sizin yazdığınız modelde bildiğim kadarıyla kağıt kısmı açıkta
  • Kolay Gelsin Ustacim,

Yurt disinda buyuk bir firmada bilgi iletisimci olarak calisiyorum. 2 yil oldu ise baslayali onceki arkadaslar Xerox 3220, Canon ve Samsung yazicilarini kullaniyorladi tabi ise yeni geldigim icin dolumunu bana devrettiler neyse bir doldur 2 doldur artik bikkinlik gelmisti 2 gunde bir en az 1 tane dolum yapiyordum.

Bu is boyle olmaz diyerek baska yazici aradim ve Kyocera M2530dn , FS-1130MFP , FS-1035MFP ve FM-6525MFP modellerini buldum ilk once denemelik olarak 1 adet 1130MFP yazicisini siparis verdim dolumu ve bakimi oldukca basit bir yazici daha sonra mudurler goruserek 10 adet daha siparis verdim ancak ellerinde sadece 2 adet FS-1035MFP ve 8 adet M2530dn kalmisti biz farkli sanmistik ama gidip baktigimda sadece Tonerinin modeli farkli oldugunu fark ettim. ve 10 adet satin aldik diger eski yazicilari saga sola dagittik cok iyi olanlarida sattik.

Gunde 10000 in uzerinde cikti alan bir bolumumuz var orayada FM-6525MFP modelini siparis verdik. Suana kadar yazicilarda hic bir sikinti cikmadi en guzel yanida dolum yapilan tonerle eski tonerin ayri olmasi eski toner doldugunda servis hatasi veriyor o zamanda sadece toneri cikarip temizlemeniz yeterli :D

Yeni toner doldurdugunuzda da sadece OKEY ve STOP dugmesine 5 saniye basili tutmaniz yeterli herhangi bir CRACK gerekmiyor yada CHIP degisimi

Tonerden doldurmaktan bikmis arkadaslar icin bire bir yazici tavsiye ederim tum sorularinizi da bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: has00_48

Kolay Gelsin Ustacim,

Yurt disinda buyuk bir firmada bilgi iletisimci olarak calisiyorum. 2 yil oldu ise baslayali onceki arkadaslar Xerox 3220, Canon ve Samsung yazicilarini kullaniyorladi tabi ise yeni geldigim icin dolumunu bana devrettiler neyse bir doldur 2 doldur artik bikkinlik gelmisti 2 gunde bir en az 1 tane dolum yapiyordum.

Bu is boyle olmaz diyerek baska yazici aradim ve Kyocera M2530dn , FS-1130MFP , FS-1035MFP ve FM-6525MFP modellerini buldum ilk once denemelik olarak 1 adet 1130MFP yazicisini siparis verdim dolumu ve bakimi oldukca basit bir yazici daha sonra mudurler goruserek 10 adet daha siparis verdim ancak ellerinde sadece 2 adet FS-1035MFP ve 8 adet M2530dn kalmisti biz farkli sanmistik ama gidip baktigimda sadece Tonerinin modeli farkli oldugunu fark ettim. ve 10 adet satin aldik diger eski yazicilari saga sola dagittik cok iyi olanlarida sattik.

Gunde 10000 in uzerinde cikti alan bir bolumumuz var orayada FM-6525MFP modelini siparis verdik. Suana kadar yazicilarda hic bir sikinti cikmadi en guzel yanida dolum yapilan tonerle eski tonerin ayri olmasi eski toner doldugunda servis hatasi veriyor o zamanda sadece toneri cikarip temizlemeniz yeterli :D

Yeni toner doldurdugunuzda da sadece OKEY ve STOP dugmesine 5 saniye basili tutmaniz yeterli herhangi bir CRACK gerekmiyor yada CHIP degisimi

Tonerden doldurmaktan bikmis arkadaslar icin bire bir yazici tavsiye ederim tum sorularinizi da bekliyorum.

arkadaşım birkere xerox 3220yazıcı hergün bir toner doldurmaya dayanamaz plastiği kağıt çıkış yeri erir. çok merak ettim şu günde 10.000 sayfa baskı firmayıda. lütfen insanları yanlış bilgilendirme yok yurt dışında çalışıyorum yok günde 10.000 baskı felan... yazıcının satışını yapıyorsan açık yüreklilikle yazabilirsin ama müşteri ağzından kullanıcıymış gibi tavsiye etmen doğru değil. bu benim açtığım forumda sadece toneri doluma uygun ve ekonomik cihaz soran herkese cevap yazıyorum ve burda yazılanların hepsini bana mal ediyorlar ve bizde yazıcı satmıyoruz sadece toner dolum&yenileme sarf malzeme işiyle uğraşıyoruz. bunuda açık olarak insanlara yazıyor ve söylüyoruz tonerini bizden alsın almasın en uygun ve ekonomik cihaz neyase onu öneririz.
  • rusyada calisiyorum yazici satisi da yapmiyorum. firmamizin ismini vermek reklam olur mu bilmiyorum ondan vermicem yuklenen her arac icin malin miktarina gore buda ortalama 17 cikti aliyorlar ve gunluk arac sayisi min. 150 maksimum gunune gore 400 e kadar cikiyor. bunun yani sira muhasebe de ayni printerden cikti aliyor arvis odasini gorsen boyle konusmassin :D
  • Her ay 3 4 kitap basacagım,deney föyleri,okul kitaplarım da dahil aylık 3000-5000 civarında cıktı almam gerekiyor.
    Fiyat aralıgı : 250-400 tl
    fax:gerek yok
    renksiz
    tarayıcı olsa iyi olur ama fiyat cok artıyorsa gerek yok
    wifi olsa iyi olur ama fiyat cok artıyorsa gerek yok
  • Max fiyat 500 lira renkli çıktılar alıyorum alacağım yazıcıda kartuş sıkıntısı olmasın ve wifi özelliği çift taraflı baskı seçenekleri olması gerekiyor şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • -aylık baskı kapasitesi (önemli değil)
    -renkli gereklimi (evet)
    -çok fonksiyonlumu (evet)
    -fiyat aralığı (300-400)
    -wifi gereklimi (önemli değil)
    -fax gereklimi (hayır)
    -tarayıcı gerekli mi? (evet)
    -dolum yaptırılacakmı? (toneri kolay dolan)

Hangisini tavsiye edersiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hiko. -- 22 Temmuz 2015; 7:36:19 >
  • Renkli Lazer lazım, faks özellikli ve toner dolumu sorunsuz model arıyorum.
    Teşekkürler.
  • cafede kullanmak üzere yazıcı arıyorum. Günde 5 sayfa ya çıkarırım ya çıkarmam. Yani yoğun olacak bir şey değil amaç gelene yok dememek. O yüzden ikinci el yada sıfır uygun temiz bir şey arıyorum. Yazıcıdan pek anlamadığım için sizlere sormak danışmak istedim.

Elimde bir yazıcı var ancak çok sorun çıkarıyor bana.
    HP Photosmart 2575 All in one modeli...

336 orjinal kartuşum var. Hani kartuşsuz makina bulunurda kullanabilirsem diye belirtmek istedim.

Nereden ve kaç civarlarına bulabilirim beni idare edecek cihazı?
    Yardımlarınızı bekliyorum...

-aylık baskı kapasitesi---------------------------- 50-100
    -renkli gereklimi(fiyatı önemli ölçüde artırır) --- Değil ama olursa iyi olur
    -çok fonksiyonlumu (tarayıcı-fOtokopi) --------- Evet
    -wifi gereklimi ------------------------------------- Çok değil ama olursa iyi olur
    -fax gereklimi ------------------------------------- Değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: PumpkinCafe

cafede kullanmak üzere yazıcı arıyorum. Günde 5 sayfa ya çıkarırım ya çıkarmam. Yani yoğun olacak bir şey değil amaç gelene yok dememek. O yüzden ikinci el yada sıfır uygun temiz bir şey arıyorum. Yazıcıdan pek anlamadığım için sizlere sormak danışmak istedim.

Elimde bir yazıcı var ancak çok sorun çıkarıyor bana.
    HP Photosmart 2575 All in one modeli...

336 orjinal kartuşum var. Hani kartuşsuz makina bulunurda kullanabilirsem diye belirtmek istedim.

Nereden ve kaç civarlarına bulabilirim beni idare edecek cihazı?
    Yardımlarınızı bekliyorum...

-aylık baskı kapasitesi---------------------------- 50-100
    -renkli gereklimi(fiyatı önemli ölçüde artırır) --- Değil ama olursa iyi olur
    -çok fonksiyonlumu (tarayıcı-fOtokopi) --------- Evet
    -wifi gereklimi ------------------------------------- Çok değil ama olursa iyi olur
    -fax gereklimi ------------------------------------- Değil

renkli gerekli değilse hp 125a veya canon mf212w modellerini tercih edebilirsiniz tonerleri doluma uygun ve muadilleri ekonomiltir.
  • arkadaşlar kusurA BAKMAYIN TATİLDEYDİM VE BU ARADA İNTERNETE GİRMEDİĞİM İÇİN 1-2HAFTADIR SORULARINIZI YANITLAYAMADIM. tekrar işime döndüğümden günlük cvplar alabilkirsiniz herkese iyi çalışmalar...

endlessbilgisayar@hotmail.com
    ender
  • quote:

Orijinalden alıntı: veteriner69

Renkli Lazer lazım, faks özellikli ve toner dolumu sorunsuz model arıyorum.
    Teşekkürler.

en çok önerdiğimiz ve birçok müşterimizin kullandığı hp pro 200 m276n modelini öneririm tonerleri doluma uygun vesorunsuzdur.

endlesskartus.com
    ender
  • 
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.