Şimdi Ara

TONER DOLUMCUSUNDAN DOLUM HAKKINDA BİLGİ VE YAZICI TAVSİYELERİ (75. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.934
Cevap
68
Favori
203.789
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yazıcı arayışımız ile ilgili konu açmıştım ama sonradan burdaki konuyu görünce sizin tavsiyenizi almak istedim.

Ofiste HP OfficeJet Pro 8500 All-in-One yazıcı kullanıyoruz. Her yıl toner değiştirmek zorunda kalıyoruz, orjinal tonerler 1 yıl gidiyor.

Yazıcının fiyatı 450 tl, yeni tonerlerin fiyatı 350 tl.

Her yıl yazıcı fiyatına toner satın almaktansa orjinal toneri daha uygun fiyata satılan bir yazıcı almayı uygun bulduk.

Aradığımız Özellikler;

- Renkli lazer yazıcı olması (Ciddi fiyat farkı olur ise tek renk de olabilir)
    - Faks ve tarayıcı özelliği olması
    - Orjinal toner kartuşlarının Tofaş Şahin fiyatında olmaması

Teşekkürler.

-aylık baskı kapasitesi (50-100)
    -renkli gereklimi(çok gerekli değil)
    -çok fonksiyonlumu (tarayıcı ve fax gerekli)
    -fiyat aralığı (500-750)
    -wifi gereklimi (farketmez)
    -fax gereklimi (evet)
    -dolum yaptırılacakmı? (Hayır, toner bittiğinde orjinali satın alınacak. Bu yüzden orjinal tonerinin fiyatları uygun olmalı)

• quote:

Orijinalden alıntı: endlessend

quote:

Orijinalden alıntı: selmand

quote:

Orijinalden alıntı: qrio

endlessend in bana verdiği cevabı okudunuz mu? ya da benim yazdıklarımı?

Bakayım,

Edit, Bakdım yanlız mümkünse ben fax lı bir model arıyorum ve brother dram ı toner üzerinde sanıyordum ben.

Edit 2, Hocam bu cihazın fax olanıda 450 tl imiş sanırım onu alacağım onda wifi yok ama benim usb li modeme bağlarsam sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum.

Bu cihazı çok fazla araştıramadım dolumu kolay sanırım ve chip vs dertleri yoktur değil mi. Bu 4 senede aldığım 4. Yazıcı olacak

hp 1217 veya hp 127 modellerinde faxda var tonerleri dolumu sorusuz ve ekonomiktir. dram ı tonerin üzerindedir. yani ayrıca bir dram ünitesi derdi yoktur.

hp 4645 aldım fiyatından dolayı onu bekliyorum umarım pişman olmam :-)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• HP M125NW cihazı kablosuz olarak kurdum wifi ile yazıcıya 50-60 sayfalık bir çıktı gönderdiğimde bunu 2 3 parça şeklinde çıkarıyor yani aralarda durma yapıyor bu durum normal mi?
  • quote:

HP M125NW cihazı kablosuz olarak kurdum wifi ile yazıcıya 50-60 sayfalık bir çıktı gönderdiğimde bunu 2 3 parça şeklinde çıkarıyor yani aralarda durma yapıyor bu durum normal mi?

Hocam normaldir ben de epsonda wi-fi kullanıyorum word- excel çıktıları çok mb kaplamıyor en fazla 3-4 mb ama pdf veya fotoğraf çıktısı yazarsanız 20-30 mb baskı başına yer kaplayabiliyor.

50 sayfalık çıktı baskı türüne göre birkaç yüz mb bile olabiliyor haliyle wifi üzerinden bekleme yaşanması kaçınılmaz oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: unforgotten

Merhaba.

Yazıcı arayışımız ile ilgili konu açmıştım ama sonradan burdaki konuyu görünce sizin tavsiyenizi almak istedim.

Ofiste HP OfficeJet Pro 8500 All-in-One yazıcı kullanıyoruz. Her yıl toner değiştirmek zorunda kalıyoruz, orjinal tonerler 1 yıl gidiyor.

Her yıl yazıcı fiyatına toner satın almaktansa orjinal toneri daha uygun fiyata satılan bir yazıcı almayı uygun bulduk.

Aradığımız Özellikler;

Teşekkürler.

-fiyat aralığı (500-750)
    -fax gereklimi (evet)
    -dolum yaptırılacakmı? (Hayır, toner bittiğinde orjinali satın alınacak. Bu yüzden orjinal tonerinin fiyatları uygun olmalı)

Hocam orjinal toner almak yerine muadil tonere yönlenmenizi tavsiye ederim. Piyasada muadil tonerler yaygınlaştı orjinaline yakın kalitede çıktılar alabiliyorsunuz.

Piyasadaki çoğu yazıcının fiyatı kartuş parasına denk durumda, siz mürekkepli makine kullanıyorsunuz , renkli laser yazıcı alırsanız orjinal 4 kartuşun fiyatı zaman zaman yazıcı fiyatını da geçiyor.

Biz hp pro200 m276n kullanıyoruz. 4 adet muadil toner takımı 175 liraya geliyor orjinal alsak yaklaşık 1000tl ye gelir. Zaten yazıcı 900 küsür lira.

Muadil toner açısından en uygun yazıcı hp m127fn, 1500 sayfa muadil toneri 30 lira, orjinal toneri 240 tl, renksiz yazıcı
    http://www.hepsiburada.com/liste/hp-laserjet-pro-m127fn-faks-fotokopi-tarayici-laser-yazici-cz181a/productDetails.aspx?productId=bd500865&categoryId=6&engine=true#engine=richrelevance

Brother mfc-1815 modeli 500 lira civarında, 1000 sayfa orjinal toneri 83 lira
    http://www.vatanbilgisayar.com/mfc-1815-lazer-yazicitarayicifotokopi-fax-ahizeli.html?srt=UP
    http://www.vatanbilgisayar.com/tn-1040-hl-1111-dcp-1511-mfc-1811-mfc-1815hl-1211wmfc-1911w.html

--------------------------------------------------------------------------------------------
    Eğer laser istemiyorsanız kullandığınız yazıcı gibi mürekkepli olarak kartuşları uygun brother var. 430 TL
    mfc-j200 modeli. kartuşları yüksek kapasiteli
    http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/BROTHER-MFC-J200-%C3%87ok-Fonksiyonlu-Fax-%C3%96zellikli-Wireless-Yaz%C4%B1c%C4%B1-Siyah,103452,504962,1412839.html?langId=-14&gclid=CJnWs5-aosMCFXQatAodp0cAYA

Renkli kartuşları 1300 sayfa- siyah kartuşu 2400 sayfa kapasiteli aynı tonerdeki gibi ayrıca kartuşlar tam dolu geliyorsa bayağı uzun süre değişimi gerekmez.
    Kartuşların fiyatı 25-30 lira arası

Orjinal kartuş maliyeti çok düşük bir yazıcı bence bu modelin üzerinde durun.

http://welcome.brother.com/content/brother/tr-tk/products-services/multi-function-centres/MFC-J200.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seko_88 -- 20 Ocak 2015; 11:06:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: seko_88

quote:

Merhaba.

Aradığımız Özellikler;

Teşekkürler.

-fiyat aralığı (500-750)
    -fax gereklimi (evet)

Hocam orjinal toner almak yerine muadil tonere yönlenmenizi tavsiye ederim. Piyasada muadil tonerler yaygınlaştı orjinaline yakın kalitede çıktılar alabiliyorsunuz.

Piyasadaki çoğu yazıcının fiyatı kartuş parasına denk durumda, siz mürekkepli makine kullanıyorsunuz , renkli laser yazıcı alırsanız orjinal 4 kartuşun fiyatı zaman zaman yazıcı fiyatını da geçiyor.

Biz hp pro200 m276n kullanıyoruz. 4 adet muadil toner takımı 175 liraya geliyor orjinal alsak yaklaşık 1000tl ye gelir. Zaten yazıcı 900 küsür lira.

Muadil toner açısından en uygun yazıcı hp m127fn, 1500 sayfa muadil toneri 30 lira, orjinal toneri 240 tl, renksiz yazıcı
    http://www.hepsiburada.com/liste/hp-laserjet-pro-m127fn-faks-fotokopi-tarayici-laser-yazici-cz181a/productDetails.aspx?productId=bd500865&categoryId=6&engine=true#engine=richrelevance

Brother mfc-1815 modeli 500 lira civarında, 1000 sayfa orjinal toneri 83 lira
    http://www.vatanbilgisayar.com/mfc-1815-lazer-yazicitarayicifotokopi-fax-ahizeli.html?srt=UP
    http://www.vatanbilgisayar.com/tn-1040-hl-1111-dcp-1511-mfc-1811-mfc-1815hl-1211wmfc-1911w.html

--------------------------------------------------------------------------------------------
    Eğer laser istemiyorsanız kullandığınız yazıcı gibi mürekkepli olarak kartuşları uygun brother var. 430 TL
    mfc-j200 modeli. kartuşları yüksek kapasiteli
    http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/BROTHER-MFC-J200-%C3%87ok-Fonksiyonlu-Fax-%C3%96zellikli-Wireless-Yaz%C4%B1c%C4%B1-Siyah,103452,504962,1412839.html?langId=-14&gclid=CJnWs5-aosMCFXQatAodp0cAYA

Renkli kartuşları 1300 sayfa- siyah kartuşu 2400 sayfa kapasiteli aynı tonerdeki gibi ayrıca kartuşlar tam dolu geliyorsa bayağı uzun süre değişimi gerekmez.
    Kartuşların fiyatı 25-30 lira arası

Orjinal kartuş maliyeti çok düşük bir yazıcı bence bu modelin üzerinde durun.

http://welcome.brother.com/content/brother/tr-tk/products-services/multi-function-centres/MFC-J200.html

Hocam, yanıtınız için teşekkür ederim.

Ben yazıcıdan çok fazla anlamıyorum. Sence hangisini yapmak doğru olur, bize bir yol gösterirsen sevinirim.

Hali hazırda kullanmakta olduğumuz HP Office Jet 8500a plus'ı bırakıp yeni bir yazıcı mı almak daha mantıklı yoksa yeni toner almak mı ?

Orjinal tonerleri çok pahalı, 330-350 tl arası. Orjinal olmayan toner kullanmayı bize tavsiye etmediler, bittiğinde uyarı vermiyormuş, bazı sıkıntılar çıkarıyormuş. Yoğun yazıcı gerektiren bir iş hacmimiz yok ama yine de lazım oluyor. Sizlerin yönlendirmesi ile bir karar vericez. İlginizi rica ediyorum.

• quote:

Merhaba.

Aradığımız Özellikler;

Teşekkürler.

-fiyat aralığı (500-750)
    -fax gereklimi (evet)

renkli olması fiyatı önemli ölçüde artırdığı gibi sarf malzeme baskı maliyetinizide en az 3misli artırı. madem gerekli değil siyah beyaz çok fonksiyonlu hp 1217 -hp 127n modellerini öneririm bunlar için orjinal kullanmak inanın boşa verilen 4kat para demektir zira orjinal tonerle arasında çıktı farkı pek yoktur. oyüzden muadilini veya dolumunu 30-50t.l. ye almak mümkünken orjinaline 200t.l. vermek pek akıllıca olmaz ama siz bilirsiniz yazıcı sağlamlığı ve doluma uygunluğu açısından önermesemde brother modellerinin orjinal tonerleri daha uygundur brotherdada dsanırım 1511 veya 1811 modeli size uyabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi endlessend -- 20 Ocak 2015; 13:03:54 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bakayım,

Edit, Bakdım yanlız mümkünse ben fax lı bir model arıyorum ve brother dram ı toner üzerinde sanıyordum ben.

Edit 2, Hocam bu cihazın fax olanıda 450 tl imiş sanırım onu alacağım onda wifi yok ama benim usb li modeme bağlarsam sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum.

Bu cihazı çok fazla araştıramadım dolumu kolay sanırım ve chip vs dertleri yoktur değil mi. Bu 4 senede aldığım 4. Yazıcı olacak

hp 1217 veya hp 127 modellerinde faxda var tonerleri dolumu sorusuz ve ekonomiktir. dram ı tonerin üzerindedir. yani ayrıca bir dram ünitesi derdi yoktur.

inkjet almışsınız inkjet yazıcı önermedğimi defalarca yazmıştım ama tercih sizin tabi

• quote:

quote:

Merhaba.

Aradığımız Özellikler;

Teşekkürler.

-fiyat aralığı (500-750)
    -fax gereklimi (evet)

renkli olması fiyatı önemli ölçüde artırdığı gibi sarf malzeme baskı maliyetinizide en az 3misli artırı. madem gerekli değil siyah beyaz çok fonksiyonlu hp 1217 -hp 127n modellerini öneririm bunlar için orjinal kullanmak inanın boşa verilen 4kat para demektir zira orjinal tonerle arasında çıktı farkı pek yoktur. oyüzden muadilini veya dolumunu 30-50t.l. ye almak mümkünken orjinaline 200t.l. vermek pek akıllıca olmaz ama siz bilirsiniz yazıcı sağlamlığı ve doluma uygunluğu açısından önermesemde brother modellerinin orjinal tonerleri daha uygundur brotherdada dsanırım 1511 veya 1811 modeli size uyabilir.

Peki o zaman soruyu şöyle sormak isterim; HP OfficeJet Pro 8500 All-in-One yazıcımızda her hangi bir arıza yok. Bize orjinal dışında kullanımın zararlı olduğunu söyledikleri için kartuşu ucuz olan yeni bir cihaz almayı düşünmüştük. Bu durumda masrafa girmeden sadece muadil kartuş mu almamızı önerirsiniz ? Muadil kartuşu nereden temin edebiliriz ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bakayım,

inkjet almışsınız inkjet yazıcı önermedğimi defalarca yazmıştım ama tercih sizin tabi

bende önermiyorum ama fiyat gene galip geldi :-)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Peki o zaman soruyu şöyle sormak isterim; HP OfficeJet Pro 8500 All-in-One yazıcımızda her hangi bir arıza yok. Bize orjinal dışında kullanımın zararlı olduğunu söyledikleri için kartuşu ucuz olan yeni bir cihaz almayı düşünmüştük. Bu durumda masrafa girmeden sadece muadil kartuş mu almamızı önerirsiniz ? Muadil kartuşu nereden temin edebiliriz ?

Üstte Ender Bey de size hp laser yazıcı önermiş aslında ben de lazer yazıcıdan yanayım mürekkep akışkan bir malzeme olduğundan sorun olması kaçınılmaz, devirdaim olması gerekiyor aksi taktirde kafa tıkanması yaşanıyor vs ama laserde renkli isterseniz bu sefer maliyetler uçuyor. Bence hp yazıcınıza muadil kartuş alın, sorun çıkmaz ise lasere geçersiniz.

Sizin yazıcı ile ilgili bir video gördüm. Bursa kartuş tarafından hazırlanmış firmayı arayıp bilgi alabilirsiniz.
    Ben hp mürekkepli yazıcı kullanmadım muadil kartuşların performansı nedir bilmiyorum ama bence muadil kartuş alıp denemeye değer.
    bir daha kartuşa para vermeyecekseniz sadece mürekkep alacaksınız. Zaten videodaki kartuşlar orjinalden kat kat büyük içindeki mürekkep 1 yıldan fazla gider.

http://www.bitmeyenkartus.com.tr/index.php?do=static/contactus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seko_88 -- 20 Ocak 2015; 15:26:25 >

• 150 -200 Tl arası LAZER yazıcı tavsiyesi verebilecek olan var mı?
    istediğim özellikler tekrar doldurma sorunu olmasın.Chiple falan uğraşmayalım yada kartuşu kendim doldurabileyim veya doldurması ucuz olsun. Aklımda olan modeller

Xerox Phaser 3010 Mono Laser Yazıcı
    http://www.hepsiburada.com/liste/xerox-phaser-3010-mono-laser-yazici/productDetails.aspx?productId=bd802244&categoryId=6&utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=pc&utm_content=bid&utm_term=kategori-genel&wt_pc=akakce.cpc.kategori-genel.bid&v=1.1.8#engine=prudsys

hiç bir fikrim yok sadece fiyatı uygun.

Brother HL-1111 Mono Laser Yazıcı
    http://www.hepsiburada.com/liste/brother-hl-1111-mono-laser-yazici/productDetails.aspx?productId=bd500509&categoryId=6#engine=prudsys

kartuşu ucuz deniyor. chip sorunu var mı bilmiyorum.

Aslında şu iki model arasında kaldımm.

Canon i-Sensys LBP6020 Mono Laser Beyaz Yazıcı
    http://www.hepsiburada.com/liste/canon-i-sensys-lbp6020-mono-laser-beyaz-yazici/productDetails.aspx?productId=bd800193&categoryId=6#engine=prudsys

yada wifi özelliiği olan samsung aklımda
    Samsung SL-M2020W Wi-Fi Mono Laser Yazıcı
    http://www.hepsiburada.com/liste/samsung-sl-m2020w-wi-fi-mono-laser-yazici/productDetails.aspx?productId=bd801738&categoryId=6#engine=prudsys

Canınun muadil kendinizin dolum yapabileceği kartuşları var sanırım ve hp kartuşlarıyla aynıymış avantajı bu.
    Peki samsung nasıldır dolum ve dayanıklılık olarak?. Wifi özelliği olması beni cezbediyor açıkcası. Aslında evde kullanılacak bilmiyorum wifi özelliği gereklimi?
    Lütfen bir yardım!

• Merhaba,

yazilim ofisi icin cok fonksiyonlu yazici alacagiz...
    en önemli nokta: faks ve print fonksiyonu olacak, daha sonra scan fonksiyonu ise yarayacaktir elbette.
    ayda tahimini 300-500 sayfa cikar herhalde toplamda...

favorim: HP CF145A ColorLaserJet Pro 200 M276NW

biryerde okumustum; herhangi bir yerden, yaziciya e-posta göndererek print komutu iletebiliyormusuz...
    yani disaridan yazicinin e-posta adresine bir döküman göndererek, o dökümani yazdirabiliyormusuz (ofistekilerin aninda elinde oluyor cikti böylece)
    dogru mu? kurulumu, kullanisi kolay ve güvenli mi?

wifi özelligi tabii önemli; ofisin her kösesine sorunsuz kablosuz kurabilecegiz...

bu sectigim modelin avantajlari/dezavantajlari neler? benzer nitelikte ve hatta daha iyi bir model önerisi olabilir mi - ayni fiyatlarda tabii ki:)

bin lirayi gecmesin diyoruz cihaz...

• quote:

Orijinalden alıntı: erdor

150 -200 Tl arası LAZER yazıcı tavsiyesi verebilecek olan var mı?
    istediğim özellikler tekrar doldurma sorunu olmasın.Chiple falan uğraşmayalım yada kartuşu kendim doldurabileyim veya doldurması ucuz olsun. Aklımda olan modeller

Xerox Phaser 3010 Mono Laser Yazıcı
    http://www.hepsiburada.com/liste/xerox-phaser-3010-mono-laser-yazici/productDetails.aspx?productId=bd802244&categoryId=6&utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=pc&utm_content=bid&utm_term=kategori-genel&wt_pc=akakce.cpc.kategori-genel.bid&v=1.1.8#engine=prudsys

hiç bir fikrim yok sadece fiyatı uygun.

Brother HL-1111 Mono Laser Yazıcı
    http://www.hepsiburada.com/liste/brother-hl-1111-mono-laser-yazici/productDetails.aspx?productId=bd500509&categoryId=6#engine=prudsys

kartuşu ucuz deniyor. chip sorunu var mı bilmiyorum.

Aslında şu iki model arasında kaldımm.

Canon i-Sensys LBP6020 Mono Laser Beyaz Yazıcı
    http://www.hepsiburada.com/liste/canon-i-sensys-lbp6020-mono-laser-beyaz-yazici/productDetails.aspx?productId=bd800193&categoryId=6#engine=prudsys

yada wifi özelliiği olan samsung aklımda
    Samsung SL-M2020W Wi-Fi Mono Laser Yazıcı
    http://www.hepsiburada.com/liste/samsung-sl-m2020w-wi-fi-mono-laser-yazici/productDetails.aspx?productId=bd801738&categoryId=6#engine=prudsys

Canınun muadil kendinizin dolum yapabileceği kartuşları var sanırım ve hp kartuşlarıyla aynıymış avantajı bu.
    Peki samsung nasıldır dolum ve dayanıklılık olarak?. Wifi özelliği olması beni cezbediyor açıkcası. Aslında evde kullanılacak bilmiyorum wifi özelliği gereklimi?
    Lütfen bir yardım!

hp 1102 veya hp 1102w biri wifili diğeri değildir. aralartında 70-80t.l. fark vardır düz olanı 200t.l. civarıdır. veya 2. tercih olarak canon 6020yi tercih edebilirsiniz tonerleri doluma uygun ve ekonomiktir.

• Utax cd 5230 kanımızı emdi gerçekten. Aslında yazıcıdan önceleri çok memnundum fakat sonraya doğru bakım maliyetleri ve drum unitesi fiyatı sebebiyle yazıcıyı satıcam.

Fakat bu lazer yazıcı gibi ( all in one tarzı ) hangi yazıcı önersiniz?.
  • Hocam maksimum 250 lira olacak şekilde bir yazıcı arıyorum. Renkli çıktıya pek ihtiyacım yok. Gereksiz para harcamayalım. Dolumu kolay olan, diğer doluma kadar en azından 400 sayfa çıkartabilecek bir yazıcı arıyorum. Çok fonksiyonlu olmasa da olur ama önerileriniz arasında tarayıcılı ve bu özelliklere sahip yazıcı varsa dikkate alırım. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler, kolay gelsin :)
  • Hocam 100-200 lira civarinda yazici ariyorum.Cok fonksiyonlu ve kartus dolumunun minimum maliyetli olmasi gerekiyor.Wifi de o fiyat araliginda varsa kullanacagim ozellik.Ne dersiniz? Aylik 50 sayfa falan cikti alan birisiyim.Oyle surekli degil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhabalar ev ortamında kullanmak için renkli olmasın sadece siyah çıkarsa yeter bir yazıcı tavsiyeniz var mı? fiyat olarakta ucuz bişey arıyorum ayrıca tarayıcı da olsa olur bu şekilde tavsiyelerinizi bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hkn_nurlu

merhabalar ev ortamında kullanmak için renkli olmasın sadece siyah çıkarsa yeter bir yazıcı tavsiyeniz var mı? fiyat olarakta ucuz bişey arıyorum ayrıca tarayıcı da olsa olur bu şekilde tavsiyelerinizi bekliyorum.

ucuz sadece yazıcı olarak hp 1102 tarayıcılı çok fonksiyonlu olarakda hp 125a modelini önerrim ilki200t.l. civarı 2. si 350t.l. civarı tonerleri doluma uygun ve ekonomiktir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zekiesenalp

Hocam 100-200 lira civarinda yazici ariyorum.Cok fonksiyonlu ve kartus dolumunun minimum maliyetli olmasi gerekiyor.Wifi de o fiyat araliginda varsa kullanacagim ozellik.Ne dersiniz? Aylik 50 sayfa falan cikti alan birisiyim.Oyle surekli degil.

fiyatı asıl eykileyecek olan renkli gereklimi değilmi yazmamışsınız inkjet önermiyorum. eğer renkli gerekli ise ve sadece yazıcı olarakm işnizi görecekse 350t.l. den aşağı renkli laser yazıcı yok sadece siyah yazıcı olarak işinizi görecekse hp 1102 modeli wifilisi ise hp 1102w modellerini öneririm wifili olan 70-80t.l. daha pahalıdır. düzü 200t.l. civarı
  • 
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.