Şimdi Ara

TONER DOLUMCUSUNDAN DOLUM HAKKINDA BİLGİ VE YAZICI TAVSİYELERİ (65. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.934
Cevap
68
Favori
203.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar genel olarak bu mesajı yazma gereği duydum. ben günde 1- veya 2kez yoğunluğuma göre birikem msjlara cvp yazıyorum. açtığım bu konuda 2001 den beri bu işle uğraşan biri olarak insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. foruma biraz göz gezdirirseniz bilgim olmayan konularda bilemiyorumda derim. hatta konuyla ilgili olmayan sorulara bile cevap veriyorum bazen ama inanın konuyla ilgili tüm sorulara cevap yazıyorum. zaten konunun başında 1280 cevap yazıldığını ve bunun en az 1200 tanesini ben yazdım. ama soruyu yazar yazmaz cevap beklemeyin bazen bütün gün girmediğimde oluyor bazı arkadaşların düşündüğü gibi sattığım ürünlere değil şimdiye kadar edindiğim bilgiler içerisinde hem yazıcı fiyatı hemde baskı adedi maliyeti açısından en uygununu tavsiye etmeye çalışıyorum. ayrıca yazıcıda satmıyorum zaten. sadece toner dolumu &yenilemesi isteğe görede orjinal veya muadil şeklinde satışımız ve üretimimiz var. fakat yinede araştırın tabiki. ihtiyacınız en iyi bilken sizsiniz . zaten teşekkür eden arkadaşlarda araştırıp benim yazdığımın mantıklı olduğunu gördüğünden teşekkür ediyorlar teşekkür almak için yazmıyorum tabiki. ama yazıcı ucuz diye alıpta orjinal tonere veya kartuşa mecbur bırakılıp yazıcı parası kadar toner ücretinin ödenmesine engel olmaya çalışıyorum. ve birçok arkadaşada yardımcı olduğumu düşünüyorum. ama bildiğiniz gibi elektronik işi birazda şans işi. mevcut kriterlere göre önerdiklerim en iyi sonuç alınan cihazlardır.

endlesskartus.com
    ender

• Konuyla alakası ne derece var bilmiyorum ama bir sorunum var. Kartuşları yeni aldım, Yazıcımdan birşey bastığımda siyah beyaz basıyor renkleri basmıyor. Ayarlardan renkli seçmeme rağmen renkli baskı alamıyorum, kartuşlarıda dolu görüyor sistem. Nasıl düzelir bu meret ?
  • Sercio7 S kullanıcısına yanıt
    kafa temizliği
  • OCP Türkiye kullanıcısına yanıt
    Nasıl yapılıyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sercio7 S kullanıcısına yanıt
    yazıcı özelliklerinde bakım menüsü vardır. oradan kafa temizliği yapın ki mürekkep kafaya tam gelebilsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sercio7

Konuyla alakası ne derece var bilmiyorum ama bir sorunum var. Kartuşları yeni aldım, Yazıcımdan birşey bastığımda siyah beyaz basıyor renkleri basmıyor. Ayarlardan renkli seçmeme rağmen renkli baskı alamıyorum, kartuşlarıda dolu görüyor sistem. Nasıl düzelir bu meret ?

işte inkjetin kronik sıkıntılarından biri yeni nesil inkjetlerin hemen hepsinin daha önce birçok kez yazdığım gibi kafa kısımlarının çabuk tıkanması hele birde bitmeyen sistem veya dolduırulmuş kartuşsa bu tıkanma süreci hızlanıyor malesef menüden temizlemeyi yaptığınız halde geçmez ise kafa kısmı tıkanmıştır. çıkarıp alkol veya kolonya gibi bişey0le kafa kısmını silin. veya zarar vermeden buhara tutun bu şekilde kuruyan mürekkep damlacıkları gevşeyecektir. bunlarda olmazsa bozuk veya bozulacaktır.

• endlessend E kullanıcısına yanıt
    Kartuşlar orjinal yeni taktım. Siyah baskıda sıkıntı yok renkleri basmıyor. Vakit ayırabilirsem bugün bi açıcam kurcalıcam, pek bilgimde yok artık youtubedan bulmaya çalışçam bişeyler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: endlessend

quote:

Orijinalden alıntı: eass

ARKADAŞLAR ARTIK YAZMAYIN BURADA YAZANLARIN ARTIK HİÇ BİRİ CEVAP ALAMIYOR YADA KENDİ SATTIKLARI ÜRÜNLERE YÖNLENDİRİYORLAR İNSANLARI.

VERİLEN TAVSİYE GERÇEĞİ YANSITMIYOR ! KENDİNİZ ARAŞTIRMASINI YAPARSANIZ DAHA İYİ SONUÇ ALIRSINIZ DÜŞÜNCESİNDEYİM

birde gün içinde birikir ve ben günde birkere gelen tüm soruları yanıtlarım forumu dikkatle incelerseniz 1200 den fazla cevap yazdığımı görürsünüz.

endlesskartus.com

sizi kastetmedim kusura bakmayın alındıysanız.cevabınız içinde teşekkür ederim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: endlessend

quote:

ARKADAŞLAR ARTIK YAZMAYIN BURADA YAZANLARIN ARTIK HİÇ BİRİ CEVAP ALAMIYOR YADA KENDİ SATTIKLARI ÜRÜNLERE YÖNLENDİRİYORLAR İNSANLARI.

VERİLEN TAVSİYE GERÇEĞİ YANSITMIYOR ! KENDİNİZ ARAŞTIRMASINI YAPARSANIZ DAHA İYİ SONUÇ ALIRSINIZ DÜŞÜNCESİNDEYİM

birde gün içinde birikir ve ben günde birkere gelen tüm soruları yanıtlarım forumu dikkatle incelerseniz 1200 den fazla cevap yazdığımı görürsünüz.

endlesskartus.com

sizi kastetmedim kusura bakmayın alındıysanız.cevabınız içinde teşekkür ederim.

rica ederim . zaten ''toner dolumcusundan tavsiyeler' başlığı altında konuyu açan benim ve birkaç cevap haricinde benden başkada yanıtlayan yok . üstüme almamında sebebi bu zaten.:)sadece bahsettiğim gibi sürekli anında msj yazamıyorum.'

endlesskartus.com
    ender

• Hocam aylık maksimum 500 sayfa yazacak
    çift yönlü yazabilen
    wifi den ağa bağlanabilen
    siyah beyaz lazer yazıcı tavsiye edermisiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi famse80 -- 24 Kasım 2014; 10:53:07 >
  • asetata baskı alabileceğim toner dolumu ucuz olan reset vb durumlara gerek olmayan siyah beyaz çıktı için tavsiye edebileceğiniz bir yazıcı var mı bütce en fazla 200 tl
  • -aylık baskı kapasitesi:
    1500 - 2000 adet civarında 200gr ve üstü gramajlı A4 kağıda tam sayfa renkli baskı. 200gr derken fotoğraf kağıdı değil. Standart kağıt. Xerox Colortech 220gr gibi..

-renkli gereklimi: Evet

-çok fonksiyonlumu: Evet

-fiyat aralığı: Max 1.500 TL

-wifi gereklimi:

Wifi şart değil ama cihaz ağa bağlanabilmeli. Ofiste kullanacağım. Ağa bağlı kişiler modem üzerinden çıktı alabilmeli. Ya ethernet ya da wifi üzerinden.

-fax gereklimi: Evet

-dolum yaptırılacakmı?
    Dolum yapılabilinir de yapılmayabilinir de. Baskı maliyeti 0,05 TL gibi rakamlara denk geliyorsa orjinal toner kullanabiliriz.

Özetle ben bu yazıcıyı yukarda belirttiğim gramajlı kağıt tiplerine katalog basımı için tam sayfa A4 Renkli fotoğraf çıktıları almak istiyorum. Daha önce renkli lazerlere karşı biraz soğuktum pahalı olduğu için. Ancak geçenlerde mürekkepli yazıcım bozuldu ve bazı katalogları kırtasiyede bastırmak zorunda kaldım. Develeop Ineo+ 220 fotokopi makinesinde baskıyı gerçekleştirdik. Renklere, keskinliğe hayran kaldım. Benim daha önce aynı kağıda mürekkepli ile aldığım çıktılardan çok daha güzeldi. Bu sebepten renkli lazer araştırmalarına başladım. Kurulum ve sarf maliyeti injecte göre makul olursa almak istiyorum.

Bana Develop Ineo+ 220 fotokopi makinesi gibi kaliteli renkli baskı yapacabilecek ofis tipi yazıcı lazım. İnşallah bu tipte bir yazıcı vardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: axelfoly

asetata baskı alabileceğim toner dolumu ucuz olan reset vb durumlara gerek olmayan siyah beyaz çıktı için tavsiye edebileceğiniz bir yazıcı var mı bütce en fazla 200 tl

asetat çıktılarda nasıl sonuç verir bilmiyorum ama genel kural olarak asetat çıktılarda bazı yazıcıların toner dolumnları yapılsa bile iyi sonuç vermeyebilir size uygun olan toneri en sorunsuz dolan fiyatına göre sağlam bir cihaz olan hp 1102 yi öneririm.

endlesskartus.com
    ender
  • quote:

Orijinalden alıntı: KutlugKagan

-aylık baskı kapasitesi:
    1500 - 2000 adet civarında 200gr ve üstü gramajlı A4 kağıda tam sayfa renkli baskı. 200gr derken fotoğraf kağıdı değil. Standart kağıt. Xerox Colortech 220gr gibi..

-renkli gereklimi: Evet

-çok fonksiyonlumu: Evet

-fiyat aralığı: Max 1.500 TL

-wifi gereklimi:

Wifi şart değil ama cihaz ağa bağlanabilmeli. Ofiste kullanacağım. Ağa bağlı kişiler modem üzerinden çıktı alabilmeli. Ya ethernet ya da wifi üzerinden.

-fax gereklimi: Evet

-dolum yaptırılacakmı?
    Dolum yapılabilinir de yapılmayabilinir de. Baskı maliyeti 0,05 TL gibi rakamlara denk geliyorsa orjinal toner kullanabiliriz.

Özetle ben bu yazıcıyı yukarda belirttiğim gramajlı kağıt tiplerine katalog basımı için tam sayfa A4 Renkli fotoğraf çıktıları almak istiyorum. Daha önce renkli lazerlere karşı biraz soğuktum pahalı olduğu için. Ancak geçenlerde mürekkepli yazıcım bozuldu ve bazı katalogları kırtasiyede bastırmak zorunda kaldım. Develeop Ineo+ 220 fotokopi makinesinde baskıyı gerçekleştirdik. Renklere, keskinliğe hayran kaldım. Benim daha önce aynı kağıda mürekkepli ile aldığım çıktılardan çok daha güzeldi. Bu sebepten renkli lazer araştırmalarına başladım. Kurulum ve sarf maliyeti injecte göre makul olursa almak istiyorum.

Bana Develop Ineo+ 220 fotokopi makinesi gibi kaliteli renkli baskı yapacabilecek ofis tipi yazıcı lazım. İnşallah bu tipte bir yazıcı vardır.

öncelikle sizin aldığınız makine kadar çıktı kalitesi yüksek olmayabilir zira sizin aldığıız çıktıları veren cihaz bütçenizdeki cihazlardan pahalıdır size önerebileceğim modelHP CE903A LaserJet Pro 300 Renkli MFP M375nw dir. veya Hp CE863A Clj Pro 400 M475DN Mfp Yazıcı/Tarayıcı/Fotokopi/Fax modellerine bir bakın hp den şaşmayın tonerleri doluma uygundur . yüksek gramajdaki kağıtla nasıl bir sonuç verir bilmiyorum hp nin sitesinden veya müşteri hizmetlerinden bir sorun isterseniz.

endlesskartus.com
    ender

• endlessend E kullanıcısına yanıt
    asetat çıktısı benim için önemli sırf o özellik için yazıcıyı almayı düşünüyorum , öneri için tşk.
  • Merhabalar,

Çok fonksiyonlu ürünlerin hepsinde bütün özellikler (yazıcı/tarayıcı/faks/fotokopi) bir arada mıdır?
    Sadece yazıcı ve fotokopi içeren bir ürün bulunamaz mı?
    Elimde performansından çok memnun olduğum bir tarayıcı bulunduğu ve faksı asla kullanmayacağımı bildiğim için soruyorum bunu.

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: powermanby

Arkadaşlar merhaba internet cafemdeki arkadaşımdan aldığım yazıcım arızalandı.Yerine çok fonksiyonlu lazer yazıcı almayı düşünüyorum bana önerebileceğiniz toneri kolay dolan , uzun ömürlü ve çok yüksek maliyetli olmayan bir yazıcı modeli varmıdır acaba.Renkli ve siyah olarak 2 değişik model verebilirseniz eğer çok sevinirim

Üst limitim renkli için 850tl
    Siyah beyaz için 650tl

renkli için hp pro 200 m276n siyah için ise hp 1132-- hp 1217 hp 1536 hp 125a hp 127 hp 125nw modellerinden öelliklerine ve fiyatına göre birini seçebilirsiniz fiayat açısından hp 1132 ve hp 125a daha uygundur diğerlerinde bazısında wifi bazısında dublex baskı vardır fiyatlar ona göre değişir hepsininde doluma uygun ve ekonomiktir.

endlesskartus.com
    ender

• quote:

Orijinalden alıntı: habzikabzi

Merhabalar,

Çok fonksiyonlu ürünlerin hepsinde bütün özellikler (yazıcı/tarayıcı/faks/fotokopi) bir arada mıdır?
    Sadece yazıcı ve fotokopi içeren bir ürün bulunamaz mı?
    Elimde performansından çok memnun olduğum bir tarayıcı bulunduğu ve faksı asla kullanmayacağımı bildiğim için soruyorum bunu.

Teşekkürler

var hp 1132 veya hp 125a veya hp 125nw modellerinde fax yoktur. scenner-fotokopi-yazıcı şeklindedir.

endlesskartus.com
    ender
  • Aşağıdaki yazıcının kullandığı kartuşlarının dolma özelliği veya bitmeyen kartuş özelliği var mı?

Canon PIXMA MG8250_MÜREKKEP KARTUŞLARININ İSİMLERİ

M: CLI-526M
    BK: CLI-526BK
    GY: CLI-526GY
    PGBK: PGI-525PGBK
    C: CLI-526C
    Y: CLI-526Y
  • Selamun Aleyküm

hocam herkese tek tek bilgiler veriyorsun emeğine büyük saygım var.

Benim de sizden bir yazıcı önerisine ihtiyacım var.

Sadece Siyah renk.
    Aylık 500-1000 sayfa yazılacak.
    Multi fonksiyon özelliklerine ihtiyacım yok. Sadece yazması benim için yeterlidir.
    Wifi ethernet bağlantısına gerek yok.
    Max fiyat ise 200 TL

bu kriterlere uyan en uygun fiyatlı yazıcıyı önerirseniz sevinirim.

ayrıca EPSON ACULASER M1400(C11CB77031) http://www.n11.com/epson-aculaser-m1400c11cb77031-mono-lazer-yazici-P23527440 bu yazıcı hakkındaki fikriniz nedir.

Dip Not: Multi fonksiyon, wifi özelliği ve yukarda belirtmiş olduğum özelliklere sahip başka bi yazıcı daha önerirseniz çok mutlu olurum

• 
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.