Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

TONER DOLUMCUSUNDAN DOLUM HAKKINDA BİLGİ VE YAZICI TAVSİYELERİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir Kullanıcı, 14 Masaüstü Kullanıcı
3.738
Cevap
70
Favori
164.472
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Yazıcı/Tarayıcı >> TONER DOLUMCUSUNDAN DOLUM HAKKINDA BİLGİ VE YAZICI TAVSİYELERİ
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    10687 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: endlessend

quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

Kafe için çıktı alacağımız, aylık 100 tane ortalama, bir makina lazım.
    Fotokopi çekse Brother 1111 düşünüyordum 150 lira civarına ama 200 civarına bunun gibi kolay dolan fotokopi de çekebilen cihaz var mı acaba ?

200t.l.ye fotokopide çeken toneri sorunsuz dolan laser olarak bir model yoktur malesef. sadece yazıcı olarak hp 1102yi öneririm.

209 liraya Epson mx14 var nette.
    Ama arkadaş kafede kullanıyor. Dolum falan olunca bozuldu bir iki sene sonra.

300 liraya çok model var zaten.
    Hangisi daha sağlam olur, dolum sorunsuz olur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Allah rızası icin yaşamıyorsan, neden hayatla mücadele ediyorsun ki ?..
  • Yüzbaşı
    260 Mesaj

önerdiğinizi gördüğüm fiyatı bana uygun Hp CZ173A Laserjet gibi ama faxlı yakın fiyatlarda çok fonksiyonlu yazıcı var mı acaba
    teşekkürler
    |
    |
    Bahsedilenler: endlessend

quote:

Orijinalden alıntı: G.House M.D

quote:

quote:

quote:

quote:

http://www.hepsiburada.com/m/samsung-ml-2165w-wifi-laser-yazici-P-BD500326

Bu yazıcı nasıl sizce? Daha önce hiç tecrübem olmadı o yüzden cahilim yazıcı konusunda :)

Mürekkep bitince nereden doldurabilirim? Siz yapıyormuşsunuz kargoyla gönderebiliyor muyuz?

Belki saçma olacak ama bir kez dolunca aşağı yukarı kaç sayfa çıkarabilirim?

verdiğiniz linkte yazıcıyı göremedim. aradığınız özellikleri yazarsanız daha isabetli ve ekonomik bir tavsiyede bulnabilirim ama genelde hp ve canonlar doluma uygun ve ekonomiktir renkli laser ise çipsizi yok fakat hp ve canonlarda her seferinde çipi değişir bir şey yüklemenize gerek yok vede çipleri ucuz olduğundan dolum fiyatını çok etkilemez

endlesskartus.com
    ender

Konu hakkında bilgim olmadığı için hatalı yazarsam özür dilerim şimdiden.

Daha çok telefondan yöneteceğim için wifi li olmasını istiyorum.
    Renkli olmasına gerek yok.
    Çok fonksiyonlu olmasınada gerek yok.
    Ne özellikleri var yazıcıların hiç bilmiyorum. Ders çalışırken ihtiyacım olacak şeyleri çıkartacağım.
    Dolum konusunda yapılacak şeylerin ne olduğunu bilmiyorum ama ekonomik olursa güzel olur.
    Birde ucuz olmasını ama elimde patlamamasını istiyorum :)
    Sayfa yoğunluğu yazıcıya göre mi mürekkep miktarına göre mi değişiyor bilmiyorum ama yazıların soluk olmasını istemiyorum :)

Not: Linkteki cihaz Samsung ML-2165W idi

önceki msjınızı buldum samsungtan uzak durun wifili olarak hp 1217 veya Hp CZ173A Laserjet 125NW Yazıcı/Tarayıcı/Fotokopi/Wı-Fı modelini tavsiye ederim. fiyatlarıda 450t.l. civarı kesinliklede elinizde patlamaz ve ço fonksiyonludur. yok sadece yazıcı ve wifi olsun derseniz hp 1102w modelini tercih edebilirisiniz. fiyatı 250-280t.l. civarıdır.

endesskartus.com
    ender

Kurulum yapmak için bilgisayara ihtiyacım olacak mı? Bir süre evde olmayacak bilgisayar o yüzden soruyorum. Birde eğer varsa daha ucuz bir öneriniz var mı?

daha ucuz bir önerim yok ama aynı özellikte canonlara bakabilirsiniz onlar az bişey daha ucuzdur . bence aradaki farka deymez bilgisayar olmadan neye kurulum yapacaksınız anlamadım ama bilgisayar olmadan fotokopi felan çekebilirsiniz. telefondan filan çıktı gödericem diyorsanız onu bilemiyorum herhalde onunda bir drıver yükleme işlemi oluyodur veya direk gönderilebiliyordur belki

Teşekkür ederim :)

|
    |

• Binbaşı
    1112 Mesaj
    Arkadaşlar merhaba bugün hp deskjet 1515 modelini aldım yalnız 2 sorum olacak;baskı kalitesi fiyatına göre gayet güzel yalnız birbirine yakın renklerde özellikle koyu yerlerde pek başarılı değil(renk ayrımını pek yapamıyor)bu normal bi durum mu sonuçta 150 tl ye aldığım bi alet öyle süper bir performans beklemiyorum ancak bi ayar falan yapmam gerekiyorsa yapayım diğer sorum ise şimdiye kadar 5 renkli çıktı aldım dvd kapağı şeklinde tam sayfa dolu yani kartuş seviyesi resimde gösterdiğim seviyeye geldi bana biraz fazla gitmiş gibi geldi normal mi sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beyond J. -- 11 Eylül 2014; 21:22:24 >

PlayStation 3

PlayStation 4 Pro

XBox One X
  • Er
    2 Mesaj
    -aylık baskı kapasitesi 1000 syfa
    -renkli gereklimi(fiyatı önemli ölçüde artırır) hayır
    -çok fonksiyonlumu (tarayıcı-fotokopi) evet
    -fiyat aralığı 500 TL-1000 TL
    -wifi gereklimi olsa iyi olur.
    -fax gereklimi evet
    -dolum yaptırılacakmı? evet

tarama, fotokopi, baskı hızı yüksek olması tercihimizdir.

Soylediklerinizi baska yerlerde de okudum hocam fakat size sormak istedigim sey bitmeyen kartus sistemi degil... Benim istedigim mg5550 serisine kolay dolan kartus sistemi takiyorlar yani surekli olarak beslemiyorsun 5 adet kartusu var bittikce kartusun tipasini acip murekkep enjekte ediyorsun... Yani yapabilirsem bitmeyen kartus sisteminden daha mantikli geldi... Hava yapma derdiyle ugrasmammis olurum...
    Zaten bitmeyen kartus sistemli bi model alirsam buda e514 olur en stabil bu modelde kullaniliyormus...
    Simdi benim size sormak istedigim hangi sistem daha saglikli olur bitmeyenmi kolay dolanmi? Bu konuda yardimci olursaniz sevinirim yazicidan hic anlamiyorum ama ogrenicem artik lazerler cok pahali 500 tl veremem yazici icin 200 civari iyidir..

|
    |
    endlessend kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

quote:

quote:

Kafe için çıktı alacağımız, aylık 100 tane ortalama, bir makina lazım.
    Fotokopi çekse Brother 1111 düşünüyordum 150 lira civarına ama 200 civarına bunun gibi kolay dolan fotokopi de çekebilen cihaz var mı acaba ?

200t.l.ye fotokopide çeken toneri sorunsuz dolan laser olarak bir model yoktur malesef. sadece yazıcı olarak hp 1102yi öneririm.

209 liraya Epson mx14 var nette.
    Ama arkadaş kafede kullanıyor. Dolum falan olunca bozuldu bir iki sene sonra.

300 liraya çok model var zaten.
    Hangisi daha sağlam olur, dolum sorunsuz olur?

hp ve canon öneririm. bulabilirseniz hp 1132 canon 4410 veya hp 125 modellerine bir bakın isterseniz

endlesskartus.com
    ender
    |
    |

• Binbaşı
    1809 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ibrahim_koparal

Soylediklerinizi baska yerlerde de okudum hocam fakat size sormak istedigim sey bitmeyen kartus sistemi degil... Benim istedigim mg5550 serisine kolay dolan kartus sistemi takiyorlar yani surekli olarak beslemiyorsun 5 adet kartusu var bittikce kartusun tipasini acip murekkep enjekte ediyorsun... Yani yapabilirsem bitmeyen kartus sisteminden daha mantikli geldi... Hava yapma derdiyle ugrasmammis olurum...
    Zaten bitmeyen kartus sistemli bi model alirsam buda e514 olur en stabil bu modelde kullaniliyormus...
    Simdi benim size sormak istedigim hangi sistem daha saglikli olur bitmeyenmi kolay dolanmi? Bu konuda yardimci olursaniz sevinirim yazicidan hic anlamiyorum ama ogrenicem artik lazerler cok pahali 500 tl veremem yazici icin 200 civari iyidir..

bence hiç biri doldurulma sistemindede problem çok oluyor. illa inkjet alacaksanız hp nin orjinali ucuz bir modelini orjinal kartuşlarla kullanın tabi az çıktı alıyorsanız yok çok çıktı alıyorsanız zaten laser almanız daha avantajlıdır orta ve uzun vadede
    |
    |

• Binbaşı
    1809 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: arizaasln

-aylık baskı kapasitesi 1000 syfa
    -renkli gereklimi(fiyatı önemli ölçüde artırır) hayır
    -çok fonksiyonlumu (tarayıcı-fotokopi) evet
    -fiyat aralığı 500 TL-1000 TL
    -wifi gereklimi olsa iyi olur.
    -fax gereklimi evet
    -dolum yaptırılacakmı? evet

tarama, fotokopi, baskı hızı yüksek olması tercihimizdir.

hp 1217 wifilidir. hp 1536da çift taraflı baskı vardır. yeni çıkanlarda hp 127 modelide aradığınız özellikler mevcuttur. toner sarfiyatı baskı mliyeti üçündede hemen hemen aynıdır ve ekonomiktir. ama sanırım hp 1536 biraz daha hızlı diye hatırlıyorum özelliklerine bir bakın

endlesskartus.com
    ender
    |
    |

• Binbaşı
    1809 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Beyond J.

Arkadaşlar merhaba bugün hp deskjet 1515 modelini aldım yalnız 2 sorum olacak;baskı kalitesi fiyatına göre gayet güzel yalnız birbirine yakın renklerde özellikle koyu yerlerde pek başarılı değil(renk ayrımını pek yapamıyor)bu normal bi durum mu sonuçta 150 tl ye aldığım bi alet öyle süper bir performans beklemiyorum ancak bi ayar falan yapmam gerekiyorsa yapayım diğer sorum ise şimdiye kadar 5 renkli çıktı aldım dvd kapağı şeklinde tam sayfa dolu yani kartuş seviyesi resimde gösterdiğim seviyeye geldi bana biraz fazla gitmiş gibi geldi normal mi sizce?

bence az bile gitmiş zira tam kapasite kartuşlarla tam sayfa renkli 50-60sayfa alınamadığını çok duydum tabi modele görede değişir. seviye ilerde birden daha hızlıda düşebilir. renk ayarına gelince bu model için bilemiyorum ama baskı kalitesi diye bir menü başlığı varsa ki her modelde yoktur genelde çok fonksiyonlularda oluyor. ordan ayarlamaya çalışın en yüksek kaliteyi seçersiniz tabi varsa ama sarfiyat dahada artacaktır bilginiz olsun zaten kesinlikle inkjet yazıcı önermememin sebeplerinden sadece birisidir. az çıktı almanız vede kaltesiz çıktı almanız

• Binbaşı
    1809 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ademcell

önerdiğinizi gördüğüm fiyatı bana uygun Hp CZ173A Laserjet gibi ama faxlı yakın fiyatlarda çok fonksiyonlu yazıcı var mı acaba
    teşekkürler

HP LaserJet Pro M127fn CZ181A veya cz183a modelleri faxlıdır . sanırım hp 1217 veya hp 1536fn modellerinide önermişimdir. bunların hepsi faxlı ve aradığınız özellikleri barındırır. fiyat/fayda/işe yarar özellik açısından tercihiniz yaparsınız toner tüketim ve dolum olaylarıda sorunsuz ve aynı fiyatlardadır.

endlesskartus.com
    ender
    |
    |

Kartuş özelliklerinde 200 sayfa yazıyordu iyi kandırmışlar bizi o zaman
    |
    |

PlayStation 3

PlayStation 4 Pro

XBox One X
  • Binbaşı
    1809 Mesaj
    quote:

Kartuş özelliklerinde 200 sayfa yazıyordu iyi kandırmışlar bizi o zaman

aslında kandırmıyorlar zira verdikleri baskı adedi %5 sayfa yoğunluğu ile hesapladıkları rakamdır. yani sayfanın %5ini dolduracak çıktılar alırsanız alacağınız baskı adedidir. bu kadar azını kullanrak alcağınız baskı adedini yazıyorlarki sizde çok çıktı alacağınızı zannedin d 200sayfa tam dolu çıktı alacağını zannedip tercih edesiniz diye.

Anladim hocam.Bir şey daha sormak istiyorum size lazer ve renkli ozellikte bir yazici en ucuz ne kadara bulabilirim.

|
    |

PlayStation 3

PlayStation 4 Pro

XBox One X
  • Çavuş
    52 Mesaj
    S.a
    Hocam ayda 500 sayfa baski,
    Renksiz kullanim,
    Cok fonksiyon olmasada olur(fotokopili olursa daha makbule gecer),
    Ders notlarini basip sinifta ogrencilere dagiticaz.hergun maksimum 25-30 sayfa cikti alinacak,
    Dolum maliyeti onemli.

Simdiden tesekkur ederim.

Verdiğiniz bilgi icin tesekkur ederim. Tekrar oraya gitmeyi dusunmuyorum. Bu konuda bilgi almak icin aradigimda dahi yetkili kimseyle gorusturmediler ve ayrıca sanki onlara muhtaçmışsınız gibi bir tavır içindeydiler. Hiç boyle bir yer gormemiştim. Sanirim kendime başka bir yer bulacağım. Hatta Ankara'da ilgili ve kaliteli dolum yapan yerler hakkında bilgisi olan arkadaşlar tavsiye verebilirlerse çok sevinirim
    |
    |

Orijinalden alıntı: exceLLencyy

S.a
    Hocam ayda 500 sayfa baski,
    Renksiz kullanim,
    Cok fonksiyon olmasada olur(fotokopili olursa daha makbule gecer),
    Ders notlarini basip sinifta ogrencilere dagiticaz.hergun maksimum 25-30 sayfa cikti alinacak,
    Dolum maliyeti onemli.

Simdiden tesekkur ederim.

fotokopili olarak hp 1132 - hp 125 z173a modellerini fotokopisiz düz yazıcı olarakda hp 1102 modelini öneririm fotokopili ile düz yazıcı arasında fiyat olarak epey fark vardır. dolum maliyetleri bu modellerin hepsinde aynıdır.

endlesskartus.com
    ender

Anladim hocam.Bir şey daha sormak istiyorum size lazer ve renkli ozellikte bir yazici en ucuz ne kadara bulabilirim.

en ucuz 350t.l. civarı bulabilirsiniz. hp 1025-canon 7010 -canon7018c gibi modeller bu fiyatlardadır. ama bence hp pro 200m251n modeli bir gömlek daha üstün bir cihazdsır bunun fiyatıda 480-550 t.l. arası
    |
    |
    İyi günler. Ricoh Aficio 2016 Fotokopi makinam var. Toneri 2 lt petşişe gibi. Hep orjinal toner kullanıyordum. Ama 110 TL gibi bir rakama alıyorum ve artık canımı sıkmaya başladı. Makinaya zarar vermeyecek orjinaline en yakın doldurma toneri nerden bulabilirim? PM atar mısınız?
    |
    |
    Toner bilgisinde 987 sayfa yazdırıldığını söylüyor. Toner bitti, bizde doldurduk şimdi, yazmaya devam ediyor.
    Beni yolda bırakmasın diye soruyorum.
    Flickr | Twitter || Elektrik Öğretmeni
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Mobilya Takımları
haberler
üniversite
google reklamları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,375
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.