Şimdi Ara

TONER DOLUMCUSUNDAN DOLUM HAKKINDA BİLGİ VE YAZICI TAVSİYELERİ (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.934
Cevap
68
Favori
203.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    mak 150 lira bütçem var öneriniz var mı acaba çok sık çıktı alan birisi değilim ayda mak 20 sayfa o kadar bile olmaz. Renkli olması lazım birde fotokopi çekerse iyi olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: graphys

quote:

Orijinalden alıntı: endlessend

quote:

Hocam bir tavsiye de ben isteyeyim sizden.

Lazer yazıcı, tarayıcı, fax özelliği olan hepsi bir arada bir cihaz istiyorum.

Renkli baskı hiç mühim değil. Olsa da olur olmasa da.

Toneri kolaylıkla dolabilsin, gerektiğinde yeni toner maliyeti çok fazla olmasın.

Çift taraflı baskı özelliği önemli benim için.

Tarayıcı tepsisi fotokopi makinelerindeki gibi (hani kağıdı tepsiye bırakıyorsunuz kendi alıp tarayıp veriyor ya) olan. (Bu özellik maliyeti çok yükseltiyorsa gerekli değil ama çok fazla fiyat farkı oluşturmuyorsa olsun isterim)

Ağ üzerine bağlayabileceğim (routera rj45 jacklı kablo ile bağlayıp gerekirse kablosuz çıktı da almalıyım, cihazın kendisinde wifi özelliği şart değil ne de olsa router üzerinden kablosuz kullanıma açık olacak)

Mümkün olduğunca hızlı (ilk baskı hızı) bir cihaz arıyorum.

Belki kriterlerim çok fazla ama uzun denemeler sonucu tam olarak ne istediğime bu şekilde karar verdim. Bu kriterleri sağlayacak bir cihaz öneriniz var mı?

aradığınız tüm özellikler hp 1536modelinde mevcut. toneri dolumu ve muadili ekonomiktir. çip yazılım v.s. gerektirmez çiht taraflı baskı özelliği mevcut tepsiside istediğiniz gibi sadece siyahtır ve renkli cihazlar 4tonerli olduğundan siyaha göre çıktı maliyeti daha yüksektir.

endlesskartus.com
    ender

Size yazdıktan sonra bende araştırdım hocam. Sonuç olarak;

http://www.hepsiburada.com/liste/hp-laserjet-pro-m1536dnf-faks-fotokopi-tarayici-laser-yazici-ce538a/productDetails.aspx?productId=bd07411&categoryId=6&navq=fh_eds%3d%25c3%259f%26categoryid%3d3013118%26fh_view_size%3d12%26fh_start_index%3d12%26fh_sort_by%3d-order_stock_attribute_pl%252c-max_createddate_pl%26fh_secondid%3dbd07411%26fh_lister_pos%3d21%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252f846_dp%253d%257bc7ok20fonksiyonlu%257d%252f183_dp%253d%257bvar%257d%252f189_dp%253d%257bvar%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646_3013118%257d%26fh_refview%3dlister

http://www.hepsiburada.com/liste/oki-mb451dnw-faks-tarayici-fotokopi-wifi-laser-yazici/productDetails.aspx?productId=bd301278&categoryId=6&navq=fh_eds%3d%25c3%259f%26categoryid%3d3013118%26fh_view_size%3d12%26fh_start_index%3d12%26fh_sort_by%3d-order_stock_attribute_pl%252c-max_createddate_pl%26fh_secondid%3dbd301278%26fh_lister_pos%3d14%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252f846_dp%253d%257bc7ok20fonksiyonlu%257d%252f183_dp%253d%257bvar%257d%252f189_dp%253d%257bvar%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646_3013118%257d%26fh_refview%3dlister

Bu iki model arasında kalmıştım. Oki hakkındaki görüşleriniz nedir?

Bir de hp nin bu modeli tarama yaparken çift taraflı tarama yapabiliyor mu?

zaten benim yazdığımda bu model çift taraflı baskı özelliği var ama tarama nasıl onu bilmiyorum hpnin kendi sitesinden özelliklerine bakabilirsiniz. oki ninde toneri doluyor ama hp daha sorunsuz ve ekonomiktir.

endlesskartus.com

• endlessend E kullanıcısına yanıt
    Hp ile ilgili forumlarda sorun yaşayanlar olmuş. Oki nin avantajı wifi + çift yön tarama özelliği olması. Bir de hp ye göre daha hızlı. Bakalım sanki oki den yanayım. Sayenizde yazıcı işini çözeceğim. Teşekkür ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hp ile ilgili forumlarda sorun yaşayanlar olmuş. Oki nin avantajı wifi + çift yön tarama özelliği olması. Bir de hp ye göre daha hızlı. Bakalım sanki oki den yanayım. Sayenizde yazıcı işini çözeceğim. Teşekkür ederim.

okide sorun yaşayan daha fazladır. sorun yaşayanlar eğer inkjet yazıcıda yaşadılarsa normal zira inkjet tüm markalarda lasere göre daha sorunludur.

endlesskartus.com
    ender
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eustev

-aylık baskı kapasitesi- 2000-4000 sayfa arası
    -renkli gerekli mi(fiyatı önemli ölçüde artırır)- hayır
    -çok fonksiyonlumu (tarayıcı-fotokopi)- hayır
    -fiyat aralığı-0-750TL
    -wifi gereklimi-hayır
    -fax gereklimi-hayır
    -dolum yaptırılacakmı? Evet
    -Çift taraflı baskı:Hayır

Yazıcı endüstriyel bir kiosk makinesinde kullanılacak. Kartuşun değişimini mümkün olduğunca azaltmak için tek bir dolum ile maksimum sayıda sayfayı yazdırabilecek modeli seçmemiz gerekiyor. Aynı zamanda kağıt besleme haznesi de mümkün olduğunca çok sayıda kağıt alabilmeli. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

hp 2055 toneri yüksek kapasitelisi 6500sayfa hp pro 400 m425dn yüksek kapasitelisi 6700syf.
    canon LBP 6300DN
    Canon LBP 6310DN
    Canon LBP 6650DN
    Canon LBP 6670DN modelleride 6000-6500syf. kapasiteli yüksek kapasiteli tonerlere uygundur yanlız yazıcıyla birlikte gelen y.kapasiteli olmayacaktır. muadil olarak orjinal boştan üretilme y.kapasite toner alarak bittikçe onu doldurtabilirsiniz önemli olan y.kapasite tonerlerde dramın ve yıpranan parçaların her seferinde değişmesidir.

endlesskartus.com
    ender

Peki örneğin daha uygun boyutlu olması sebebiyle LBP6310 modelini seçtik, bu modelin yüksek kapasiteli kartuşu için orjinal muadilin fiyatı nedir?
    Dolumu ne kadara mal olmaktadır? Her dolumda yıpranan parçaların değişimi için ne kadar ücret ödememiz gerekir?
    Ayrıca bu model giriş tepsisine kaç adet sayfa alabilir? Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

• quote:

quote:

quote:

-aylık baskı kapasitesi- 2000-4000 sayfa arası
    -renkli gerekli mi(fiyatı önemli ölçüde artırır)- hayır
    -çok fonksiyonlumu (tarayıcı-fotokopi)- hayır
    -fiyat aralığı-0-750TL
    -wifi gereklimi-hayır
    -fax gereklimi-hayır
    -Çift taraflı baskı:Hayır

Yazıcı endüstriyel bir kiosk makinesinde kullanılacak. Kartuşun değişimini mümkün olduğunca azaltmak için tek bir dolum ile maksimum sayıda sayfayı yazdırabilecek modeli seçmemiz gerekiyor. Aynı zamanda kağıt besleme haznesi de mümkün olduğunca çok sayıda kağıt alabilmeli. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

hp 2055 toneri yüksek kapasitelisi 6500sayfa hp pro 400 m425dn yüksek kapasitelisi 6700syf.
    canon LBP 6300DN
    Canon LBP 6310DN
    Canon LBP 6650DN
    Canon LBP 6670DN modelleride 6000-6500syf. kapasiteli yüksek kapasiteli tonerlere uygundur yanlız yazıcıyla birlikte gelen y.kapasiteli olmayacaktır. muadil olarak orjinal boştan üretilme y.kapasite toner alarak bittikçe onu doldurtabilirsiniz önemli olan y.kapasite tonerlerde dramın ve yıpranan parçaların her seferinde değişmesidir.

endlesskartus.com
    ender

Peki örneğin daha uygun boyutlu olması sebebiyle LBP6310 modelini seçtik, bu modelin yüksek kapasiteli kartuşu için orjinal muadilin fiyatı nedir?
    Dolumu ne kadara mal olmaktadır? Her dolumda yıpranan parçaların değişimi için ne kadar ücret ödememiz gerekir?
    Ayrıca bu model giriş tepsisine kaç adet sayfa alabilir? Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

orjinal muadilinmi 65t.l.+kdv den istediğiniz adette yedek alabilirsiniz sonra her seferinde 50t.l.+kdv den yeniletebilirsiniz yıpranan parçalara gelince yüksek kapasiteli tonerlerin tümünde dram v.s. parçalarını her dolumda zaten değiştiriyoruz . ekstra bir ücret ödemiyorsunuz. hep aynı ücretten boşunuzun değişmesi gerekse bile dolum fiyatına yenilemiş oluyorsunuz. biz sürekli bizle çalışan müşterilerimizle standart fiyatla çalışırız. dram maliyetlerini ekstradan yansıtmayız. kağıt kapasitesini bilmiyorum. yazıcı özelliklerinden veya canonun sitesinden bakabilirsiniz.

endlesskartus.com
    ender

• -aylık baskı kapasitesi- 500 civarı
    -renkli gerekli mi(fiyatı önemli ölçüde artırır)- zaman zaman gerekebiliyor ama olması şart değil.
    -çok fonksiyonlumu (tarayıcı-fotokopi)- evet
    -fiyat aralığı- 1000 tl altı
    -wifi gereklimi- olması + özellik
    -fax gereklimi- evet
    -Çift taraflı baskı: şart değil

merhaba

ofis için bir yazıcı almayı planlıyoruz. çok sık olmasada zaman zaman renkli çıktıya da ihtiyacımız olduğu için HP LASERJET PRO200 RENKLİ M276NW almayı planlıyoruz. yazıcıyla beraber yüksek kapasite versiyon siyah toner de almayı planlıyoruz.sormak istediğim bu yazıcının yüksek kapasiteli aşağıda belirttiğim toneri de dolum oluyor mu. çip olarak normal tonerden farklı bir çip mi kullanıyor.

CF210X HP 131X YÜKSEK KAPASİTE SİYAH TONER

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lcdekran

-aylık baskı kapasitesi- 500 civarı
    -renkli gerekli mi(fiyatı önemli ölçüde artırır)- zaman zaman gerekebiliyor ama olması şart değil.
    -çok fonksiyonlumu (tarayıcı-fotokopi)- evet
    -fiyat aralığı- 1000 tl altı
    -wifi gereklimi- olması + özellik
    -fax gereklimi- evet
    -Çift taraflı baskı: şart değil

merhaba

ofis için bir yazıcı almayı planlıyoruz. çok sık olmasada zaman zaman renkli çıktıya da ihtiyacımız olduğu için HP LASERJET PRO200 RENKLİ M276NW almayı planlıyoruz. yazıcıyla beraber yüksek kapasite versiyon siyah toner de almayı planlıyoruz.sormak istediğim bu yazıcının yüksek kapasiteli aşağıda belirttiğim toneri de dolum oluyor mu. çip olarak normal tonerden farklı bir çip mi kullanıyor.

CF210X HP 131X YÜKSEK KAPASİTE SİYAH TONER

bende size bu modeli öneriridim zaten y.kapasite tonerin orjinalini almanıza gerek yok orjinal boştan üretilmiş muadil yedek alırsınız. orjinaldende yaklaşık %70-80daha ucuza gelir. yüksek kapasite boşu bulmak biraz zor ama arasıra denk geliyor. dolunuda sıkıntı yok y. kapasite için özel çipide var . özelden fiyatını yollarım .

endlesskartus.com
    ender

• hocam bende canon MF4870DN modelini almak istiyorum. hp 1536 modeli ile bunun arasında kaldım hp fiyat olarak daha yüksek

araştırmalarıma göre canon MF4870DN modeli toner dolumuna müsait ve uygun fiyatlara muadil tonerler piyasada var.

arkadaşlar sizce hangisini almalıyım faks gönderip almada sıkıntı yaşarmıyım canon yazıcıyı kullanan arkadaşlardan acil tavsiye bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakalak

hocam bende canon MF4870DN modelini almak istiyorum. hp 1536 modeli ile bunun arasında kaldım hp fiyat olarak daha yüksek

araştırmalarıma göre canon MF4870DN modeli toner dolumuna müsait ve uygun fiyatlara muadil tonerler piyasada var.

arkadaşlar sizce hangisini almalıyım faks gönderip almada sıkıntı yaşarmıyım canon yazıcıyı kullanan arkadaşlardan acil tavsiye bekliyorum.

ikisininde tonerleri doluma uygun kapasitesi aynıdır. hp ninde dolum ve bahsettiğiniz canonla muadil toner fiyatları aynıdır. canonda iyidir ama hp herzaman 1.tercihimdir.

endlesskartus.com
    ender
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: seyyahi

Merhabalar ben okulda kullanmak için bir yazıcı araştırıyorum.
    Fiyatım maximum 300 TL
    İstediğim özellikler
    Fotokopi ve tarayıcı özelliği olsun,
    Renkli veya siyah olabilir.
    Toner veya kartuş dolumu yapılabilsin.
    Aylık yaklaşık 200-300 çıktı alacam,

Önerilerinizi bekliyorum.
    Teşekkürler.

renkli veya siyah olabilir yazmışsınız inkjet önermediğimden fiyat aralığınıza göre siyah laser çok fonksiyonlu olarak hp 1132 modelini öneririm toneri doluma uygundur. fiyatı 300-350aralığında bulabilirsiniz. renkli olursa en ucuz çok fonksiyonlularda rakam yaklaşık 2katına çıkar.

endlesskartus.com
    ender

selamlar. bu yazıcıda hazne temizleme ve birkaç dolumda bir drum değişme ihtiyacı var diyorlar. doğru mu?;

• ayrıca bu ürüne dolum için 2 tane muadil toner alsak kaça mal olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dasey

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: seyyahi

Merhabalar ben okulda kullanmak için bir yazıcı araştırıyorum.
    Fiyatım maximum 300 TL
    İstediğim özellikler
    Fotokopi ve tarayıcı özelliği olsun,
    Renkli veya siyah olabilir.
    Toner veya kartuş dolumu yapılabilsin.
    Aylık yaklaşık 200-300 çıktı alacam,

Önerilerinizi bekliyorum.
    Teşekkürler.

renkli veya siyah olabilir yazmışsınız inkjet önermediğimden fiyat aralığınıza göre siyah laser çok fonksiyonlu olarak hp 1132 modelini öneririm toneri doluma uygundur. fiyatı 300-350aralığında bulabilirsiniz. renkli olursa en ucuz çok fonksiyonlularda rakam yaklaşık 2katına çıkar.

endlesskartus.com
    ender

selamlar. bu yazıcıda hazne temizleme ve birkaç dolumda bir drum değişme ihtiyacı var diyorlar. doğru mu?;

bahsettiğiniz ihtiyaçlar tüm tonerlerde var zaten . hatta biz dramı her seferinde değiştiriyoruz.(bu modelde)

endlesskartus.com
    ender

• endlessend E kullanıcısına yanıt
    Abi dediğin modele baktım aradığım fiyat aralığı aşağı yukarı öyle bir de Vatan da 850 tl mi neydi. Bir de bu modelin fotoğraf baskı kalitesi nasıldır ?
  • çok fonksiyonlu rekli lazer ne önerirsiniz evde kullanıcaz daha önce bitmeyen kartuşlu mürekkep sistemi kullandım hp c6380 ne yazikki siyah yazamıyor artık ama foto basımlarında sorun yok

mecbur baska alıcaz kardeşime lazım fotokopide lazım ayrıca, benim istediğim sadece dolum olması değil ayrıca muadil tonerininde piyasada bulunması ve tane fiyatının düşük olması =)
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakdewil99

Abi dediğin modele baktım aradığım fiyat aralığı aşağı yukarı öyle bir de Vatan da 850 tl mi neydi. Bir de bu modelin fotoğraf baskı kalitesi nasıldır ?

fena değil ama çözünürlüğü çok iyi olsun dersen fiyatına göre yazıcılarda var tabi. sonuçta 20,000 t.l. yede yazıcı var:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dehşetengiz

çok fonksiyonlu rekli lazer ne önerirsiniz evde kullanıcaz daha önce bitmeyen kartuşlu mürekkep sistemi kullandım hp c6380 ne yazikki siyah yazamıyor artık ama foto basımlarında sorun yok

mecbur baska alıcaz kardeşime lazım fotokopide lazım ayrıca, benim istediğim sadece dolum olması değil ayrıca muadil tonerininde piyasada bulunması ve tane fiyatının düşük olması =)

renkli laser yazıcı olarak fotokopili 2 model var . önerebileceğim hp pro 100(175a) birde hp pro 200(m276) modellerini öneririm 2. cisi daha iyidir. kampanyasına denk gelirsen fazla bir farkda yoktur. muadilleride dolumlarıda mevcuttur. ama renkli cihazlarda çin malı muadil yerine orjinal boştan üretilen muadili tavsiye ederim zira renkli tonerlerde çin mallarında daha fazla sorun çıkar hangi model alırsan böyledir.

endlesskartus.com

• -yılda belki 50 çıktı ancak alırım
    -100-150 tl ye kadar
    -yazıcı,tarayıcı,fotokopi ve wireless olsun (olmazsa olmazlar)
    -kartuş dolumu,toner vs. hakkında hiç bilgim yok
    -dubaiden alabilirim

lazer mi yoksa püskürtmeli mi önerirsiniz?

lazerle 2 ay çıktı almasam kurur mu?

teşekkürler..
  • -aylık baskı kapasitesi.....................................:300
    -renkli gereklimi(fiyatı önemli ölçüde artırır)......:Hayır
    -çok fonksiyonlumu (tarayıcı-fotokopi)..............:Evet
    -fiyat aralığı ...................................................:400-600
    -wifi gereklimi ................................................:Evet
    -fax gereklimi ................................................:Evet
    -dolum yaptırılacakmı?.....................................:Evet

Lazer düşünüyorum. Önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibrahimyuksel -- 21 Ocak 2014; 8:36:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimyuksel

-aylık baskı kapasitesi.....................................:300
    -renkli gereklimi(fiyatı önemli ölçüde artırır)......:Hayır
    -çok fonksiyonlumu (tarayıcı-fotokopi)..............:Evet
    -fiyat aralığı ...................................................:400-600
    -wifi gereklimi ................................................:Evet
    -fax gereklimi ................................................:Evet
    -dolum yaptırılacakmı?.....................................:Evet

Lazer düşünüyorum. Önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler..

hp 1217w modelini öneririm. aradığınız özelliklerin tümü var toneri doluma uygundur. çip yazılım gibi derdi de yoktur.

endlesskartus.com
    ender

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.