Şimdi Ara

TONER DOLUMCUSUNDAN DOLUM HAKKINDA BİLGİ VE YAZICI TAVSİYELERİ (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.934
Cevap
68
Favori
203.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gilkerh

ben duplex tanımını yanlış kullandım sanıyorum...
    bizim talebimiz, yazıcının iki tane sabit kağıt koyma bölümü olması ve birine a4 birine de a5 koyma şeklinde

yani arkalı önlü baskı ihtiyacımız yok hocam, kusura bakmayın ama bana hangi model uygun tekrar soruyorum ?

sadece yazıcı olarak hp 2055 canon lbp 6300ede bir bakın isterseniz. özelliklerinde tepsi 1ve 2olarak gözüküyor.

endlesskartus.com
    ender
  • quote:

Orijinalden alıntı: endlessend

quote:

Orijinalden alıntı: bravedogan

quote:

quote:

Merhabalar, bende ofis için bir yazıcı tavsiyesi alabilirmiyim. mevcuttaki kullandığımız yazıcılar xerox workcentre pe220 diğeride hp offijet k80 xeroxdan eskisi kadar verim alamıyoruz. dolumlar zaten chip ve dram değiştirmeli yapıyoruz. ama çıktılar son zamanlarda iyice bozuldu. yaklaşık 6 senelik xerox bakıma bir ara vermiştim belli süre iyi gitmişti ama şuan çıktılar net değil sorunlu başka yerede gönderemiyorum. her an lazım olabiliyor. hp ondanda eski yaklaşık 1 senedir ondada sıkıntılar başladı renkli çıktısını ağırlıklı kullanıyorduk. fakat artık faydalanmak mümkün değil.

Aylık baskı kapasitesi : fazla dikkat etmedim değişiyor ortalama olarak asgari 500 - 1000 tahmini bazı zamanlarda bin sayfayıda geçebilir

Çok fonksiyonlu : evet

Fax : evet gerekli

Dolum : evet doldurulabilir olmalı ekonomik olması açısından

fiyat aralığı : 400 - 600 arası yaklaşık bilemiyorum tabii artı eksi değişebilir rakamlar

renkli : ikinci bir renkli yazıcı önerisi daha uygun olur sanırım

wifi : olursa iyi olur aslında yada ağa bağlayabilirsem mevcuttakileri bağlayamamıştım. bir kaç bilgisayar var ağ üzerinden gönderiyoruz.

Çift taraflı : fiyatı çok etkilemiyorsa uygun olur. tek tek uğraşmak gerekiyor bazen

( tavsiye ederken harici olarak renkli yazıcı olarak hangi model var ve ne kadar fiyat değişiyor örnek model yazabilirmisiniz )

renkli yazıcıda yine çok fonksiyonlu faxda bağlanabilir ama tonerli değilde kartuşlu olabilir yine dolum yapılacak şekilde. bazı düşük fiyatlı modeller var hangisi uygun olur bilemiyorum. yazıcılarla ilgili firmaların sitelerine henüz bakmadım. her iki model içinde.

bir sorunumda hp de örnek olarak silik yazılı bir dekontun fotokopisini koyultarak alabiliyordum. ama xerox bu konuda pek başarılı değildi. o konuda hiç verim alamadım xerox dan.

tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler...

merhaba öncelikle siyah çok fonksiyonlı olarak HP LaserJet M1217NFW CE844A modelini ve hp 1536dnf modelini öneririm . 1217wifili ve ağ bağlantılı çift taraflı baskı yok 1536ağ bağlantılı çift taraflı baskı var wifi yok ağ bağlantılı işinizi görüyor ve çift taraflı baskı daha önemliyse 1536yı tercih edebilirsiniz fiyatları 490-600aralığındadır

endlesskartus.com
    ender

teşekkür ederim Ender Bey, sizden ricam birde renkli yazıcı tavsiye edebilirmisiniz. faxı olan tarayıcı fotokopi özelliği olan, mümkünse yine ağa bağlanan yada wifi li kartuş dolumu mümkün olan, bunda çok baskı almıyoruz. gerektiğinde renkli çıktı alabileceğimiz bir model önerebilirseniz memnun olurum...

onu yazmayı unutmuşum hp pro 200 m276nw modelini öneririm . wifilisi de wifisizide var bildiğim kadarıyla. kullanan müşterilerimz memnunlar tonerleride doluma uygundur.

endlesskartus.com

Alıntıları Göster

onu yazmayı unutmuşum hp pro 200 m276nw modelini öneririm . wifilisi de wifisizide var bildiğim kadarıyla. kullanan müşterilerimz memnunlar tonerleride doluma uygundur.

endlesskartus.com

tşk ederim Ender Bey...

• merhabalar ben daha önce çok foksiyonel model sormuştum. mevcut kullanım fax - fotokopi - tarama sadece çıktı özelliği olan modellerde fax almak mümkün oluyormu eğer iki modele ayırmak istesek hangi modeller uygun olur tonerli doluma uygun olan. sadece çıktı alabileceğimiz ayrı ve tarama ve fotokopi için ayrı iki tane model düşünürsek eğer...
  • quote:

merhabalar ben daha önce çok foksiyonel model sormuştum. mevcut kullanım fax - fotokopi - tarama sadece çıktı özelliği olan modellerde fax almak mümkün oluyormu eğer iki modele ayırmak istesek hangi modeller uygun olur tonerli doluma uygun olan. sadece çıktı alabileceğimiz ayrı ve tarama ve fotokopi için ayrı iki tane model düşünürsek eğer...

biraz karıştı ikiside syahmı renklimi olacaktı onuda yazarsanız yardımcı olayım. zira siz biri renkli diğeri siyah 2adet çok fonksiyonlu cihaz sormuştunuz yanlış hatırlamıyorsam

endlesskartus.com
    ender
  • Ayda yılda bir yazı çıkarıyoruz. Bilmem kaç sene önce aldığımız püskürtmelinin zaten kapasitesi az bide uzun süre kullanmayınca kuruyor mu nedir. Belirtilen Sayfa sayısının yanından geçmiyor benim yazdırdıklarım bu lazerli ler için 1000 küsür sayfa diyolar doğrumudur hocam? Eğer doğruysa ben de bir öneri isteyecektim. Ucuz, doldurmada sorun çıkarmayan, renklide çok fiyat farkı yok ise tercih edilebilir oynuyosa baya oda kalsın. Bu kadar.elime bi belge çıkarmak istediğim herhangi bi vakit aaaa bu çıkarmıyor ya dedirtmeyecek bi cihaz olsun bizim olsun. Iyi akşamlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba laserjet pro400 yada 200 ile 250 gsm civarı karton baskı yapılabilirmi?
  • Ayda ortalama 150-200 civarı sadece siyah çıktı alıcam.
    Kartuştur tonerdir hiç bir bilgim yok. Kartuşun ucuz olmasını istiyorum sürekli dolum yapıcaksam yada sürekli yeni alıcaksam.
    Fotokopi ve Fax mutlaka olmalı
    Wifi önemli degil olsada olur.
    fiyat 200-250 tl civarı.

Önerilerinizi bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ridian

Ayda yılda bir yazı çıkarıyoruz. Bilmem kaç sene önce aldığımız püskürtmelinin zaten kapasitesi az bide uzun süre kullanmayınca kuruyor mu nedir. Belirtilen Sayfa sayısının yanından geçmiyor benim yazdırdıklarım bu lazerli ler için 1000 küsür sayfa diyolar doğrumudur hocam? Eğer doğruysa ben de bir öneri isteyecektim. Ucuz, doldurmada sorun çıkarmayan, renklide çok fiyat farkı yok ise tercih edilebilir oynuyosa baya oda kalsın. Bu kadar.elime bi belge çıkarmak istediğim herhangi bi vakit aaaa bu çıkarmıyor ya dedirtmeyecek bi cihaz olsun bizim olsun. Iyi akşamlar

renkli ile siyah yazıcı fiyat açısından çok farkediyor.hemde renkli tonerlerin dolumu siyahlardan oldukça fazla ve 4renk tonerlidir. eğer siyahta işinizi görüyorsa yazıcı fiyatı ve çıktı maliyeti daha ekonomik olur sanırım tarayıcı ve fotokopi istemiyorsunuz düz yazıcı olarak hp 1102modelini öneririm 200t.l. civarındadır.

endlesskartus.com
    ender

• quote:

Orijinalden alıntı: AslanDrogba

Ayda ortalama 150-200 civarı sadece siyah çıktı alıcam.
    Kartuştur tonerdir hiç bir bilgim yok. Kartuşun ucuz olmasını istiyorum sürekli dolum yapıcaksam yada sürekli yeni alıcaksam.
    Fotokopi ve Fax mutlaka olmalı
    Wifi önemli degil olsada olur.
    fiyat 200-250 tl civarı.

Önerilerinizi bekliyorum.

mürekkepli yazıcı önermiyorum ama aradığınız fiyat aralığındada faxlı fotokopili laser cihaz yok. hp 1212 modelini öneririm.hp 1217de olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: the0ne

merhaba laserjet pro400 yada 200 ile 250 gsm civarı karton baskı yapılabilirmi?

çok kalın olmayan kartona baskı yapıldığını gördüm ama 250gsm nekadardır bilmiyorum. yazıcıyı alırken veya yazıcı tamircilerine sorarsanız daha iyi bir cevap alırsınız . bence problem olmaz ama yinede danışmanızda fayda var.

endlesskartus.com
    ender
  • endlessend E kullanıcısına yanıt
    peki mürekkeplilerden hp-4615 nasıl almalımıyım işimi görür diye düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AslanDrogba -- 27 Aralık 2013; 14:35:18 >
  • quote:

quote:

Ayda yılda bir yazı çıkarıyoruz. Bilmem kaç sene önce aldığımız püskürtmelinin zaten kapasitesi az bide uzun süre kullanmayınca kuruyor mu nedir. Belirtilen Sayfa sayısının yanından geçmiyor benim yazdırdıklarım bu lazerli ler için 1000 küsür sayfa diyolar doğrumudur hocam? Eğer doğruysa ben de bir öneri isteyecektim. Ucuz, doldurmada sorun çıkarmayan, renklide çok fiyat farkı yok ise tercih edilebilir oynuyosa baya oda kalsın. Bu kadar.elime bi belge çıkarmak istediğim herhangi bi vakit aaaa bu çıkarmıyor ya dedirtmeyecek bi cihaz olsun bizim olsun. Iyi akşamlar

renkli ile siyah yazıcı fiyat açısından çok farkediyor.hemde renkli tonerlerin dolumu siyahlardan oldukça fazla ve 4renk tonerlidir. eğer siyahta işinizi görüyorsa yazıcı fiyatı ve çıktı maliyeti daha ekonomik olur sanırım tarayıcı ve fotokopi istemiyorsunuz düz yazıcı olarak hp 1102modelini öneririm 200t.l. civarındadır.

endlesskartus.com
    ender

Hocam bide muadil toner diye bi terimle karşılaştım bazı yerlerde ucuz iken bazı yerlerde pahalı fiyatları o nedir ? Dolum için toneri göndermemiz gerekiyor ya hani yedek toner alsak kuruma vs tarzı bişey olmaz değil mi bu tonerlerde 1 yıl sonra tak kullan yapabilir miyiz ?

• quote:

quote:

quote:

endlesskartus.com
    ender

Hocam bide muadil toner diye bi terimle karşılaştım bazı yerlerde ucuz iken bazı yerlerde pahalı fiyatları o nedir ? Dolum için toneri göndermemiz gerekiyor ya hani yedek toner alsak kuruma vs tarzı bişey olmaz değil mi bu tonerlerde 1 yıl sonra tak kullan yapabilir miyiz ?

tonerlerin raf ömrü mürekkep kartuş kadar az değildir. oda ortamında rutubet filan yoksa 1yılda bir sorun olmaz yanlız poşet ve kutusunda beklemelidir. ışığa maruz bırakılmamalı. muadil toner aldığınızda daha sonra dolum yaptırabilmek için orjinal boştan üretilme muadil almalısınız.

endlesskartus.com
    ender

• Burda konu varmış görmedim yeni konu açtım Arkadaşlar yazıcıya ihtiyacım var aradığım özellikler: Fotokopi wifi ve şart değil fakat tarayıcıda olursa iyi olur :) Birde bunlara ek olarak yazıcıdan hiç anlamam mürekkep püskürtmeli lazer basımlı filan hangisi daha iyidir bilmiyorum. Bütçem çok fazla değil aradığım özellikleri söyledim birde bunlara ek olarak kartuş veya toneri hemen bitmezse ve de bittiğinde doldurması sorun çıkartan bozulan türden yazıcı olmazsa sevinirim şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: S.Soylu

Burda konu varmış görmedim yeni konu açtım Arkadaşlar yazıcıya ihtiyacım var aradığım özellikler: Fotokopi wifi ve şart değil fakat tarayıcıda olursa iyi olur :) Birde bunlara ek olarak yazıcıdan hiç anlamam mürekkep püskürtmeli lazer basımlı filan hangisi daha iyidir bilmiyorum. Bütçem çok fazla değil aradığım özellikleri söyledim birde bunlara ek olarak kartuş veya toneri hemen bitmezse ve de bittiğinde doldurması sorun çıkartan bozulan türden yazıcı olmazsa sevinirim şimdiden teşekkürler

asıl önemli olanı yazmamışsınız. renkli olması gerekiyormu zira ben inkjet yazıcı önermiyorum önceki forumlarımı okursanız neden önermediğimi anlarsınız. laserda tarayıcı olunca fotokopide oluyor ama renkli olsun derseniz fiyatı önemli ölçüde artırır. laser fot.+tarayıcı olarak (sadece siyah) hp 1132yi öneririm. sadece yazıcı olarak ise(siyah) hp 1102yi öneririm.

endlesskartus.com
    ender

• Hocam bir tavsiye de ben isteyeyim sizden.

Lazer yazıcı, tarayıcı, fax özelliği olan hepsi bir arada bir cihaz istiyorum.

Renkli baskı hiç mühim değil. Olsa da olur olmasa da.

Toneri kolaylıkla dolabilsin, gerektiğinde yeni toner maliyeti çok fazla olmasın.

Çift taraflı baskı özelliği önemli benim için.

Tarayıcı tepsisi fotokopi makinelerindeki gibi (hani kağıdı tepsiye bırakıyorsunuz kendi alıp tarayıp veriyor ya) olan. (Bu özellik maliyeti çok yükseltiyorsa gerekli değil ama çok fazla fiyat farkı oluşturmuyorsa olsun isterim)

Ağ üzerine bağlayabileceğim (routera rj45 jacklı kablo ile bağlayıp gerekirse kablosuz çıktı da almalıyım, cihazın kendisinde wifi özelliği şart değil ne de olsa router üzerinden kablosuz kullanıma açık olacak)

Mümkün olduğunca hızlı (ilk baskı hızı) bir cihaz arıyorum.

Belki kriterlerim çok fazla ama uzun denemeler sonucu tam olarak ne istediğime bu şekilde karar verdim. Bu kriterleri sağlayacak bir cihaz öneriniz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi graphys -- 29 Aralık 2013; 15:04:51 >

• endlessend E kullanıcısına yanıt
    http://www.vatanbilgisayar.com/%C4%B0nkjet%20%C3%87ok%20Fonksiyonlu%20Yaz%C4%B1c%C4%B1/canon-mg2550-pixma-mg-2550-yazici,tarayici,fotokopi/productdetails.aspx?I_ID=68988

Bu benim işimi görmez mi inkjet neden önermiyosunuz kısaca söyler misiniz ?

Birde evet renkli çıktıda almam lazım

Edit: Birde bu var http://www.vatanbilgisayar.com/canon-e514-pixma-e514-yazici,-tarayici-,-fotokopi/productdetails.aspx?I_ID=65400

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S.Soylu -- 29 Aralık 2013; 15:51:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: graphys

Hocam bir tavsiye de ben isteyeyim sizden.

Toneri kolaylıkla dolabilsin, gerektiğinde yeni toner maliyeti çok fazla olmasın.

Tarayıcı tepsisi fotokopi makinelerindeki gibi (hani kağıdı tepsiye bırakıyorsunuz kendi alıp tarayıp veriyor ya) olan. (Bu özellik maliyeti çok yükseltiyorsa gerekli değil ama çok fazla fiyat farkı oluşturmuyorsa olsun isterim)

Ağ üzerine bağlayabileceğim (routera rj45 jacklı kablo ile bağlayıp gerekirse kablosuz çıktı da almalıyım, cihazın kendisinde wifi özelliği şart değil ne de olsa router üzerinden kablosuz kullanıma açık olacak)

Belki kriterlerim çok fazla ama uzun denemeler sonucu tam olarak ne istediğime bu şekilde karar verdim. Bu kriterleri sağlayacak bir cihaz öneriniz var mı?

aradığınız tüm özellikler hp 1536modelinde mevcut. toneri dolumu ve muadili ekonomiktir. çip yazılım v.s. gerektirmez çiht taraflı baskı özelliği mevcut tepsiside istediğiniz gibi sadece siyahtır ve renkli cihazlar 4tonerli olduğundan siyaha göre çıktı maliyeti daha yüksektir.

endlesskartus.com
    ender

• quote:

Orijinalden alıntı: S.Soylu

http://www.vatanbilgisayar.com/%C4%B0nkjet%20%C3%87ok%20Fonksiyonlu%20Yaz%C4%B1c%C4%B1/canon-mg2550-pixma-mg-2550-yazici,tarayici,fotokopi/productdetails.aspx?I_ID=68988

Bu benim işimi görmez mi inkjet neden önermiyosunuz kısaca söyler misiniz ?

Birde evet renkli çıktıda almam lazım

Edit: Birde bu var http://www.vatanbilgisayar.com/canon-e514-pixma-e514-yazici,-tarayici-,-fotokopi/productdetails.aspx?I_ID=65400

orjinal dahi kullansanız arıza lasera göre daha fazla çıkarır. birkaç hafta çıktı almasanız kuruma yapabilir. yeni nesillerin kafa kısmı çabuk bozulur v.s. ama illa inkjet alıcam dersenizde hpnin orjinal kartuşları ucuz olan modellerini tercih edin derim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: graphys

Hocam bir tavsiye de ben isteyeyim sizden.

aradığınız tüm özellikler hp 1536modelinde mevcut. toneri dolumu ve muadili ekonomiktir. çip yazılım v.s. gerektirmez çiht taraflı baskı özelliği mevcut tepsiside istediğiniz gibi sadece siyahtır ve renkli cihazlar 4tonerli olduğundan siyaha göre çıktı maliyeti daha yüksektir.

endlesskartus.com
    ender

Size yazdıktan sonra bende araştırdım hocam. Sonuç olarak;

http://www.hepsiburada.com/liste/hp-laserjet-pro-m1536dnf-faks-fotokopi-tarayici-laser-yazici-ce538a/productDetails.aspx?productId=bd07411&categoryId=6&navq=fh_eds%3d%25c3%259f%26categoryid%3d3013118%26fh_view_size%3d12%26fh_start_index%3d12%26fh_sort_by%3d-order_stock_attribute_pl%252c-max_createddate_pl%26fh_secondid%3dbd07411%26fh_lister_pos%3d21%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252f846_dp%253d%257bc7ok20fonksiyonlu%257d%252f183_dp%253d%257bvar%257d%252f189_dp%253d%257bvar%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646_3013118%257d%26fh_refview%3dlister

http://www.hepsiburada.com/liste/oki-mb451dnw-faks-tarayici-fotokopi-wifi-laser-yazici/productDetails.aspx?productId=bd301278&categoryId=6&navq=fh_eds%3d%25c3%259f%26categoryid%3d3013118%26fh_view_size%3d12%26fh_start_index%3d12%26fh_sort_by%3d-order_stock_attribute_pl%252c-max_createddate_pl%26fh_secondid%3dbd301278%26fh_lister_pos%3d14%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252f846_dp%253d%257bc7ok20fonksiyonlu%257d%252f183_dp%253d%257bvar%257d%252f189_dp%253d%257bvar%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646_3013118%257d%26fh_refview%3dlister

Bu iki model arasında kalmıştım. Oki hakkındaki görüşleriniz nedir?

Bir de hp nin bu modeli tarama yaparken çift taraflı tarama yapabiliyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi graphys -- 29 Aralık 2013; 17:19:26 >

• 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.