Şimdi Ara

TONER DOLUMCUSUNDAN DOLUM HAKKINDA BİLGİ VE YAZICI TAVSİYELERİ (192. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.934
Cevap
68
Favori
203.789
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 190191192193194
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

-aylık baskı kapasitesi -----------------------------belirgin değil, normal zamanda 50, sınav zamanı 500 olabiliyor.

-renkli gereklimi(fiyatı önemli ölçüde artırır) --------renkli olması gerekiyor.

-çok fonksiyonlumu (tarayıcı-fotokopi)---------------evet çok fonksiyonlu olmalı

-fiyat aralığı--------------------------------------------max 4000 TL (fiyatı ne kadar düşük o kadar iyi)

-wifi gereklimi------------------------------------------ olursa daha iyi olur. olmak zorunda değil.

-fax gereklimi-------------------------------------------fax gerekli değil. olmasa daha iyi olur.

-dolum yaptırılacakmı?---------------------------------Dolum yapılacak. Kim tarafından nasıl orasını bilmem ama ev içinde kullanacağımız için sayfa başına maliyet açısından uygun fiyatlı olması önemli.

@endlessend hocam rica etsem yardım edebilir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: DeLPhinuSs

Merhaba herkese

Lazer siyah-beyaz

Airprint wifi özelliği bulunan

Toner dolumu yapılabilen sorun çıkarmayacak

Evde çocukların ödevlerini çıkartmak için kullanılacak

bir yazıcı önerebilir misiniz ?

Xerox Phaser 3020 Wi-Fi Mono Lazer Yazıcıda gözüm var ama dolumu olmuyor dediler doğru mudur ?

Ayrıca dolum mu yoksa muadil toner almak mı daha mantıklı yardımcı olursanız sevinirim

Canon 6030w yazmistim yanlis oldu siz renklide gerekli demissiniz sanrim canon mf645cx onerdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi endlessend -- 16 Aralık 2020; 11:48:23 >
  • Mürekkep doldurmaktan bıktığım için xerox 3020 sipariş ettim ev kullanımı için.Sanırım çipsiz.

Acaba üzerinde gelen toner demo mudur?Gelmedi henüz gerçi.

Birde netde 50-60 tl civarı ( ki çok ucuz geldi) toner kaynıyor.Gerekirse daha pahalı ama sorun çıkarmayacak muadil toner satıcısı tavsiye edermisiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Qklavye -- 13 Aralık 2020; 21:21:32 >
  • -aylık baskı kapasitesi:50-100

-renkli gereklimi(fiyatı önemli ölçüde artırır):renkli

-çok fonksiyonlumu (tarayıcı-fotokopi):Dublex baskı özelliği olsun istiyorum.Yakın fiyatlı tarayıcı özelliği olan yazıcı tavsiyesine de açığım.

-fiyat aralığı:1000-2600

-wifi gereklimi:varsa iyi olur

-fax gereklimi:hayır

-dolum yaptırılacakmı?:evet(muadil toner mümkünse)

Canon I-SENSYS LBP623CDW bu filtreye uygun mudur?

• Merhabalar hocam, öncelikle pastanede resimli pasta çıkartmak için kullanacağız. Bunlar için kullandığımız kağıt değil, özel şekerhamurlarıdır A4 kağıdı büyüklüğünde fakat 2 fotoğraf kağıdı kalınlığında yenilebilir ürünler kullanılarak çıkartıyoruz. Bunlar etken olabilir tavsiyenizde belki diye bilgilendirmek istedim.

1-fiyat üst limit)............................................................................: 1500 TL
    2-aylık ortalama çıktı sayısı............................................................: 70-80
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)....: Fotokopi
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.........................: İyi olan

5-Renkli çıktı gerekli mi?................................................................: RENK DOĞRULUĞU ÇOK ÖNEMLİ VE ---->
    Dipnot: ÜRÜNLERLE GELEN BOYALARI KULLANMIYORUZ FO GIDA BOYALARI KULLANIYORUZ AMA SANIRIM BUNLAR İNCE KALIYOR. YAZICI DA KULLANABİLECEĞİMİZ GIDA BOYALARI YA DA YENİLEBİLİR MÜREKKEP KULLANMAMIZ GEREKİYOR. BUNLAR İÇİN BİLGİNİZ VARSA ONLAR İÇİNDE BİLGİLENDİRİRİSENİZ SEVİNİRİM.

6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?.............: TANKLI OLMASI İYİ OLUR DİYE DÜŞÜNÜYORUM
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...................: DAHA ÖNCE EPSON L486 KULLANDIM
    8-Fax özelliği isteniyor mu? ............................................................: HAYIR
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ......................................: WİFİ OLMASI İYİ OLUR

saygılarımla, teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Masarifane -- 15 Aralık 2020; 12:0:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Masarifane kullanıcısına yanıt
    Onunla ilgili bilgim.ypk malesef
  • hit2934 kullanıcısına yanıt
    Evet kriterlerinize gore en uygunu bu
  • Qklavye Q kullanıcısına yanıt
    Biz zaten sadece muafil toner ve toner yenilemeyle ugrasiyoruz kendimden baska onerecek bir yer bilmiyorum😁ozelden yada telwfondan iletisim kurabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaand12@

Lazer yazıcı arıyorum.

-aylık baskı kapasitesi -----------------------------belirgin değil, normal zamanda 50, sınav zamanı 500 olabiliyor.

-renkli gereklimi(fiyatı önemli ölçüde artırır) --------renkli olması gerekiyor.

-çok fonksiyonlumu (tarayıcı-fotokopi)---------------evet çok fonksiyonlu olmalı

-fiyat aralığı--------------------------------------------max 4000 TL (fiyatı ne kadar düşük o kadar iyi)

-wifi gereklimi------------------------------------------ olursa daha iyi olur. olmak zorunda değil.

-fax gereklimi-------------------------------------------fax gerekli değil. olmasa daha iyi olur.

-dolum yaptırılacakmı?---------------------------------Dolum yapılacak. Kim tarafından nasıl orasını bilmem ama ev içinde kullanacağımız için sayfa başına maliyet açısından uygun fiyatlı olması önemli.

@endlessend hocam rica etsem yardım edebilir misiniz?

Canon mf645cx oneririm tonerle ilgili fiyat yada diger sorulariniz icin ozelden yazabilir yada telefondan bana ulaşabilirsiniz

• endlessend E kullanıcısına yanıt

toner bitince irtibata geçerim.teşekkürler

• Merhabalar, okul için bir fotokopi makinessi alınacak, dolum, çip vs. sorunlar yaşatmayacak bir model önerebilir misiniz?

İstenen asgari özellikler: A4, Çift taraflı Baskı yapabilecek, kablolu veya kablosuz bağlantıya ihtiyaç yok tek PC'ye bağlanacak. Fax özelliğinin olması gerekmiyor. 8-10 bin TL civarı bütçe var.

• Hocam iyi günler kardeşimin okul ödevlerini yaparken kullanması için bir yazıcı bakıyoruz.

-aylık baskı kapasitesi 50-60 sayfa maksimum

-renkli gereklimi ---Evet

-çok fonksiyonlumu (tarayıcı-fotokopi) olursa iyi olur ama ihtiyaç olursa telefondan tarama uygulamalarıyla hallederim diye düşünüyorum.

-fiyat aralığı 1000TL

-wifi gereklimi olursa iyi olur olmazsa aramayız.

-fax gereklimi hayır

-dolum yaptırılacakmı? Ekonomiklik açısından dolum yapılabilen veya muadil ürün olan modelleri tercih etmek istiyorum.

• -aylık baskı kapasitesi --- 50 sayfa

-renkli gereklimi(fiyatı önemli ölçüde artırır) --- Hayır

-çok fonksiyonlumu (tarayıcı-fotokopi) --- Hayır

-fiyat aralığı --- En fazla 1.500 TL

-wifi gereklimi --- Evet

-fax gereklimi --- Hayır

-dolum yaptırılacakmı? --- Hayır

Merhaba hocam.

Yukarıdaki cevaplarımdan da anlayacağınız üzere, yazıcıdan beklentim sadece wifi özelliğinin olması ve siyah/beyaz çıktı vermesi. Hala satılıyor olsaydı HP 1102w alırdım. Ancak ne durumda olduğunu bile bilmediğim bir ikinci eline 800 TL vermek istemedim.

Dolum yaptırılmayacak bir cihaz tavsiye edebilir misiniz?

• Merhaba,

Tavsiye ile Canon LBP 7100Cn aldık. Başta her şey iyiydi. Tecrübe ettikçe bazı sorunlar yaşanmaya başladı. Yaklaşık 3 yıldır kullanıyoruz.

Bu sorunları yaşatmayacak ve toner masrafından tasarruf için daha fazla sayfa sayısını daha ekonomik suna yazıcıya ihtiyacımız var.

1) Yazıcıya gönderilmiş çıktıları iptal etme : Yazıcıya gönderilen çıktıları ilk başlarda iptal tuşuna basarak kolayca iptal ediyorduk. İptalden sonra en fazla 1 sayfa basıyordu. İptale defalarca bassanızda 5-6 sayfa sonra iptal ediyor. Bu gerçekten tuhaf bir durum.

2) Kalibrasyon : Yeni toner takıldığında, yazıcı kullanıldıkça, tonerler bitmeye yakın veya belirli aralıklarla kalibrasyon ihtiyacı doğuyor. Bu sinir bozucu bir durum. Bazen 5 dakikaya yakın kalibrasyonu bekliyorsunuz.

3) Gölgeli yazma (görsel aşağıda) : Tonerler azaldıkça, sanırım kalibrasyonlardan sonra 4 renkten en az birinin bazen hepsinin kağıtta çıktı konumları bozuluyor. Bu çok kötü bir durum. Aşağıdaki resim yakın çekim olduğundan hissetmiyorsunuz ama kâğıdı elinize aldığınızda yazılanları okuyamadığınız zamanlar oluyor. Okunabilirlik feci bozuluyor. Bakmışsınız sadece sarı renk hatalı, sarıyı değiştiriyorsunuz ama sonuç alamıyorsunuz. Farklı rengi değiştirerek sonuca ulaşmaya çalışıyorsunuz. Hatta bir defasında tüm tonerler muadil yeni idi. Firma durumu çözemedi.

4) Siyah için tüm renkleri kullanması : Aşağıdaki görselde görüleceği üzere çizgiler siyah renk ama siyah rengi oluşturmak için farklı renklerde kullanılıyor. Böylece siz farkına varmadan renkli tonerde kullanılıyor ve renkli tonerde daha hızlı bitiyor. Çözümü ayarlardan gri ton seçmek.

5) 72 bin sayfa yazdırmışız. Hemen hemen S/B renkli sayfa sayıları eşit. Yaklaşık aylık 1000 sayfa renkli 1000 sayfa S/B çıktı yapıyor.1,5-2 ayda bir toner değiştiriyoruz ve bu tahminimden de sık. Tonere verilen para ile bir kaç yazıcı daha alırdık durmundayız.

6) Başlarda 3 yerden toner dolum fiyatı aldık. Dolum fiyatı muadil tonerlerle aynı yada daha pahalı idi. O gün bugün muadil alıyoruz. Daha ucuza çözememiz can sıkıcı olmuştu.

• Ömer81 Ö kullanıcısına yanıt
    Bulabilirseniz oncelikle Canon 60 30w yok Bulamazsanız Canon 223dw öneririm
  • interwap kullanıcısına yanıt
    Basta sorun yasamayip sonra yasamanizin nedeni buyuk ihtimalle yanlis toz kullanilmasi veya dolumu yapanlarin bicak ayarini tutturamamasidir kalibrasyona gelince tum renkli cihazlarda kalibrasyon olur cihazınızda hangi rengin bittigini gostermesi gerekir su an baska bir model alirsaniz tonet maliyetleri daha yuksek olacaktır
  • rhnzn kullanıcısına yanıt
    Verdiginiz bilgilet yeterli degil renkli gereklimi ve aylik ortalama kac baski yapulacak
  • endlessend E kullanıcısına yanıt
    Sağolun böyle bir konu açtığınız ve zaman ayırdığınız için
  • quote:

Orijinalden alıntı: endlessend

Basta sorun yasamayip sonra yasamanizin nedeni buyuk ihtimalle yanlis toz kullanilmasi veya dolumu yapanlarin bicak ayarini tutturamamasidir kalibrasyona gelince tum renkli cihazlarda kalibrasyon olur cihazınızda hangi rengin bittigini gostermesi gerekir su an baska bir model alirsaniz tonet maliyetleri daha yuksek olacaktır

Hiç doldurtmadım. Muadil kullanıldı. Aldıklarımda bilindik satıcı ve tamamına yakını fabrikasyon dolum. Elbet orijinal gibi değil ama merdiven altına da benzemiyor.

Tonerin bittiğini gösteriyor. Ama biteni değiştirsen de kalibrasyon her zaman başarılı tamamlanmıyor. 1 toner azalsın tüm kalibrasyonu bozuyor. Biteni değiştirmek her zaman çözüm değil, başka bir tane daha değiştirmek gerekiyor. Ayrıca makinanın bitti dediği toneri de her zaman değiştirmiyorum. Makina bitti dedikten sonra günlerce hatta haftalarca kullanıldığı oluyor. Ne zaman silik yazmaya başladı o zaman değiştirmeyi tercih ediyorum.

• Ben dolumla uğraşmıyorum direk muadil toner almak daha mantıklı pek bir fiyat farkı da yok
  • 
Sayfa: önceki 190191192193194
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.