Şimdi Ara

TONER DOLUMCUSUNDAN DOLUM HAKKINDA BİLGİ VE YAZICI TAVSİYELERİ (187. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.934
Cevap
68
Favori
203.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 185186187188189
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • -aylık baskı kapasitesi - önlü arkalı 2000 sayfa

-renkli gereklimi - evet

-çok fonksiyonlumu - evet

-fiyat aralığı - aynı özelliklere 2 fiyata göre tavsiye istiyorum.
    1. 2500-3000 TL arası
    2. si 1500-2000 TL arası

-wifi gereklimi - çok önemli değil

-fax gereklimi - hayır

-dolum yaptırılacakmı? - farketmez. ekonomik olması önemli. Sınıfta kullanılacak.
  • theidol T kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Kyocera ECOSYS M2635DN modeli yazıcı almayı düşünüyoruz hakkında neler söyleyebilirsiniz?
    Aldıktan sonra geri dönüşü olmayacak bir durum olmasın diye sormak istedim. Tonerleri için tozuda satılıyor, muadil tonerleride var ve tabii orijinal toneri kaç sayfa basıyor göremedim.

Teşekkür ederim.
  • john1 J kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Yazıcıyı değerlendirebilmek için öncelikle sizin gereksinimlerinizi bilmek lazım. Özellikle aylık ne kadar baskı yapacağınız en önemli noktalardan biri.

Bu yazıcı aylık ortalama 2.000 sayfa baskıyı kaldırabilir. (maks. baskı hacmi aylık 20.000) Postscript desteği var. LAN FAX desteği var.

Cihazın başlangıç toneri 1.000 sayfa. Tam dolu toneri 3.000 sayfadır.

Drum ömrü 100.000 sayfadır.

Ek sorunuz olursa yardımcı olabilirim.

https://cdn.kyostatics.net/dlc/tr/documentation/datasheet/ecosysm2135dn_2635dn.-downloadcenteritem-Single-File.downloadcenteritem.tmp/ECOSYS_M2135dn_M2635dn.pdf

• theidol T kullanıcısına yanıt
    Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
    Muhasebe bürosunda kullanılacak. Problemsiz bir makina istiyorduk.İşletim maliyetinin düşük olması tercih sebebi.
    Kaliteli muadil tonerlerini kolay bulabileceğimiz bir ürün olması.
    Bu model için 250-500-1000 gram toner tozu satanları da gördüm. Muadil toner satanı da.
    Tonerleri mi cipsiz mi ki toz tonerini de satıyorlar acaba?
    Tekrardan teşekkür ederim.
  • Son sayfaları okuyacağım ancak bende kafamdakileri bir kenara aktarmak istedim.
    Kesinlikle renkli.
    Tarayıcı olursa iyi olur, ayrı bir cihaz bulundurmak gerekmesin
    Fax tamamen gereksiz. (Tavsiye edeceğin üründe olursa bir şey diyemem bakarım)
    Tonerleri muadil de olsa dolum da olsa uygun fiyat ve kaliteli verim alabileceğim.
    Fiyat 3000 e kadar olur artı eksi sini düşünürüm.
    3000 verebilirim diye daha uygun fiyatlı olanlara da tukaka diyemem.
    Ayda bazen 100 bazen 1000 sayfa çıktı alabilirim. Ağırlıklı olarak renkli / fotoğraf lı sayfalar ...

Drum ayrı mı olur tonerle beraber mi. Ayrı olursa ayrı maliyeti de üzmezse güzel olur.
    Hayırlı akşamlar.
    Hayırlı akşamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turqie -- 18 Eylül 2019; 22:22:3 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turqie

Son sayfaları okuyacağım ancak bende kafamdakileri bir kenara aktarmak istedim.
    Kesinlikle renkli.
    Tarayıcı olursa iyi olur, ayrı bir cihaz bulundurmak gerekmesin
    Fax tamamen gereksiz. (Tavsiye edeceğin üründe olursa bir şey diyemem bakarım)
    Tonerleri muadil de olsa dolum da olsa uygun fiyat ve kaliteli verim alabileceğim.
    Fiyat 3000 e kadar olur artı eksi sini düşünürüm.
    3000 verebilirim diye daha uygun fiyatlı olanlara da tukaka diyemem.
    Ayda bazen 100 bazen 1000 sayfa çıktı alabilirim. Ağırlıklı olarak renkli / fotoğraf lı sayfalar ...

Drum ayrı mı olur tonerle beraber mi. Ayrı olursa ayrı maliyeti de üzmezse güzel olur.
    Hayırlı akşamlar.
    Hayırlı akşamlar.
    1500-2000 sayfayı geçmeyecekseniz hp m477 ysada canon 635cx işinizi görür bir önceki versiyon olan canon 628 kadar toneri ekonomik olmasada şu anda muadili ve dolumu sorun yaratmayacak bu sınıf cihaz için önerilen cihazlar bunlardır.

ender şen endless bilgisayar

• Merhaba ben de yazıcı almak istiyorum. Sınıfım için ve evde kullanacağım. Okul için 500-600 arası siyah beyaz kullanacağım. Evde kendi işim için ise aylık yaklaşık 100 adet renkli çıktı alacağım. Maddi olarak fazla üste çıkamıyorum.
    1-fiyat üst limit)............................................................................: 600tl
    2-aylık ortalama çıktı sayısı............................................................: 500
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)....: çok fonk.
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.........................: hayır
    5-Renkli çıktı gerekli mi?................................................................: evet
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?.............: evet
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...................: hayıp
    8-Fax özelliği isteniyor mu? ............................................................: hayır
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ......................................: fark etmez

• quote:

Orijinalden alıntı: panlist

Merhaba ben de yazıcı almak istiyorum. Sınıfım için ve evde kullanacağım. Okul için 500-600 arası siyah beyaz kullanacağım. Evde kendi işim için ise aylık yaklaşık 100 adet renkli çıktı alacağım. Maddi olarak fazla üste çıkamıyorum.
    1-fiyat üst limit)............................................................................: 600tl
    2-aylık ortalama çıktı sayısı............................................................: 500
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)....: çok fonk.
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.........................: hayır
    5-Renkli çıktı gerekli mi?................................................................: evet
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...................: hayıp
    8-Fax özelliği isteniyor mu? ............................................................: hayır
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ......................................: fark etmez
    inkjet yazıcı önermiyorum ancak o fiyatlara renkli laser alamazsınız hemde çok fonksiyonlu demişsiniz. size tavsiyem orjinal kartuşu ucuz hp almanızı öneririm. zira inkjet tanklı ve dolumlarda sıkıntı çok fazla oluyor. sedece siyah çıktı alacağınız okul için ise sadece yazıcvı olarak o fiyatlara samsıng 2020w alabilirsiniz fiyatı 500t.l. civarıdır. çok fonksiyonlı olarakda sadece siyah samsung 2070 modelini alabilirsiniz fiyatıda sanırım 750t.l. civarıdır. aslında canon 237 öneiridim lakin onun fiyatı 1500ün üzerinde samsungunda muadili bulunabilir yada tonerini dolum ve yeniletebilirisiniz. yani bir tane renkli çıktılar için inkjet ve bir tnede siyah laser alırsanız baskı maliyetiniz ve yazıcı maliyetiniz daha az olur. yada 1750t.l. civarı hp m477 renkli ve çok fonksiyonlu laser alabilirsiniz. bu tüm itiyaçlarınızı görür laser olduğundan kuruma sürekli bozulma v.s. sorunlarlada uğraşmazsınız.bunlarında muadil tonerleri var

endless ender şen 0532 747 33 61

• quote:

Orijinalden alıntı: endlessend

sizede aynısını yazacağım şehir dışındaydım msj geç oldu almadıysanız canon 237w öneirim şu anda çok fonksiyonlu ve wifili toneri muadili ve dolumu sorunsuz başka önereceğim cihaz yok. bu modlin muadil tonerlerini sorarsanız 45t.l. +kdv den veriyoruz. brotherda dram ünitesi ayrı olduğundan sorun daha fazla oluyor ilk başta daha fazla fiyatlı ama orta vadede daha ekonomiktir.

ender şen 0532 747 33 61

Alıntıları Göster
    Brother yazıcılarda drum ünitesi ayrı olduğundan, daha fazla sorun yaşandığını belirtmişsiniz ama aynı cümlede, orta vadede Brother makinelerin daha ekonomik olduğunu da belirtmişsiniz. Anlayamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: MajörParite

Brother yazıcılarda drum ünitesi ayrı olduğundan, daha fazla sorun yaşandığını belirtmişsiniz ama aynı cümlede, orta vadede Brother makinelerin daha ekonomik olduğunu da belirtmişsiniz. Anlayamadım.

Alıntıları Göster
    o yazımda canon 237 yazıcı olarak daha pahalı ama orta vadede brotherdan daha ekonomik oluyor demek istedim zaten brother yazıcı olarak daha ucuz olduğundan tercih ediyorlar fiyatından belli ilk başta ucuz olup sonra daha maliyetli oluyor anlamında yazdım.
  • Merhaba arkadaşlar
    Yapı marketimize laser multifonksiyon yazıcı almak istiyoruz.
    Brother mfc 1911 dolan tonerli
    Canon mf 237
    Samsung 2070fw model

Yukarıdaki markalardan hangisini önerirsiniz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: endlessend

o yazımda canon 237 yazıcı olarak daha pahalı ama orta vadede brotherdan daha ekonomik oluyor demek istedim zaten brother yazıcı olarak daha ucuz olduğundan tercih ediyorlar fiyatından belli ilk başta ucuz olup sonra daha maliyetli oluyor anlamında yazdım.

Alıntıları Göster
    Şimdi anlaşıldı. Teşekkürler. Bende Brother lazer yazıcı var. Başıma ne gibi sorunlar gelebilir? Bu sorunlar karşısında yapabileceğim en akıllı şey nedir?
  • Elimizde Canon LBP6000B lazer yazıcı var. Toneri bittikçe dolduruyoruz 100 gr'lık şişelerle. Toptan olarak toner tozu ne tavsiye edersiniz. Yazıcıyı 3 kişi kullanıyoruz, ayda minimum 500 sayfa çıktı alıyoruz.
  • Merhabalar okulda öğrencilerim için kullanacağım üzmeyecek bir renkli yazıcı arayışı içerisindeyim. tavsiyelerinizi rica edebilirmiyim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 1) Fiyat alt-üst limit: 20.000-30.000 TL
    2) Aylık ortalama çıktı sayısı:1000-1500 sayfa
    3) Çok fonksiyonlu mu?:Yazıcı, tarayıcı
    4) Özellikle Inkjet ya da laserjet mi istiyorsunuz?: Laser
    5) Renkli çıktı gerekli mi?:Evet
    6) Kartuş ya da tonere dolum yaparak mı kullanacaksınız?: Evet
    7) Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?: Kyocera önerildi ama fark etmez.
    8) Bağlantı türü tercihi (USB, Ethernet, Wi-fi) : Wi-fi olmasa da olu.

Kamu kurumunda mühendis olarak çalışıyorum ve bir yazıcıya ihtiyacımız var.tabi ki bu yazıcı küçük olmayacak. A3 formatında tarama ve çıktı alabilmeli çünkü haritalarla ilgili bir kurumuz. Fax özelliği de olsa çok iyi olur.Yani All in one denen aletlerden olmalı.bunun yanında kartuş dolum imkanı açısından da avantajlı olsa devletimize tasarruf anlamında bir faydamız dokunsun.Devlet Malzeme Ofisinde bulunan marka ve modellerden olmalı.Şimdi bu açıklamalar ışığında yukarıda belirttiğim bütçede alabileceğimiz en uygun işletim giderlerine sahip cihazlardan tavsiye verebilirseniz sevinirim.Kolay gelsin herkese

• Canon i-Sensys MF416DW, açılmamış kutusunda 2.500TL'ye alınır mı?
    Biraz eski model olduğu için tereddütteyim. Önereceğiniz başka bir marka model var mı bu rakamlarda?
  • aylık baskı kapasitesi :3 metrekare ilk hedefim

-renkli gereklimi(fiyatı önemli ölçüde artırır) . : evet kanvasa resim basacağım

-çok fonksiyonlumu (tarayıcı-fotokopi) : gerek yok sadece baskı yapsın yeter.

-fiyat aralığı : büyük makinelerle aynı kalitede olanı varsa küçük tercih ederim 10.000-25.000

-wifi gereklimi : değil

-fax gereklimi : değil

-dolum yaptırılacakmı? : yaptırılacak

iç alanda kullanılacak kanvas üzerine baskı yapmak istiyorum. tavsiyeleriniz için teşekkürler
  • 1-fiyat üst limit)............................................................................: 800 tl
    2-aylık ortalama çıktı sayısı............................................................:300 500 arası
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)....:çok fonksiyonlu yazıcı tarayıcı fotokopi
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.........................:çok bilmiyorm hangisi avantajlı ise
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?.............:evet
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...................:hayır
    8-Fax özelliği isteniyor mu? ............................................................:hayır
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ......................................:wifi olsa iyi olur.
    olabildiğince uygun fiyatlı bir F/P ürünü arıyorum.(bir miktardaha limiti artırabilirim.)

• 1-fiyat üst limit)............................................................................: 750 - 1000
    2-aylık ortalama çıktı sayısı............................................................: 30
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)....: sadece yazıcı
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.........................: lazer
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...................: hayır
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ......................................: wifi

ev kullanımında, çocukların ödevlerinde ve fotoğrafa baskıda kullanılacak, wifi renkli lazer almayı düşünüyorum. sıfır üst limit 1000 tl civarı ama ikinci el de 500 tl civarı bir cihaz düşünebilirim. tek merakım toner dolumu yaparken çıktı sayısı, çip vs. sıkıntıları

• CANON LBP6000B yazıcıya toner doldurdum. sayfalar çok açık renk çıkıyor. sorun ne olabilir?
  • 
Sayfa: önceki 185186187188189
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.