Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

TONER DOLUMCUSUNDAN DOLUM HAKKINDA BİLGİ VE YAZICI TAVSİYELERİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı, 4 Masaüstü Kullanıcı
3.738
Cevap
70
Favori
164.751
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Yazıcı/Tarayıcı >> TONER DOLUMCUSUNDAN DOLUM HAKKINDA BİLGİ VE YAZICI TAVSİYELERİ
Giriş
    828 Mesaj
    Hocam canon mp280 yazicim var fotoğraf basmak istiyorum. Düğün de çekilenler normal gündelik çekimler falan. Çok profesyonel olmaz yani.

1000 kusur fotoğraf basabilirim.

Fakat şöyle bir sıkıntımız var. Bitmeyen kartuşun deposu tek renk siyah onu renkliye cevirecegim mecburen. Bir tane renkli kartuş almam gerekiyor PG 511 sonra kâğıt bir de mürekkep parası var tabi.

Kâğıt için ne kullanacagimi hala bilemiyorum bir fikrimde yok rovi nin 240 lik serisini almayı düşünüyorum.

Asil sorum su

Kartus +depo =120 TL

1000 foto için ne kadar mürekkep gider bilmiyorum. Kâğıt fiyatinida kestkremiyorum.

Fotolari dışarıda mi bastırmak daha karlı olur bunları alıp kendim mi yazdırmam ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

onlar çok pahalı geliyor abi ya bana 300 400 arası bir şey lazım en fazla

|
    |
    endlessend kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    1-) Samsung SL-M2020W Wi-Fi Mono Laser Yazıcı almayı planlıyorum. Çıktı olarak aylık 150-200 çıktı arası alınacak. Muadil tonerlere baktığımda 50 Tl civarı olduğunu görüyorum. Bu yazıcıyı alsam muadil tonerlerle herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım?

2-) Bir de elimde HP DESKJET INK ADVANTAGE 2645 FOTOKOPİ, TARAYICI, FAKS, YAZICI var. Bunun kartuşları vs bitmiş . Bunu nasıl değerlendirebilirim ?

Teşekkür ederim
    quote:

Orijinalden alıntı: insaatmüh.

Hocam canon mp280 yazicim var fotoğraf basmak istiyorum. Düğün de çekilenler normal gündelik çekimler falan. Çok profesyonel olmaz yani.

1000 kusur fotoğraf basabilirim.

Fakat şöyle bir sıkıntımız var. Bitmeyen kartuşun deposu tek renk siyah onu renkliye cevirecegim mecburen. Bir tane renkli kartuş almam gerekiyor PG 511 sonra kâğıt bir de mürekkep parası var tabi.

Kâğıt için ne kullanacagimi hala bilemiyorum bir fikrimde yok rovi nin 240 lik serisini almayı düşünüyorum.

Asil sorum su

Kartus +depo =120 TL

1000 foto için ne kadar mürekkep gider bilmiyorum. Kâğıt fiyatinida kestkremiyorum.

Fotolari dışarıda mi bastırmak daha karlı olur bunları alıp kendim mi yazdırmam ?

canon mp250 ile gundelik birkaç fotograf bastım 1 -2 yılda soldu. rovi 240 gr kağıt kullanmıstım.

foto basmak için kesinlikle tavsiye ETMEM.

eğer bastıracagız fotolar 10*15 ise 25 kurusa fotografcı basıyor. size malyeti 250 lira olur.

zaten siz yazmıssınız kartus + depo 120 lira bir de fotograf kağıdı masrafı +++ EN önemlisi birkaç yıla solan ve tam rengi vermeyen fotograflar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mondschein66 -- 1 Kasım 2017; 17:50:13 >

• Binbaşı
    1447 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: cagri105

1-) Samsung SL-M2020W Wi-Fi Mono Laser Yazıcı almayı planlıyorum. Çıktı olarak aylık 150-200 çıktı arası alınacak. Muadil tonerlere baktığımda 50 Tl civarı olduğunu görüyorum. Bu yazıcıyı alsam muadil tonerlerle herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım?

2-) Bir de elimde HP DESKJET INK ADVANTAGE 2645 FOTOKOPİ, TARAYICI, FAKS, YAZICI var. Bunun kartuşları vs bitmiş . Bunu nasıl değerlendirebilirim ?

Teşekkür ederim

tavsiyem canon, hp olur cip yok dayanıklı urunler. lakin samsung alacaksanız satıcının puanına bakıp alabilirsiniz ben simdiye dek aldıgım hiç bir muadilde sorun yasamamdım.

2- hp yazıcı için kartuslar donmustur zaten ona yapacak bir sey yok. kartusu ucuzsa işinize yarayacaksa yeni kartus alıp kulanın. ama cogu murekkepli yazıcıda kartus maliyeti neredeyse sıfır makine maliyetine eşittir.

• Admin
    2220 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mondschein66

quote:

Teşekkür ederim

tavsiyem canon, hp olur cip yok dayanıklı urunler. lakin samsung alacaksanız satıcının puanına bakıp alabilirsiniz ben simdiye dek aldıgım hiç bir muadilde sorun yasamamdım.

2- hp yazıcı için kartuslar donmustur zaten ona yapacak bir sey yok. kartusu ucuzsa işinize yarayacaksa yeni kartus alıp kulanın. ama cogu murekkepli yazıcıda kartus maliyeti neredeyse sıfır makine maliyetine eşittir.

300-400 Tl bandında öneriniz var mı? İstediğim özellikler = Muadil toneri uygun olsun ve Wi-fi olsun

• Yüzbaşı
    828 Mesaj

Hocam albüm içinde de soluyor mu fotolar ?

|
    |
    mondschein66 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

quote:

Orijinalden alıntı: mondschein66

quote:

Teşekkür ederim

300-400 Tl bandında öneriniz var mı? İstediğim özellikler = Muadil toneri uygun olsun ve Wi-fi olsun

brother hl 1211w, muadili var, çip yok. dolumu kolay.
    |
    |

• Binbaşı
    1447 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: insaatmüh.

Hocam albüm içinde de soluyor mu fotolar ?

ben buzdolabına asmıstım ama, dogrudan gunes almıyor. dısarıda sadece.

6-7 yıl once fotografcıda cıkarttırdıgım baska resimde ise hiç bozulma yok, mp250 ( mp280 ile aynı kartusu ve aynı teknolojiyi kullanır ) fotolar soldu.

tercih sizin ama ben olsam fotografcıda bastırıdım.
    |
    |
    Hocam merhabalar. Ayda maksimum 150 çıktı alabileceğim, renkli, dolum yapabileceğim bir yazıcı öneriniz var mı? Tarayıcı ve Wifi özelliği olursa çok güzel olur, ama çok pahalı gelirse Wifi olmasa da olur. Evde HP Inkjet'in bir modeli vardı ama hatırlamıyorum onu da yazayım eğer değişmeyin derseniz onu kullanırım.

Teşekkür ederim

samsung 2020 önermem onun yerine canon 6030w öneririm tonerleri daha ucuz ve yazıcı daha uzun ömürlüdür.

endlesskartus.com
    ender
    |
    |

Orijinalden alıntı: HellRazor

Hocam merhabalar. Ayda maksimum 150 çıktı alabileceğim, renkli, dolum yapabileceğim bir yazıcı öneriniz var mı? Tarayıcı ve Wifi özelliği olursa çok güzel olur, ama çok pahalı gelirse Wifi olmasa da olur. Evde HP Inkjet'in bir modeli vardı ama hatırlamıyorum onu da yazayım eğer değişmeyin derseniz onu kullanırım.

eski hp ler doluma uygunluk açısından daha iyidir. yeni nesiller çok hassa ve kafa tıkanıklığı kuruma v.s. çok sorun oluyor zaten inkjet önermem nedenlerimden biride budur.

endlesskartus.com
    ender
    |
    |
    2-aylık ortalama çıktı sayısı............................................................ : 300-400
    3-çok fonksiyonlu mu (yazıcı fotokopi fax ).... :evet tarayıcı, fotokopi, fax
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz......................... : laser
    5-Renkli çıktı gerekli mi?...................................... : hayır
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?............. : kolay dolum olabilen, sıkıntısız muadil sıkıntı çıkarmazsa öyle de olabilir
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?................... : yok (sarf maliyeti az ve mümkünse sıkıntı çıkarmayacak)
    8-Fax özelliği isteniyor mu? ..............................................................: gerekli
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ...................................... : wifi olabilir(cep telefonundanda kolayca yazabilmeli), usb olsada olur olmasada
    Ek olarak çift taraflı hem yazabilen hem de yazamayan olacak şekilde iki model önerirseniz sevinirim

• Binbaşı
    1809 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mfatih93

1-Fiyat (üst limit)........................................................................: 1000
    2-aylık ortalama çıktı sayısı............................................................ : 300-400
    3-çok fonksiyonlu mu (yazıcı fotokopi fax ).... :evet tarayıcı, fotokopi, fax
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz......................... : laser
    5-Renkli çıktı gerekli mi?...................................... : hayır
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?............. : kolay dolum olabilen, sıkıntısız muadil sıkıntı çıkarmazsa öyle de olabilir
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?................... : yok (sarf maliyeti az ve mümkünse sıkıntı çıkarmayacak)
    8-Fax özelliği isteniyor mu? ..............................................................: gerekli
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ...................................... : wifi olabilir(cep telefonundanda kolayca yazabilmeli), usb olsada olur olmasada
    Ek olarak çift taraflı hem yazabilen hem de yazamayan olacak şekilde iki model önerirseniz sevinirim

tek taraflı yazabilen wifili canon 237w dublex baskılı ise yine wifili Canon Offıcelaser Mf247Dw modellerini öneririm ikisininde tonerleri, aynı modeldir. hem muadilleri hem dolumları her yerde bulunur ve sınıfına göre ekonomiktir.

endlesskartus.com
    ender
    |
    |

• Er
    3 Mesaj
    Birde böyle bi yazıcı modeli buldum açıkcası bunun hakkında ne dersiniz Brother MFC-1911W sizin önerdiğiniz canon 237wle kıyaslamak gerekirse ?
    |
    |
    Öğrenciyim, şuan elimde brother hl 1111 var zamanında 150 tlye almıştım. 2. senesi bitti ve yaklaşık 6 bin çıktı aldım. Sayfa maliyeti açısından en iyisi diyebilirim ama ilerde bana renkli çıktı lazım olacak gibi ve çıktı sayım da artacak. Renkli çıktı alabileceğim öğrenci işi en azından hl111 yakın çıktı maliyetli yazıcı önerisi alabilir miyim?

Orijinalden alıntı: Ichyn

Öğrenciyim, şuan elimde brother hl 1111 var zamanında 150 tlye almıştım. 2. senesi bitti ve yaklaşık 6 bin çıktı aldım. Sayfa maliyeti açısından en iyisi diyebilirim ama ilerde bana renkli çıktı lazım olacak gibi ve çıktı sayım da artacak. Renkli çıktı alabileceğim öğrenci işi en azından hl111 yakın çıktı maliyetli yazıcı önerisi alabilir miyim?

canon 4050 + kolay dolan kartuslar.
    |
    |
    Elimde canon LBP6000 lazer yazici var. Toneri kendim doldurdum 3 yıl. Bugun doldurdum ama yazilar silik ve cok acik renk cikiyor. Sorun ne olabilir acaba? Omru bitmis olabilirmi Dolan toner alma niyetindeyim is gorurmu, kullanan varmi?

Orijinalden alıntı: thewhitewolf

Elimde canon LBP6000 lazer yazici var. Toneri kendim doldurdum 3 yıl. Bugun doldurdum ama yazilar silik ve cok acik renk cikiyor. Sorun ne olabilir acaba? Omru bitmis olabilirmi Dolan toner alma niyetindeyim is gorurmu, kullanan varmi?

dramını değiştirdinizmi 3yıldır dram değişmeden doldurduysanız ve gereğince dolum yapıyorsanız yazıcınızdada bişey yoksa büyük ihtimalle dramınıda değiştirdiğinizde sorun çözülür sanırım.
Masal
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
google reklamları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,365
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.