Şimdi Ara

TONER DOLUMCUSUNDAN DOLUM HAKKINDA BİLGİ VE YAZICI TAVSİYELERİ (169. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.934
Cevap
68
Favori
203.791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: adanarock

https://urun.n11.com/lazer-yazici/lexmark-ms317dn-mono-lazer-usbparaleleth-dublex-1500-syf-toner-P191846305

toner dolumu sıkıntılı mı ne kadara dolar

dublex baskı çok elzem değil ise canon 6030 öneririm. yok illa dublex baskı gerekli ve baskı adediniz fazla ise orta vadede daha ekonomik olabilecek olan canon 251dw öneririm. tek bir yüksek kapasite toner ile (yenileme veya muadil fiyatı:55-60t.l.) 6400sayfa kapasitelidir tabi %5sayfa yoğ.ile) yazıcıya fazla ödemenize rağmen daha ekonomik olacaktır.

endlesskartus.com
    ender

• HP 910 kullanıyorum bilen bilir, zamanında bunun kartuşları 9-12 TL arası satılıyordu. Ben 9 ar tane almıştım hepsinden stoklamıştım. Evi taşıdım ve malesef bulamıyorum hiç bir şekilde, siyah kartuşum bitti, lanet ürünün kartuşları hiç bir yerde yok. Çaresiz kartuş dolum seti aldım ve videoda anlattıkları gibi uyguladım.

TATAAAA

Sonuç;

Yazıcı siyah bastırınca boş kağıt çıkartıyor. Sanıyorum içindeki kartuş kurumuş ben de boşu boşuna 40 küsür TL verip hem renkli hem de siyah dolum seti aldım.

Bana ne tavsiye edebilirsiniz ? Ben yazıcının 600x600 baskı kalitesine rağmen çok memnundum. 7-8 senedir kullanıyordum ve zaten öyle aman aman ciddi bir iş yaptığım yok desem de bakmayın siz vesikalık resimlerimi bile bu makineden çoğalttım fotoğraf kağıdına. Var mı tavsiyesi olan nasıl çalıştırılır bu kartuş ?

Kartuş temizlemeyle ilgili videoları izleyip solisyon ile temizledim ama yemedi.

Denediğim yöntemler : Buzdolabı poşetine koyup su almayacak şekilde hafif sıcak suda (kaynar değil) 3 dk beklettim.

Bu olmadı, sonra kaynar su dolu bir kabın ağzını kapatıp buharıyla ısıtacağı şekilde üst kısma solisyon koydum ve solisyonu mürekkep ağzı gelecek şekilde 10 dakika beklettim ama gene bir şey olmadı.

Ek olarak : renkli kartuş azaldı ve renkleri de soluk veriyor, doldurma setindeki mürekkepleri üzerine eklesem olur mu yoksa tamamen boşaltmalı myıım ?

• quote:

Orijinalden alıntı: endlessend

quote:

https://urun.n11.com/lazer-yazici/lexmark-ms317dn-mono-lazer-usbparaleleth-dublex-1500-syf-toner-P191846305

dublex baskı çok elzem değil ise canon 6030 öneririm. yok illa dublex baskı gerekli ve baskı adediniz fazla ise orta vadede daha ekonomik olabilecek olan canon 251dw öneririm. tek bir yüksek kapasite toner ile (yenileme veya muadil fiyatı:55-60t.l.) 6400sayfa kapasitelidir tabi %5sayfa yoğ.ile) yazıcıya fazla ödemenize rağmen daha ekonomik olacaktır.

endlesskartus.com
    ender

GÜNDE 20 TANE ARKALI ÖNLÜ SINAV CIKARTACAĞIM. DUBLEX ONEMLİ AMA FAZLA PARA VERMEK İSTEMİORUM. SADECE TONER DOLARKEN SORUN ÇIKARMASIN YETER. 60TY YE KADAR DOLUM YAPTIRMAKTA ÇEKİNCEM YOK. HANGİSİNİ ALAYIM
    http://www.akakce.com/yazici,1,2.html/35824,35791

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adanarock -- 26 Ekim 2017; 17:6:51 >

• -aylık baskı kapasitesi - 100 sayfayı geçmez
    -renkli gereklimi - hayır
    -çok fonksiyonlumu (tarayıcı-fotokopi) çoklu tarayıcı ve fotokopili
    -fiyat aralığı 800-900
    -wifi gereklimi evet
    -fax gereklimi hayır
    -dolum yaptırılacakmı? evet

CANON I-SENSYS MF237W sanırım bu ürün aradığım. Ancak çok kullanılmayacağı için daha uygun fiyatlı başka model var mı ?

Birde MF237W toner dolum fiyatları ne kadar ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat_gezer -- 26 Ekim 2017; 20:1:20 >
  • İyi gunler

Hp 8620 pro yazicima bitmeyen kartus sistemlerinden takmak istiyorum yaziciyi cok fazla kullanmiyoruz tikanma vs.... problem yasarmiyiz hangi kartuslari ve murekkebi oneririsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar. Yaklaşık 2 yıl önce yine bu başlıktan aldığım tavsiye üzerine satın aldığım HP LaserJet M125nw yazıcımdan çok memnunum ve hala sorunsuz kullanıyorum. Tabi ki tavsiyeniz sayesinde. Allah razı olsun.

Şimdi yeni bir yazıcı ihtiyacımız var tavsiyede bulunursanız çok sevinirim.

İstediğim özellikler:

Lazer (S/B)
    Wireless
    Fotokopi
    Fax
    Makinede değişiklik yapmadan muadil toner kullanabilmesi.
    Muadil tonerin piyasada bol ve ucuz olması(mümkünse HP 83a toner)
    Resmi evrak yazımında, çoğaltımında ve faks çekilmesinde kullanılacak(ayda 500-600 sayfa)

Hem makine hem de baskı maliyeti olarak ekonomik bir çözüm istiyorum. Şimdiden teşekkürler.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: endlessend

quote:

endlesskartus.com
    ender

GÜNDE 20 TANE ARKALI ÖNLÜ SINAV CIKARTACAĞIM. DUBLEX ONEMLİ AMA FAZLA PARA VERMEK İSTEMİORUM. SADECE TONER DOLARKEN SORUN ÇIKARMASIN YETER. 60TY YE KADAR DOLUM YAPTIRMAKTA ÇEKİNCEM YOK. HANGİSİNİ ALAYIM
    http://www.akakce.com/yazici,1,2.html/35824,35791

bunların dolumlarında tam randıman alamazsınız ve baskı maliyetiniz daha yüksek olur ucuz olsun derseniz canon 6030 dublexte olsun ve baskı maliyeti çok daha ekonomik olsun derseniz ise canon 251dw öneririm. 251dw nin yüksek kapasiteli toneri ile bir tonerler 6400sayfa baskı alırsınız. yenileme yada muadil fiyatı 55-65t.l. arasıdır. özelden fiyat bilgisi paylaştım canon 6030 ise yine dolumu sorunsuz ancak bir toneri 1600sayfa basar onunda yenileme ve muadil fiyatı 30-40t.l. arasıdır. özelden bizdeki fiyatlarıjnı yazarım.

endlesskartus.com
    ender

• quote:

Orijinalden alıntı: murat_gezer

-aylık baskı kapasitesi - 100 sayfayı geçmez
    -renkli gereklimi - hayır
    -çok fonksiyonlumu (tarayıcı-fotokopi) çoklu tarayıcı ve fotokopili
    -fiyat aralığı 800-900
    -wifi gereklimi evet
    -fax gereklimi hayır
    -dolum yaptırılacakmı? evet

CANON I-SENSYS MF237W sanırım bu ürün aradığım. Ancak çok kullanılmayacağı için daha uygun fiyatlı başka model var mı ?

Birde MF237W toner dolum fiyatları ne kadar ?

doğrusunu bulmuşsunuz zaten. dolum fiyatkları 30-40t.l. civarıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turusan

İyi gunler

Hp 8620 pro yazicima bitmeyen kartus sistemlerinden takmak istiyorum yaziciyi cok fazla kullanmiyoruz tikanma vs.... problem yasarmiyiz hangi kartuslari ve murekkebi oneririsiniz.

inkjet önermiyorum açtığım bu konu içerisinde defalarca sebeplerini yazdım. evet bu sorun ve başka sorunlarda yaşama ihtinali oldukça yüksektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: szryxl

Merhabalar. Yaklaşık 2 yıl önce yine bu başlıktan aldığım tavsiye üzerine satın aldığım HP LaserJet M125nw yazıcımdan çok memnunum ve hala sorunsuz kullanıyorum. Tabi ki tavsiyeniz sayesinde. Allah razı olsun.

Şimdi yeni bir yazıcı ihtiyacımız var tavsiyede bulunursanız çok sevinirim.

İstediğim özellikler:

Lazer (S/B)
    Wireless
    Fotokopi
    Fax
    Makinede değişiklik yapmadan muadil toner kullanabilmesi.
    Muadil tonerin piyasada bol ve ucuz olması(mümkünse HP 83a toner)
    Resmi evrak yazımında, çoğaltımında ve faks çekilmesinde kullanılacak(ayda 500-600 sayfa)

Hem makine hem de baskı maliyeti olarak ekonomik bir çözüm istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

cümlemizden razı olsun . CANON MF237w modelini öneririm. tonerleri doluma uygun ve muadilleride her yerde bulunabilir. özelliklede bizde :) toner fiyatı 83 ile hemen hemen aynıdır. hp nin yeni nesillerinin dolumu pahalı ve çip derdi olduğundan bunu öneriyorum çok müşterimizde var.

endlesskartus.com
    ender

• endlessend E kullanıcısına yanıt
    Yorumunuz icin tesekkurler ozaman orjinal kartus almaya devam edecegim anlasilan

• merhaba,
    Günde 100-200 arası çıktı alabileceğim, siyah beyaz, çoklu tarama ve fotokopi, wifi özelliği olan ve çip kırdırma, reset programı kurma gibi işlemlere gerek kalmadan toner dolumu yapılabilen yazıcı modellerini araştırıyorum. canon-i-sensys-mf237w modeli hakkında yorumlarınız nelerdir? Ya da sizin önerebileceğiniz bir model var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: busraozdemir

merhaba,
    Günde 100-200 arası çıktı alabileceğim, siyah beyaz, çoklu tarama ve fotokopi, wifi özelliği olan ve çip kırdırma, reset programı kurma gibi işlemlere gerek kalmadan toner dolumu yapılabilen yazıcı modellerini araştırıyorum. canon-i-sensys-mf237w modeli hakkında yorumlarınız nelerdir? Ya da sizin önerebileceğiniz bir model var mı?

aynen bende onu önerirdim zaten tonerleri sorunsuz doluma uygundur.

endlesskartus.com
    ender
  • hocam ben ilk defa yazıcı alacağım
    3 model arasındayım
    lexmark ms317dn
    xerox phaser 3020
    samsung sl-m2820nd
    bunların arasında bir kıyaslama yapar mısın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alper_27

hocam ben ilk defa yazıcı alacağım
    3 model arasındayım
    lexmark ms317dn
    xerox phaser 3020
    samsung sl-m2820nd
    bunların arasında bir kıyaslama yapar mısın?

model model sormayın özellikleri yazın en uygun ve toneri ekonomik olanı önereyim benced şıkkı hiçbiri canon 6030 canon lbp 251 çok fonksiyonlu istersenizde canon 237w öneririm bu üçünden fiyat ve özelliğe göre tercih yapabilirsiniz üçününde baskı maliyetleri sizin yazdıklarınızdan daha uygun ve daha sağlamdır.

endlesskartus.com
    ender
  • Hocam canon mp280 yazicim var fotoğraf basmak istiyorum. Düğün de çekilenler normal gündelik çekimler falan. Çok profesyonel olmaz yani.

1000 kusur fotoğraf basabilirim.

Fakat şöyle bir sıkıntımız var. Bitmeyen kartuşun deposu tek renk siyah onu renkliye cevirecegim mecburen. Bir tane renkli kartuş almam gerekiyor PG 511 sonra kâğıt bir de mürekkep parası var tabi.

Kâğıt için ne kullanacagimi hala bilemiyorum bir fikrimde yok rovi nin 240 lik serisini almayı düşünüyorum.

Asil sorum su

Kartus +depo =120 TL

1000 foto için ne kadar mürekkep gider bilmiyorum. Kâğıt fiyatinida kestkremiyorum.

Fotolari dışarıda mi bastırmak daha karlı olur bunları alıp kendim mi yazdırmam ?

• endlessend E kullanıcısına yanıt
    onlar çok pahalı geliyor abi ya bana 300 400 arası bir şey lazım en fazla

• 1-) Samsung SL-M2020W Wi-Fi Mono Laser Yazıcı almayı planlıyorum. Çıktı olarak aylık 150-200 çıktı arası alınacak. Muadil tonerlere baktığımda 50 Tl civarı olduğunu görüyorum. Bu yazıcıyı alsam muadil tonerlerle herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım?

2-) Bir de elimde HP DESKJET INK ADVANTAGE 2645 FOTOKOPİ, TARAYICI, FAKS, YAZICI var. Bunun kartuşları vs bitmiş . Bunu nasıl değerlendirebilirim ?

Teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: insaatmüh.

Hocam canon mp280 yazicim var fotoğraf basmak istiyorum. Düğün de çekilenler normal gündelik çekimler falan. Çok profesyonel olmaz yani.

1000 kusur fotoğraf basabilirim.

Fakat şöyle bir sıkıntımız var. Bitmeyen kartuşun deposu tek renk siyah onu renkliye cevirecegim mecburen. Bir tane renkli kartuş almam gerekiyor PG 511 sonra kâğıt bir de mürekkep parası var tabi.

Kâğıt için ne kullanacagimi hala bilemiyorum bir fikrimde yok rovi nin 240 lik serisini almayı düşünüyorum.

Asil sorum su

Kartus +depo =120 TL

1000 foto için ne kadar mürekkep gider bilmiyorum. Kâğıt fiyatinida kestkremiyorum.

Fotolari dışarıda mi bastırmak daha karlı olur bunları alıp kendim mi yazdırmam ?

canon mp250 ile gundelik birkaç fotograf bastım 1 -2 yılda soldu. rovi 240 gr kağıt kullanmıstım.

foto basmak için kesinlikle tavsiye ETMEM.

eğer bastıracagız fotolar 10*15 ise 25 kurusa fotografcı basıyor. size malyeti 250 lira olur.

zaten siz yazmıssınız kartus + depo 120 lira bir de fotograf kağıdı masrafı +++ EN önemlisi birkaç yıla solan ve tam rengi vermeyen fotograflar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mondschein66 -- 1 Kasım 2017; 17:50:13 >

• 
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.