Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

TONER DOLUMCUSUNDAN DOLUM HAKKINDA BİLGİ VE YAZICI TAVSİYELERİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
3.738
Cevap
70
Favori
164.626
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Yazıcı/Tarayıcı >> TONER DOLUMCUSUNDAN DOLUM HAKKINDA BİLGİ VE YAZICI TAVSİYELERİ
Giriş
    1809 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: acarli

Merhaba, mesleğim öğretmenlik, ders notlarını çoğaltmak için kullanacağım

Aylık ortalama 500 çıktı alacağım

Renkli mutlaka gerekiyor

fotokopi, faks vs. ekstra hiç bir özellik gerekmiyor

Tonerleri kolay dolan veya muadil toner kullanabileceğim uygun maliyetli renkli lazer tavsiyesine ihtiyacım var

bulabilirseniz canon 7100 yada 2. el alma şansınız var ise hp pro 200 m251n öneririm. bunlarda olmaz ise en son ihtimal dram ünitesi ayrı olduğundan en son ihtimal önerdiğim hp cp1025 yada canon 7010-7018 modellerinide tercih edebilirsiniz hepsinin dolumu ekonımik muadilleri mevcuttur.

endlesskartus.com

ender
    |
    |

aylık 500-1000 sayfa çıktı alınacak
    sadece siyah beyaz
    wifi olmalı
    dolum/muadil toner maliyetleri ucuz
    otomatik çift taraflı baskıya gerek yok
    tarayıcı/faks gerekli
    Bütçe: Aradığım özelliklere sahip en uygun olan

Araştırdığım modeller:
    HP LaserJet Pro G3Q60A MFP M130fw (En uygunu, bu modele yakınım bu yüzden)
    HP LaserJet Pro G3Q75A MFP M227fdw
    Canon MF237W
    Canon MF247W

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wrak -- 8 Eylül 2017; 14:27:8 >
    Arkadaşlar selam linkteki yazıcılara bakıyorum aklımda bir soru acaba hangisi toner dolumu sorunsuz veya muadil toner kabul etmesiyle felan meşhur acaba ? 700 tl kadar bütçem var yazıcının fotokopi+ renkli özelliği olmalı.
    http://www.hepsiburada.com/lazer-yazicilar-c-6

• Binbaşı
    1809 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Wrak

Merhabalar, Sakarya'da yaşıyorum ve servis sıkıntısı çekmemem gereken bir model arıyorum.

aylık 500-1000 sayfa çıktı alınacak
    sadece siyah beyaz
    wifi olmalı
    dolum/muadil toner maliyetleri ucuz
    otomatik çift taraflı baskıya gerek yok
    tarayıcı/faks gerekli
    Bütçe: Aradığım özelliklere sahip en uygun olan

Araştırdığım modeller:
    HP LaserJet Pro G3Q60A MFP M130fw (En uygunu, bu modele yakınım bu yüzden)
    HP LaserJet Pro G3Q75A MFP M227fdw
    Canon MF237W
    Canon MF247W

yazdığınız son iki modellerden seçin zira yakın olduğunuz model yeni çktığından toner maliyetleri dolum yada muadil canonlara göre çok daha yüksektir.
    |
    |

Orijinalden alıntı: Apollon

Arkadaşlar selam linkteki yazıcılara bakıyorum aklımda bir soru acaba hangisi toner dolumu sorunsuz veya muadil toner kabul etmesiyle felan meşhur acaba ? 700 tl kadar bütçem var yazıcının fotokopi+ renkli özelliği olmalı.
    http://www.hepsiburada.com/lazer-yazicilar-c-6

700t.l. bütçe ile hem renkli hemde laser toneri ekonomik dolan yada muadili buluınabilen model yok aradığınız özelliklerde toneri dolan canon 628cw öneririm onunda fiyatı 1500t.l. civarıdır.

endlesskartus.com

ender
    |
    |

• Binbaşı
    1519 Mesaj
    merhabalar

evime yazıcı almak istiyorum.Fotoğraf bassın yeterli.Çok sık kullanılmicak.Ekonomik kartuşu uygun ve küçük mümkün olursa wifi li bir öneri verebilirmisiniz.

Orijinalden alıntı: Z.Jackly

merhabalar

evime yazıcı almak istiyorum.Fotoğraf bassın yeterli.Çok sık kullanılmicak.Ekonomik kartuşu uygun ve küçük mümkün olursa wifi li bir öneri verebilirmisiniz.

inkjet aslında önermiyorum konu içerisinde defalarca yazdığım nedenlerden ötürü. ancak evde foto basmak içinde laser renklli cihaz çok maliyetli olacağından orjinal kartuşu ucuz bir hp almanızı öneririm.
    |
    |

Orijinalden alıntı: d.law

ayda 100 200 sayfa arası çıktı alabileceğim. yazıcı arıyorum lazer renkli yazıcı veya tanklı yazıcılar arasında kaldım ne önerirsin?

inkjetin ne tanklısını nede normalini önermediğimi konu üzerinde yazdım defalarca. laser öneririm. sadece yazıcı olarak hp 1025 uada canon 7018 işinizi görür. eğer aradığınız ömzelllikler farklıysa sorulara yanıt şeklinde yazaersanız daha iyi olur.

renkli

dolumu basit, çipsiz

fotokopili ve ayrıca düz model önerir misiniz ?

aylık 100 200 çıktı

renkli

çok fonksiyonlu

800

lazer ne önerebilirsin
    |
    |
    endlessend kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: mondschein66

aylık 1000 cıktı

renkli

dolumu basit, çipsiz

fotokopili ve ayrıca düz model önerir misiniz ?

ben size çok öncede öneride bulunmuştum sanırım isim yabancı gelmedi. şu anda renkli dolumu sorunsuz çok fonksiyonlu olarak canon 628cw var. ancak fiyatı1400- 1500t.l. civarı tek fonksiyomnlu olarak canon 7210 da 1100t.l. civarıdır. renklilerin hepsi çiplidir. ancak çip derdi yoktur. yani dolumcular çipleri değiştirir. ancak fiyatları çok ucuz olduğundan fiyatı etkilemez.

endlesskartus.com

ender
    |
    |

Orijinalden alıntı: d.law

aylık 100 200 çıktı

renkli

çok fonksiyonlu

800

lazer ne önerebilirsin

en ucuz olaraK hpnin m176n modelini öneririm. aslında bu modeli 2. tercih olarak önerirdim. ancak siz az çıktı aldığınızdan size yeterli gelecektir. daha iyisi ise fiyatı 1400-1500t.l. lerde olan canon 628cw dir. zira hp nin yeni nesişl çıkardıklarının dolumu biraz sorunlu olduğundan artık önermiyorum.
    |
    |

Aylık baskı kapasitesi 50-200
    Sadece siyah beyaz
    Tarayıcı fotokopi fax gerekli değil
    Fiyat aralığı en uygun. Mümkünse 400ü geçmesin.
    Wifi gerekli
    Toner dolumu/muadili ucuz basit olmalı

Bide
    http://www.hepsiburada.com/samsung-sl-m2020w-wi-fi-mono-laser-yazici-p-BD801738
    http://www.hepsiburada.com/hp-g3q35a-hp-laserjet-pro-m102w-yazici-p-HBV0000065S6D
    http://www.hepsiburada.com/hp-laserjet-pro-m106w-yazici-g3q39a-p-HBV000002ARHF
    Bu üç yazıcı hakkında yorumlarınızı öğrenebilirmiyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klik -- 17 Eylül 2017; 17:53:9 >
    |
    |
    Bahsedilenler: endlessend

• Çavuş
    87 Mesaj
    -aylık baskı kapasitesi : 500
    -renkli gereklimi(fiyatı önemli ölçüde artırır) : Evet
    -çok fonksiyonlumu (tarayıcı-fotokopi) : Evet
    -fiyat aralığı : 1750' ye kadar çıkılabilir
    -wifi gereklimi : Evet
    -fax gereklimi : Hayır
    -dolum yaptırılacakmı? : Evet

Özellikle son sayfaları dikkatlice okudum. Önerdiğiniz birkaç modeli incelemeye aldım. Canon MF635CX modelini de önerdikleriniz arasında düşünüyorum. Acaba özel olarak bu model ile ilgili görüşlerinizi de öğrenebilir miyim? Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rahatszzz -- 17 Eylül 2017; 23:58:21 >

Orijinalden alıntı: klik

Aylık baskı kapasitesi 50-200
    Sadece siyah beyaz
    Tarayıcı fotokopi fax gerekli değil
    Fiyat aralığı en uygun. Mümkünse 400ü geçmesin.
    Wifi gerekli
    Toner dolumu/muadili ucuz basit olmalı

Bide
    http://www.hepsiburada.com/samsung-sl-m2020w-wi-fi-mono-laser-yazici-p-BD801738
    http://www.hepsiburada.com/hp-g3q35a-hp-laserjet-pro-m102w-yazici-p-HBV0000065S6D
    http://www.hepsiburada.com/hp-laserjet-pro-m106w-yazici-g3q39a-p-HBV000002ARHF
    Bu üç yazıcı hakkında yorumlarınızı öğrenebilirmiyim?

canon 6030w öneririm. diğer modellerin dolumları yada muadilleri daha pahalıya geliyor önerdiğim modelde yaklaşık onlarla aynı fiyatlardadır.

endlesskartus.com

ender
    |
    |

• Binbaşı
    1809 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: rahatszzz

-aylık baskı kapasitesi : 500
    -renkli gereklimi(fiyatı önemli ölçüde artırır) : Evet
    -çok fonksiyonlumu (tarayıcı-fotokopi) : Evet
    -fiyat aralığı : 1750' ye kadar çıkılabilir
    -wifi gereklimi : Evet
    -fax gereklimi : Hayır
    -dolum yaptırılacakmı? : Evet

Özellikle son sayfaları dikkatlice okudum. Önerdiğiniz birkaç modeli incelemeye aldım. Canon MF635CX modelini de önerdikleriniz arasında düşünüyorum. Acaba özel olarak bu model ile ilgili görüşlerinizi de öğrenebilir miyim? Teşekkürler.

ondan ziyade genelde canon 628cw öneriyorum aradığıunız tüm özellikler mevcuttur. wifilidir. tonerleri dolumu sorunsuz ve ekonomiktir. fiyat bilgisini özelden yada telefondan öğrenebilirisiniz. 635 olan model çok yeni olduğundan şimdilik bişey söylemek zor ancak bence maceraya gerek yok 628vw kullanan müşterilerimiz var.

endlesskartus.com

ender
    |
    |

• Yüzbaşı
    895 Mesaj
    Karuş sapıttıda iyice sıkıldık dolduruyoruz dolduruyoruz bitiyor hemen bide buzuluyorlar artık hemen , ayda sadece 60-70 çıktı alıyoruz

1-fiyat üst limit)............................................................................: 300-500tl

2-aylık ortalama çıktı sayısı............................................................: 60-70

3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)....: yazıcı tarayıcı olacak

4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.........................:laser

5-Renkli çıktı gerekli mi?................................................................: siyahbeyaz

6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?.............: evet

7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...................: yok

8-Fax özelliği isteniyor mu? ............................................................: hayır

9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ....................................... usb

Sadece fatura bastıracaz arada sırada da minik siyah beyaz kalıp resimleri çıktısı alıyoruz o kadar. Kartuşları doldurmaktan bıktıkta, bide hemen bozulmaya başladılar. 2. El de alınabilir. 2.el daha çok nerden bulunur İstanbul için, yazıoğlu cıvarı varımdır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    İŞLEMCİ INTEL I7 5820K LGA 2011-v3 ANAKART MSI X99A GAMING 7 SOĞUTUCU CORSAIR H100I GTX EKRAN KARTI MSI GTX970 GAMING 4 RAM 2x8 GB KINGSTON FURY DEPOLAMA KIGSTON 120GB HYPERX SSD DVD SAMSUNG II DVD WRITE POWERSUPLY CORSAIR RM850 FULL MODULAR KASA CORSAIR 760T BLACK SES SİSTEMİ JVC THS-3 DVD DIGITAL HOME THREATRE KLAVYE RAZER BLACKWIDOW ULTIMATE CHROMA MAUSE RAZER MAMBA İŞLETİM SİSTEMİ WINDOWS 10 PRO MAC OSX 10.12

• Binbaşı
    1809 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: hakanr

Karuş sapıttıda iyice sıkıldık dolduruyoruz dolduruyoruz bitiyor hemen bide buzuluyorlar artık hemen , ayda sadece 60-70 çıktı alıyoruz

1-fiyat üst limit)............................................................................: 300-500tl

2-aylık ortalama çıktı sayısı............................................................: 60-70

3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)....: yazıcı tarayıcı olacak

4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.........................:laser

5-Renkli çıktı gerekli mi?................................................................: siyahbeyaz

6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?.............: evet

7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...................: yok

8-Fax özelliği isteniyor mu? ............................................................: hayır

9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ....................................... usb

Sadece fatura bastıracaz arada sırada da minik siyah beyaz kalıp resimleri çıktısı alıyoruz o kadar. Kartuşları doldurmaktan bıktıkta, bide hemen bozulmaya başladılar. 2. El de alınabilir. 2.el daha çok nerden bulunur İstanbul için, yazıoğlu cıvarı varımdır?

zaten sadece siyah çıktı alıyorsanız inkjet hiç mantıklı değil hem baskı adedi hemde kalitesi açısından.sıfır alacaksanız canon 231 olabilir yada 237w ancak 800t.l. den aşağı cihaz biraz zor.ikinci el olarak ise o fiyatlara bulursunuz. hp 1212veya1217hp 1536 -hp 1132 canon 4410-4450 olabiliryada hp nin asklıma gelmeyen tonerleri sorunsu dolan ve az kullanılmış bulabilirseniz modeli yazın yine yardımcı olurum

endlesskartus.com
    ender

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi endlessend -- 20 Eylül 2017; 13:30:38 >

• Çavuş
    72 Mesaj

Merhaba,

Okul için; A4 baskı alınacak, ayda 400-500 çıktı , renksiz, fotokopi özelliği olan , çift taraflı baskı tercih sebebi ama olmazsa olmaz değil bir yazıcı tavsiyesinde bulunabilirmisiniz. Bütçe 1000 tl ye kadar çıkabilir.

Ev için, ayda 40-50 a4 baskı alınacak, lazer ,wifi li, renkli, tarayıcılı, bir yazıcı tavsiyesi rica ediyorum. Bunda da bütçe 1000 tl ye çıkabilir.

Her iki yazıcı da düşük baskı maliyetli , kartuş/toner ve servis açısından kolay ulaşılabilir olmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayramtrn -- 20 Eylül 2017; 18:38:15 >
    |
    |
    Bahsedilenler: endlessend
Masal
üniversite
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,766
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.