Şimdi Ara

TONER DOLUMCUSUNDAN DOLUM HAKKINDA BİLGİ VE YAZICI TAVSİYELERİ (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.934
Cevap
68
Favori
203.783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: endlessend

quote:

Orijinalden alıntı: İnek Öğrenci

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=72580906 yardimci olurmusunuz ...

kardeşim bu yeni inkjet yazıcıları kimseye önermiyorum. menüsünüde hiç kurcalamadım. pazartesine kadar çözemezsen yazıcı tamir bölümümüzdeki arkadaşlardan bilgi alıp yazarım istersen

cok iyi olur sagolasin
  • okulumuzda utax 1118 model fotokopi makinesi var. toneri inceledim cip vs gibi hiç bir sey yok. bu modele dolum yapılır mı. servis yapılmıyor dedi. oyle bir durum var mı. dolum yapılır mı. toner tozu ne kadardır, bulunur mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mondschein66

okulumuzda utax 1118 model fotokopi makinesi var. toneri inceledim cip vs gibi hiç bir sey yok. bu modele dolum yapılır mı. servis yapılmıyor dedi. oyle bir durum var mı. dolum yapılır mı. toner tozu ne kadardır, bulunur mu ?

bildiğim kadarıyla chipli bir model ve chipi plastiğin altında kaldığından göremezsiniz malzemesini araştırdım ama bulamadım(çip,yoz,v.s.) muadilinede ulaşamadım.

www.endlesskartus.com
    ender
  • -aylık baskı kapasitesi belirsiz bazen 50 civarı olabilir bazen 15 20 bile olmayabilir çok fazla değil hiç kulanmadığım zamanlar da olacaktır
    -renkli gereklimi(fiyatı önemli ölçüde artırır) 150 180 lira üstündeyse istemiyorum renki
    -çok fonksiyonlumu (tarayıcı-fotokopi) aynı şekilde 150 180 lira üstündeyse hayır
    -fiyat aralığı max 180 tl
    -wifi gereklimi olabilir
    -fax gereklimi hayır
    -dolum yaptırılacakmı? toner ucuz olursa dolum yaptırmaya gerek duymam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stkgcl

-aylık baskı kapasitesi belirsiz bazen 50 civarı olabilir bazen 15 20 bile olmayabilir çok fazla değil hiç kulanmadığım zamanlar da olacaktır
    -renkli gereklimi(fiyatı önemli ölçüde artırır) 150 180 lira üstündeyse istemiyorum renki
    -çok fonksiyonlumu (tarayıcı-fotokopi) aynı şekilde 150 180 lira üstündeyse hayır
    -fiyat aralığı max 180 tl
    -wifi gereklimi olabilir
    -fax gereklimi hayır
    -dolum yaptırılacakmı? toner ucuz olursa dolum yaptırmaya gerek duymam.

hp 1102 veya canon lbp 6000 toner dolumları ekonomiktir. dolumu sorunsuzdur. toneri ucuzsa dolum yaptırmam diyorsunuz orjinal kullanırım diyorsanız 100t.l.nin altında nerdeyse orjinal toner yok denecek kadar azdır.dolum,yenileme ortalalma25t.l.civarıdır. muadilleride 35-45t.l. dir . başta 150-180t.l.nin üstünde istemeyip tonere 100t.l. vermekde hiç mantıklı olmaz takdir edersinizki.

www.endlesskartus.com
    ender

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bingbang86

quote:

quote:

quote:

teknik servisi hp kadar iyi olmasada canon 4570 toneri doluma uygun ve çok fonksiyonlu dublex olarak en uygun cihaz . toneri stoklarımızda mevcuttur. tavsiye ederim.

endlesskartus
    ender

canon 4570 yazıcılarda çift taraf baskı özelliği bulunuyormu

canon 4570dn ürününde çift taraflı baskı var. not:sonu d veya dn diye biten yazıcıların hemen hepsi dublux baskı özelliği var demektir.

www.endlesskartus.com
    ender

bu yazcıyı tavsiye edermisiniz günlük 50 100 arası bir baskı yapıcak

toner açısından tavsiye ederim. bu model değilde 4450kullanan müşterilerimiz var memnunlar bu ondan bir üstün modeli . muhtemelen buda iyidir. +olarak bunda dublex baskı var.

www.endlesskartus.com
    ender

4570 de karar kıldık iyi çıktı şimdilik sorunla karşılaşmadım dublux baskı özelliği çok kullanışlı teşekkürler

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

teknik servisi hp kadar iyi olmasada canon 4570 toneri doluma uygun ve çok fonksiyonlu dublex olarak en uygun cihaz . toneri stoklarımızda mevcuttur. tavsiye ederim.

endlesskartus
    ender

canon 4570 yazıcılarda çift taraf baskı özelliği bulunuyormu

canon 4570dn ürününde çift taraflı baskı var. not:sonu d veya dn diye biten yazıcıların hemen hepsi dublux baskı özelliği var demektir.

www.endlesskartus.com
    ender

bu yazcıyı tavsiye edermisiniz günlük 50 100 arası bir baskı yapıcak

toner açısından tavsiye ederim. bu model değilde 4450kullanan müşterilerimiz var memnunlar bu ondan bir üstün modeli . muhtemelen buda iyidir. +olarak bunda dublex baskı var.

www.endlesskartus.com
    ender

4570 de karar kıldık iyi çıktı şimdilik sorunla karşılaşmadım dublux baskı özelliği çok kullanışlı teşekkürler

RİCA EDİM HAYIRLI OLSUN

www.endlesskartus.com
    ender

• dostlar...
    epson p50 100 ml x6 dolan kartus sistemiyle yaklaşık kaç adet 10x15 fotograf çıktısı alabilirim, var mı bilen?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üstad Merhaba; Clp-325 yazıcım var, yaklaşık 2 senedir. Çok Fazla kullanmıyorum, Yazıcıyı alırken demo tonerin yanında bir siyah toner hediye ettiler.
    Yaklaşık 3 ay önce siyah demo toner bitti ve uyumlu tozla, tarif edildiği şekilde siyahı doldurdum .(Diğer renkler orjinal) Birde yazılım attık cihaza.
    Normal metin çıktılarını gayet güzel aldık. Fakat resim veya bütün A4 ü kaplayan çıktılarda bir süre sonra bozulmalar olduğunu fark ettik.
    1_Öncelikle bu neden olmuştur?

2_İkinci olarak doldurduğum toneri kullanmayıp tüm tonerleri orjinal kullanmdığımda bile, şuan aldığım renkli çıktılarda ve gray baaskılarda (en kalitelide yazdırmama rağmen) çok soluk çıktı almaktayım nadiren sayfa kenarlarında izle karşılaşmaktayım. Bunun nedeni ne olabilir.

_Dram ında sorun olduğunu düşünüyorum ama bu makinenin dram ı 20000-25.000 baskı alınabiliyormuş ben daha toplam 3000 baskı ancak alabildim. Dramları da tümleşik değil ve yaklaşık 300 tl civarında çok pahalı değiştirip deneme şansımda yok.
    Sizce bu sorunlarım nerden kaynaklanıyor. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: yusufsk

Merhabalar Ender Bey, muhasebe büromuza bir ürün almak istiyoruz. Yazıcı, tarayıcı, faks, fotokopi özellikleri olsun. Ayda ortalama 2000'in üzerinde çıktı aldığımız için dayanıklı ve hızlı bir makine gerekiyor. Bugüne kadar aldıklarımız hep yarı yolda bıraktı bizi. Renkli olması şart değil ama olursa fena olmaz. Wifi özelliği olursa iyi olur ama o da şart değil. Max. bütçe 1500 Lira. Önereceğiniz ürünü nerden almamız gerektiğini de söylerseniz çok mutlu olurum. Konuda bahsedilen yazıcıları bilindik teknoloji sitelerinde bulamadım çünkü. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Bence sadece siyah baskı için ;

Xerox 3325DNI (11.000 sayfa baskı kapasitesi ve orjinal toneri vatandaki %25 indirimle dolumla aynı fiyata geliyor) Yazıcı tarayıcı fotokopi fax her özellik çift taraflı kullanılabiliyor ethernet wireless

Canon 5940-5980 (80 olan modelde wireless özelliği mevcut 40da yok.Tonerleri 6400 sayfa baskı verir.) Yazıcı tarayıcı fotokopi fax her özellik çift taraflı kullanılabiliyor ethernet

Renkli baskı için ise ;

Epson Workforce 4535-4545 (4545de çift kağıt tepsisi bulunmakta ve orjinal baskı maliyeti gene toner dolumundan daha ucuza geliyor ve 1 yıl yerinde servisi var her iki modelinde) Yazıcı tarayıcı fotokopi fax her özellik çift taraflı kullanılabiliyor ethernet wireless

Üstteki model bence renkli makinalar arasında alabileceginiz en iyi makina. Eğer ki tercih etmessenizde geriye pek aynı kalitede ürünler olmasada HP Pro 200 olur. Canonda olur ama canonların servisi biraz berbat o yüzden pek tercih sebebim değiller.

• quote:

Orijinalden alıntı: diyag

Üstad Merhaba; Clp-325 yazıcım var, yaklaşık 2 senedir. Çok Fazla kullanmıyorum, Yazıcıyı alırken demo tonerin yanında bir siyah toner hediye ettiler.
    Yaklaşık 3 ay önce siyah demo toner bitti ve uyumlu tozla, tarif edildiği şekilde siyahı doldurdum .(Diğer renkler orjinal) Birde yazılım attık cihaza.
    Normal metin çıktılarını gayet güzel aldık. Fakat resim veya bütün A4 ü kaplayan çıktılarda bir süre sonra bozulmalar olduğunu fark ettik.
    1_Öncelikle bu neden olmuştur?

2_İkinci olarak doldurduğum toneri kullanmayıp tüm tonerleri orjinal kullanmdığımda bile, şuan aldığım renkli çıktılarda ve gray baaskılarda (en kalitelide yazdırmama rağmen) çok soluk çıktı almaktayım nadiren sayfa kenarlarında izle karşılaşmaktayım. Bunun nedeni ne olabilir.

_Dram ında sorun olduğunu düşünüyorum ama bu makinenin dram ı 20000-25.000 baskı alınabiliyormuş ben daha toplam 3000 baskı ancak alabildim. Dramları da tümleşik değil ve yaklaşık 300 tl civarında çok pahalı değiştirip deneme şansımda yok.
    Sizce bu sorunlarım nerden kaynaklanıyor. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

yakın zamanda bir müşterimiz bize samsung clp-300 yazıcısını getirdi orjinal kullanmasına rağmen silik çıktı alıyordu 1seneye yakın hiç kullanmamış bu cihazlarda bardağa benzer tonerler sadece tüp görevi görmekte ve tonerlerin manyetik ve bıçakları dram ünitesinin içinde . onlara ulaşmakta bir hayli zor bizde epey kurcaladıktam sonra çözdükki bu siliklik manyetik ve bıçağından kaynaklanıyor. bir sürü parça söküp dağıttığınız gibi zarar vermeden takmanız çok zor. bizim cihazda dramdada bir yıldır ışık altında kaldığından sıkıntı vbar ve söylediğiniz gibi 300t.l.nini üzerinde yani yazıcıdan pahalı silikliği giderdik . ama bizimde dram sorunlu istanbul içindeyseniz cihazı bize ulaştırırsanız sanırım probleminizi ucuz yollu halledebiliriz diye düşünüyorum çünkü bundan kaynaklandığını ve düzeltilebileceğini her servis düşünemez sizede dram ünitesi arızalı değiştirin derler. yok eğer istanbul dışındaysanızda bu yazdıklarımı tamircinize anlatırsanız arıza arama derdinden kurtularak düşük bir maliyetle yazıcınızı tekrar kullanabilirsiniz diye düşünüyorum.

www.endlesskartus.com
    ender

• Arkadaşlar EPSON L 100 - L 200 düşünüyorum forumda biraz okudum kafam karıştı [ dakikada 27 - 15 sayfa yazıyor ; forumda dakikada 3 sayfa basıyor diyen arkadaş var ] Ben ofise alacağım şu anda ofiste xerox siyah/beyaz lazer ve hp 6500A Plus var fakat xerox olan 4. yılını dolduruyor ve çok problem vermeye başladı elle besleme kızakları değişti sürekli içi temizleniyo fakat kağıt sıkıştırmaya devam ediyor ; onun miladı doldu tahminim ( yaklaşık 1.5 - 2 yıldır xerox tonerleri uçtu ; bu yüzdende dolum yaptırıyorum toner doldurulduğunda yazıcıyı bozuyor zaman değişiyor tabi dolduran yer iyiyse geç bozulur yada bozulmaz . ) Elektronik cihaz takılıyor ediyor HP 6500 a birşey olursa yanarım . Bu yüzden yedek 2. bir yazıcı almam gerekiyor ama lazerde bu L100 ün veya L200 ' ün yanında avantajsız geliyor .
  • quote:

Orijinalden alıntı: edra

Arkadaşlar EPSON L 100 - L 200 düşünüyorum forumda biraz okudum kafam karıştı [ dakikada 27 - 15 sayfa yazıyor ; forumda dakikada 3 sayfa basıyor diyen arkadaş var ] Ben ofise alacağım şu anda ofiste xerox siyah/beyaz lazer ve hp 6500A Plus var fakat xerox olan 4. yılını dolduruyor ve çok problem vermeye başladı elle besleme kızakları değişti sürekli içi temizleniyo fakat kağıt sıkıştırmaya devam ediyor ; onun miladı doldu tahminim ( yaklaşık 1.5 - 2 yıldır xerox tonerleri uçtu ; bu yüzdende dolum yaptırıyorum toner doldurulduğunda yazıcıyı bozuyor zaman değişiyor tabi dolduran yer iyiyse geç bozulur yada bozulmaz . ) Elektronik cihaz takılıyor ediyor HP 6500 a birşey olursa yanarım . Bu yüzden yedek 2. bir yazıcı almam gerekiyor ama lazerde bu L100 ün veya L200 ' ün yanında avantajsız geliyor .

Taslak kalitede yani baskı kalitesi çok düşük bir seviyede 27 siyah 15 renkli baskı alıyor. Baskı kalitesini normale cektiginizde ortalama 7-8 siyah 4-5 renkli baskı hızına sahip. Bir lazer yazıcının hızı ile karşilaştirilamaz. Ama maliyeti çok düşük bir yazıcı. Eğer L100 düşünüyor iseniz onun yerine L300 e bakın derim ben o normal baskıda 15 siyah 10 renkli falan basabiliyor aralarindada 100 lira falan fark olması lazım tam emin değilim. L300 daha iyi olacaktır sizin için. Eğer fotokopili istiyorsanız L200 alacaksınız L300ün fotokopili olanı L355 alabilirsiniz ki bu yazıcıda extra olarak wireless özelliğide mevcut.Eğer faxa ihtiyaciniz var ise L550 modeli mevcut. Onun baskı hızı diğerlerindende hızlı ortalama 18-20 siyah 15 renkli baskı alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bmbj -- 16 Mart 2013; 8:20:16 >

• merhaba

-aylık baskı ortalama 400 sayfa
    -siyah-beyaz
    -çok fonksiona gerek yok
    -fiyat 200tl yi geçmeyen
    -wifi olur da olmayabilir de
    -fax'a gerek yok
    -dolum yapılacak

canon lbp 6020, hp 1102 düşünüyorum, toner dolumları nasıldır kullanımları nasıldır bilmiyorum, yardımcı olabilirseniz sevinirim, şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgur2357 -- 16 Mart 2013; 10:13:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgur2357

merhaba

-siyah-beyaz
    -çok fonksiona gerek yok
    -fiyat 200tl yi geçmeyen
    -fax'a gerek yok
    -dolum yapılacak

canon lbp 6020, hp 1102 düşünüyorum, toner dolumları nasıldır kullanımları nasıldır bilmiyorum, yardımcı olabilirseniz sevinirim, şimdiden teşekkürler

bende önersem onları öneriridim. dolumu layıkıyle yapıldığında sorunsuz ve ekonomiktir. tavsiye ederim.

www.endlesskartus.com
    ender

• quote:

quote:

merhaba

-siyah-beyaz
    -çok fonksiona gerek yok
    -fiyat 200tl yi geçmeyen
    -fax'a gerek yok
    -dolum yapılacak

bende önersem onları öneriridim. dolumu layıkıyle yapıldığında sorunsuz ve ekonomiktir. tavsiye ederim.

www.endlesskartus.com
    ender

teşekkürler, peki ikisinden hangisini tavsiye edersiniz (canon lbp 6020 vs hp 1102?)

• quote:

quote:

quote:

merhaba

-siyah-beyaz
    -çok fonksiona gerek yok
    -fiyat 200tl yi geçmeyen
    -fax'a gerek yok
    -dolum yapılacak

www.endlesskartus.com
    ender

teşekkürler, peki ikisinden hangisini tavsiye edersiniz (canon lbp 6020 vs hp 1102?)

toner açısından aynıdır. ama olası problemlerde hp nin teknik servisi daha başarılıdır. bence hp.

www.endlesskartus.com
    ender

• quote:

quote:

quote:

quote:

merhaba

-siyah-beyaz
    -çok fonksiona gerek yok
    -fiyat 200tl yi geçmeyen
    -fax'a gerek yok
    -dolum yapılacak

www.endlesskartus.com
    ender

toner açısından aynıdır. ama olası problemlerde hp nin teknik servisi daha başarılıdır. bence hp.

www.endlesskartus.com
    ender

tamam çok teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: edra

Arkadaşlar EPSON L 100 - L 200 düşünüyorum forumda biraz okudum kafam karıştı [ dakikada 27 - 15 sayfa yazıyor ; forumda dakikada 3 sayfa basıyor diyen arkadaş var ] Ben ofise alacağım şu anda ofiste xerox siyah/beyaz lazer ve hp 6500A Plus var fakat xerox olan 4. yılını dolduruyor ve çok problem vermeye başladı elle besleme kızakları değişti sürekli içi temizleniyo fakat kağıt sıkıştırmaya devam ediyor ; onun miladı doldu tahminim ( yaklaşık 1.5 - 2 yıldır xerox tonerleri uçtu ; bu yüzdende dolum yaptırıyorum toner doldurulduğunda yazıcıyı bozuyor zaman değişiyor tabi dolduran yer iyiyse geç bozulur yada bozulmaz . ) Elektronik cihaz takılıyor ediyor HP 6500 a birşey olursa yanarım . Bu yüzden yedek 2. bir yazıcı almam gerekiyor ama lazerde bu L100 ün veya L200 ' ün yanında avantajsız geliyor .

aylık kapasitenizi ve aradığınız olmazsa olmaz özellikleri bilsem daha iyi yardımcı olurdum ama mevcut yazıcılarınızın özelliklerine göre birkaç öneride bulunayım siyah laser yazıcınıza alternatif olarak yoğun çıktı alıyorsanız hp 2035 veya 2055i öneririm toneri daha büyük ve ekonomiktir. yok çok kullanmıyoruz derseniz hp 1102yi öneririm. renkli laser olarakda hp 2025i bulabilirseniz tavsiye ederim sadece yazıcı olarak hp cp1025modelide uygundur wifiliside vardır. çok fonksiyonlu istersenizde hp pro 200 (m276) modeline bir bakın isterseniz

www.endlesskartus.com
    ender

• Elimde 9 adet 12A toner var. Bunları 1018 de kullanıyordum.
    Şimdi bir adet daha yazıcı alacağım Hp.
    Sizce tercih hangisi olmalı ?
    -hp 1010, 1018, 1020, 1022
    Hangisi iyidir bunlardan ? Aylık ortalama 3000-4000 çıktı alıyorum. 1022 daha üst bir model mi 1010 ve 1018 e göre?
    Küçük puntoda yazılar basıyorum ağır kağıda ( 70-90 gr arası), 1018 gibi net hızlı ve sorunsuz olmalı. Sizce hangisini tercih edeyim?
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.