Şimdi Ara

TONER DOLUMCUSUNDAN DOLUM HAKKINDA BİLGİ VE YAZICI TAVSİYELERİ (116. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.934
Cevap
68
Favori
203.817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 114115116117118
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İlginiz için çok teşekkür ederim. Önerinizi dikkate alacağım. Ayrıca eklmek istiyorum sorunz şekilde kullanabilirim değil mi zira hp'nin mürekkep püskürtmeli yazıcıları ile pek iyi bir tecrüben olmadı ne zaman işim düsse sorun çıkartıyordu. Bu cihazdan memnun kalabilir miyim ?
    Bu arada bilgisizliğimi mazur görün lütfen bu çip olayı nedir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • -aylık baskı kapasitesi // 300sy \\
    -renkli gereklmi //hayir\\
    -çok fonksiyonlumu //mumkunse evet\\
    -fiyat aralığı // 250 \\
    -wifi gereklimi // zaruri degil \\
    -fax gereklimi // hayir \\
    -dolum yaptırılacakmı? // evet \\

Simdiden tesekkurederim

• Sayfalar dolusu yazı içinde hp ve canon dışında yazıcıdan bahsedilmemiş.

Neden bu kartuş dolumcular hp ve canon dışında yazıcı bilmezler?

Sebebi basit; Hp ve canon yazıcıların tonerlerini evde doldurmak çok zordur. mecburen dolumculara götürürsünüz. Oysa brother yazıcılara toz doldurmak bir bardak su doldurmak kadar kolaydır. Drum ve toner resetlemek power tuşuna art arda bir kaç kez basılarak yapılır. Toneri doldurup resetlemek toplamda 3 dakika sürer. 50 liraya aldığınız 1kg toz standart bir ev kullanıcısına 10 sene yeter. Toner dolumcular da bu durumdan hoşlanmıyor sanırım.
  • 1- Fiyat üst limit...................................................................................: 1000 TL

2- Aylık ortalama çıktı sayısı..................................................................: 300-400 sf

3- Çok fonksiyonlu mu? (Sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili).......: Çok fonksiyonlu.

4- Özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.............................: Laser.

5-Renkli çıktı gerekli mi?......................................................................: gerekli.

6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?...................: farketmez ikisi de olur.

7- Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?........................: yok

8- Fax özelliği isteniyor mu? .................................................................: zorunlu değil olmasa da olur.

9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi)............................................: farketmez ama wifi olursa güzel olur.

10- Ek özellikler?.................................................................................: sağlam sorunsuz makine olması.

şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

İlginiz için çok teşekkür ederim. Önerinizi dikkate alacağım. Ayrıca eklmek istiyorum sorunz şekilde kullanabilirim değil mi zira hp'nin mürekkep püskürtmeli yazıcıları ile pek iyi bir tecrüben olmadı ne zaman işim düsse sorun çıkartıyordu. Bu cihazdan memnun kalabilir miyim ?
    Bu arada bilgisizliğimi mazur görün lütfen bu çip olayı nedir ?

İnkjet yazıcıların hepsi sıkıntılı zaten msjlarimi olursanız onermeme sebepleri mide defalarca yazdım lakin laserde doluma uygunluk ve dayanıklılık anlamında hp bir tık önde ve ondan sonra Canon onermiyorum genelde çip olayı ise toner bittiğinde değişmeden cihaz toner i gormuyor ancak bazı modellerin çipleri ucuz bazıları toner in doğumundan pahalı oluyor biz cipsizleri veya dolum fiyatını etkilemeyenleri öneriyoruz

Endlesskartus.com

• quote:

Orijinalden alıntı: basturk9027

-aylık baskı kapasitesi // 300sy \\
    -renkli gereklmi //hayir\\
    -çok fonksiyonlumu //mumkunse evet\\
    -fiyat aralığı // 250 \\
    -wifi gereklimi // zaruri degil \\
    -fax gereklimi // hayir \\
    -dolum yaptırılacakmı? // evet \\

Simdiden tesekkurederim

Sıfır cihaz olarak 250tl ye çok fonksiyonlu yok hp 125a yi öneririm 450tl civarı sadece yazıcı olarak hp 1102 yi öneririm bu model size uygun dolumu ekonomik dayanıklıdır fiyatı 250,300arasi

Endlesskartus.com

• quote:

Orijinalden alıntı: Sred

Sayfalar dolusu yazı içinde hp ve canon dışında yazıcıdan bahsedilmemiş.

Neden bu kartuş dolumcular hp ve canon dışında yazıcı bilmezler?

Sebebi basit; Hp ve canon yazıcıların tonerlerini evde doldurmak çok zordur. mecburen dolumculara götürürsünüz. Oysa brother yazıcılara toz doldurmak bir bardak su doldurmak kadar kolaydır. Drum ve toner resetlemek power tuşuna art arda bir kaç kez basılarak yapılır. Toneri doldurup resetlemek toplamda 3 dakika sürer. 50 liraya aldığınız 1kg toz standart bir ev kullanıcısına 10 sene yeter. Toner dolumcular da bu durumdan hoşlanmıyor sanırım.

Maalesef yanlış düşünüyorsunuz toner dolumu bu konuyu açan benim ve soruların hepsine yanıt yazıyorum ve yüzlerce kendi dolduran insana teknik bilgide yazdim bursa verdiğim cvplarin 100da 1i dahi bizden alışveriş yapmadi hergun yarım saat ayırıp insanlar pişmanlık yaşamasını yazıcı parası kadar dış ülkelere toner parası kaptırmadı diye uğraşıyorum o doldurup kapatılan tonerlerde 2dolumu bile silik çıkarır onlarında bıçakları temizlenmesi gerekir herkese olduğu gibi size de dolumuda bilgi veririm sizin düşündüğünüz gibi olsa kendim dolduracağı diye başlayan msjlara yanıt vermedim bilip bilmeden yargılamayin
    Ayrıca hp ve canonun dolumu daha kolay ve ekonomiktir biz doluma o olduğunuz brotherin gelmesini bile istemiyoruz akıtma v.s. derdi olduğundan aslinda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi endlessend -- 23 Temmuz 2016; 12:13:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: durmus.42

1- Fiyat üst limit...................................................................................: 1000 TL

2- Aylık ortalama çıktı sayısı..................................................................: 300-400 sf

3- Çok fonksiyonlu mu? (Sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili).......: Çok fonksiyonlu.

4- Özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.............................: Laser.

5-Renkli çıktı gerekli mi?......................................................................: gerekli.

6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?...................: farketmez ikisi de olur.

7- Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?........................: yok

8- Fax özelliği isteniyor mu? .................................................................: zorunlu değil olmasa da olur.

9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi)............................................: farketmez ama wifi olursa güzel olur.

10- Ek özellikler?.................................................................................: sağlam sorunsuz makine olması.

şimdiden teşekkürler.

Yeni çıkan modellerin çipleri çok pahalı fiyatinizi biraz geçer ama bi defa alırsınız tonerler doluma uygun sağlam bi cihaz olan hp colorjet m476dw e veya 476dn modellrini öneririm çift Taraflı ve wi-fi yada network seçeneği var

Endlesskartus.com

• merhaba ender bey
    eve bi tane yazıcı almak istiyoruz.
    sürekli kullanılacak bi durumu yok
    lazım oldukça kullanılacak
    örneğin bir ay belki 10 sayfa belki 2 ay hiç kullanılmayıp daha sonra yine 5-10 sayfa çıktı alınacak.
    siyah beyaz yada renkli farketmez
    fotokopi olsa iyi olur olmasada fark etmez,

kartuş yada tonerinin dolum maliyetinin düşük olması bizim için önemli.ve sağlam bişey olup bizi üzmezse iyi olur.
    limitimiz 100-120 tl arası.
    yardımcı olup bilgi verirseniz çok memnun olurum
    iyi çalışmalar.
  • -aylık baskı kapasitesi-- 0-100, belkide hiç
    -renkli gereklimi(fiyatı önemli ölçüde artırır)-- olsa iyi olur ama lazer önericekseniz gerek yok renkliye
    -çok fonksiyonlumu (tarayıcı-fotokopi) -- tarayıcı ve fotokopi
    -fiyat aralığı limit 200
    -wifi gereklimi -- hayır
    -fax gereklimi -- hayır
    -dolum yaptırılacakmı?-- evet

ayrıca bu yazıcı nasıldır önerirmisiniz? fiyatı güzel gibi geldi özelliklerine bakarak http://www.hepsiburada.com/hp-deskjet-ink-advantage-3635-fotokopi-tarayici-wi-fi-yazici-f5s44c-p-BD803787
    1 veya 2 yıl kullanacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jackk001 -- 23 Temmuz 2016; 20:50:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: endlessend
    Maalesef yanlış düşünüyorsunuz toner dolumu bu konuyu açan benim ve soruların hepsine yanıt yazıyorum ve yüzlerce kendi dolduran insana teknik bilgide yazdim bursa verdiğim cvplarin 100da 1i dahi bizden alışveriş yapmadi hergun yarım saat ayırıp insanlar pişmanlık yaşamasını yazıcı parası kadar dış ülkelere toner parası kaptırmadı diye uğraşıyorum o doldurup kapatılan tonerlerde 2dolumu bile silik çıkarır onlarında bıçakları temizlenmesi gerekir herkese olduğu gibi size de dolumuda bilgi veririm sizin düşündüğünüz gibi olsa kendim dolduracağı diye başlayan msjlara yanıt vermedim bilip bilmeden yargılamayin
    Ayrıca hp ve canonun dolumu daha kolay ve ekonomiktir biz doluma o olduğunuz brotherin gelmesini bile istemiyoruz akıtma v.s. derdi olduğundan aslinda

Brother Hl-1211w yazıcımız şu an 8000'lerde ve hala üzerinde fabrika çıkışı toner var. sayısını hatırlamıyorum ama en az 6-7 kere doldurdum. dolumu kendim yapıyorum, 3 dakika sürüyor. Ne silik çıkması ne akıtmasından bahsediyorsunuz anlamadım. siz başka markayla karıştırıyor olmayın? yazıcı bugün yansa, yarın gider aynısını alırım. çıktı maliyeti daha ucuz bir model söyleyin bana?

yukarıdaki mesajımda sizin konudan müşteri yakalamaya çalıştığınızdan bahsetmemiştim. genel anlamda dolumcuların olaya yaklaşımından bahsettim.

Ayrıca, bıçak temizlemek çok mu zor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sred -- 24 Temmuz 2016; 12:12:42 >

• 1-fiyat üst limit)............................................................................: 750 TL Max
    2-aylık ortalama çıktı sayısı............................................................: 250 Max
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)....: Olabilir
    4-özellikle lazer ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.........................: lazer
    5-Renkli çıktı gerekli mi?................................................................: Evet kesinlikle olmalı
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?.............: Dolum yapmak istiyoruz. Kolay ve performanslı olmalı. O yüzden bu durum önemli
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model var mı?...................: sorunlu markalar hariç
    8-Fax özelliği isteniyor mu? ............................................................: gerek yok
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ......................................: fark etmez

Bu özlliklere göre fiyat performans ürünü olarak önerebileceğiniz 4-5 sene kullanabileceğim,dışıardan dolumu kolay olacak yada benim tüple ilaeve edebileceğim kartuş sistemide olabilir. Lütfen tecrubeli önerilerinizi bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: jackk001

-aylık baskı kapasitesi-- 0-100, belkide hiç
    -renkli gereklimi(fiyatı önemli ölçüde artırır)-- olsa iyi olur ama lazer önericekseniz gerek yok renkliye
    -çok fonksiyonlumu (tarayıcı-fotokopi) -- tarayıcı ve fotokopi
    -fiyat aralığı limit 200
    -wifi gereklimi -- hayır
    -fax gereklimi -- hayır
    -dolum yaptırılacakmı?-- evet

ayrıca bu yazıcı nasıldır önerirmisiniz? fiyatı güzel gibi geldi özelliklerine bakarak http://www.hepsiburada.com/hp-deskjet-ink-advantage-3635-fotokopi-tarayici-wi-fi-yazici-f5s44c-p-BD803787
    1 veya 2 yıl kullanacağım

İnkjet önermem laser olarak hp 125a yi öneririm ancak aradığınız özelliklere göre ofiyatlara laser cihaz yok

• Sred kullanıcısına yanıt
    Zor değil ama bilene bıçağın ne olduğunu bile bilmeyen adamlar ki bilmemeleri gayet normal doldurup kapatınca yazmaz yada bıçağın hazneyle birleşen yerinin sızdırmazlığı bozulursa cihazın içi toz dolar dolumu olupta bunları bilmeyenler bile varken normal yazıcı sahipleri doğru yapan onda bir çıkmaz siz iyi araştırıp ayıracak çok vaktiniz olup yapmış öğrenmiş olabilirsiniz bende sizin gibi genel konuşarak bilmeyenin yapılması sıkıntı demek istedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi endlessend -- 27 Temmuz 2016; 17:41:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Opinion

1-fiyat üst limit)............................................................................: 750 TL Max
    2-aylık ortalama çıktı sayısı............................................................: 250 Max
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)....: Olabilir
    4-özellikle lazer ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.........................: lazer
    5-Renkli çıktı gerekli mi?................................................................: Evet kesinlikle olmalı
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?.............: Dolum yapmak istiyoruz. Kolay ve performanslı olmalı. O yüzden bu durum önemli
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model var mı?...................: sorunlu markalar hariç
    8-Fax özelliği isteniyor mu? ............................................................: gerek yok
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ......................................: fark etmez

Bu özlliklere göre fiyat performans ürünü olarak önerebileceğiniz 4-5 sene kullanabileceğim,dışıardan dolumu kolay olacak yada benim tüple ilaeve edebileceğim kartuş sistemide olabilir. Lütfen tecrubeli önerilerinizi bekliyorum

Su anda hp nin ve canonun yeni çıkarlarının dolumu çipi pahalı olduğundan maliyetli ve zor ancak sadece yazıcı olarak sıfırınida bulabileceğiniz canon7100modelini oneririmkibulabilirseniz veya 2.el olarak hp pro 200 m276n modeli oldukça başarılı dolumu kolay ve ekonomiktir

• quote:

Orijinalden alıntı: kadir1983

merhaba ender bey
    eve bi tane yazıcı almak istiyoruz.
    sürekli kullanılacak bi durumu yok
    lazım oldukça kullanılacak
    örneğin bir ay belki 10 sayfa belki 2 ay hiç kullanılmayıp daha sonra yine 5-10 sayfa çıktı alınacak.
    siyah beyaz yada renkli farketmez
    fotokopi olsa iyi olur olmasada fark etmez,

kartuş yada tonerinin dolum maliyetinin düşük olması bizim için önemli.ve sağlam bişey olup bizi üzmezse iyi olur.
    limitimiz 100-120 tl arası.
    yardımcı olup bilgi verirseniz çok memnun olurum
    iyi çalışmalar.

İnkjet onermiyorum laser olarak sadece siyah toneride ekonomik olan hp 1102yi öneririm ofiyatlara belki 2.el alırsınız yada Canon 6030olabilir

• HP LASERJET M1132 MULTIFUNCTION YAZICI aldım.
    teknosadan teşhir ürünü olarak uygun fiyata aldım.hem tonerli hemde toner dolumu yapılıyor.
  • merhaba arkadaşlar, HP CF283A toner dolumu nasıl yapılır bilgisi olan paylaşabilir mi? Bununla ilgili site var mı? Teşekkürler....
  • Arkadaşlar merhaba

Aylık ortalama 2000 sf çıktı alıyoruz bunun yaklaşık 400 sf renkli

- Toneri/kartuşu Tekrar dolum yapılabilen (maliyet Açısından)
    - Baskı hızı yüksek olan dk min 20 sf
    - Hepsi Bir Arada olan (tarayıcı fotokopi Vs) Fax olmasada olur
    - Wifi olursa daha iyi olur min 3 pc bağlanacak.

Bir yazıcı lazım.

Fiyat olarak max 650 ₺ olarak düşünüyoruz.

Yardımlarınızı bekliyoruz.

Teşekkürler..
  • 1- Fiyat üst limit...................................................................................: 150-300

2- Aylık ortalama çıktı sayısı..................................................................: 200

3- Çok fonksiyonlu mu? (Sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili).......: HAYIR

4- Özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.............................: LAZER

5-Renkli çıktı gerekli mi?......................................................................: HAYIR

6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?...................: EVET

7- Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?........................: YOK

8- Fax özelliği isteniyor mu? .................................................................: HAYIR

9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi)............................................: FARK ETMEZ

10- Ek özellikler?.................................................................................: KARTUŞ DOLUM ÜCRETİ EN DÜŞÜK SEVİYEDE OLMALI.

Tıp fakültesinde okuyan kızım için lazer yazıcı almak istiyorum. Önem verdiğim tek şey sorunsuzca kartuşu söküp, ekonomik bir şekilde dolum yaptırabilmesi.

Ben de öğretmen olarak yıllardır, Samsung ML-1660 kullanıyorum. Ayda ortalama 200 çıktı alıyorum. Hiç sorun yaşamadım.

Hangi yazıcıyı almalıyım.

• 
Sayfa: önceki 114115116117118
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.