Şimdi Ara

Tomtom Navigasyon Cihazları (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
946
Cevap
10
Favori
157.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar lütfen yardım. Ben daha önce ıgo 8 kullanıyordum ve sorunsuz ve harıka bır sekılde trafik radarları vb hersey mukemmel calışıyordu. Fakat 2012 model megan aldım ve onda tom tom home live yüklü ve berbat hıc bır sekılde harıta uymuyor son guncellemeyı yaptım ve gecen 1100 km yol gıttım ınanılmaz hatalar vardı hatta bu yuzden az daha kaza yapacaktım. sımdı sormak ıstedıgım tom tom yerıne bu sekılde aracla butunlesık tom tom yerıne nasıl ıgo 8 yuklerım lütfen yardım.
  • Sanırım igo ve Başarsoft harita yüklemenin bir yolu yok. Tomtom ben de kullandım. Donanımı çok güzel ama haritası çok kötü. 2.5 sene kullandım. Bu harita kapsamı ile bir daha kullanmam. Başarsoft haritali Garmin aldım. Bazen hata yapmasına rağmen T0mtom ile kıyaslanmaz.
  • Tomtom ilçelerde çok yetersiz. ancak büyük illerde işini gayet iyi yapıyor. Zira haftasonu bursada kaybolmadan ve en kısa sürede beni nilparktan anatoliuma kadar götürdü. Kendi başıma hayatta bulamazdım. Zaten bursada yaşamıyorum. Yazın ankarada ve adana da da kullanacağım nasipse.
    Sonuç olarak ben tomtomdan memnunum. 2 yıl ücretsiz güncelleme bittiği zaman haritaya para vereceğime başarsoft kullanan (sırf ilçeler için) haritaya sahip bir navigasyona geçebilirim.
  • Ankara da kullanıyorum çok da memnunum.
  • Burnuma "Yaz Haritaları" kokusu geliyor
  • Önceki gün mü demiştim

TomTom - 2012 - Yaz Harita Güncellemesi Yayınlandı arkadaşlar.

Tomtom cihaz sahiplerine duyurulur, halen 2012 için harita güncellemesi bekleyenlere de duyurulur...

Tomtom Navigasyon Cihazları
  • Merak ettim bu kokular size nasıl geliyor ? :)
  • Şöyle;

Aslında oturup hesap yapma ile alakalı...

17 Kasım 2011 de Kış Güncellemesi yayınlanmış.
    16 Şubat 2012 de Bahar Güncellemesi yayınlanmış.
    15 Mayıs 2012 de Yaz Güncellemesi gelmeliydi (ki 1 hafta gecikmeli geldi bence)
    15 Ağustos 2012 de yine Sonbahar Güncellemesi yayınlanacak. Tahminen...

3 ayda bir yeni harita yanlış/doğru yayınlanıyor. Sonra varsa düzeltmeler gelir ardından.

Budur benim "koku" alma yöntemim
  • Kafasında böylesi şeyleri tutup takip edebilen insanları kıskanmışımdır hep. Beni kötü hissettirirler. :)
  • Girdiğiniz etkinleştirme kodu geçerli, ancak ilişkili ürün cihazınızın türüyle veya yüklediğiniz uygulamanın sürümüyle çalışmıyor. Ana menüde ''Cihazımı güncelle''yi tıklayarak cihaz uygulamasının en güncel sürümünü yükleyin. Sonra etkinleştirme kodunuzu yeniden girin.

Yeni aldığım TOMTOM XXL navigasyon cihazım bu hatayı veriyor. Daha önceki mesajlarınızı okudum ama sorunu çözemedim yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nufyat45

Girdiğiniz etkinleştirme kodu geçerli, ancak ilişkili ürün cihazınızın türüyle veya yüklediğiniz uygulamanın sürümüyle çalışmıyor. Ana menüde ''Cihazımı güncelle''yi tıklayarak cihaz uygulamasının en güncel sürümünü yükleyin. Sonra etkinleştirme kodunuzu yeniden girin.

Yeni aldığım TOMTOM XXL navigasyon cihazım bu hatayı veriyor. Daha önceki mesajlarınızı okudum ama sorunu çözemedim yardımcı olursanız sevinirim.

Cihazınızı TomTom Home ile güncelleyeceksiniz. Bunu yaptınız mı; cihaz yazılımı güncel değilse bu uyarıyı verir.

TOMTOM HOME

Bir deneyip bilgi verir misiniz.

• Balkanlar, Rusya ve Kafkaslarda kullanmak üzere anlık verileri de alabileceğim model tavsiye edermisiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

quote:

Orijinalden alıntı: nufyat45

Girdiğiniz etkinleştirme kodu geçerli, ancak ilişkili ürün cihazınızın türüyle veya yüklediğiniz uygulamanın sürümüyle çalışmıyor. Ana menüde ''Cihazımı güncelle''yi tıklayarak cihaz uygulamasının en güncel sürümünü yükleyin. Sonra etkinleştirme kodunuzu yeniden girin.

Cihazınızı TomTom Home ile güncelleyeceksiniz. Bunu yaptınız mı; cihaz yazılımı güncel değilse bu uyarıyı verir.

TOMTOM HOME

Bir deneyip bilgi verir misiniz.

Denedim aşağıdaki yazı çıkmasına rağmen aktivasyon kodunu girerken aynı hatayı veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nufyat45 -- 28 Mayıs 2012; 21:36:41 >

• 0212 356 97 07 den müşteri hizmetlerine arayın.muhteml aplication uymuyordur.Başıma gelmişti benimde.
  • Via 125 TomTom cihazımın kılavuzunda söylendiği şekilde, ses kontrolünü kullanmak için yapılması gerekenleri yaptım.

Ana menü --> yardım --> ürün kılavuzları ve sonra "ne söyleyebilirim"e dokunmam isteniyor, ancak "ne söyleyebilirim" kısmı aktif değil.

Ayrıca Via 125 Tomtom cihazımın, kılavuz doğrultusunda ses kontrolünü kullanmak amacı ile ekrandaki mikrofon düğmesine dokunuyorum. Ancak bana "konuşma tanıma dosyaları yüklü değil" cevabını veriyor.

MyTomTom aracılığı ile gereken dosyaları yüklemeye çalıştığımda ise, bu içeriği bilgisayarımda arıyor.

Bu sistemin nasıl aktive edileceğini sormak için müşteri hizmetlerine iki kez mail gönderdim, ilkine işe yaramayan bir otomatik cevap verilmiş, ikinci mesajıma ise cevap verilmedi bile.

Ayrıca my tomtom bana sormadan giriş sayfamı değiştirdi.

Üçüncüsü de Tomtom'un Türkiye sayfasında kayıt yapılırsa aksesuar alımı için 10 Euroluk hediye çeki verileceği yazıyor, kayıt yaptırdım ama ne hediye çeki verildi ne de aksesuarların on-line alım linkleri var.

Son iki yakınmamı, ilk yakınmam hakkında herhangi bir iletişime geçilmediği için göndermedim. Zaten farkında değillerse, hiç birşey söylenemez. :) :)

Konusunda lider olduğunu söyleyen, satış fiyatları ortalamanın çok üzerinde ve diğer ömür boyu güncellemesi olan hemen tüm markaların aksine sadece iki yıl güncellemeye izin veren bir firmanın cihazı bu. İşporta cihazlar bile insanları memnun ederken, TomTom'un böyle bir çalışma şekli hayal kırıklığı.

• MyTomTom Güncellemesi var arkadaşlar; güncelleyip cihazınızı bağlayın. Ardından 103 Mb.'lık Harita düzeltmeleri de gelecektir.

Keyifli navigasyonlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ariesx

Via 125 TomTom cihazımın kılavuzunda söylendiği şekilde, ses kontrolünü kullanmak için yapılması gerekenleri yaptım.

Ana menü --> yardım --> ürün kılavuzları ve sonra "ne söyleyebilirim"e dokunmam isteniyor, ancak "ne söyleyebilirim" kısmı aktif değil.

Ayrıca Via 125 Tomtom cihazımın, kılavuz doğrultusunda ses kontrolünü kullanmak amacı ile ekrandaki mikrofon düğmesine dokunuyorum. Ancak bana "konuşma tanıma dosyaları yüklü değil" cevabını veriyor.

MyTomTom aracılığı ile gereken dosyaları yüklemeye çalıştığımda ise, bu içeriği bilgisayarımda arıyor.

Bu sistemin nasıl aktive edileceğini sormak için müşteri hizmetlerine iki kez mail gönderdim, ilkine işe yaramayan bir otomatik cevap verilmiş, ikinci mesajıma ise cevap verilmedi bile.

Ayrıca my tomtom bana sormadan giriş sayfamı değiştirdi.

Üçüncüsü de Tomtom'un Türkiye sayfasında kayıt yapılırsa aksesuar alımı için 10 Euroluk hediye çeki verileceği yazıyor, kayıt yaptırdım ama ne hediye çeki verildi ne de aksesuarların on-line alım linkleri var.

Son iki yakınmamı, ilk yakınmam hakkında herhangi bir iletişime geçilmediği için göndermedim. Zaten farkında değillerse, hiç birşey söylenemez. :) :)

Konusunda lider olduğunu söyleyen, satış fiyatları ortalamanın çok üzerinde ve diğer ömür boyu güncellemesi olan hemen tüm markaların aksine sadece iki yıl güncellemeye izin veren bir firmanın cihazı bu. İşporta cihazlar bile insanları memnun ederken, TomTom'un böyle bir çalışma şekli hayal kırıklığı.

TomTom sesle Komut verme sistemi Türkiye için kullanılamıyor malesef. Yapmaya da hiç niyetleri yok... O nedenle o özelliği unuttuk artık !

TomTom için 10€ hediye kuponu Live serisi cihazlar için olduğunu biliyorum; bu nedenle onu da unuttuk !

TomTom Müşteri Hizmetleri ve Desteği hiç olmadığı kadar kötü son zamanlarda; robota bağlanmış sistem... Arasanız da tatmin edici bilgi alamıyorsunuz. Galiba Türkiye'den gitti TomTom'cular

• Bilgilendirme için Teşekkürler arkadaşım...
  • quote:

TomTom sesle Komut verme sistemi Türkiye için kullanılamıyor malesef. Yapmaya da hiç niyetleri yok... O nedenle o özelliği unuttuk artık !

TomTom için 10€ hediye kuponu Live serisi cihazlar için olduğunu biliyorum; bu nedenle onu da unuttuk !

TomTom Müşteri Hizmetleri ve Desteği hiç olmadığı kadar kötü son zamanlarda; robota bağlanmış sistem... Arasanız da tatmin edici bilgi alamıyorsunuz. Galiba Türkiye'den gitti TomTom'cular

Fiyatları ve sektörel iddaları ortalamanın çok üstünde olan bir marka için bu hiç doğru bir yerel politika olmamış. Sesli komut sistemi 40 TL'lik cep telefonlarıda bile var artık. Ayrıca cihaza bunu hemen koymanın hiç zor olduğunu da düşünmüyorum. Olasılıkla bir güncellemeye bakar. Ya başka bir kaygıları var, ya da dediğiniz gibi artık umursamıyorlar, bu da ilginç.

Yalnız bir satıcıdan TomTom'da bir süredir uydu sorunu olduğunu ve bu yüzden son zamanlarda çok iade aldıklarını duydum. Bana Garmin satmaya çalıştı. Doğru mu söylüyordu, Garmin satmak için mi böyle söyledi bilmiyorum.

Ancak Türkçe kılavuzunda sayfalarca anlatılan bir özelliğin cihazda olmaması "gizlenmiş ayıp"tır. Bu yüzden Tüketici kanunu'na göre iade süresi bir ayla kısıtlanamaz. Bir süre kullanayım, eğer çok memnun kalmazssam iade ederim.

Şu anda gördüğüm eksiklik, sokaktaki binaların numaralarını dikkate almıyor. Örneğin bizim sokak yaklaşık bir km. Bizim ev de bir ucunda. Sokağın diğer ucuna girdiğimde "hedefinize ulaştınız" diyor. Bu diğer cihazlarda nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ariesx -- 2 Haziran 2012; 19:35:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ariesx

quote:

Fiyatları ve sektörel iddaları ortalamanın çok üstünde olan bir marka için bu hiç doğru bir yerel politika olmamış. Sesli komut sistemi 40 TL'lik cep telefonlarıda bile var artık. Ayrıca cihaza bunu hemen koymanın hiç zor olduğunu da düşünmüyorum. Olasılıkla bir güncellemeye bakar. Ya başka bir kaygıları var, ya da dediğiniz gibi artık umursamıyorlar, bu da ilginç.

Yalnız bir satıcıdan TomTom'da bir süredir uydu sorunu olduğunu ve bu yüzden son zamanlarda çok iade aldıklarını duydum. Bana Garmin satmaya çalıştı. Doğru mu söylüyordu, Garmin satmak için mi böyle söyledi bilmiyorum.

Ancak Türkçe kılavuzunda sayfalarca anlatılan bir özelliğin cihazda olmaması "gizlenmiş ayıp"tır. Bu yüzden Tüketici kanunu'na göre iade süresi bir ayla kısıtlanamaz. Bir süre kullanayım, eğer çok memnun kalmazssam iade ederim.

Şu anda gördüğüm eksiklik, sokaktaki binaların numaralarını dikkate almıyor. Örneğin bizim sokak yaklaşık bir km. Bizim ev de bir ucunda. Sokağın diğer ucuna girdiğimde "hedefinize ulaştınız" diyor. Bu diğer cihazlarda nasıl?

Evet, yaşanmış bir uydu bulma sorunu vardı; son 2 güncelleme ile giderildiğini -kendi hesabıma konuşayım- görüyorum. Her ay en az bir güncelleme oluyor; bu nedenle umutlu bakıyorum. Türkiye ayağı için görüşümü yukarıda yazdım ama birileri çalışıyor TomTom'da Hollanda herhalde...

Harita detayı çok kapsamlı değil, büyük şehirlerde bir derece iyi.
    Benim oturduğum sokak hiç yok. Köşebaşında geldiniz diyor.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.