Şimdi Ara

Tomtom Navigasyon Cihazları (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
946
Cevap
10
Favori
157.708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar TomTom'dan Yazılım Düzeltmesi yayınlanmıştır.

GPS Konumlandirma Sorunu

GPS alım ve cihaz konumlandırma sorununu çözmek için yeni yazılım

Bazı kullanıcılarımız 31 Mart 2012 tarihinden itibaren GPS konumlandırma sorunu yaşamaktadırlar. Sorun taşeron bir firma tarfından sağlanan GPS alıcısı yazılımda ‘artık yıl’ ayarlama hatası nedeni ile olmuştur. ‘Artık yıl’ şubat ayının her dört yılda bir 28 gün yerine 29 gün çekmesidir.

Sadece belirli TomTom cihazlarında karşılaşılan bu GPS alım ve cihaz konumlandırma sorununu çözmek için yeni bir yazılım güncelleme geliştirişilmiştir. Şu anda bu yazılım güncellemesi MyTomTom aracılığı ile indirime hazırdır.

GPS alım sorunundan etkilenmiş olabilecek modeller:
    Start 20/25, Via 110/120/125, Via LIVE 120/125, GO LIVE 820/825, GO LIVE 1000/1005/1005 World, Blue&Me - TomTom 2 LIVE, Blue&Me - TomTom 2.

Kaynak: TomTom - Türkiye

Bilginize.

Tomtom Navigasyon Cihazları

• quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Arkadaşlar TomTom'dan Yazılım Düzeltmesi yayınlanmıştır.

GPS Konumlandirma Sorunu

GPS alım ve cihaz konumlandırma sorununu çözmek için yeni yazılım

Bazı kullanıcılarımız 31 Mart 2012 tarihinden itibaren GPS konumlandırma sorunu yaşamaktadırlar. Sorun taşeron bir firma tarfından sağlanan GPS alıcısı yazılımda ‘artık yıl’ ayarlama hatası nedeni ile olmuştur. ‘Artık yıl’ şubat ayının her dört yılda bir 28 gün yerine 29 gün çekmesidir.

Sadece belirli TomTom cihazlarında karşılaşılan bu GPS alım ve cihaz konumlandırma sorununu çözmek için yeni bir yazılım güncelleme geliştirişilmiştir. Şu anda bu yazılım güncellemesi MyTomTom aracılığı ile indirime hazırdır.

GPS alım sorunundan etkilenmiş olabilecek modeller:
    Start 20/25, Via 110/120/125, Via LIVE 120/125, GO LIVE 820/825, GO LIVE 1000/1005/1005 World, Blue&Me - TomTom 2 LIVE, Blue&Me - TomTom 2.

Kaynak: TomTom - Türkiye

Bilginize.

birkaç gündür ev seçeneğini seçtiğimde nerde olursam olayım gideceğiniz yere ulaştınız diyor .
    bu sorunla mı alakalı acaba?
    cihaz xxl

• Sayın @bacom

Cihazınızı bir Reset'ler misiniz.

Kısaca Anlatayım bilinmiyorsa; Cihazı en az 2 saat şarj ediniz. Sonra Açma/Kapama düğmesine 20sn. Parmağınızı kıpırdatmadan basılı tutunuz. Cihaz kapanıp açılacak TomTom sesi duyulacaktır.

Sonra açık bir alanda (Tercihen aracınızda) cihazınızı uydu bulması için bekleyin. Düzelmesi gerek...
  • Bir klip ekleyeyim de yüzümüz gülsün biraz :)

Baba annenin TomTom'u...

http://youtu.be/astB7mg_XOs
  • quote:

Sayın @bacom

Kısaca Anlatayım bilinmiyorsa; Cihazı en az 2 saat şarj ediniz. Sonra Açma/Kapama düğmesine 20sn. Parmağınızı kıpırdatmadan basılı tutunuz. Cihaz kapanıp açılacak TomTom sesi duyulacaktır.

Sonra açık bir alanda (Tercihen aracınızda) cihazınızı uydu bulması için bekleyin. Düzelmesi gerek...

Sorun halloldu teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: bacom

quote:

Sayın @bacom

Sorun halloldu teşekkürler

Keyifli navigasyonlar

• TomTom Cihazlar için bir yazılım güncellemesi dah ageldi arkadaşlar;

Bilginize :)

• dün start 25 aldım. kendi sitesinde, aldığım mağazanın sitesinde, dahili belleği 4gb gözüküyordu, zaten bu yüzden tercih etmiştim. kutusunu açtım ufak bir

kağıt çıktı. via 120 modeli ve önceki modeller (start 25 dahil) dahili hafızaları 2gb. via125 ve sonraki modeller 4gb yazıyordu.

cihazı bilgisayara bağladım ve 2gb olduğunu gördüm. bunun bir çözümü var mıdır? cihazı gidip kafalarına mı atiim napıyım bi akıl verin..
  • Hayırlı olsun cihazınız :)
  • Forumdaki herkese selamlar,sevgiler
    Yurtdisindan ( Australia) Garmin Nuvi 1450T veya TOMTOM XXL 540 getirmek istiyorum, Turkiyede kullanilmak uzre .
    Tomtom hakkindaki yorumlar beni endiselendirdi biraz.turkiyeden satin alinarak harita yuklenebilir herhalde.
    tavsiyeleriniz icin simdiden tesekkurler.
  • Sayın @autumn-tree

Bu konudaki en doğru bilgiyi Firmaların her ikisine de e-mail atarak öğrenebilirsiniz. Garmin yönünde mümkün ancak TomTom yönünde araştırmanızı tavsiye ederim.

TOMTOM-TR Support
    GARMIN-TR İletişim.

Saygılar

• Tesekkurler DD252Admin
    Dediginiz gibi en iyisi firmalarla temasa gecmek olacak...
  • sayın @autumn-tree

Bir diğer yol; oradan Go Cruize bir cihaz satın alırsınız. iGO Yazılımlı bu cihaz için Türkiye Haritasını aylık kiralayabilirsiniz de... Daha ekonomik bir çözüm
    Türkiye'ye geldiğinizde Haritanız da cihazınız da hazır olmuş olur...
  • Bilgilendirme:
    TomTom Harita Güncelleme

• geçen ay ilk defa bu cihazı kullanayim dedim. Bandırma ilçesinde terminale götüremedi. Açıkçası tomtomdan daha iyi bir harita beklerdim. O gün bu gündür çekmecemde duruyor cihaz. Ilçelerde zayıf bir haritası var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0173FC748 -- 19 Nisan 2012; 9:48:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sungur 13

geçen ay ilk defa bu cihazı kullanayim dedim. Bandırma ilçesinde terminale götüremedi. Açıkçası tomtomdan daha iyi bir harita beklerdim. O gün bu gündür çekmecemde duruyor cihaz. Ilçelerde zayıf bir haritası var.

Sayın @sungur 13

Bandırma içerisinde arama seçeneklerinizde bir sorun olmasın; ben test cihazımda herhangi bir yerden Bandırma Otogar'ına rota çizebildim. Daha ayrıntılı lokasyon verirseniz (Başlangıç noktası koordinat, tam adres gibi) tekrar bakarım.

Not: Test yapılan harita sürümü önceki sürüm. Yani güncellenmemiş haritadır.

• haydarçavuş camiden bursa yolundaki yeni otogara olan güzergah. Rota bende çizdim ama sürekli eski otogara götürmeye kalktı. Saçma sapan yollara soktu. Bandırmada yaşadığım için test amaçlı kullanmıştım :) cihazı güncelleyip tekrar edeyim. Zira yeni açılan avmde yok listede. Veya ben bulamadım. Hep nokia ile yolumu buluyordum...
  • Evet haklısınız Haydar Çavuş Camii İÇN'ler içinde yok. [K40.35389 D27.97016]

Hata bildirimi yapabilirsiniz.
    BURAYA

Otogar da Tüm Haritalarda Atatürk Caddesi üzerinde görünüyor. Onunla da ilgili değişiklik varsa aynı yerden hata bildiriminde bulunabilirsiniz. MapShare [Cihaz İçindeki Harita Hatası Bildir özelliği] kullanırsanız Camii sizin cihazınıza otomatik eklenir. Bundan sonraki aramalarınızda görürsünüz.

Bir diğer konu güncellemeler; TomTom sıklıkla güncelleme yayınlar, ayda en az 1 kere cihazınızı bilgisayarınıza bağlayıp güncellikleri alabilirsiniz.

Kolay gelsin

• TomTom Cihaz kullananlar için çok güzel "scheme" ler (temalar)

İsterseniz mevcut scheme üzerinde değişiklik yapabiliyor, isterseniz hazır scheme'ler içinden seçip indirebiliyorsunuz.

CSE - Sheme Editor

Ben denemek için Garmin scheme kullandım; oldukça şık oldu. Okunurluğu da oldukça yüksek.

Bilginize :)

Nasıl yapacağız;

1- Scheme'yi bilgisayarımıza indereceğiz,
    2- Tomtom Home kullanıyorsak ana dizinde scheme klasörü içine; mytomtom kullanıyorsak, Topluluk içeriği Ekle yönetme sayfasında aşağı doğru inerek Renk Şeması yükle seçeneğiyle cihaza atabiliyoruz.
    3- Yükleme tmamlandıktan sonra cihazımızı (cihaz modeline göre) 15-20 sn. Açma/Kapama tuşuna basılı tutarak reset yapmayı unutmuyoruz.

Kolay gelsin :)

[Edit] ilgilenenler için Garmin Scheme
    Garmin_Like_Scheme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DD252Admin -- 29 Nisan 2012; 20:38:18 >

• bende bir arkadaşa sipariş vermiştim go 2535WT için fakat gel gelelim yalnızca Amerika-kanada ve mexico için sayfada güncelleme gösteriyor... Cihazda ise türkiye haritası avrupa haritalarını seçince geliyor fakat güncellemelerde yok...
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.