Şimdi Ara

Tomtom Navigasyon Cihazları (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
946
Cevap
10
Favori
157.707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben yaklaşık 7 aydır via 125 kullanıyorum. son zamanlarda bir kaç kez yan yoldayken ana yoldaymış gibi gösterdi.
    ama genel anlamda son derece memnunum. güncellemeleri sorunsuz alıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kalles_papaz

.... bir kaç kez yan yoldayken ana yoldaymış gibi gösterdi.
    ama genel anlamda son derece memnunum. güncellemeleri sorunsuz alıyorum.

Bir çok navigasyon cihazı bu sapmayı yapar; yan yollar ve yonca kavşaklar hep problemlidir.
  • arkadaşlar bensde tom tom xxl var günxcellerken C:\Users\ALDEMR~1\AppData\Local\Temp\114633.toc hatası veriyor bu nedir ya lütfen yardım
  • başarsoft başarsoft dediler başarsoft aldık bir halta yaramıyor tomtom aldım memnunum evi rahatlıkla buldu
  • TomTom ve TeleAtlas Haritası için her şey yazılır ama nedense kullanan her yere gider gitmek istediği ...
  • TomTom Navcore ( Yazılım ) Güncellemesi yayınlandı arkadaşlar; cihazlarınızı bağlayıp 59.6Mb.'lık güncellemeyi indirip kurun.

Ara yüzde de bazı küçük değişiklikler var.

Hayırlı Olsun.

Keyifli Navigasyonlar.

[Edit]

10Km kadar deneme imkanım oldu, paylaşayım.
    - Tema değişmiş, renkler kontrast artırılarak daha görünür hale gelmiş.
    - Yönlendirme oku daha büyük ve belirgin hale gelmiş.
    - Uyarı Bilgilendirmede görsel değişiklikler var. Örnek; Hız Kameraları artık basit çizgi kutucuk olarak gelmiyor. Daha büyük tabelalar olarak solda konumlandırılmış. Altında Hız Sınırı dairesel olarak görünmekte.
    - Rota Hesaplama hızlandırılmış. Yeniden hesaplama hızlı ve stabil
    - Bence en önemlisi; cihaz kontağı açtığınızda açılıyor. Garminde çok beğendiğim bu özellik TomTom da da var artık.

İsteyip de test etme şansım olmayan özellikler;

- Simulasyon (Rota Demosu) 1 saat ile sınırlıydı. Özellikle yazdım TomTom'a sınır kaldırılabilir mi diye; bakamadım olmuş mu.
    - Kavşak görünümlerinde değişiklik var mı bakamadım, test edeceğim en kısa zamanda...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DD252Admin -- 7 Şubat 2012; 17:44:18 >

• Aaaaa. Tomtomun böylesi güncelleme bilgilerini mailimize yollaması gerekir. Burası olmasa haberim olmayacak.

Bu arada İÇN'nin kullandığım igolu cihazdaki POİ'ye göre çok zayıf kaldığını hatta çok sayıda yanlış bulunduğunu yaptığım son BURSA gezisinde anladığımı belirten bir maili TOMTOM'a yazdım, saçma sapan, yuvarlak, anlamsız, iş olsun diye, cevap vermiş olmak için yazılmış bir mail aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hada -- 8 Şubat 2012; 16:02:31 >
  • İlkbahar Haritası gelecek çok yakında...
  • Övgülerimizi de Eleştirilerimizi de yazalım da; alacak, araştıran görsün ne doğru ne doğru değil...

Tomtom cihazlarda (TA Haritalı) İÇN bulmak bir zulüm. Yola çıktım, benzin alacağım; Opet lazım bana. İÇN'leri arıyorum Opet yok !!!
    Benzinlikleri ver diyorum, yüzlerce Benzinlik arasında Opet veya Shell göremiyorum. Arkadaş ben ne yapayım bilmem ne petrol'ü. Firma ismi beni hiç ilgilendirmiyor, Opet göstersin bana kardeşim... Beylikdüzünde döne döne Opet mi arayacağım ben?

Sinirlendim kapattım cihazı, açıktı Next'im; Opeti de buldu, beni de Düzce'ye getirdi paşalar gibi.

Buradan TeleAtlas yetkililerine tekrar yazıyorum, kimlerse artık... Bu İÇN'leri özellikle Benzin İstasyonlarını ciddi elden geçirmeniz şart. Petrol Firması bazlı filtreleme yapabilmeli ve doğru nokta verebilmeli...

Saygılarımla.
  • tomtom start 25 cihazı bugün satın aldım. haritayı kontrol etmek için bilgisayara bağladım ama nedendir anlamadım bilgisayarımdan cihazı göremiyorum nedendir acaba ve ne yapmalıyım. 2 laptopta denedim durum aynı. navi ekranında şarz oluyor diye uyarı yazısı çıkıyor bilgisayara bağlayınca ama menüye ulaşamadım. yardım lütfen.

tomtom sayfasına girip haritalarıda indirdim üye olduktan sonra. nasıl bir işlem yapmalıyım anlamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Övgülerimizi de Eleştirilerimizi de yazalım da; alacak, araştıran görsün ne doğru ne doğru değil...

Tomtom cihazlarda (TA Haritalı) İÇN bulmak bir zulüm. Yola çıktım, benzin alacağım; Opet lazım bana. İÇN'leri arıyorum Opet yok !!!
    Benzinlikleri ver diyorum, yüzlerce Benzinlik arasında Opet veya Shell göremiyorum. Arkadaş ben ne yapayım bilmem ne petrol'ü. Firma ismi beni hiç ilgilendirmiyor, Opet göstersin bana kardeşim... Beylikdüzünde döne döne Opet mi arayacağım ben?

Sinirlendim kapattım cihazı, açıktı Next'im; Opeti de buldu, beni de Düzce'ye getirdi paşalar gibi.

Buradan TeleAtlas yetkililerine tekrar yazıyorum, kimlerse artık... Bu İÇN'leri özellikle Benzin İstasyonlarını ciddi elden geçirmeniz şart. Petrol Firması bazlı filtreleme yapabilmeli ve doğru nokta verebilmeli...

Saygılarımla.

Seçtikten sonra *bilgi* kısmından opet mi shell mi görebiliyorsunuz, bu birimde yer alan oklardan da ilerleyerek "opet' buluncaya kadar next yapabilirsiniz.Seçtikten sonra *bilgi* kısmından opet mi shell mi görebiliyorsunuz, bu birimde yer alan oklardan da ilerleyerek "opet' buluncaya kadar next yapabilirsiniz.

• Teşekkürler sayın @hada

Deniyorum hemen

[edit]
    Denedim, Bilgi Göster ekranında "Marka" olarak görünüyor. Ancak o konumda sağa yada sola ilerleyemiyorum. Mecburen "Bitti" deyip önceki ekrana dönüp sağa/sola ilerleyebiliyorsun. Bu da hiç kullanışlı değil. "Marka" olarak sorgulamanın bir yolu olsaydı keşke. Bu şekilde çok kullanışsız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DD252Admin -- 10 Şubat 2012; 12:08:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: trabzon61_66

tomtom start 25 cihazı bugün satın aldım. haritayı kontrol etmek için bilgisayara bağladım ama nedendir anlamadım bilgisayarımdan cihazı göremiyorum nedendir acaba ve ne yapmalıyım. 2 laptopta denedim durum aynı. navi ekranında şarz oluyor diye uyarı yazısı çıkıyor bilgisayara bağlayınca ama menüye ulaşamadım. yardım lütfen.

tomtom sayfasına girip haritalarıda indirdim üye olduktan sonra. nasıl bir işlem yapmalıyım anlamadım.

Bu işlemi yapabilmek için galiba cihazınızla (navigasyon yazılımını açıp) uyduya bağlanmanız gerekiyor önce.
  • quote:

Teşekkürler sayın @hada

Deniyorum hemen

[edit]
    Denedim, Bilgi Göster ekranında "Marka" olarak görünüyor. Ancak o konumda sağa yada sola ilerleyemiyorum. Mecburen "Bitti" deyip önceki ekrana dönüp sağa/sola ilerleyebiliyorsun. Bu da hiç kullanışlı değil. "Marka" olarak sorgulamanın bir yolu olsaydı keşke. Bu şekilde çok kullanışsız.

Kesinlikle çok kullanışsız.

Sayın haluk 23 mytomtom yazılımını bilgisayarınıza indiriniz. Tomtomlarda (en azından son ürünlerde) navigasyon içindeki veriye bilgisayardan ulaşıp müdahale edemiyorsunuz. Mytomtom yazılımı ile güncelleme ve içerik yüklemeleri yapabiliyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: hada

quote:

Teşekkürler sayın @hada

Deniyorum hemen

[edit]

....

Bakalım TomTom'un kendisine de sordum bu soruyu, nasıl bir cevap gelecek. Paylaşırım

• quote:

- Uyarı Bilgilendirmede görsel değişiklikler var. Örnek; Hız Kameraları artık basit çizgi kutucuk olarak gelmiyor. Daha büyük tabelalar olarak solda konumlandırılmış. Altında Hız Sınırı dairesel olarak görünmekte.

Bu içeriği ayrıca mı yüklüyoruz, ben bir türlü aktif olarak bunu kullanamadım, İstanbul'da kayıtlı hız kameraları dosyası ayrıca mı yüklenmektedir?
  • quote:

quote:

Bu içeriği ayrıca mı yüklüyoruz, ben bir türlü aktif olarak bunu kullanamadım, İstanbul'da kayıtlı hız kameraları dosyası ayrıca mı yüklenmektedir?

Hayır; Cihazı ilk aldığınızda SpeedCam dosyası da ücretsiz güncellenir. Ama TomTom'un hangi periodda SC dosyalarını güncellediğini bilmiyorum.

Yakınınız veya Rotanız boyunca gördüğünüz SC bildirimlerini MapShare ile siz de cihazınızda güncelleyip TpmTom'a raporlayabiliyorsunuz. Ayarlar-> Servisler altından.

Başka bir SC güncellemesi daha var mı yok mu bilmiyorum açıkçası...

• arkadaşlar, tomtom sitesinden easyport almak istedim ama satış yok, xl cihaz için easypotu nerden bulabilirim bilgisi olan var mı acaba?
  • quote:

quote:

quote:

Teşekkürler sayın @hada

Deniyorum hemen

[edit]

....

Bakalım TomTom'un kendisine de sordum bu soruyu, nasıl bir cevap gelecek. Paylaşırım

Tomtom'dan gelen cevap;

quote:

Tarafımıza iletmiş olduğunuz marka ya da isme göre İÇN arama özelliği bulunmamaktadır,ancak aşağıdaki linkten yararlanarak istediğiniz markaya ait olan adresleri yeni bir kategori olarak ekleyebilirsiniz.

http://www.tomtom.com/13899

Bu e-postaya cevap yazmak için lütfen sayfanın en altında yer alan adımları takip ederek gönderiniz.

Saygılarımla

TomTom Müşteri Hizmetleri

Demek ki bu konuda daha beklenti içinde olmamıza gerek yokmuş. Süper...

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.