Şimdi Ara

Tomtom Navigasyon Cihazları (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
946
Cevap
10
Favori
157.702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Sayın @hasangul

HTC'de iGO çalıştırdığınıza göre araştırmayı seven bir yapınız var; TomTom cihazlara da speedcam dosyası atılabiliyor legal veya illegal yollardan.

Araştırmaya devam etmenizi salık vereceğim

@DD252Admin haklısınız İngilizce de olsa bulduğum bir kaynakta çözümü varmış. Araştırmaya yönlendirdiğiniz ve forumda yorulmadan verdiğiniz yanıtlar için teşekkürler.

Görev Çubuğunda MyTomTom simgesşne sağ tıklıyor ve açılan menüde "Topluluk İçeriği Ekleyin" seçiyoruz. Açılan sayfada; İÇN ekle, Gözat diyerek bilgisayarımıza indirdiğimiz "TR-radar.ov2" ve "TR-radar.bmp" dosyalarını ayrı ayrı yüklüyoruz.

Sonrasında yapacağımız iş Tomtom'da Ayarlar menüsünde; İÇN'leri düzenle - İÇN yakınken uyar adımında TR-radar İÇN'sini istediğimiz bir uyarı şeklinde ayarlamak.

Kendim sordum - kendim çözdüm oldu biraz. .

İyi navigasyonlar :)

• quote:

Orijinalden alıntı: hasangul

quote:

Sayın @hasangul

HTC'de iGO çalıştırdığınıza göre araştırmayı seven bir yapınız var; TomTom cihazlara da speedcam dosyası atılabiliyor legal veya illegal yollardan.

Araştırmaya devam etmenizi salık vereceğim

@DD252Admin haklısınız İngilizce de olsa bulduğum bir kaynakta çözümü varmış. Araştırmaya yönlendirdiğiniz ve forumda yorulmadan verdiğiniz yanıtlar için teşekkürler.

Görev Çubuğunda MyTomTom simgesşne sağ tıklıyor ve açılan menüde "Topluluk İçeriği Ekleyin" seçiyoruz. Açılan sayfada; İÇN ekle, Gözat diyerek bilgisayarımıza indirdiğimiz "TR-radar.ov2" ve "TR-radar.bmp" dosyalarını ayrı ayrı yüklüyoruz.

Sonrasında yapacağımız iş Tomtom'da Ayarlar menüsünde; İÇN'leri düzenle - İÇN yakınken uyar adımında TR-radar İÇN'sini istediğimiz bir uyarı şeklinde ayarlamak.

Kendim sordum - kendim çözdüm oldu biraz. .

İyi navigasyonlar :)

Özelden de sormuşsunuz, cevapladım; okumuşsunuzdur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DD252Admin -- 4 Kasım 2012; 14:27:15 >

• Son 1 haftadır her gün "QuickGPSfix" güncellemesi yayınlanıyor.

Sürüm adı gibi bir bilgi yazmadığı içinde acaba her gün aynı şeyi mi yükleyip duruyorum diye düşünmeden edemiyorum.
  • start 20,harita üzerinde POi noktalarını gösteriyormu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: evilhuman

Son 1 haftadır her gün "QuickGPSfix" güncellemesi yayınlanıyor.

Sürüm adı gibi bir bilgi yazmadığı içinde acaba her gün aynı şeyi mi yükleyip duruyorum diye düşünmeden edemiyorum.

Hep aynı dosya.

Güncellediyseniz yüklenmiştir cihaza. Serverlerindeki bir hatadan kaynaklandığını yazdılar; düzeltmeye uğraşıyorlarmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TNTB

start 20,harita üzerinde POi noktalarını gösteriyormu ?

Evet, gösterilebiliyor.

Ayarlar -> İÇN -> Haritada İÇN göster tıklayın. Kategori olarak seçebiliyorsunuz. Tek tek seçmek mümkün değil.

Kolay gelsin
  • liste şeklindemi gösteriyor yoksa haritada nerdeyse o şekildemi gösteriyor ? Tomtom start 20'yi almayı düşünüyorumda diğer çin malı navilerden(navitech,piranha vs.) iyimidir?
  • Sayın @TNTB

Görmek istediğiniz İÇN'leri harita üzerinde neredeyse simgeler şeklinde gösterir.

Bahsettiğiniz cihazlarla TomTom kıyaslanmaz, arada dağlarca kalite farkı vardır...
  • quote:

Sayın @TNTB

Görmek istediğiniz İÇN'leri harita üzerinde neredeyse simgeler şeklinde gösterir.

Bahsettiğiniz cihazlarla TomTom kıyaslanmaz, arada dağlarca kalite farkı vardır...

Teşekkürler.start 20 mi yoksa XL Classic mi alınmalıdır ?arasında çok büyük fiyat farkıda yok...
  • quote:

quote:

Sayın @TNTB

Teşekkürler.start 20 mi yoksa XL Classic mi alınmalıdır ?arasında çok büyük fiyat farkıda yok...

Yazılım aynı, siz tercih edin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Sayın @TNTB

Şimdi şöyle bir durum var.Cihaz iyi güzel ama sadece 2 senelik güncelleme hakkı veriyormuş.Diğer markalarda ömür boyu.2 seneye çok şey değişir.Bu nedenle harita 2 sene sonra güncellenmeyecek.Güncellensede bir cihaz parası verilmesi gerekiyor.Bu konuda kararsız kaldım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sayın @TNTB

Şimdi şöyle bir durum var.Cihaz iyi güzel ama sadece 2 senelik güncelleme hakkı veriyormuş.Diğer markalarda ömür boyu.2 seneye çok şey değişir.Bu nedenle harita 2 sene sonra güncellenmeyecek.Güncellensede bir cihaz parası verilmesi gerekiyor.Bu konuda kararsız kaldım.

Next alın siz; 515 ve 555 modelleri inceleyin .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tomtom start 20 aldım.4 yıllık güncelleme hakkıda verdi :)

Cihazın haritası Turkey s865.3243 sürüm tarihi 1/2011 yazıyor.
    Tomtom sitesinde Türkiye v8.95 haritası var.Bendeki cihazın haritanın hangi versiyonu ?
  • quote:

Tomtom start 20 aldım.4 yıllık güncelleme hakkıda verdi :)

Tomtom sitesinde Türkiye v8.95 haritası var.Bendeki cihazın haritanın hangi versiyonu ?

Hayırlı olsun cihazınız

Harita sürümü ne olursa olsun, anlatılan yöntemle güncellemenizi yapıp; cihazınızı kayıt ederek aktif edin.

Kolay gelsin.
  • quote:

quote:

Hayırlı olsun cihazınız

Harita sürümü ne olursa olsun, anlatılan yöntemle güncellemenizi yapıp; cihazınızı kayıt ederek aktif edin.

Kolay gelsin.

Teşekkürler.Çin mallarından çok daha kaliteli.Araç içinde birkaç saniye içinde uyduya bağlandı.2015 yılına kadarda güncelleme hakkım varmış...Cam bağlantı aparatıda çok sağlam.Diğerleri gibi tak çıkarla uğraşmıyoruz.120 liraya iyi bir seçenek oldu sanırım :)

• quote:

quote:

quote:

Hayırlı olsun cihazınız

Kolay gelsin.

Teşekkürler.Çin mallarından çok daha kaliteli.Araç içinde birkaç saniye içinde uyduya bağlandı.2015 yılına kadarda güncelleme hakkım varmış...Cam bağlantı aparatıda çok sağlam.Diğerleri gibi tak çıkarla uğraşmıyoruz.120 liraya iyi bir seçenek oldu sanırım :)

120 liraya güzel bir tercih aslında. Uzakdoğu menşeili tüm cihazlardan daha yüksektir kalitesi. Benim şahsi fikrim; Garmin'den de kalitelidir cihazları...

• Güncelleme ömür boyu ücretsiz olmuş görünüyor, teyid eder misiniz lütfen?

• Yeni harita yayınlanmış.Şubat 2015 yılına kadar güncelleme hakkı verilmiş.Yani ömür boyu değil.
  • Selam Arkadaşlar;

TomTom - Kış Haritaları yayınlanmıştır , hayırlı olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: ariesx

Güncelleme ömür boyu ücretsiz olmuş görünüyor, teyid eder misiniz lütfen?

Evet öyle bir durum var, yalnız şöyle bir not da mevcut

quote:

Bu tekliften yararlanabilmek için Ömürboyu ÜCRETSİZ Harita Güncellemesi bulunan yeni bir TomTom cihazı satın almalısınız.

Yani şimdilik eski cihazları kapsamıyor. Bakalım ileride ne olur göreceğiz...

Bir diğer konu Kış Haritaları

Önceki (sonbahar) haritaları için son derece olumsuz yorum yapmıştım. Şimdi bu olumsuz yorumu geri alıyorum. TomTom Türkiye gerçekten çalışmış bu dönem

Kendi bölgem için bir kıyaslama yapayım Başarsoft 2012.04 haritaları yakalamış görünüyor TomTom Maps. Hatta bazı noktalarda öne bile geçmiş

Kendi hesabıma ve yine kendi yaşadığım bölge için 10 üzerinden 9 vermeliyim, verdim de...

Tekrar hayırlı olsun Keyifli navigasyonlar diliyorum.

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.