Şimdi Ara

Tomb Raider (2013) (60. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.886
Cevap
11
Favori
150.800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @evohan Çok daha kaliteli ( AA +AF ) grafiklerle akıcı bir şekilde (60fps) oynandığına katılıyorum, çözümsüz olmadığına da katılıyorum ama PC her türlü işkencedir, konsol daha rahat.Tak medyayı aç oyna çözünürlük ayarı yok Advanced sekmesinde şunu açsam akasarmı derdin yok Konsol=Rahatlık PC=Eziyet.

İşlemci dert
    Vga bir dert
    SSD dert
    Ses kartı dert
    Kasa bir dert
    Psu kaldırır mı bir dert
    parası bir dert
    Oyunu INSTALL etmesi bir dert
    Oyunu yamasını yükle dert
    Sürücü uyumsuz yeni sürücü çekmesi dert
    Sürücü çıkmadı BEKLEMESİ bir dert
    Konsol daki her oyun çıkaz bir dert (UNCHARTED ,HEAVY RAIN, LAST OF US)

PC oyun konusunda bana göre EZİYET sana göre de KALİTE demek olabilir.Lakin o KALİTE 'ye ULAŞMAK İÇİN;

" İşlemci dert
    Vga bir dert
    SSD dert
    Ses kartı dert
    Kasa bir dert
    Psu kaldırır mı bir dert
    parası bir dert
    Oyunu INSTALL etmesi bir dert
    Oyunu yamasını yükle dert
    Sürücü uyumsuz yeni sürücü çekmesi dert
    Sürücü çıkmadı BEKLEMESİ bir dert
    Konsol daki her oyun çıkaz bir dert (UNCHARTED ,HEAVY RAIN, LAST OF US)

bu dertleri çekmek gerek sana kolay gelsin.
    Ayrıca PS4 ve yeni XBOX çıkatığında birçok yeni oyun da sadece Konsol da olacağından PC nin bunca derdine katlanmak BANA GÖRE DEĞİL çünkü çok katlandım karşılığını alamadım.

Konsol da ki Multiplayer keyfi ise bambaşkadır.

Son olarak bir sorun idare eden sisteminle Crysis 3 ü FULL AA FULL AF ile 1080p de sabit bir şekilde 60fps oynayabiliyor musun? 60 ın altına düşmeden tüm ayarlar ULTRA ULTRA HIGHT ayar lar da özellikle?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1080p -- 15 Mart 2013; 12:03:13 >
  • @1080p
    kardeş dert diye saydığın çoğu şey sana dert gözüküyor aslında onu anlayamıyorsun malesef , şuan adam gibi orta üst sınıf bir sistem kursan konsoldan çok daha iyi per. alacaksın en az 1 senede bu böyle devam edecek yeni konsollar çıkıncada olmadı ekran kartı değişirsin o kadar

xbox bende de mevcut alırken de az buçuk senin gibi düşünmüştüm ama zamanla bir iki oyun hariç konsolda oyun oynamanın oyunlara katliam olduğunu görüyorsun ayrıca ben video oyunları dünyasına commodore lar , sega gens lerle atışmış biriyim konsol un kıymetini de bilirim yani

crysis den hiç bahsetme istersen ilk crysis konsola neden çıkmadı acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evohan -- 15 Mart 2013; 12:16:28 >
  • Sidik yarıstirmaya gerek yok.

Cpu 500
    Gtx 670 1000 TL
    Kasa psu 400 TL

Kabul et veya etme EZIYET.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RKDesing

Tomb Raider (2013)

Arkadaşlar şu bölümü bir türlü geçemedim.Kafesi aşağı indirdim , üstüne çıktım ileriye atlayamıyor ne yapmam gerek ?

kafesi dışarıya çıkartmışın gördüğüm kadarıyla. Ve ilk aşama olan taşları da kırdın. Şimdi kafesi aşağıya ızgaranın üstüne indir. Sonra ikinci kata çıkıp tam o deliğin karşısına geç. İpli oku kafasin sargısına saplatıp kafesi çek. Tam sana geldiğine üstüne atla ve tam diğer uca doğru sallandığında da deliğe doğru zıpla.
  • Yaw bırakın "beğenmedim, eski TR serisne uzak" falan filan acıklı yorum yazmaya. NFS MW 2012 versiyonuna da hep böyle yazdılar. Eski kafalı kalmayın yeniliklere açık olun biraz. Oyun tek kelimeyle süper. Gözden kaçırdığınız çok şey var.
    Oyun yapımı bir ticaret işi. Sadece eski taraftarları değil yeni kitle çekmek de istenir ve bu oyun tam da bunun için yapıldı. Aşırı zor olan eski oyunları millet bulmaca için oynardı bu oyun bulmaca için değil Laranın nasıl geröek bir Lara olduğunu öğrenmek için oynanır. Ve tam bu noktada şahsen beni yakalıyor oyun. Geröekten kızla beraber büyüyormuş gibi, tüm acılara katlanıyor tüm başarılara da seviniyorsunuz. Olay budur yani.
    Kaç tane başarılı reboot oyunu gördünüz? Elinizdeki parmaklar yeter de artar saymak için.
    Crysis 3 teknolojik olsa da ne kadar boktan ve konusuz bir oyun olduysa, yeni TR de o kadar başarılı ve duygusal bir oyun oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chronos1121 -- 15 Mart 2013; 13:19:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2smoke

quote:

Orijinalden alıntı: burakyeke

quote:

Orijinalden alıntı: 2smoke

quote:

Orijinalden alıntı: burakyeke

arkdaşlar %45-55 arası olan varsa save ini atarmı acaba

https://www.dropbox.com/s/9ojxd9fi0n5i7ga/Storage.rar

çok teşekkürler .

Rica ederim hocam, sizden aldım, geri yolladım biraz ilerleyip :)

• quote:

Orijinalden alıntı: 1080p

quote:

Orijinalden alıntı: evohan

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emperor1907

Nvidia hala sürücü çıkartacak biz de oynayacağız..

Pehhh

Oyun konsol da daha rahat oynanir pc iskencedir.

evet düşük çözünürlükte , aa olmadan , 30 fps de , çamur gibi görüntülerde çok daha iyi oynanıyor demi

şu görüntülerle 60 fps oynamaya ne gerek var
     Tomb Raider (2013)  Tomb Raider (2013)  Tomb Raider (2013)

Pc de daha kaliteli oynandigini biliyorum
    Lakin 3-4 konsol parasi ve yukarisi sisteme ihtiyac duyuyor.
    Ben 540m vga li laptopimda oynadim.
    1080p@30 kare de oynamak icin 500 liraya konsol almam benim icin mantikli.
    Pc de oyun iskencedir.
    Tesellation tress ayarlarin nvidia kart sahiplerinin surucu beklediği ni dusunursek
    5000 tl lik pc de olsa
    Orjinal de alsan
    PC oyuna girerken ilerlerken cikarken SORUN cikartiyor.
    Bu yuzden ouun KONSOL sa daha rahat oynanir dedim.
    Full af aa li 2048*1536 çözünürlükte oyunlar oymadigimizi unutmadik.
    Pc ye para dayanmaz
    Paranin karsiligin asla vermez.
    Verecegi tutsa iskenceden gecirir.
    PC ve PC UPGRADE karsitlari dernegi:))
    Islemci alsan vga yetmez
    Vga yetse hdd bekler
    Ssd alsan bir sene sonra VGA AGLAR.
    COK MASRAFLI.
    Masaustu pc mi radeon 4850 zamanin da emekli ettim.

PC'de oyun oynamak işkence filan değildir. 5000 TL gibi rakamlar da gerekmez! 1500 TL'ye en az 3 yıl yetecek düzeyde şu anki konsollardan daha iyi görsellikte ve performansta oyun oynanır. Denedim ordan bliyorum. Pc tadı başka konsol başkadır ikisi de candır! ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozozca

quote:

quote:

quote:

quote:

Pehhh

evet düşük çözünürlükte , aa olmadan , 30 fps de , çamur gibi görüntülerde çok daha iyi oynanıyor demi

Pc de oyun iskencedir.
    Tesellation tress ayarlarin nvidia kart sahiplerinin surucu beklediği ni dusunursek
    5000 tl lik pc de olsa
    Orjinal de alsan
    Pc ye para dayanmaz
    Islemci alsan vga yetmez
    Vga yetse hdd bekler
    COK MASRAFLI.

PC'de oyun oynamak işkence filan değildir. 5000 TL gibi rakamlar da gerekmez! 1500 TL'ye en az 3 yıl yetecek düzeyde şu anki konsollardan daha iyi görsellikte ve performansta oyun oynanır. Denedim ordan bliyorum. Pc tadı başka konsol başkadır ikisi de candır! ;)

İyi 1500 lik PC ile 1080p@60 kare Full kere Full ayarlar da Crysis 3 oynamalar.
    PC EZİYET KONSOL ise RAHATKLIKTIR.

PC Gameplay Maxed Out on GTX 670 OC ( 1000 TL )

***Settings: Maxed out Full HD (2x SMAA, vsynch OFF)
    ***FPS w/o fraps: 30-60

-=My PC Spec=-
    CPU -----Sandy Bridge i5 2500k 4.1 GHz
    Video ----Gigabyte GTX 670 OC Windforce 2Gb (1176/3100 MHz)
    RAM ------G.Skill Ripjaws 2x4Gb, 2133Mhz, F3-17000CL9D-8GBXM
    MoBo ----Gigabyte Z68XP-UD4
    PSU ------ Corsair AX850
    Monitor----Samsung s27a750

60 Kare hehe öyle öyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1080p -- 15 Mart 2013; 15:26:14 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ozozca

quote:

quote:

quote:

quote:

Pehhh

Pc de oyun iskencedir.
    5000 tl lik pc de olsa
    Orjinal de alsan
    Pc ye para dayanmaz
    Islemci alsan vga yetmez
    Vga yetse hdd bekler
    COK MASRAFLI.

Optimizasyon özürlü tek bir oyun seçip, sanki tüm oyunlar onun gibi oynanamıyormuş gibi izlenim vermeye çalışsan da bunun böyle olmadığını işi bilenler, biliyor ;)

Crysis 3 için de ekran kartı takviyesi sonra yaparız dert değil rahat ol ;)

PC+ KONSOLLAR = MUTLU OYUNCU ;)
  • quote:

yaw sanki siz mevcut konsollarda crysis 3'ü ultra high ve ötesi ayarlarında mı oynuyorsunuz? mevcut 10 yıllık konsollar 6 bin liralık Tinan SLI performansını mı veriyor? Bırakın bunları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chronos1121

quote:

yaw sanki siz mevcut konsollarda crysis 3'ü ultra high ve ötesi ayarlarında mı oynuyorsunuz? mevcut 10 yıllık konsollar 6 bin liralık Tinan SLI performansını mı veriyor? Bırakın bunları.

Bu soruyu bana sormayacaksın ben kendime göre PC oyun konusunda EZİYET tir dedim haklı da çıktım,
    Konsol lar grafik yönünden iyidir demedim bunu diyenlere soracaksın.

PC insanı yorar bakmasan upgrade yapmasan kolay eskir.Sıkıntısı boldur UĞRAŞMASINI sevene birşey demiyoruz elbet tercih
    farklı olur da sizler de insaflı olun KONSOL RAHATLIKTIR 5-6 Yıllık tarihi gpu lar var üzerinde.

Ayrıca alın size bir Tomb Raider gtx670 gb ram li i5 işlemcili 60 fps masalına erişebilmek için 1 GTX 670 yetmiyor.

My spec: Core i5 3570k, 8150 Mb (DDR3-1333 DDR3 SDRAM), gtx 670 2Gb.

Ani FPS düşüklüğü, vb sıkıcı durumları çok dolayısı ile konsol rahatlıktır sözümün neresi sizi rahatsız ediyor?
    Bence ekran kartlarına verilen 100 lirca lira karşılığını bulamıyor olabilir mi?
    Mevcut 10 yıllık konsollar 1080p@30fps sabit kare düşmeksizin oyun oynatıyor ama.

Niyetim kimsenin sahip olduğu MALI asla kötülemek değil ama kendimin de olsa MALI mı övmem.
    Konu nasıl başladı?
    Arkadaş sürücü bekliyoruz dedi bende konsol rahatlıktır dedim.
    Hemen saymaya başladınız yok şöyle kalite böyle kalite
    EL İNSAF KALİTEYE ulaşmak için 500 TL Lik CPU ve 1000 TL lik VGA yetmiyor.
    YETMEDİĞİNİ biliyor hala AHKAM kesiyorsunuz.
    Vaziyeti anlayınca da
    1-2 sene idare eder diyorsunuz demek ki eliniz deki 1-2 senelik!!!!
    Her yeni oyun da
    KALİTE AYARLARINDAN birer birer seçenek düşürmek ZORUNUZA gitmiyor olabilir ama benim ZORUMA GİDİYOR dolayısı ile
    PC de oyun oynamak EZİYETTİR diyorum,
    Orjinal OYUN ALSAN MULTIPLAYER dan keyif alamıyorsun çünkü
    ORJİNAL OYUNDA HEPSİNDE HİLEDEN GEÇİLMİYOR
    Deyin ki bunlar YALAN.
    Daha uzatmayacağım kimseyi kırmaya niyetim yok.

2000-2500 TL lik PC yapacağıma 2. el 400 e PS3 XBOX alırım.Siz de gidin PC alın AYARLARLA boğuşabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1080p -- 15 Mart 2013; 15:47:29 >
  • quote:

Bu soruyu bana sormayacaksın ben kendime göre PC oyun konusunda EZİYET tir dedim haklı da çıktım,

PC insanı yorar bakmasan upgrade yapmasan kolay eskir.Sıkıntısı boldur UĞRAŞMASINI sevene birşey demiyoruz elbet tercih
    farklı olur da sizler de insaflı olun KONSOL RAHATLIKTIR 5-6 Yıllık tarihi gpu lar var üzerinde.

Ayrıca alın size bir Tomb Raider gtx670 gb ram li i5 işlemcili 60 fps masalına erişebilmek için 1 GTX 670 yetmiyor.

Ani FPS düşüklüğü, vb sıkıcı durumları çok dolayısı ile konsol rahatlıktır sözümün neresi sizi rahatsız ediyor?
    Bence ekran kartlarına verilen 100 lirca lira karşılığını bulamıyor olabilir mi?

valla ben son model sistemde de değilim, 2600'lük (k bile değil) bir i7'im var, 8 gb ram ve gtx680 4gb var üzerinde ve rahatım
    fps ölçmedim ama görüntü takılmasına kadar bir düşüş görmedim ki fxaa ve tressfx de açıktı. Ha oyundan atmalar oldu o başka sıkıntı ama donanımla alakası yoktur.

Beni rahatsız eden kısım konsolların PC'den daha üstün göstermeniz, onların grafik düzeyi PC'deki orta düzey ayarı civarındadır. Kapatın iyileştimeleri ve PC'de de rahat iyi bir fps alırsınız.
    Konsollar rahatlık değil, tam tersi oyunuları grafik gelişimini olumsuz etkileyen baş belalarıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chronos1121 -- 15 Mart 2013; 15:46:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chronos1121

quote:

valla ben son model sistemde de değilim, 2600'lük (k bile değil) bir i7'im var, 8 gb ram ve gtx680 4gb var üzerinde ve rahatım
    fps ölçmedim ama görüntü takılmasına kadar bir düşüş görmedim ki fxaa ve tressfx de açıktı. Ha oyundan atmalar oldu o başka sıkıntı ama donanımla alakası yoktur.

Beni rahatsız eden kısım konsolların PC'den daha üstün göstermeniz, onların grafik düzeyi PC'deki orta düzey ayarı civarındadır. Kapatın iyileştimeleri ve PC'de de rahat iyi bir fps alırsınız.
    Konsollar rahatlık değil, tam tersi oyunuları grafik gelişimini olumsuz etkileyen baş belalarıdır.

KONSOLları PC den üstün görüyorum mu dedim bak ilk mesajlarıma.
    PC ps2 zamanında bile muazzam çözünürlük ve AA ,AF sunuyordu.

Hardcore PC ciler iyi para harcarlar.
    Konsola fazla para harcamazsın.
    "Konsollar rahatlık değil, tam tersi oyunuları grafik gelişimini olumsuz etkileyen baş belalarıdır."
    Bu cümlen biraz yanlış olmuş RAHATLIK ile ne alakası var?

Şunu söyleyebilirsin,
    Oyun firmaları
    PC XBOX PS3 e oyun çıkarırken
    tüm sistemlerde eşit çalışsın diye HDR den Texture dan AA AF den taviz vererek oyunları çıkarması.

Yani bunu yüzünden KONSOL lara GICIK KAPILMASI ÇOK KOMİK.

Konsol lar biraz daha SOSYAL PC lerde kişiye özeldir.PC ile odaya kapanırsın KONSOLLA SALONA açılırsın.

PS4 ve yeni XBOX çıktığında ne yazık ki
    1000 TL lik VGA yerine
    1000 lik yeni KONSOL lar
    1080p@60 kareyi 1 kare aşağı düşürmeden verdiğinde
    PC yi tarihin tozlu sayfalarına hep beraber gömeceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1080p -- 15 Mart 2013; 15:58:57 >
  • Tomb raider için PC ile konsol arasında grafik bakımından çok fark var mıdır acaba bu oyun gamepad ile daha iyi oynanır bence bu nedenle xbox ile oynamak istiyorum yalnız grafikler bariz farklı derseniz (crysis 3'de olduğu gibi) PC'ye kuracağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: shiuf

Tomb raider için PC ile konsol arasında grafik bakımından çok fark var mıdır acaba bu oyun gamepad ile daha iyi oynanır bence bu nedenle xbox ile oynamak istiyorum yalnız grafikler bariz farklı derseniz (crysis 3'de olduğu gibi) PC'ye kuracağım

Elinde Xbox dan daha iyi kalite de gösterecek 60 fps ile oynatacak PC ye sahipsen elbette PC.

Abartıldığı kadar fark yok.

Fark varsa söyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1080p -- 15 Mart 2013; 16:06:56 >
  • quote:

Yok be kardeşim be KONSOLları PC den üstün görüyorum mu dedim bak ilk mesajlarıma.
    PC ps2 zamanında bile muazzam çözünürlük ve AA ,AF sunuyordu.

Hardcore PC ciler iyi para harcarlar.
    Konsola fazla para harcamazsın.

Bu cümlen biraz yanlış olmuş RAHATLIK ile ne alakası var?

Şunu söyleyebilirsin,
    Oyun firmaları
    PC XBOX PS3 e oyun çıkarırken
    tüm sistemlerde eşit çalışsın diye HDR den Texture dan AA AF den taviz vererek oyunları çıkarması.

Yani bunu yüzünden KONSOL lara GICIK KAPILMASI ÇOK KOMİK.

Konsol lar biraz daha SOSYAL PC lerde kişiye özeldir.PC ile odaya kapanırsın KONSOLLA SALONA açılırsın.

bende öyle bir izlenim oluştu işte :)
    Konsollara gıcık olmam bence komik değil, hiç değil. Burda her iki tarafın suçu var. Konsol üretcileri kutuları satılsın diye oyun yapıcılarıyla exclusive anlaşmasını yaparlar. Bu durumda üreticiler konsollara çalışıp sonra da hadi PC için de olsun diyince, orta sınıf grafiklerini bir de bize sunuyorlar. Oysa ki Crysis 1 gibi PC odaklı olsa oyunlar konsollar onlara ulaşabilirler mi? Ulaşamaz.
    Sonra Crytek dedi ki vay efendim çok korsancılık var PC'de 2. oyunu konsol için yapacam. Ne oldu sonra? Hatırlatayım PC versiyonunda high res texture yoktu. Sonrada çıktı ama ilk izlenimi de bok ettiler. Bok ettiklerini anlayınca Crysis 3 için yine PC ağırlıklı çalıştılar.
    Ve bu tüm oyunlarda böyledir.
    Konu ve oynanış olarak çok sevdiğim Prince of Persia 2008'de PCye akatarıldığında çözünürlük ayarı bile eklemdeiler o kadar yuh yani.
  • quote:

quote:

Tomb raider için PC ile konsol arasında grafik bakımından çok fark var mıdır acaba bu oyun gamepad ile daha iyi oynanır bence bu nedenle xbox ile oynamak istiyorum yalnız grafikler bariz farklı derseniz (crysis 3'de olduğu gibi) PC'ye kuracağım

Elinde Xbox dan daha iyi kalite de gösterecek 60 fps ile oynatacak PC ye sahipsen elbette PC.

GTX670 kullanıyorum. Grafikler Crysis'te bariz değişmişti Xbox çöp gibi görüntü veriyordu tomb raiderde bu kadar bariz fark yok ise xbox ile oynamayı düşünüyordum ama var diyorsun
  • quote:

quote:

quote:

GTX670 kullanıyorum. Grafikler Crysis'te bariz değişmişti Xbox çöp gibi görüntü veriyordu tomb raiderde bu kadar bariz fark yok ise xbox ile oynamayı düşünüyordum ama var diyorsun

Full AA AF ile Kaliteli dokular ı açabiliyorsan her zaman fark vardır.Ama ben önemsemiyorum.
  • yahu her şey bitmiş de burda konsol pc yarışı hortlamış...isteyen istediğiyle oynasın kardeşim boşverin allaşkına... ben hiçbir zaman konsola adapte olamadım...oyunları gamepad ile değil klavye mouse ile oynarım.gamepad asla o zevki bana veremez...ayrıca ben kasanın kapağını açarım bir güzel temizlerim.söker takarım.canım ne istiyorsa onu yaparım...bunu sevmeyen adam da gider konsol alır uğraşmaz...
    yani kısacası bu tamamen zevk ve keyif meselesi...tamamen kişisel bir durum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarı&kırmızı

yahu her şey bitmiş de burda konsol pc yarışı hortlamış...isteyen istediğiyle oynasın kardeşim boşverin allaşkına... ben hiçbir zaman konsola adapte olamadım...oyunları gamepad ile değil klavye mouse ile oynarım.gamepad asla o zevki bana veremez...ayrıca ben kasanın kapağını açarım bir güzel temizlerim.söker takarım.canım ne istiyorsa onu yaparım...bunu sevmeyen adam da gider konsol alır uğraşmaz...
    yani kısacası bu tamamen zevk ve keyif meselesi...tamamen kişisel bir durum...

bu savaş bitmez aynen futbol takımların savaşı gibi
  • 
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.