Şimdi Ara

Tomb Raider (2013) (56. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.886
Cevap
11
Favori
150.800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar oyunu kürekledim ama save edeiyorum, her açtığımda en baştan başlıyor. bilgisi olan var mıdır?
  • Capcom'u uyarıyorum buradan, ayağını denk alsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melkor23 -- 13 Mart 2013; 9:43:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2K

Yeni çıkan update daha fazla bozuyor diyenler var en büyük sorun da Multiplayer serverlar boş hatası veriyormuş.Ben daha yüklemedim.

Ben orijinal kullanıyorum, update i steam kendisi yaptı ve hiç sorun yok akıcılık arttı + multi de oynadım ;)
  • Arkadaşlar Tomb Raider Tam Çözüm Part 4 : Yardım İçin Sesleniş ile tam çözüme devam ediyorum.Göz atarsanız sevinirim.

http://www.youtube.com/watch?v=kBsZl7AYa80 linkinden izleyebilirsiniz.İyi Seyirler...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cartoon

Beyler oyunun artık sonlarındayım fakat okum bitti bir yerden başka yere atlayamıyorum, geride dönemiyorum ne yapacağım ? :S

Yok mu bilen ya ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2K

quote:

Orijinalden alıntı: Bayraktar42

Oyunu oynamya simdilik ara vermek zorunda kaldim cunku inanilmaz kasmaya basladi ayarlari kistim fayda etmedi crysis 3 oynadigim sistemde bu oyunu oynuyamiyom ilginc kurekli versiyonda kasmadan oynuyordum gittim orginal aldim oynamaya baslamistim steam uzerinden ne oldiyda deli gibi kasiyor

TreesFX'i kapa hocam Nvidia ekran kartlarında cıvıtıyor bazen bende o kadar sorun yaratmadı ama kimisi 690 ile bile TreesFX açıkken rahat oynayamıyormuş.Bir de son update olan sorunları iyice büyütmüş diyorlar.O yüzden korsan iken sorun çıkartmazken şimdi sorun çıkartıyor olabilir.

Ya sorma benim Laptop da i5-480m + GT540M var.
    Tress Fx i açtığımda fps çok düşüyor.

Birde şu an oynayamıyorum çünkü Oyun Çalışmayı durdurdu hatası veriyordu hemen ardından Failed DirectX vs. hatası veriyor masaüstünden Options da açılmıyor.

PC pc olalı böyle TPS görmedi.
  • quote:

quote:

Beyler oyunun artık sonlarındayım fakat okum bitti bir yerden başka yere atlayamıyorum, geride dönemiyorum ne yapacağım ? :S

Yok mu bilen ya ?

Ana kamp varsa ordan başka kamplara geçip ok bulmayı dene istersen hiç başıma gelmedi oyunda hezaman fulldu silahların mermileri nasıl becerdin ok u bitirmeyi :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: isk0rpit

quote:

quote:

Yok mu bilen ya ?

Ana kamp varsa ordan başka kamplara geçip ok bulmayı dene istersen hiç başıma gelmedi oyunda hezaman fulldu silahların mermileri nasıl becerdin ok u bitirmeyi :D

Bir kamptan diğerine Fast travel yap sonra oku bulunca kaldığın yere tekrar hızlı seyahat yaparsın ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: apollonx

Oyun atıyordu bende, tesselation ı kapatınca düzeldi, aynı sorunu yaşayanlar bunu deneyebilir.

Bilgi için teşekkürler dostum, bende neden oyun böyle çalışmayı durduruyor diye bakıyordum ki; yazını gördüm hata çözüldü sevgiler.
  • Bende HD7850 var oyun akıcı değil. Gereksiz fps yiyen ayarlar hangisi acaba ona göre o şekilde devam ediyim oyuna ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Photography_GT

quote:

Oyun atıyordu bende, tesselation ı kapatınca düzeldi, aynı sorunu yaşayanlar bunu deneyebilir.

Bilgi için teşekkürler dostum, bende neden oyun böyle çalışmayı durduruyor diye bakıyordum ki; yazını gördüm hata çözüldü sevgiler.

Rica ederim. Ama bende yeni bir sorun nüksetti, 1.0.718.4 güncellemesini yaptıktan sonra TressFx 'de saçlar gidiyor, kapatınca sorun yok.

Ekleme: İlaç değişikliği ile bu sorun da çözüldü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apollonx -- 13 Mart 2013; 14:55:13 >
  • Arkadaşlar oyunda ellerimizin bağlı olduğu bölümdeyim. Her yeri Rusça konuşan adamlar basmış durumda. Kaçıyorum ama bir yere saklandım ve liderleri beni buldu. Saklandığı yerden kız çıkıyor ve daha sonra dam boğazımıza yapışıyor. Kurtulmamız lazım fakat adam direk boğarak öldürüyor. Hangi tuşa basmamız lazım kurtulmak için
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mactavish-

Bende HD7850 var oyun akıcı değil. Gereksiz fps yiyen ayarlar hangisi acaba ona göre o şekilde devam ediyim oyuna ?

Oyundaki fps canavarı tressfx, 15-20fps götürüyor. Ama o kapalı haldeyken dahi kasıyorsa garip bir durum. Bende 7870 ile oynuyorum, full ayarda, 1080p'de tressfx açık olduğu halde ortalama 30-35fps alıyorum. 7850 ile rahat oynayabilmeniz lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Arkadaşlar oyunda ellerimizin bağlı olduğu bölümdeyim. Her yeri Rusça konuşan adamlar basmış durumda. Kaçıyorum ama bir yere saklandım ve liderleri beni buldu. Saklandığı yerden kız çıkıyor ve daha sonra dam boğazımıza yapışıyor. Kurtulmamız lazım fakat adam direk boğarak öldürüyor. Hangi tuşa basmamız lazım kurtulmak için

Oyunun menüsünden key haritasına bak hangi işarette hangi tuşa basılcağını orda görebilirsin.Yanlış hatırlamıyorsam önce f .
  • quote:

Orijinalden alıntı: melkor23

quote:

Bende HD7850 var oyun akıcı değil. Gereksiz fps yiyen ayarlar hangisi acaba ona göre o şekilde devam ediyim oyuna ?

Oyundaki fps canavarı tressfx, 15-20fps götürüyor. Ama o kapalı haldeyken dahi kasıyorsa garip bir durum. Bende 7870 ile oynuyorum, full ayarda, 1080p'de tressfx açık olduğu halde ortalama 30-35fps alıyorum. 7850 ile rahat oynayabilmeniz lazım.

Tressfx ve Tessselation kapattım fx AA ile 50-60FPS almaya başladım. Bazı sahnelerde 35 i falan bulduğun oluyor şuan gayet iyi yani.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Photography_GT

quote:

Rica ederim. Ama bende yeni bir sorun nüksetti, 1.0.718.4 güncellemesini yaptıktan sonra TressFx 'de saçlar gidiyor, kapatınca sorun yok.

Ekleme: İlaç değişikliği ile bu sorun da çözüldü.

Bu saç olayını ben görmedim henüz ama tüm ayarları en son seviyede oynuyorum sorunsuz. Tek yaşadığım sorun oyun içerisinde akıcı bir şekilde ilerlerken oyun durduruldu diye çıkmasıydı.
  • quote:

quote:

quote:

Tressfx ve Tessselation kapattım fx AA ile 50-60FPS almaya başladım. Bazı sahnelerde 35 i falan bulduğun oluyor şuan gayet iyi yani.

FXAA'yı açtığınızı düşünerek tressfx dedim, aksi halde supersampling ile oynamaya kalktıysanız akıcı olması zaten mümkün değil. Performanstan 30-40fps'ye yakın götürür. Eğer FXAA varsa bir oyunda mutlaka bunu kullanın, yoksa da FXAA'yı oyuna dışardan entegra edin. Aksi halde supersampling ya da multisapmling gibi seçenekler direk gpu'ya yük bindirdiği için oyunu oynanmaz kılıyorlar çoğu zaman. Tressfx ve tesselation'a ek olarak, ki bu ikisinin götürdüğü fps değeri 30 civarı; DOF ve Post Processing'i de kapatırsanız 15-20fps arasında bir performans artışı görebilirsiniz.
  • Oyun şimdi bitti %70 civarında bir oranla bitirdim. Gerçekten ellerine sağlık, Tomb Raider'ın tüm serilerini oynamış bir insan olarak bu oyunu aşırı beğendim. Yalnız o eski zorluğu ve ürkütücülüğü kalmamış, şuan en fazla 1-2 saatte çözüyorsunuz ne yapmanız gerektiğini. Eskiden 1-2 hafta bir bölümle uğraştığımı bilirim, gerçi o zamanlar internet bu kadar yaygın değildi (Tomb Raider 2-3 falan).

Her şeye rağmen çok ama çok başarılı bir oyun, devamını 4 gözle bekliyorum.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

FXAA'yı açtığınızı düşünerek tressfx dedim, aksi halde supersampling ile oynamaya kalktıysanız akıcı olması zaten mümkün değil. Performanstan 30-40fps'ye yakın götürür. Eğer FXAA varsa bir oyunda mutlaka bunu kullanın, yoksa da FXAA'yı oyuna dışardan entegra edin. Aksi halde supersampling ya da multisapmling gibi seçenekler direk gpu'ya yük bindirdiği için oyunu oynanmaz kılıyorlar çoğu zaman. Tressfx ve tesselation'a ek olarak, ki bu ikisinin götürdüğü fps değeri 30 civarı; DOF ve Post Processing'i de kapatırsanız 15-20fps arasında bir performans artışı görebilirsiniz.

Aynen gereksiz yük bindiriyor zaten oyunların alayı port optimizasyon yerlerde bide üstüne gereksiz şeyleri açmak yok ediyor akıcılığı açıklamanız için teşekkür ederim.
  • oyunu oynarken tuş takılı kalmış gibi sürekli karakter sola gidiyor. ama klavyemde bir sorun yok. var mı bir sebebi? oyun mu bozuk yoksa?
  • 
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.