Şimdi Ara

Tomasetto sıralı gaz sistemleri (15. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
775
Cevap
6
Favori
139.274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Reci71

Sayın İlsay yetkilileri Ben Kırıkkale deki bayinizde Tomasetto marka tüp taktırdım bize taktırmadan önce sızdırmazlık raporunu Ankara dan alacağımızı söylemedi taktıktan sonra bize sızdırmazlığın Ankara da yapılacağının kendilerinin yardımcı olacağını yanımıza elaman vereceğini ve yol üceretini de karşılayacağını söyledi biz bir hafta sonra gittiğimizde bize elaman vermemek için hertürlü bahaneyi uydurdu sonuçta biz Ankara yı bilmediğimizi ve yanımıza elaman vermesi konusunda zorlamamız üzerine yanımıza elaman verdi neyse gittik geldik yaptırdık ancak yol ücretimizide karşılamadı üstelik ben Ankara dan merkezinizden Kırıkkale deki bayinize 4 adet tank ve diğer parçalardan malzemede getirdim aracım ile ben buna da ses çıkarmadım ancak bana hiç bir şekilde yol ücreti sorulmadı birde bana Amasya da bayiniz olduğu konusunda bana adres yazdı verdi ancak şuanda öğrendimki Amasya da öyle bir bayiniz yokmuş bu konuda da beni yanılttı yani benim amacım ücret falan değil ancak tüp takıldıktan sonra ilgilenmediler demem o ki Kırıkkalede ki şubenizi uyarmanız ve müşteri ile tüp takıldıktan sonrada ilgilenmelerini müşteriyi doğru bilgilendirmelerini temenni ederim ancak şunuda belirteyim Ankara merkezinize geldiğimde ilginizden memnun kaldım bunun içinde teşekkür ederim şimdi 1000 Km lik bakımını yaptıracağım beni Samsun daki bayiniz sağolsun çağırdı ancak Samsun bana epeyce uzak bana ben Çorum a gitsem yaptırabilirmiyim ayrıca aracımda birtakım sorunlar var mesala sayın Berlin e de söylediğim gibi tüp takıldıktan sonra aracın hararet göstergesinde problem olmaya başladı ayrıca yakıt tüketimi çok fazla ve performans aşırı derecede düştü bunlar giderilebilirmi bunlara cevap verirzeniz çok memnun olurum iyi çalışmalar

sayın reci71,

konunuz ile ilgili Kırıkkale Bayimizle görüştüm. gerekli bilgiyi ve gerekli uyarılar yapılmıştır. aracınızın problemlerinin giderilmesi için sizden ricam Kırıkkale bayimiz yetkili makine mühendisi Ali bey ile görüşmeniz. İyi günler dilerim.

• quote:

Orjinalden alıntı: erenyorum

İLSAY'DA HONDA CIVIC MARKA ARACIMA TOMASETTO KİT TAKTIRDIM 1 AYDAN FAZLA OLDU GAYET MEMNUNUM SİSTEM KUSURSUZ ÇALIŞIYOR.BU ARADA MONTAJ İŞÇİLİĞİ KESİNLİKLE ÇOK ÖNEMLİ VE İLSAYIN TEKNİK KADROSU BU İŞİ KUSURSUZ YAPIYOR.KESİNLİKLE ŞÜPHE DUYMADAN TAKTIRIN.

dilekleriniz için teşekkür ederim.
  • Kadir Bey merhabalar,

Bütün forumu baştan itibaren okudum ve gördüğüm kadarıyla herkesle tek tek ilgileniyosunuz.
    Burada insanlara yardımcı olmanız takdire değer bir davranış.Sizi tebrik ediyorum.

1 hafta kadar önce sizin bayilerinizden birinde (Ankara) ismini hatırlayamadığım bir beyden tomasetto tavsiyesi aldım.Gezerken tamamen tesadüf eseri bulduğum bir bayinizdi.Ve inanın tomasetto adını hiç duymamıştım o ana kadar.Bilgi aldıktan sonra internette araştırma yaparken bu forumla karşılaştım.Şimdi burdan edindiğim izlenimle ve sizin insanlara göstermiş olduğunuz bu yakınlıkla tomasetto taktırmayı artık düşünmeye başladım.

Ama takdir edersinizki benimde kafamda hala cevaplanması gereken sorular mevcut.Eğer uygunsa size bazı
    sorularım olacak.Burdan mı yoksa pm atarakmı sorayım bunu siz belirleyin.

Eğer sorularıma alacağım cevaplar neticesinde tomasettoya karar verirsem özellikle gelip sizi bulmak
    ve sizinle tanışarak yaptırmak istiyorum.

Dolayısıyla ilk sorum bu sistemin bana ne kadara mal olacağı?Bilgi aldığım bayiniz bana oldukça uygun
    ve taksit seçenekleri makul bir fiyat sundu.Sizin vereceğiniz fiyat aynı şekilde olursa (ki tüm bayilerde
    aynı olacağını tahmin ediyorum) bizzat sizinle çalışmak istiyorum daha öncede belirttiğim gibi.
    Aracım opel vectra 2.0 cd 1998 model.

Şimdiden ilginiz ve yardımlarınız için teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

Saygılarımla...

Emre

• quote:

Orjinalden alıntı: masteryoda2009

Kadir Bey merhabalar,

Bütün forumu baştan itibaren okudum ve gördüğüm kadarıyla herkesle tek tek ilgileniyosunuz.
    Burada insanlara yardımcı olmanız takdire değer bir davranış.Sizi tebrik ediyorum.

1 hafta kadar önce sizin bayilerinizden birinde (Ankara) ismini hatırlayamadığım bir beyden tomasetto tavsiyesi aldım.Gezerken tamamen tesadüf eseri bulduğum bir bayinizdi.Ve inanın tomasetto adını hiç duymamıştım o ana kadar.Bilgi aldıktan sonra internette araştırma yaparken bu forumla karşılaştım.Şimdi burdan edindiğim izlenimle ve sizin insanlara göstermiş olduğunuz bu yakınlıkla tomasetto taktırmayı artık düşünmeye başladım.

Ama takdir edersinizki benimde kafamda hala cevaplanması gereken sorular mevcut.Eğer uygunsa size bazı
    sorularım olacak.Burdan mı yoksa pm atarakmı sorayım bunu siz belirleyin.

Eğer sorularıma alacağım cevaplar neticesinde tomasettoya karar verirsem özellikle gelip sizi bulmak
    ve sizinle tanışarak yaptırmak istiyorum.

Dolayısıyla ilk sorum bu sistemin bana ne kadara mal olacağı?Bilgi aldığım bayiniz bana oldukça uygun
    ve taksit seçenekleri makul bir fiyat sundu.Sizin vereceğiniz fiyat aynı şekilde olursa (ki tüm bayilerde
    aynı olacağını tahmin ediyorum) bizzat sizinle çalışmak istiyorum daha öncede belirttiğim gibi.
    Aracım opel vectra 2.0 cd 1998 model.

Şimdiden ilginiz ve yardımlarınız için teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

Saygılarımla...

Emre

merhaba emre bey,

ilginiz için teşekkür ederim. elimden geldiği kadarıyla vakit ayırmaya çalışıyorum. şayet yararlı oluyorsak ne mutlu bana

tüm sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz. seve seve yanıt veririm. pm vs. gerek yok.

alacağınız cevaplar doğrultusunda şayet TOMASETTO ya karar kılmazsanız bile yinede her şekilde kapımız açık, dilediğiniz zaman gelip çayımızı içebilirsiniz. bundan emin olun.

Şimdi Fiyat konusuna gelince, bir kampanyamız mevcuttu. bu kampanya dahilinde 1000 tl ve 10 taksit imkanı sağlıyorduk. yalnız bu kampanyamız bitti. şayet daha önceden fiyat alan müşterilerimiz olursa onları dahil ediyoruz onun haricinde 1200 tl 10 taksit olarak fiyatımız devam edecek.

umarım en kısa sürede yüz yüze de görüşmek üzere hoşçakalın.

• Kadir Bey tekrar merhabalar,

öncelikle ilginiz ve cevabınız için çok teşekkür ederim.Sorularımı izninizle sıralayayım :)

Soru 1: Bahsettiğim gibi bayilerinizden birinden aldığım fiyat 950 TL 10 taksit şeklinde idi.Siz ise 1000 TL kampanyası vardı bitti diyorsunuz. Bununla ilgili ne yapabiliriz? Bana nasıl yardımcı olabilirsiniz?
    Soru 2: Hemen hemen bir çok mesajda arıza göstergesi gibi hatalardan bahsediliyor. Benim karşılaşma olasılığım olan sıkıntılar nelerdir? Ve karşılaştığım her sorunda sıkıntısız yardım alabilecekmiyim?
    Soru 3: Garanti süresi ne kadardır ve neleri kapsar? Türkiye'nin her yerinde aynı şekilde geçerlimidir?
    Soru 4: Yol yardımı olayınız hala devam ediyormu?
    Soru 5: Kutuların içinden farklı parçalar yada kullanılmış parçalar çıktı gibi söylemler okudum böyle bir durum sözkonusumudur?
    Soru 6: Sızdırmazlık raporu için yardımcı oluyormusunuz?
    Soru 7: Montaj kaç saat sürüyor? Aynı gün sızdırmazlıkda halledilebilirmi eğer yardımcı oluyorsanız?
    Soru 8: Maksimum kaçlık tank takılabiliyor? Fiyat farketmediği söylenmişti bana tank ebatında doğrumu?
    Soru 9: Sadece forumlardan okuyarak öğrendikleri haricinde hiçbirşey bilmeyen birisi olarak bana montaj esnasında neyin ne olduğunu ve nasıl yapıldığını gösterip anlatabilirmisiniz?
    Soru 10: Tomasetto sıralı sistemini taktırdığımda yüzde kaçlık bir kar sağlayacağım tahmini olarak yakıtta? ve daha önceden takılmış opel vectra 2.0 cd 1998 model araçlardaki yakıt durumunu biliyormusunuz?

Kafamda daha bunlar gibi bir sürü soru var aslında kadir bey ama sizinde vaktinizi almak ve sabrınızı suistimal etmek istemiyorum.Mutlaka sizi ziyarete gelip yüzyüze tanışmayı ve tüm sorularıma birebir yanıt almayı umuyorum.Dolayısıyla en önemli olduğunu düşündüğüm soruları buraya yazdım.Umarım buraya yazarak bir kusur işlememişimdir.Sorularımla vaktinizi aldığım için lütfen kusuruma bakmayın ama tamamen acemi olduğum bir konuda endişeli olmamı anlayışla karşılayacağınızı tahmin ediyorum.

Şimdiden yardımlarınız ve ilginiz için çok teşekkür ediyorum.

Son olarakta eğer alacağım cevaplar beni tatmin ederse cuma günü için sizden (şahsi olarak sizden) randevu alma ve bu işi sonuçlandırma şansımız varmı öğrenmek istiyorum.

İyi çalışmalar diliyorum.

Saygılarımla...

Emre

• Benim honda integranın ayarı yine olmadı,1 haftadır benzinde biniyorum yine.yılan hikayesine döndü benim bu lpg olayı.
  • Kadir Bey birde sizin hangi şubede olduğunuzu ve tam adresinizi yazarsanız sevinirim.

Emre

• merhaba
    Bende 2001 renault scenic var dün tomasetto lpg sıralı sistem taktırdım aracamı ilk tecrübemde hiç sorun yoktu ve aracım perfomansından hiç birşey kaybetmemişti.İnşallah hep böyle olur gelişmelerden zaman zaman bilgi vereceğim.
    Ayrıca çorum tomasetto servisinden enver ve ismail ustaya teşekkürler
  • quote:

Kadir Bey tekrar merhabalar,

öncelikle ilginiz ve cevabınız için çok teşekkür ederim.Sorularımı izninizle sıralayayım :)

Soru 1: Bahsettiğim gibi bayilerinizden birinden aldığım fiyat 950 TL 10 taksit şeklinde idi.Siz ise 1000 TL kampanyası vardı bitti diyorsunuz. Bununla ilgili ne yapabiliriz? Bana nasıl yardımcı olabilirsiniz?
    Soru 2: Hemen hemen bir çok mesajda arıza göstergesi gibi hatalardan bahsediliyor. Benim karşılaşma olasılığım olan sıkıntılar nelerdir? Ve karşılaştığım her sorunda sıkıntısız yardım alabilecekmiyim?
    Soru 3: Garanti süresi ne kadardır ve neleri kapsar? Türkiye'nin her yerinde aynı şekilde geçerlimidir?
    Soru 4: Yol yardımı olayınız hala devam ediyormu?
    Soru 5: Kutuların içinden farklı parçalar yada kullanılmış parçalar çıktı gibi söylemler okudum böyle bir durum sözkonusumudur?
    Soru 6: Sızdırmazlık raporu için yardımcı oluyormusunuz?
    Soru 7: Montaj kaç saat sürüyor? Aynı gün sızdırmazlıkda halledilebilirmi eğer yardımcı oluyorsanız?
    Soru 8: Maksimum kaçlık tank takılabiliyor? Fiyat farketmediği söylenmişti bana tank ebatında doğrumu?
    Soru 9: Sadece forumlardan okuyarak öğrendikleri haricinde hiçbirşey bilmeyen birisi olarak bana montaj esnasında neyin ne olduğunu ve nasıl yapıldığını gösterip anlatabilirmisiniz?
    Soru 10: Tomasetto sıralı sistemini taktırdığımda yüzde kaçlık bir kar sağlayacağım tahmini olarak yakıtta? ve daha önceden takılmış opel vectra 2.0 cd 1998 model araçlardaki yakıt durumunu biliyormusunuz?

Kafamda daha bunlar gibi bir sürü soru var aslında kadir bey ama sizinde vaktinizi almak ve sabrınızı suistimal etmek istemiyorum.Mutlaka sizi ziyarete gelip yüzyüze tanışmayı ve tüm sorularıma birebir yanıt almayı umuyorum.Dolayısıyla en önemli olduğunu düşündüğüm soruları buraya yazdım.Umarım buraya yazarak bir kusur işlememişimdir.Sorularımla vaktinizi aldığım için lütfen kusuruma bakmayın ama tamamen acemi olduğum bir konuda endişeli olmamı anlayışla karşılayacağınızı tahmin ediyorum.

Şimdiden yardımlarınız ve ilginiz için çok teşekkür ediyorum.

Son olarakta eğer alacağım cevaplar beni tatmin ederse cuma günü için sizden (şahsi olarak sizden) randevu alma ve bu işi sonuçlandırma şansımız varmı öğrenmek istiyorum.

İyi çalışmalar diliyorum.

Saygılarımla...

Emre

merhabalar emre bey,

1 - fiyat konusunda yardımcı olabilirim tabiki.
    2 - arıza lambası genel olarak ilk takılıp araç 500 ila 1000 km. ilk anlarda yakma riski oluyor genelde. bunun nedeni ise aracın katalitik konvektörü lpg yi okuyamaması. ama 1000 km. ince ayara geldiğinizde bu sorununuz da giderilir şayet yanarsa. ayrıca karşılaşacağınız tüm sıkıntılar için kesinlikle sonuna kadar yanınızdayız.
    3 - garanti süresi 2 yıldır. tüm parçaları kapsar.(kullanım kılavuzunda yazan hususlar dahilinde.)türkiyenin her yerinde aynı şekildedir.
    4 - Yol yardım uygulamasına ara verildi.
    5 - hayır kesinlikle. bir arkadaşımızda olmuştu ki onun da zaten farkına varılır varılmaz hemen değişti. kesinlikle böyle birşey tekrarlanmadı tekrarlanamazda.
    6 - Sızdırmazlık raporu için yanınıza bir kişi verebiliriz. zaten sıra vs. pek olmuyor olsa bile maksimum yarım saat içinde geliyor sıra. yani çok çabuk ilerliyor.
    7 - montaj 3 ila 4 saat de yapılıyor. şayet sabah 8.30-9.00 gibi aracı bırakırsanız rahatlıkla sızdırmazlığıda alırsınız.
    8 - tanklar 32 lt, 40 lt, 50 lt, 60 lt, silindir tanklar bunlardan istediğinizi taktırabilirsiniz ve fiyat değişmez. sadece 40 lt ve 45 lt stepne tanklar var onlarda 50 tl lik fiyat farkı oluşuyor.
    9 - bu konuda üzgünüm. montaj esnasında servis alanına girmek kesinlikle yasak. yalnız şöyle bir imkanınız var müşteri bekleme salonumuzda televizyondan servisi izleyebiliyorsunuz. böylece aracınızıda rahatlıkla göz önünde tutabiliyorsunuz.
    10- şimdi yakıt olayı tamamiyle kişinin kullanımına bağlı. ama ortalama olarak %40 ile %50 arasında kesinlikle tasarruf sağlarsınız.

sorularınız cevapları bunlar. ama üzgünüm cuma günü vs. yazamadım nedeni malum siteden uzaklaştırma vs. işleri oldu. herneyse, emre bey istediğiniz zaman gelebilir çayımızı içebilirsiniz. iyi günler.

• quote:

Kadir Bey birde sizin hangi şubede olduğunuzu ve tam adresinizi yazarsanız sevinirim.

Emre

emre bey mail attım
  • quote:

Orjinalden alıntı: erol38

merhaba
    Bende 2001 renault scenic var dün tomasetto lpg sıralı sistem taktırdım aracamı ilk tecrübemde hiç sorun yoktu ve aracım perfomansından hiç birşey kaybetmemişti.İnşallah hep böyle olur gelişmelerden zaman zaman bilgi vereceğim.
    Ayrıca çorum tomasetto servisinden enver ve ismail ustaya teşekkürler

gözlemlerinizi bekliyoruz. iyi günlerde kullanın
  • Selamlar Kadir bey..Benim şamandırayla ilgili problemim var..Bugun aniden yakıt seçici anahtarın kırmızı ışık uyarısı verdiğini gördüm..Arızanın nedenini öğrenmek için Kmaraş'taki yetkili servisiniz hedef otogaza gittim..Orada Zeki bey sağolsun aracı bir süre inceledikten sonra arızayı tespit etti.Sonuç olarak aldesa marka şamandıramın arızalı olduğunu yenisiyle değişmesi gerektiğini söyledi..

Ben tomasetto lpg yi kmaraş gaz-tek otogaz'da taktırmıştım..Montaj esnasında kutudan çıkan tomasetto şamandıra yerine bana haber verilmeksizin "aldesa" marka şamandıra takıldı.Yani montaj esnasında yapılan bir manipulasyonla tomasetto şamandıra ile değiştirildi..Bu forumda (2.sayfada) daha önce size bundan bahsetmiştim..

Tomasetto lpg sistemini taktırdığım serviste şu an muhatap bulamıyorum.Zaten şu an bayiniz olarak görünmüyor.. (ilsay lpg nin internet sitesinden baktım)

Şu an için ne yapmam gerekir yardımcı olmanızı bekliyorum..

• quote:

Orjinalden alıntı: x15

Selamlar Kadir bey..Benim şamandırayla ilgili problemim var..Bugun aniden yakıt seçici anahtarın kırmızı ışık uyarısı verdiğini gördüm..Arızanın nedenini öğrenmek için Kmaraş'taki yetkili servisiniz hedef otogaza gittim..Orada Zeki bey sağolsun aracı bir süre inceledikten sonra arızayı tespit etti.Sonuç olarak aldesa marka şamandıramın arızalı olduğunu yenisiyle değişmesi gerektiğini söyledi..

Ben tomasetto lpg yi kmaraş gaz-tek otogaz'da taktırmıştım..Montaj esnasında kutudan çıkan tomasetto şamandıra yerine bana haber verilmeksizin "aldesa" marka şamandıra takıldı.Yani montaj esnasında yapılan bir manipulasyonla tomasetto şamandıra ile değiştirildi..Bu forumda (2.sayfada) daha önce size bundan bahsetmiştim..

Tomasetto lpg sistemini taktırdığım serviste şu an muhatap bulamıyorum.Zaten şu an bayiniz olarak görünmüyor.. (ilsay lpg nin internet sitesinden baktım)

Şu an için ne yapmam gerekir yardımcı olmanızı bekliyorum..

size pm attım. şamandıranızda problem var ise hemen değiştirilecektir.

• sn.hakan ve hacı ali bey dikkatine.bildiğiniz üzere aracımdaki problem devam etmekte ve bu problem ecu değiştirilerek giderilecek dediniz ve dün aradım dediğiniz gibi ecu italyadan gelmiş,fakat dün itibarıyle aracım benzindede problem yaratmaya hatta araç yürüyemez hale geldi.problem araç giderken aynen lpg de yaptığı gibi gaz yememeye,ve sonrasında istop etmeye başladı.sonra çalıştırıp tekrar 300-400metre gittikten sonra aynı problemi yapmaya devam ediyor.devir saati belli bir devri geçmiyor ve sonrasında 0 olup aracı istop ettiriyor.tahminime göre lpg sisteminde distirbütöre bağlanan(devri okumak için)kablo aracın kendi beyninede lpgde problemi yansıttırıyor,ve araç gaz kesmeye gaz yememeye ve sonuçta istop edip durmaya başlıyor,sizden acil olarak yardım bekliyorum,çünkü ona göre aracı size getirmeye çalışacağım.(hareket ettirebilirsem tabii)
  • Arkadaşım aracına sibop ayarı yaptır bence...İnşallah düzelir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bosporuss06

sn.hakan ve hacı ali bey dikkatine.bildiğiniz üzere aracımdaki problem devam etmekte ve bu problem ecu değiştirilerek giderilecek dediniz ve dün aradım dediğiniz gibi ecu italyadan gelmiş,fakat dün itibarıyle aracım benzindede problem yaratmaya hatta araç yürüyemez hale geldi.problem araç giderken aynen lpg de yaptığı gibi gaz yememeye,ve sonrasında istop etmeye başladı.sonra çalıştırıp tekrar 300-400metre gittikten sonra aynı problemi yapmaya devam ediyor.devir saati belli bir devri geçmiyor ve sonrasında 0 olup aracı istop ettiriyor.tahminime göre lpg sisteminde distirbütöre bağlanan(devri okumak için)kablo aracın kendi beyninede lpgde problemi yansıttırıyor,ve araç gaz kesmeye gaz yememeye ve sonuçta istop edip durmaya başlıyor,sizden acil olarak yardım bekliyorum,çünkü ona göre aracı size getirmeye çalışacağım.(hareket ettirebilirsem tabii)

aracınızın benzidede yapması sanırım benzin sistemindede bir problem olduğunu gösterir. o zaman şöyle yapalım, aracınızı sabah erken (8.30) merkeze bırakırsanız, öncelikle burda biz kendimiz benzin sisteminede lpg sisteminede güzelcene baktıralım. yani bir şekilde bir yerde problem var ise bunu bulalım. ama benzinde ama lpg de. sonra aracınızı size gerçekten problemi giderilmiş bir şekilde teslim edelim.

şayet buraya gelme konusunda sıkınta yaşarsanız telefon ile ulaşırsanız, size yardım gönderebilirim.

iyi günler.

• Sn. ilsay yetkilisi, uzun bir araştırma neticesinde bu forumda yazılan mesajları da
    dikkate alarak tomasetto kiti taktırmaya karar verdim... aracım 2004 model ford
    focus, bir hafta önce Tomasettoyu takdırdım. Taktırdıktan 3 gün sonra araç soğukken
    çalıştırdığımda rolantinin yerinde durmadığını, 6 ila 30 devirler arasında gidip
    geldiğini ve akabinde stop ettiğini gördüm. Bir müddet sonra arıza ikazınında
    yandığını gördüm. Bu durumu ustaya (Günsa Oto/İskenderun) anlattım; kendisi bir
    hafta boyunca olabilecek olumsuzlukları not etmemi ve haftasında aracı getirmemi
    söyledi. Bir de buna hiç de alışık olmadığım hararette eklenince midem bulanmaya
    başladı. Dün haftası olduğu için gerekli kontroller ve oluşan olumsuzlukları
    gidermek üzere ustaya gittim. Araç akşama kadar yanında kaldı. Aracı aldığım zaman
    problemin giderlmiş olması gerektiğini söyledi, sabah tekrar ederse kendisine
    bildirmemi istedi... ve bu sabah aracımı çalıştırdığım zaman rolanti probleminin
    (hararet şu anda normal gözüküyor) devam ettiğini ve arıza ikazının tekrar yandığını
    gördüm.. Ustaya bildirdim, bana döneceğini söyledi ama dönmedi. Aslında lpg
    taktırırken montajın çok önemli olduğunu bilmeme rağmen, artık bu hataya düştüğümü
    düşünür oldum. Ürününüz hakkında kötü bir yoruma rastlamadığım halde sanırım montaj
    olayında kötüye denk geldim. lütfen yardımcı olunuz, ne yapmam gerekiyor.. sorun
    devam ederse sanırım kiti söktürecem. İyi çalışmalar. (yanıtınızı bekliyorum)

• quote:

Orjinalden alıntı: focus72

Sn. ilsay yetkilisi, uzun bir araştırma neticesinde bu forumda yazılan mesajları da
    dikkate alarak tomasetto kiti taktırmaya karar verdim... aracım 2004 model ford
    focus, bir hafta önce Tomasettoyu takdırdım. Taktırdıktan 3 gün sonra araç soğukken
    çalıştırdığımda rolantinin yerinde durmadığını, 6 ila 30 devirler arasında gidip
    geldiğini ve akabinde stop ettiğini gördüm. Bir müddet sonra arıza ikazınında
    yandığını gördüm. Bu durumu ustaya (Günsa Oto/İskenderun) anlattım; kendisi bir
    hafta boyunca olabilecek olumsuzlukları not etmemi ve haftasında aracı getirmemi
    söyledi. Bir de buna hiç de alışık olmadığım hararette eklenince midem bulanmaya
    başladı. Dün haftası olduğu için gerekli kontroller ve oluşan olumsuzlukları
    gidermek üzere ustaya gittim. Araç akşama kadar yanında kaldı. Aracı aldığım zaman
    problemin giderlmiş olması gerektiğini söyledi, sabah tekrar ederse kendisine
    bildirmemi istedi... ve bu sabah aracımı çalıştırdığım zaman rolanti probleminin
    (hararet şu anda normal gözüküyor) devam ettiğini ve arıza ikazının tekrar yandığını
    gördüm.. Ustaya bildirdim, bana döneceğini söyledi ama dönmedi. Aslında lpg
    taktırırken montajın çok önemli olduğunu bilmeme rağmen, artık bu hataya düştüğümü
    düşünür oldum. Ürününüz hakkında kötü bir yoruma rastlamadığım halde sanırım montaj
    olayında kötüye denk geldim. lütfen yardımcı olunuz, ne yapmam gerekiyor.. sorun
    devam ederse sanırım kiti söktürecem. İyi çalışmalar. (yanıtınızı bekliyorum)

arızanız kesinlikle giderilecektir. bayi bilgilerini pm olarak attım. iyi günler dilerim

• İYİ GÜNLER BENDE AYNI FOCUS72 ARKADAŞIMIZIN YAZDIĞI SORUNLARLA KARŞILAŞTIM ARACIM NİSSAN PRİMERA 1.8 LUXOR TOMASTTO MARKAYI SİTENİZDEDE OKUDUM GÜVEN OTO GAZ FİRMASINDAN (!) GÜVENEREK TAKTIRDIM (!) AMA ARACIMA TAKTIRALI 2 AY OLMASINA RAĞMEN 2 HAFTA BİNEMEDİM SÜREKLİ SİGORTASI ATIYORDU 2. GİTTİĞİM ZAMAN TAMİR ETTİK DEDİLER GERİ DÖNDÜM 2 GÜN SONRA YİNE SİGORTASI ATTI GÖTÜRDÜM SABAHTAN AKŞAMA KADAR UĞRAŞTILAR EN SON BULDULAR KABLOLARDAN BİR KISMI EKSOZ GİDEN BORULARDAN BİRİNE DEYDİĞİ İÇİN ERİMİŞ VE SÜREKLİ ŞASE YAPIYORMUŞ AMA BU ARADA BENİM ARABANIN ROLANTİ AYARI BOZULDU ARABA 2000 DEVİRDE ÇALIŞIYOR VE SÜREKLİ KENDİ KENDİNE GAZ VERİYORDU BİR TAMİRCİYE BİR GAZCIYA GİT GEL NEYSE KAÇINCI SEFERDİ BİLMİYORUM BAŞKA BİR NİSSAN ÖZLE SERVİSİNE GİTTİM ORADA ARACIN A/C VALFİNİN BOZULDUĞU SÖYLENDİ AMA BUNU SÖYLEMEK İÇİN 100TL ALDI ARTI PARÇA 300 TL OLDUMU SANA 400 TL FİRMAYA SÖYLEDİM BUNDA BENİM BİR SUÇUM YOK DEDİ AMA BEN TÜPÜ TAKTIRANA KADAR BÖYLE BİR SORUN YOKTU AYRICA 2. GİTTİĞİMDE ARIZA LAMBASI YANIYORDU ''OLUR ABİ BİRAZ ÇALIŞTIĞI ZAMAN GEÇER DEDİLER VE GEÇMEDİ '' HATTA İLSAYA BİR AKŞAM BENİ HADİ ELİMİZDE EKÜ KALMADI DİYE GİTTİK BİLE ,YOKMUŞ ŞUAN ARABAMIM RÖLANTİSİ DÜZELDİ AMA BEN HALA BOZULMASINDAN ŞÜPHELENİYORUM VE BENİM O ARADA GİDEN ZAMANIM VE ARTI 400TL PARAM VE BU İŞ İÇİN SANAYİYE GEL GİT VE BİR KAÇ YERE DAHA GİDİP GELMELERİ SAYMIYORUM ŞİMDİ BEN SİZLERE SORARIM BU SORUNUN KAYNAĞI TÜP MÜDÜR DEĞİL MİDİR? VE BU HUHSUSDA BEN NE YAPABİLİRİM BENİM ŞUAN HEM GÜVENİM SARSILDI TOMASETTO MARKASINA KARŞI HEMDE REZİL OLDUĞUMDA YANIMA KAR KALDI (İLAVE OLARAK BEN ANLAMAM AMA BEYİN VE ŞAMANDIRA DIŞINDAKİ PARAÇALARINDA YERLİ OLDUĞUNU SERVİSE GİTTİĞİM ZAMAN SÖYLEDİLER BELKİ BUDA DOĞRUDUR) İYİBİR İMAJ OLUŞMADI ÇEVREMDEKİ İNSANLARCA SÖZÜNE İTİBAR EDİLEN BİRİYİMDİR KESİNLİKLE İYİ REFERANSIM OLMAYACAĞINIDA BELİRTİRİM

• Kadir Bey tekrar merhabalar,

Kusura bakmayın birkaç gün gecikmeli cevap yazıyorum size ama iş sebebi ile Ankara dışındaydım.Cevaplarınızı ve mailinizi gördüm.Bugün ankaraya (cuma) döndüm ve hemen sizi aradım ama maalesef izinli olduğunuz söylendi.Yarın yani cumartesi için gelip sizinle hem tanışmak hemde anlaştığımız takdirde hemen tomasetto sistemini taktırmak istiyorum.Eğer bugün okursanız yazdıklarımı bana mümkünse maille cep telefonunuzu yada size ulaşabileceğim bir numarayı yazabilirseniz sizi arayıp görüşmek istiyorum.Görüşemesek bile bana yarına (çok erken saatte olmasın lütfen) bir randevu ayarlayabilirseniz çok sevinirim.Sizden haber bekliyorum.

Saygılarımla.

Emre
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.