Şimdi Ara

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege [PC ANA KONU] (308. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.475
Cevap
116
Favori
345.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 306307308309310
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Shepherd.

bugün oyunun advanced edition'ınını aldım. henüz indirmedim. yeni başlayacak birine ne tavsiye edersiniz?
    Kimsenin dediğini umursama, oyunu zevk almak için oyna, birşeyleri başarma zorunluluğu hissederek oynama. Tamamen eğlencene bak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-63DBB8E76

Kimsenin dediğini umursama, oyunu zevk almak için oyna, birşeyleri başarma zorunluluğu hissederek oynama. Tamamen eğlencene bak.

Alıntıları Göster
    Hocam Rainbow Six Siege competitive bir oyun. Söylediklerine pek uyuşmuyor sankim
  • John Sheppard kullanıcısına yanıt
    Aslında tam de rekabetçi oyunları oynayanların duyması gereken sözler. Oyunu aşırı ciddiye alıp birbirimize dünyayı dar edince zaten kimsenin oynama hevesi kalmıyor. Rekabetçi oynuyorsan ya kendin gibi düşünen insanlarla oynayacaksın ya da diğerlerini info haricinde umursamayacaksın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sirius144p

Aslında tam de rekabetçi oyunları oynayanların duyması gereken sözler. Oyunu aşırı ciddiye alıp birbirimize dünyayı dar edince zaten kimsenin oynama hevesi kalmıyor. Rekabetçi oynuyorsan ya kendin gibi düşünen insanlarla oynayacaksın ya da diğerlerini info haricinde umursamayacaksın.
    Tamam da benim rekabetçilikten kastım bu değil ki. Senin bahsettiğin şey rekabet değil toxic player olmak. O bambaşka bir şey. Toxic insan için rekabetçi oyun ya da normal oyun farketmiyor. Toxic insan normal hayatında bile toxic olabilir, illa oyun oynaması gerekmiyor.

Benim rekabetten kastım hırslı olmak, başarı odaklı olmak ve başarılı olmak için gelişime açık olmak.

Arkadaşın sözlerinden ben bunların tam tersi bir oynayış stili anladım. Tamam Rainbow Six Siege o şekilde de oynanabilir, oynanmaz demiyorum da, oyunun ruhuna ters kalıyor. Arkadaşın dediği oyun türüne Just Cause serisi uyuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: John Sheppard

Tamam da benim rekabetçilikten kastım bu değil ki. Senin bahsettiğin şey rekabet değil toxic player olmak. O bambaşka bir şey. Toxic insan için rekabetçi oyun ya da normal oyun farketmiyor. Toxic insan normal hayatında bile toxic olabilir, illa oyun oynaması gerekmiyor.

Benim rekabetten kastım hırslı olmak, başarı odaklı olmak ve başarılı olmak için gelişime açık olmak.

Arkadaşın sözlerinden ben bunların tam tersi bir oynayış stili anladım. Tamam Rainbow Six Siege o şekilde de oynanabilir, oynanmaz demiyorum da, oyunun ruhuna ters kalıyor. Arkadaşın dediği oyun türüne Just Cause serisi uyuyor.

Alıntıları Göster
    Bu yuzden casual modu oynuyorum her zaman.

• 25k olayı düzeldi paralar gelmiş demeye gelmiştim ama 1-2 şey de ben yazayım.

Öncelikle oyunun belli bir yapısı var ve oyunda belli operatörlere belli görevler düşüyor. Operatör bağımsız olarak da yine belli görevler var bunlar yerine getirilmezse 1 kişi yüzünden yanlış bir şey yapmamış takımın kalan oyuncuları oyundan keyif almaz. 4 kişi duvar dibinde Thermite bekliyoruz ama Thermite hazretleri gidip mapin öbür ucunda ölüyor round tertemiz gitti şimdi 1 kişi yüzünden. Defans için de örnek vereyim garaj reinforce ediyoruz 5 duvar var 2 kişi reinforce yaptık 1 duvar açık kaldı yapan olmadı sonuç ne Thermite almayan rakip o açık duvarı patlatıp roundu kazandı. Benzer durumlar 5li değil de 3lü duvarlarda birileri görevini yapmadığı için başıma defalarca geldi. Casual oynarken hadi neyse dersin adamı atarsın, kafasına sıkarsın veya oyundan çıkarsın ama ranked oynarken de bunlar başıma geldi çok kez daha bir sürü örnek verebilirim ama bunlar ilk aklıma gelenler. Rook almışsın adamın 1 tane görevi var 1 tane mouse3 veya klavyeden 4 tuşuna basmak. Tuvalete giderken alıyorum ben bu operatörü round başı çantayı bırakıp tuvalete gidiyorum ona rağmen faydam oluyor adama Rook armor pls diyorum adam uzayda sanki. Bu oyun herkesin kafasına göre oynayacağı bir oyun değil herkes kafasına göre oynarsa sonu lol olur ad çıkan supportlar, pick kavgaları, görevini yapmayan x rolleri gibi nedenlerden dolayı çöp oldu o oyun tamamen kitle ile alakalı. Bu oyunun kitlesi yaş olarak daha büyük ama olgunluk olarak sıkıntı özellikle Türklerde bu daha da sıkıntı. Adam 1/5 gidiyor konuşmalara baksan her el ace atıyor sanki. Ben ace atarken takıma laf etmiyorum kötü oynayan kimseye laf etmedim bugüne kadar ama görevini yapmayana önce insan gibi sonra anladığı gibi konuşurum.

• Bir sorum var: fx-4320, 8 gb ram, r7 240, 720p orta ayarlarda 60 kare civarı verir mi? Buna benzer bir sistemle oynayan var mı?

Onun dışında indirimleri kaçırdım, başlangıç paketi alsam nasıl olur yoksa indirim bekleyip standart mı almalıyım?

Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ciclista

Bir sorum var: fx-4320, 8 gb ram, r7 240, 720p orta ayarlarda 60 kare civarı verir mi? Buna benzer bir sistemle oynayan var mı?

Onun dışında indirimleri kaçırdım, başlangıç paketi alsam nasıl olur yoksa indirim bekleyip standart mı almalıyım?

Teşekkürler.
    Starter alınmaz artık hele ki normal starter fiyatına. Alabiliyorsan standart al ya da indirime girmesini bekle tekrardan. Sık indirime giren bir oyun Rainbow, zaten 3 ayda bir sezon değişiyor mutlaka indirime giriyor yeni sezon öncesi.

Starter da bir süre sonra operatör açmak için sürekli renown kasmakla uğraşmak bıkkınlık getirir. Şu zamanda ben tavsiye etmem eğer bütçen çok kısıtlı değilse.

R7 240'ın tam performansını bilmiyorum ama Rainbow Six in sistem gereksinimleri çok yüksek bir oyun değil zaten. Tam emin olmamakla birlikte, kaldırır diye tahmin ediyorum. Zaten şöyle bir şey var Rainbow'da, Çin'in süper bilgisayarı Tianhe'ye bile sahip olsan, oyunun efektleri (partikülleri) çatışmalarda dezavantaj sağladığı için genelde çoğu oyuncu Low'da oynuyor. Grafik olarak çok gelişmiş bir oyun değil zaten. High ile Orta seviyede gözle görülür çok bir fark görmezsin, ancak Ultra HD pakette hissedilir bir fark olur o da ekstra 10'larca GB download ediyor.

1080p Low ayarlarda oynatır ama 60 FPS'i ne kadar stabil alırsın bilmiyorum.

• Charles Bartowski kullanıcısına yanıt
    Bu holiday pack olayı düzelmiş dediler dün girdim, tıkladığımda 0 tanesi dönüştürüldü dedi, renown gelmedi bana. paket duruyor hala ama. düzelen pek bir şey olmadı yani bende.
  • quote:

Bir sorum var: fx-4320, 8 gb ram, r7 240, 720p orta ayarlarda 60 kare civarı verir mi? Buna benzer bir sistemle oynayan var mı?

Teşekkürler.
    15 şubat haftası Invitational var o zaman girecek bekleyebilirsin.

• John Sheppard kullanıcısına yanıt
    expo-9009 kullanıcısına yanıt
    Youtube'tan benchmarklara baktım oynanıyor gibi. O zaman indirimi bekleyip standart alayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cei

Bu holiday pack olayı düzelmiş dediler dün girdim, tıkladığımda 0 tanesi dönüştürüldü dedi, renown gelmedi bana. paket duruyor hala ama. düzelen pek bir şey olmadı yani bende.
    Dün gece R6 tweetini görünce girdim 1 paket var diyordu tıkladım 25k eklendi paket de 0 kaldı. Paket duruyorsa tekrar deneyin derim ama paket gidip para da gelmezse desteğe mesaj atmak gerekir.
  • quote:

Teşekkürler.
    Standart surumun tek faydasi ana operatorlerin ucuz olmasi. Bunun disinda sonradan gelen tum operatorleri acmak icin neredeyse baslangic paketi almis olanlarla ayni cabayi sarf ediyorsunuz.

Tavsiyem baslangic paketi almaniz. Hem cebe uygun hem de bir sonraki operatoru acana kadar yeni actiginizla oynayip, o operatorun inceliklerini iyice ogrenmeniz daha iyi olur.

oyunun dili türkçeydi, ingilizce yapıp alabildim, bilmiyorum alakası var mıdır..
  • 16 operatörle başlamak yerine 4 operatörle başlayacak. 12 operatör açmak da oyun saatiyle 200 saat sürer. İlk 100 saat dar rotasyon yüzünden zehir olur. Bence hala starter alınmaz.

• Dolar 5.3 olmuş Starter alınmaz bu zamanda...
  • Ya bilemedim ki o şekilde de mantıklı gibi diğer şekilde de mantıklı gibi :) 1700 küsür saati olan bir arkadaşım var o da başlangıç al açarsın demişti de bilmiyorum indirim bekleyip duruma göre bir seçim yaparım.

Teşekkürler fikirleriniz için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ciclista -- 4 Ocak 2019; 21:56:36 >
  • quote:

Ya bilemedim ki o şekilde de mantıklı gibi diğer şekilde de mantıklı gibi :) 1700 küsür saati olan bir arkadaşım var o da başlangıç al açarsın demişti de bilmiyorum indirim bekleyip duruma göre bir seçim yaparım.

Teşekkürler fikirleriniz için.
    1100 küsür saatim var ve Starter edition aldım hatta Starter çıktığı gün almıştım. Buradaki birçok kişiye de starter tavsiye etmiştim forumda arama yapılırsa çıkar ama ben tavsiye ettiğimde starter 26 liraydı normali de 130-140 liraydı. Arada ciddi bir fark vardı ve starter cidden sudan ucuzdu hatta birkaç kez %50 görmüştü smurf steam hesaplarım olsa hepsine alırdım o derece sıcak fırsattı. Bir süre önce kurlar yükselince Ubisoft da oyunların fiyatlarını güncelledi 26 lira olan starter oldu 76 lira. İndirimsiz her hali pahalı indirim zamanı da Starter 45 veya 55 civarına düşüyor Standart da 65-75 civarına düşüyor. Aradaki fark bu kadar azken Starter almayı tavsiye etmem.

10-20 lira fark oluyorsa standart alayım o zaman son kararım.

Tek çekincem şu: bu saatten sonra herkes belli bir seviyedeyken oyuna alışılabilinir mi acaba. Dereceli eşleştirmesi nasıl kabul edilebilir şekilde ayarlıyor mu takımları?

• quote:

10-20 lira fark oluyorsa standart alayım o zaman son kararım.

Tek çekincem şu: bu saatten sonra herkes belli bir seviyedeyken oyuna alışılabilinir mi acaba. Dereceli eşleştirmesi nasıl kabul edilebilir şekilde ayarlıyor mu takımları?
    Sürekli yeni oyuncu geliyor öyle seviye sorunu olmaz. Ama eşleştirme çöp , koyar seni 4 tane 200 lvl yanına hep birlikte çıldırırsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi expo-9009 -- 4 Ocak 2019; 22:57:43 >
  • 
Sayfa: önceki 306307308309310
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.