Şimdi Ara

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege [PC ANA KONU] (217. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.474
Cevap
116
Favori
345.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 215216217218219
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    http://www.r6prosettings.net/

Şuradan da bir bakın monitörlere, oyuncuların kullandıklarından daha çok beğendiğiniz bir şey bulursunuz belki.
  • jedi39 kullanıcısına yanıt
    kafanızı bulandırmak gibi olmasın ama başka oyunlar oynuyorsanız ve de iyi bir ekran kartınız varsa eğer 2k,144hz bir monitöre geçmenizi ben daha çok tavsiye ederim.
  • Nicholai Hel kullanıcısına yanıt
    7 tane 240 hz kullanan var 1 tanesi asus geri kalanı benq kullanıyor. Redditte pro oyuncuların hangi ekipmanları kullanacaklarını sözleşme gereği sponsoru belirliyor diye okumuştum. Keşke kendilerine sorabilsek deneyimlerini.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet bunu da düşündüm fakat forumdan bir arkadaş 2k yı çok kötüledi. 1080p ye geri dönmüş falan anlatmıştı. Siz neden öneriyorsunuz anlatabilir misiniz? En sonunda 1080p 144hz alacağım kalan para ile de oyuncu koltuğu o olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Luc4sHood

Hocam o zamanda fps düşüyo. Oyunu 30 fpsde oynayan var benim 60 fpsnin altında oyunda akıcılık falan kalmıyor aşırı sinir bozucu bir şey bu.

FPS'in 100% kullanılması bug'ı bana White Noise ile geldi(Blood Orchid veya daha eskiden olanlar da var) o günden beri de sürekli sıkıntı çıkıyor. Üstüne W10 güncellemesi de gelince FPS değerleri iyice cortladı. Sağda solda baya çözüm aradım ama tam anlamıyla bir faydası olmadı çünkü FPS artsa bile CPU 100% olduğu zaman görüntü kasıyor onu da anlamadım. Bazen 40 FPS olunca bile yine sorun olmuyor ama bazen 55-60 FPS arası bile takılıyor

Uyguladığım veya önceden de uygulamakta olduğum birkaç yöntemi yazayım

1) Oyun için ayarları en düşüğe alma çünkü hiçbir faydası olmuyor boş yere görüntü düşüyor hatta CPU'ya fazla yük biniyor. Tabii arttırdıkça kasma artar ama düşük ile orta arasında pek FPS oynamıyor.
    2) Uygulamayı görev yöneticisinden bulup "tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak" seçeneğini seçmek. Windows 10'un tam ekran oyunda alt+tab yapmayı kolaylaştıran özelliğiymiş ama bizim oyunda ters tepki yaptı.
    3) Güç seçeneklerinde ve Nvidia ayarlarında maksimum performans seçmek
    4) Görev yöneticisinden oyunu bulup önceliğini düşük yapmak. Bunu az önceki oyunumda denedim iyi sonuç verdi ama her zaman olur mu bilmiyorum. Önceden düşük yerine yüksek yapmıştım o işe yaramamıştı ama düşük olunca CPU'nun 100% olmasını biraz da olsa engelliyor

Ben de benim kulaklığın ayarlarını Fransız elemanın tekine sorarım diye düşünüp kendisini eklemiştim ama kabul etmemişti

Ben TangyD'ye şarkı söyletmiş adamım, sen kim köpeksin acaba?
  • Charles Bartowski kullanıcısına yanıt
    Hocam teşekkür ederim şimdi girip tek tek bi deniyeyim. Buaralar çok zamanım oluyor oyunu aşırı seviyorum günde kaç saat oynuyorum bilmiyorum ama o ufak fps sorunları soğutuyor insanı. 40-50fpsde kalsın yeterki 20 fps oynuyormuş gibi bi his oluşmasın.
    Gezinirken şunu buldum. Ekstra bilgilerde vermiş bayağı yararlı gözüküyor.http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=567777265

Eric "Aherys" Rajot. Fransız pro playermiş. Elemanın dediği şu: If you have the money, go for a 144 Hz screen (BenQ is the best brand for me). 240 Hz are excellent, I'm on it, but if you are not a top player, it's too expensive for nothing.
    Ya da "Şu kadar param var, neye harcayacağımı bilemiyorum." demiyorsan. Benim birkaç eksiğim daha var, onları da tamamlayıp ben de 240 hz alacağım. Öncelik meselesi, önceki mesajlarımda da demiştim ya.
    Hocam ben 2k 144 hz kullanıyorum. Ekran kartım Gtx 1080 ve inanılmaz memnunum. Özellikle şu son güncellemeden sonra R6 da da fps 2k ultrada 80-90lardan 120-130lara çıktı daha da güzel oldu.

• Kaan Berk K kullanıcısına yanıt
    Bi kaç mesaj öncede bi arkadaş önerdi 2k. Kaç inç kullanıyorsunuz ve 1080p ile odak açısından farkı var mı? Pro oyuncular hiç kullanmıyorlar 2k ondan merak ettim.

hocam öncelikle ileriye bir yatırım olarak görüyorum ben 2k'yı. gelecek oyunlarda filmlerde vs. tam olarak 2k bir video dosyasının pixelin verdiği görüntüyü net bir şekilde alabileceksin. ve tn panel 240hz renk olarak size bayağı kayıp yaşatacak. bence 240hz'in ev ortamındaki oyunda çok bir katkısı yok. 144hz gayet ideal olacağını düşünüyorum. 2k'yı neden kötüledi açıkçası ben de onu merak ettim:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Cei

hocam öncelikle ileriye bir yatırım olarak görüyorum ben 2k'yı. gelecek oyunlarda filmlerde vs. tam olarak 2k bir video dosyasının pixelin verdiği görüntüyü net bir şekilde alabileceksin. ve tn panel 240hz renk olarak size bayağı kayıp yaşatacak. bence 240hz'in ev ortamındaki oyunda çok bir katkısı yok. 144hz gayet ideal olacağını düşünüyorum. 2k'yı neden kötüledi açıkçası ben de onu merak ettim:)

2K hakkında ben yazmıştım mesajı.

2K'yı kötülemedim aslında, 2K'da GTX 1070 gibi bir ekran kartıyla 90-100 FPS'nin bana oyunda yeterli gelmediğini, tüm düzenimi alt üst ettiğinden dem vurmuştum. Elimde 2K da 144 fps yi verecek ekran kartı olsaydı zaten 2K'yı kullanırdım herhalde. 2K 165Hz monitörüm IPS olduğundan çok daha iyiydi görüntü ama 4ms gtg olayı R6 gibi bir oyunda aşırı hissediliyor. Yada ben çok hassasım hissediyorum. 1080p 1ms gtg R6 için gerçekten önemliymiş o zaman anladım.

27 inch benim ki. Odak konusy çok gözüme çatpmadı açıkçası. Valla hocam pro işini bilemiyorum açıkçası çokta umutsamıyorum. En rahat ettiğiniz görüntü, ayarlar hangisiyse onu kullanın kafanız rahat etsin. Mesela Dpi mevzusu vardı bi arada. İşte prolar dpi ı 800 e çekip sensivityi yükseltiyormuş vs vs ben de denedim, alışamadım hoşuma gitmedi o yüzden eskiye döndüm. Ondan dolayı çok kasmayın bence, grafik kalitem yüksek olsun diyorsanız 2k yı alın. Yok grafiksel detaylar umrumda değil çok fps olsun diyorsanız full hd 240 hz alın ancak onun için bi gtx 1080 daha almanız gerekebilir.

• Beyler bu arada ben de year 3 pass almıştım baya önceden de hiç görmedim bu outbreak pack olayını. Ne oluyor tam olarak?

800 dpi bende alıştım artık yüksek dpi çıkamıyorum. Ayrıca ayar kısacağım 240 fps için eğer alırsam. 2k 144 hz içinde 144 fps ve üzeri almak gerekiyor o da çok zorluyor 1080 i.

Alpha pack olayinin aynisi. Kisitli bir süre kalacak. 300 credit ile aliniyor. Cift gelme olasiligi yok. Daha oyuna gelmedi.
    Genel kanı oynayabildiğin bir DPI ve oyun içi H/V bulunca sürekli düşürerek mükemmeli yakalamak. Ben pek uğraşmadım ama 800 DPI, 10/10/50 oyun içi, Windows sensitivity 6 ve default multiplier kullanıyorum, memnunum. Bir ara aynısının 400'ünü denedim, aim muazzam netleşti, headshot üstüne headshot atar oldum ama yandan ya da arkadan adam gelince dönemiyordum
    Hiç denedim 400 dpi ama deneyeceğim. Gemi dümeni gibi döndürmeyelim sonra fareyi Ayrıca hangi marka kullanıyorsunuz?

• en seftiğim oyun reyinbov siks sieç. 2-1 yeniliyor iken 1v5 kalıp el alıyosun sonra tryhard kasıp oyunu alıyolar. vallahi çok seviyorum bu oyunu.

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege [PC ANA KONU]
  • 
Sayfa: önceki 215216217218219
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.