Şimdi Ara

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege [PC ANA KONU] (216. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.475
Cevap
116
Favori
345.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 214215216217218
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Nicholai Hel

Dota 1'i bırakıp üç sene ara verme sebebim. "Amaan şimdi kim sıfırdan başlayıp creep kasıcak, item kasıcak, adam kovalayacak, büyü yapacak, base gidip hp/mp dolduracak" deyip oyunu bırakmıştım.

Sürekli birlikte oynadığın ve sürekli tolere etmek zorunda olmadığın, seni rahatsız etmeyen arkadaş çevresi oluşturup onlarla birlikte oynarsan yeniden eski heyecanına kavuşabilirsin. Uzun süredir bu oyunu ya da genel olarak bilgisayar oyunlarını oynadıysan ondandır diye düşünüyorum.

Ekleme: Ben de 50 pack alayım diyorum ama, Hibana ve Echo'ya skin aldım 80 bin gitti, hesapta 30 bin var. Acaba kalan 150 bini günde 2-3 saat oynama ve renown booster ile kaç günde yaparız tahminen? Bu konular tam Charles'ın konuları, böyle teknik bilgiler ondan sorulur. Kesin sayısalcıdır.

Oyun 2 dk sürüyor diyelim, her oyundan da ortalama 120 renown geliyor bu da saatte 3600 ediyor daha seri oynandığında 5k kasılabilir. Üstüne renown booster da eklersek 10k olur bu rakam. Günde bıkmadan 30-40k kasılabiliyor ama 2.gün artık bıktırabilir çünkü artık kolay geliyor. Artı olarak aim kasmış oluyorsun hatta rehine taşıyan da pistol aim kasıyor. Yeni oyuncular için de map öğrenme artısı var.

Alpha pack almayı pek tavsiye etmem yeni sezonda belki universal güzel skinler gelir onun haricinde zaten hazırda güzel skinler, kasklar ve üniformalar var. İnternette bol bol alpha pack açma videosu var genelde çok nadir iyi içerik çıkıyor.

Konuya da 2 gündür bu şekilde giriyorum sürekli bir tartışma havası

/>

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Charles Bartowski -- 1 Şubat 2018; 20:16:5 >

• Mega Therion kullanıcısına yanıt
    Ash skini herkese hediye edildi fakat sezon başında diğer sezonun başında kullanılabilecek. Ash mainler bir süre kullanamayacaklar bence:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cei -- 1 Şubat 2018; 21:9:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu Blitz denen operatöre zaten gıcık oluyordum bugün ranked maçta başıma gelen olaydan sonra da iyice delirdim.

Bank mapinde open area kısmını koruyorduk ben de otopark penceresini rahat keseyim diye ACOG'u var diye Rook aldım. Sonra kameradan baktım tek Blitz vardı kalkanı indirince hs atarım diye beklerken Blitz hiç istifini bozmadı sağa çekti ve tek mermi sıktı o da hs geldi. Rook armoru da yalan oldu orası ayrı Sıkıntı bu işin tamamen random olması oradan tüm mermilerimi bitirecek kadar sıksam belki isabet bile etmezdi çünkü çok fazla mesafe var. Adamın da hile olduğunu düşünmüyorum toplam 9 round oynadık adam bu da dahil 4 kill aldı.

• Charles Bartowski kullanıcısına yanıt
    Belki de oyun tarihinin en kanser karakterlerinden birisi Blitz ve az çok random headshot noktalarını ve zamanlamasını kavradım. Yakın mesafede zaten yavaş yavaş yaklaşarak kör edebiliyorum, en sevdiğim yanı pencereden keserken soldan bakmak. Solu kapattığı için damage almıyor ve random hs şansı yüksek açılardan alıyorum orta mesafenin biraz yakınındaysa. Örneğin videonun başındaki mesafe random için orta mesafenin biraz kısası sayılır. Bank haritasında ofis penceresinden en uç noktaya çok random hs ile adam almışlığım var. Şurası :

Mesafe Arttıkça laserin az sol altına doğru sıkmak gerekiyor ve bunu daire şeklinde saat yönünde kaydırarak yapmanız lazım. Lazerin: sol alt -->> sol yan -- >> sol üst --> üstü >> sağ üst gibi. Mesafe yakınlaştıkça ise lazerin 1 cm kadar tam altından başlayıp bu sefer daire şeklinde sağa doğru kaydırıyoruz. Kör edecek kadar mesafeye girdiyseniz lazerin tam da gösterdiği yere sıkıyor ilk 2 mermiyi en azından. Yakınlaşırken de koş-kalkan-koş-kalkan yaparak kanserin dozunu arttırmak mümkün

Not: Lazeri daha iyi görmek için ekran ayarları ile oynadığım da doğrudur

Eğer defansta Lesion - Ela - Mira değilsem gördüğüm anda uzaklaşıyorum hiç gerek yok. Gelip hayatı zehir edecek belli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HankMoodies -- 1 Şubat 2018; 20:50:1 >

Legendary dışındaki beğendiğim skin'leri aldım da legendary düşme olasılığı pek düşük. Bu zamana kadar 5 tane düştü işte.

Ben de Outbreak pack'leri bekleyeyim madem.
  • HankMoodies kullanıcısına yanıt
    Arkanı da dönüp kaçamıyorsun açık hedef olursun o yüzden geri geri gidiyorum bazıları da kaçarken vurayım şunu diye kalkan indiriyor ve hs yiyor yakın mesafede zaten %90 ölüyorsun da uzakta biraz şansın oluyor(du)
  • quote:

Legendary dışındaki beğendiğim skin'leri aldım da legendary düşme olasılığı pek düşük. Bu zamana kadar 5 tane düştü işte.

Ben de Outbreak pack'leri bekleyeyim madem.

Bana 1 tane bile legendary düşmedi rare ve epic görünce seviniyorum
    Şöyle bir şey var bende;

• quote:

Şöyle bir şey var bende;

Bu çok fena bir şey bir de 2 kez çıkmış. Thermite oynuyorum o kadar bana Thermite için hiçbir şey çıkmadı daha
    Aslında bu kafaya tek atmasının pek "random" olmadığını düşünüyorum hocam. Bilinçli olarak atılan mermilerinin kafaya gelmesini belirli bir şansla sağlamışlar gibi. Benim de başıma bir kaç kere geldi çünkü. Uzaktan tık tık yavaş mermi gönderirken birisi kafama gelmiş, kalkanı indirmeden tek attı. Bayağı gergin bir maçtı, güzel deli etmişti.
    Hani seni sorularımla bunalttığım zamanlar demiştim ya, ilk pack'ten legendary çıktı, ikincisinden de aynısı çıktı diye. Bu o idi işte. Üçüncüsünden de epic çıkmıştı. Bu arada ikinci ve üçüncü %2,30 şans ile çıkmıştı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Cei

Aslında bu kafaya tek atmasının pek "random" olmadığını düşünüyorum hocam. Bilinçli olarak atılan mermilerinin kafaya gelmesini belirli bir şansla sağlamışlar gibi. Benim de başıma bir kaç kere geldi çünkü. Uzaktan tık tık yavaş mermi gönderirken birisi kafama gelmiş, kalkanı indirmeden tek attı. Bayağı gergin bir maçtı, güzel deli etmişti.

Aynısı oldu 3-3 gidiyordu maç 4-3 öne geçtiler bu saçmalık yüzünden neyse ki 5-4 yaptık orası ayrı

Attığım videoyu izleyeli 1-2 hafta olmuştur o zamandan beri birkaç kez denedim ama çok nadir isabet etti. Oyunda bu düzeyde şans etkisi olması kötü bir durum

• quote:

Hani seni sorularımla bunalttığım zamanlar demiştim ya, ilk pack'ten legendary çıktı, ikincisinden de aynısı çıktı diye. Bu o idi işte. Üçüncüsünden de epic çıkmıştı. Bu arada ikinci ve üçüncü %2,30 şans ile çıkmıştı.

Hatırladım başta iyi gelir satış politikası demiştim sanırım ayrıca sorularla bunalmam pek. Bana ilk paketten Jager silahı için epic çıkmıştı ama zaten o silahta güzel skinim vardı
  • Erdo4 kullanıcısına yanıt
    Hocam o zamanda fps düşüyo. Oyunu 30 fpsde oynayan var benim 60 fpsnin altında oyunda akıcılık falan kalmıyor aşırı sinir bozucu bir şey bu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4 Black Ice - 1 Legend Thermite 556xi - 1 Legend Charm - 2 Legend Headgear

Black Ice
    Kapkan - 9x19VSN
    Buck - CAMRS
    Thermite - 556xi
    GSG 9 Pistol

Özellikle Thermite'a hem Black Ice hem Legend çıktı (556xi). *kullanmıyorum.

Legend yerine Epic çıkmasını istiyorum ben daha çok. Legend'lar bana göre çok kötü kalite olarak. Doc'un Legend Headgear'ı var tam bir çöp.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erdo4 -- 1 Şubat 2018; 22:4:42 >
    Black Ice serisi çok güzel, hepsini isterdim. Bende de üç tane var.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Black Ice serisi çok güzel, hepsini isterdim. Bende de üç tane var.

R4C ve F2'ye çıksaydı başka birşey istemezdim herhalde.. Özellikle F2'ye isterdim.

Zamanında almadım Black Ice'ları.. Bu kadar değerleneceğini kim bilebilirdi ki...
    gerçekten doc'un legend headgear'ı bana da çıktı ama daha takıp bir kere kullanmaya bile heves etmedim. tek legend alpha pack'im oydu heralde:))
  • Biraz para buldum arkadaşlar 240 hz gsync alabilirim almışken en iyisi olsun istiyorum. Yaptığım araştırmalar sonucu Aoc AG251FG düşünüyorum. Gsync ve ulmb olduğu için bana mantıklı geldi çünkü sadece r6 oynamıyorum diğer oyunlardan 240 fps alamayacağım için 100-150 fps aldığım zaman gsync devreye girer. İlk seri 240 hz monitörlerde frameskip hatası varmış. Bir kaç marka firmware update ile bunu düzeltmiş. Ayrıca 240hz'in en büyük avantajı 144hz'e göre 2 katı frame geçişi olduğu için lag oranı daha düşükmüş. Bu yüzden pro oyuncular daha çok tercih ediyorlarmış. Ayın 15 ine kadar düşünme süresi verdim kendime sonucu sizinle paylaşacağım.
  • 
Sayfa: önceki 214215216217218
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.