Şimdi Ara

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege [PC ANA KONU] (34. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.475
Cevap
116
Favori
345.235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Likeaboss1905

Tam Counter'dan daha kötü bir oyuncu çevresi olamaz diyordum ki bu oyunla tanıştım.

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege [PC ANA KONU]

Maçın başında 4 kişi çıkıyor delirtecek bu oyun beni :D

Karşınızdaki ekipte Türk bir ekip Hatta Twitch'te yayında yapıyor aralarından biri.

• Oyunu almayı düşünüyorum ama bu arkadaş dışarda kaldıysa bizde kalmayalım. Yokmudur aktif 10-15 kişi sağlam oynayan gruplar.

Belkide herkes grupları kurdu biz yeni gelenlerle ekip kurucaz.
  • John Sheppard kullanıcısına yanıt
    quote:

Orijinalden alıntı: John Sheppard

quote:

Orijinalden alıntı: Likeaboss1905

Tam Counter'dan daha kötü bir oyuncu çevresi olamaz diyordum ki bu oyunla tanıştım.

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege [PC ANA KONU]

Maçın başında 4 kişi çıkıyor delirtecek bu oyun beni :D

Karşınızdaki ekipte Türk bir ekip Hatta Twitch'te yayında yapıyor aralarından biri.

Türk olduklarını biliyorum hocam ama hangisi yayıncı bilmiyorum açıkçası. :) İlkten Türk olduğumu bilmiyorlardı sonradan şakalaştık falan zaten.

quote:

Orijinalden alıntı: EXios

Hocam gece gece güldürdünüz ya tamda takımına gelmişsiniz en iyisi 5 kişilik bir takım bulmanız.
    Devamlı 5 kişi oynadığım hiç takım olmadı da ara sıra girdiğim 2-3 kişi vardı onlarla da iletişim kopukluğu oldu kaldı öyle. Üniversite yüzünden zaten hafta içi pek vaktim kalmıyor ama tabii böyle takım oyunlarında adam bulmak şart yoksa zevk almayı bırak boş yere sinir oluyorsun... En sonunda takım oyunlarını bırakıp tekil oyunlara yönelicem o olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Likeaboss1905 -- 19 Mart 2016; 3:52:33 >

• Season Pass almaya gerek var mı ? Ona göre düşünce alayım bi ara
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mephisto Pheles

Season Pass almaya gerek var mı ? Ona göre düşünce alayım bi ara

Şuanki fiyatıyla alınmaz. 20-30 liralara düşerse alınabilir. Yada oyunu Steam'den aldıysanız, %25 indirime girdiği zaman 50-51 TL oluyor, Enpara ile 25 TL geliyor. Yoksa 1 hafta önceden oynamak ve 600 ubisoft kredi için 70-80 lira verilmez.
  • Bronze-Silver arkadaşlar boostlanır.Ekleyin beni Dark.Anderson
  • Ubisoft bence güncellemeler ve destekler işe gerçekten efsane yapabilir oyunu. Şimdi bi csgo gibi oyun arayüzü yok. Arayüzden kastım oyuna giriş çıkış Server lara bağlanma filan. Bu yerler çok yavaş ve çok sıkıcı. Oyundaki bug lar gerçekten can sıkıyor bazen. Hatta bazen değil herzaman sıkıyor.
    Ama bu kadar şeye rağmen oyun o kadar sarıyor ki bi Server bulayım gireyim diye errorlardan sıyrılıp 1 saat uğraşıyorum. İnşallah desteği kesmez esirgemez ve oyunu daha iyi bir konuma getirirler.
    Bi steam gibi arkadaşının oynadığı Server da boş yer varsa girebilmeli, oyundan düştüğün zaman girmek o kadar zor olmamalı. Bu gibi konuları hallederlerse gayet iyi olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar yurdumda internet iyi değil maalesef. Bende mobil internet ile bağlanıyorum. Ve Nat Type Strict yazısı alıyorum oyun içinde bağlantı sorunları yaşıyorum devamlı ping ani yükselişle oyundan atıyor.
    Sizce mobil den bağlanırken bi yöntem varmı daha performans almam için. Hız kısıtı 96kbps ile bile girebiliyorum oyuna(150pingler) tek sorun ani pingler 9999 olup oyundan atıyor.
    Farklı bağlanma yöntemleri varsa bekliyorum birde Nat Type nasıl değiştirebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: tlserkan

Arkadaşlar yurdumda internet iyi değil maalesef. Bende mobil internet ile bağlanıyorum. Ve Nat Type Strict yazısı alıyorum oyun içinde bağlantı sorunları yaşıyorum devamlı ping ani yükselişle oyundan atıyor.
    Sizce mobil den bağlanırken bi yöntem varmı daha performans almam için. Hız kısıtı 96kbps ile bile girebiliyorum oyuna(150pingler) tek sorun ani pingler 9999 olup oyundan atıyor.
    Farklı bağlanma yöntemleri varsa bekliyorum birde Nat Type nasıl değiştirebilirim.

Mobil internet ile bağlanıyorsanız pinginizin yüksek olması normal. Mobil internetle Pingin çok önem arz ettiği bu tip oyunlarda pek birşey beklemeyin. Özellikle Rainbow Six gibi "Peekers Advantage" bir oyunda genellikle öldüğünüzde düşmanı göremezsiniz taa ki killcam izleyene kadar.

NAT Type sorunu içinse modemde Ubisoft'un gerek duyduğu portları açıp, varsa bilgisayarınızda firewall'dan izin vermeniz gerekli. Bunları yaptığınız halde olmuyorsa (ki şuan çoğu kişi de böyle) , Nat Type'ı Open yapmak için;

Modemin firewallını devre dışı bırakıp, DMZ'den (Demilitarized Zone) bilgisayarınızın IP'sini filtrelemelisiniz. Fakat bu yaptığınız ayarla modem ve firewall tarafından bilgisayarınıza gelen tüm isteklere açık hale gelir, yani güvenlik açığı oluşturmuş olursunuz. Bu şekilde Nat Type'ı Open yapabilirsiniz fakat Nat Type'ın ping çok çok fazla etki ettiğini sanmıyorum. Nat Type daha çok squad oluşturma ve squad ile aynı oyuna girme konusunda etkili oluyor. Yoksa Nat Type Closed olduğu halde rahatça oynayan insanlarda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi John Sheppard -- 25 Mart 2016; 3:33:16 >

• John Sheppard kullanıcısına yanıt
    Ping 96kbps hız sınırına girdiği halde bile ping olmuyor alında sabit devamlı 150 filan.
    Ama sıkıntım ranked da bile anlık 1.2sn boyunca 9999ping gibi bir değere çıkması. Oyuncular hareket ediyor ben edemiyorum. "Removed From Match" diyor ve atıyor oyundan. Ranked A bile geri giremiyorum ayrıldığım oyundan.
    Tek sorunum bu, buda acaba Nat Type den mi kaynaklanıyor hiçbir fikrim yoktu. Nat Type le alakası varmıdır, yoksa operatör şebekesinde mi anlık düşmeler oluyor. Çünkü usb ile internet paylaşımı yaptım aynı sorunu aldım.
    VE mobil internet de Nat Type değişir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tlserkan -- 25 Mart 2016; 8:04:24 >
  • Sonunda bende aranıza katıldım.

Uplay= Jawasra
  • Merhaba arkadaşlar ben de yeni başladım ama shooterda iyiyimdir
    Uplay : Circassian34
  • arkadaşlar aramızda ekran kapanma sorunu ile karışılaşan varmı acaba? oyuna giriyorum classımı seçiyorum loading ekranından sonra ekran kapanıyor (karama değil bildiğin monitör kapanıyor) pc ye reset attıktan sonra bir kez daha denediğimde oyuna girebiliyorum benden başka bu sorun ile karşılaşan varmı acaba? ekran kartım msı r9 380 4 gb

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TOMEKK -- 25 Mart 2016; 17:37:20 >
  • TOMEKK kullanıcısına yanıt
    Kart drıverını güncelle. yada bir önceki sorunsuz sürümlerden yükle. PSU gücü de yetmiyor olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: tlserkan

Ping 96kbps hız sınırına girdiği halde bile ping olmuyor alında sabit devamlı 150 filan.
    Ama sıkıntım ranked da bile anlık 1.2sn boyunca 9999ping gibi bir değere çıkması. Oyuncular hareket ediyor ben edemiyorum. "Removed From Match" diyor ve atıyor oyundan. Ranked A bile geri giremiyorum ayrıldığım oyundan.
    Tek sorunum bu, buda acaba Nat Type den mi kaynaklanıyor hiçbir fikrim yoktu. Nat Type le alakası varmıdır, yoksa operatör şebekesinde mi anlık düşmeler oluyor. Çünkü usb ile internet paylaşımı yaptım aynı sorunu aldım.
    VE mobil internet de Nat Type değişir mi?

Mobil modemde de dediğim ayarlar vardır. Nat Type'ı Open yapmanın kesim çözümü Modemin Firewall'ını devre dışı bırakıp, DMZ'den bilgisayarının IP'sine tam yetki vermek. Ama bu da güvenlik açığı oluşturuyor, bilgin olsun.

.
    .
    .

Bu arada yeni gelecek Patch ile gelecek değişikliker;

http://forums.ubi.com/showthread.php/1419946-Upcoming-Balance-Changes-in-Patch-2-3?p=11527317

Beklenildiği gibi Super 90 (Frost shotgun) , SMG-11 (Smoke ve Sledge'in 2. silahı) nerf yiyecek. Super 90'ın hem damage'i, hemde range'i (mesafesi) düşürülmüş. SMG-11'in recoil'i (tepmesi) arttırılmış.

Ama en beğendiğim güncelleme Buck'a gelen güncelleme olmuş. Eskiden Buck silahının altındaki Shotgun ile duvara sanki yumruk ile açmışsın gibi ufacık bir delik açıyordu. Şimdi gelecek güncelleme ile duvara kocaman bir delik açıyor ve bu deliğin içinden geçebiliyor. Sonunda Buck karakterini oynamak için güzel bir neden

EDIT: Black Ice hariç tüm Bundle paketleri tanesi 50K Renown Point ile alınabiliyor. Bende ki ne şanstır ki geçen ay 10 tane 12K puanlık skin aldım. Bilseydim böyle birşey olacağını hiç almazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi John Sheppard -- 26 Mart 2016; 10:55:35 >

• oyunu almak istiyorum ama ping sorunu ve fiyatı düşündürüyor.

Bu oyunun multisi ne kadar sürer arkadaşlar kısa süre içinde bitermi biraz bekleyip yaz sonu gibimi alsam hem fiyat düşer hem ping düzelir belki. Ama tabi multi biterse ozaman kadar bi anlamı kalmaz ne diyorsunuz ?
  • Bunun multisi sınırsız gider ara ara girersin tüm gün oynarsın ama bu tarz oyunları seviyor olman lazım, en önemli kısmıda ranked olması. Nerden kaça alıcaksın kinguin'de oyun 84TL haberin olsun.
  • quote:

Bunun multisi sınırsız gider ara ara girersin tüm gün oynarsın ama bu tarz oyunları seviyor olman lazım, en önemli kısmıda ranked olması. Nerden kaça alıcaksın kinguin'de oyun 84TL haberin olsun.

yok hocam zaten gameplaylerini izledim tam bana göre resmen yıllardır beklediğim oyun :) o cod/bf aksiyonu pek bana göre değil.

g2adan alıyım diyordumda şu son zamanlarda çıkan ubisoft g2a, kinquinden alınan keyleri siliyor haberleri şeyi kafamı karıştırdı varmı bi sorun cidden ? sorun olurmu alsam.

bu arada 84 iyiymiş g2da 100e gidiyor. kinguinsde güvenilirmi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheMute23 -- 26 Mart 2016; 19:33:31 >
  • Ben ordan aldım birde indirim yerine TOP7COM diye bir kupon var onu yazarsan o fiyata alabilirsin 3TL korumada al düşük fiyatlılarda almıyorum hiçbir sıkıntı çıkmadı ancak bu biraz yüksek diye ne olur ne olmaz dedim koruma alayım kandırmaca ama yapacak birşey yok.
  • quote:

Ben ordan aldım birde indirim yerine TOP7COM diye bir kupon var onu yazarsan o fiyata alabilirsin 3TL korumada al düşük fiyatlılarda almıyorum hiçbir sıkıntı çıkmadı ancak bu biraz yüksek diye ne olur ne olmaz dedim koruma alayım kandırmaca ama yapacak birşey yok.

aslında pazartesiye kadar steamde 120ye düşmüşte şu an o kadar veremem. acaba bi daha ne zaman inidirm olur en güvenilir steam sonuçta
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.