Şimdi Ara

## Tokina 100mm Macro vs Tamron 90mm Macro ## (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
6.537
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: jimi1984

O mm olayı pek mühim değil aslında... En ürkek böcük Kelebek :) Onlara yaklaşmakta sıkıntı çekersin o kadar.

Benim böcüklere en çok yaklaştığım lensler Pentax 50mm DFA makro ile Sigma 70mm Macro oldu :)

Yaklaşırken çok yavaş hareket edeceksin önemli olan bu :) Zaten işin zevkli kısımlarından biriside budur :)

Merhaba hocam. Youtube da sigma 70mm hakkında çok video mevcut değil. siz kullandığınız için size sormak istediğim bır soru var. Sigmada odak halkasını çevirince lens uzuyor mu? Canonun bi lensinde uzamıyor diye biliyorum. O lens hangisiydi? Teşekkür ederim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Metabolism

quote:

O mm olayı pek mühim değil aslında... En ürkek böcük Kelebek :) Onlara yaklaşmakta sıkıntı çekersin o kadar.

Benim böcüklere en çok yaklaştığım lensler Pentax 50mm DFA makro ile Sigma 70mm Macro oldu :)

Yaklaşırken çok yavaş hareket edeceksin önemli olan bu :) Zaten işin zevkli kısımlarından biriside budur :)

Merhaba hocam. Youtube da sigma 70mm hakkında çok video mevcut değil. siz kullandığınız için size sormak istediğim bır soru var. Sigmada odak halkasını çevirince lens uzuyor mu? Canonun bi lensinde uzamıyor diye biliyorum. O lens hangisiydi? Teşekkür ederim

Uygun fiyatlı makro lenslerin hepsi daok halkasını çevirdiğin zaman uzar :)

Canon 100mm L serisi Makro lensi boyut olarak diğer lenslerin uzamış haliyle aynı olduğu için kendi içinde uzayıp kısalıyor Diğer L serisi olmayan makro lensini bilmiyorum uzayıp kısalıyor mu diye...

Amma velakin makro lenslerin hemen hemen hepsi çok iyidir ve aralarında uçurum farklar yoktur. Karakter farkı vardır ki bunu da işin içine iyice girdiğin zaman fark edersin.

Tavsiyem çok pahalı bir makro lens yerine

Sigma 70mm - 105mm, Tamron 90 yada Tokina 100mm gibi bir makro lens alıp sonrasında Tepe flaş yada Ring flaş alman gerekecek... Çünkü makro lensler 1:1 büyütmede (böcek portresi çekerkecek kadar büyütme aldığında)

boyut olarak uzamaları yada 100mm L gibi zaten uzun olmalı makinenin dahili flaşının o kısmı aydınlatamayacağından lensin gölgesi böceğe yada çiçeğe düşeceğinden detay metay alamazsın :)

ÖRN :

## Tokina 100mm Macro vs Tamron 90mm Macro ##

Misal bizim siteden Mahmut Boyacı'nın yaptığı gibi :) Tepe flaş , Flaşı yumuşatmak için mini soft box ile ışığı yumuşatmış :)

Gerçi TC + Makro Tüp + Lens ile nasıl bir büyütme aldı merak ettim şimdi bak :D :D

--------------------------------------

Yani kafanı çok bulandırma :) Gir işin içine al gitsin :) Sezon açılıyor doğa canlanmaya başladı bir iki ay sonra her yerde koca koca böcükler olacak :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Metabolism

quote:

Uygun fiyatlı makro lenslerin hepsi daok halkasını çevirdiğin zaman uzar :)

Canon 100mm L serisi Makro lensi boyut olarak diğer lenslerin uzamış haliyle aynı olduğu için kendi içinde uzayıp kısalıyor Diğer L serisi olmayan makro lensini bilmiyorum uzayıp kısalıyor mu diye...

Amma velakin makro lenslerin hemen hemen hepsi çok iyidir ve aralarında uçurum farklar yoktur. Karakter farkı vardır ki bunu da işin içine iyice girdiğin zaman fark edersin.

Tavsiyem çok pahalı bir makro lens yerine

Sigma 70mm - 105mm, Tamron 90 yada Tokina 100mm gibi bir makro lens alıp sonrasında Tepe flaş yada Ring flaş alman gerekecek... Çünkü makro lensler 1:1 büyütmede (böcek portresi çekerkecek kadar büyütme aldığında)

boyut olarak uzamaları yada 100mm L gibi zaten uzun olmalı makinenin dahili flaşının o kısmı aydınlatamayacağından lensin gölgesi böceğe yada çiçeğe düşeceğinden detay metay alamazsın :)

ÖRN :

Misal bizim siteden Mahmut Boyacı'nın yaptığı gibi :) Tepe flaş , Flaşı yumuşatmak için mini soft box ile ışığı yumuşatmış :)

Gerçi TC + Makro Tüp + Lens ile nasıl bir büyütme aldı merak ettim şimdi bak :D :D

--------------------------------------

Yani kafanı çok bulandırma :) Gir işin içine al gitsin :) Sezon açılıyor doğa canlanmaya başladı bir iki ay sonra her yerde koca koca böcükler olacak :)

Teşekkürler hocam birde uzun uzun yazmışsınız elinize sağlık :) sizin tavsiyeniz üzerine sigma 70mm ex dg almaya karar verdim. Tepe flas ve uzatma tupude almayı düşünüyorum. Sizce ring şart mı makro için? Ring yerine mini soft box + tepe alsam işimi görür mü?

Ben çiçekçiyim hocam. böcüklerden daha cok hosuma gidiyor (daha başlamadım ama ) böcükte çekicem tabi :) verdiğiniz bilgiler icin teşekkür ederim :) bu arada aklım karışmıyor hocam aksine daha fazla öğrenmekten memnun oluyorum, ufkum açılıyor :D

• Önce Makro lensi al hacı bi ona mukayet ol daha sonra tüp işine girersin :)
    @Metabolism
  • quote:

Önce Makro lensi al hacı bi ona mukayet ol daha sonra tüp işine girersin :)
    @Metabolism

Önce bi makineyi alayımda ona mukayet olduktan sonra lens alirim :D şaka şaka beraber alıcam makineyle :)

• Sigma 105 mm kimse bu sınıfın lensleri arasına dahil etmemiş Nikon 105 mm daha ucuz fakat bu 90-105 mm makro aralığında en iyidir.

Saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekko

Sigma 105 mm kimse bu sınıfın lensleri arasına dahil etmemiş Nikon 105 mm daha ucuz fakat bu 90-105 mm makro aralığında en iyidir.

Saygılar

Butce yetersizliğinden o lensi katmadım

• Diğer ürünlerin incelemesi yok ama en azından Tokina 100mm nin video incelemsi ile lensi daha yakından tanıyabilirsiniz.

En azından bu konuda size yardımcı olur.

• Tokina oldu 1500tl...Samyang 100mm 2000tl ,sigma 105mm 1500tl civarı(ikinci el os modeli)

Hangisini tavsiye edersiniz?
  • Sigma 105 mm makroyu es geçmeyelim
  •  ## Tokina 100mm Macro vs Tamron 90mm Macro ## ## Tokina 100mm Macro vs Tamron 90mm Macro ## ## Tokina 100mm Macro vs Tamron 90mm Macro ## ## Tokina 100mm Macro vs Tamron 90mm Macro ##

Tokina 100 ile çekilmiştir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi degobar -- 21 Şubat 2017; 11:9:21 >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.