Şimdi Ara

Tok Karınla Duş Yapılmaz Ama Neden?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
16.734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bunun bir bilimsel açıklaması yokmu Allah aşkına?

• Enerji had safhada olduğu için, banyoyu batırma diye.
  • Benim bildiğim bira içilmez tok karnına duşu ilk defa duydum.
  • kalp krizi riski var..ben bi kere denedim kahvaltıyı yaptığım gibi girdim , zor bitirdim banyoyu nefes nefese kaldım ..
  • Google diye bişey var oraya yazarsan çıkar
    Ben bulduklarımı yazayım yine de:

Normal durumlarda kan bütün vücutta yeterli oranda ve özellikte beynimizde dolaşır.
    Yemek yediğimizde ise besinlerin sindirilmesi için mide ve bağırsakların kasılması gerekir.
    Bu nedenle kanın büyük kısmı beyin yerine mide ve bağırsaklara hücum ettiğinden beyine az kan gider.Az kan az besin ve az oksijen demektir.Kaynakwh: Kaynakwh: .::Tok karnına neden banyo yapılmaz::. .::Tok karnına neden banyo yapılmaz::.

bu durumda beyin yaşamsal faaliyetlerini gerçekleştirmekte zorlanır.

Eğer bu kişi sıcak banyo yapmaya karar verirse hem sıcağın gevşetici etkisi hemde beyine az kan gitmesi nedeni ile bayılma riski çok yüksektir.Bu nedenle tok karnına banyo yapmak tehlikelidir.

•  Tok Karınla Duş Yapılmaz Ama Neden?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 41,5

Google diye bişey var oraya yazarsan çıkar
    Ben bulduklarımı yazayım yine de:

Normal durumlarda kan bütün vücutta yeterli oranda ve özellikte beynimizde dolaşır.
    Yemek yediğimizde ise besinlerin sindirilmesi için mide ve bağırsakların kasılması gerekir.
    Bu nedenle kanın büyük kısmı beyin yerine mide ve bağırsaklara hücum ettiğinden beyine az kan gider.Az kan az besin ve az oksijen demektir.Kaynakwh: Kaynakwh: .::Tok karnına neden banyo yapılmaz::. .::Tok karnına neden banyo yapılmaz::.

bu durumda beyin yaşamsal faaliyetlerini gerçekleştirmekte zorlanır.

Eğer bu kişi sıcak banyo yapmaya karar verirse hem sıcağın gevşetici etkisi hemde beyine az kan gitmesi nedeni ile bayılma riski çok yüksektir.Bu nedenle tok karnına banyo yapmak tehlikelidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: JamesKırkRobertLars

kalp krizi riski var..ben bi kere denedim kahvaltıyı yaptığım gibi girdim , zor bitirdim banyoyu nefes nefese kaldım ..

NEDENİ KAHVALTI DİYORSUN?
  • Onu bilmiyorum ama aç karna sigara olmas !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frobe -- 28 Temmuz 2010; 20:01:05 >
  • Tok kocanla duş yapılır mı?
  • Karnında yediğin yemeklerden sonra oluşan bütan gazının alev alma derecesi yıkandığın suyun sıcaklık derecesinin altında olduğu için midenin tutuşma riski var. Her ne kadar suyun ateşi söndürme özelliği olsada su moleküllerine ayrıldığında ortaya biri yanıcı diğeri yakıcı iki tehlikeli molekül çıkıyor. Parmakların suyun çıkış noktasına doğru dikine durursa zor bir ihtimal olsada tırnakların suyu keserek ortaya oksijen ve hidrojen çıkartabilir. Bir çok arkadaşım tırnaklarıyla suyu moleküllerine ayırmayı başarmıştı fakat arkadan gelen suyun oluşan alevi söndrdüğünü rapor etmişlerdi. Bu ki en kötü durum denebilir çünkü Bütan gazı oksijen ve hidrojen bir araya gelirse patlama bile olabilir. Bu nedenlerden dolayı ortaya çıkan riski asla göz ardı etmemelisin. Yemek yedikten sonra yıkanılmaz. Çünkü insanın karnının alev alma ihtimali vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samplus -- 28 Temmuz 2010; 16:16:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ArjesT

Benim bildiğim bira içilmez tok karnına duşu ilk defa duydum.

Yuh Asıl aç karnına içilirse çarpar.

quote:

Orijinalden alıntı: WarriorAngel

Onu bilmiyorum ama tok karna sigara olmas !

Bir yuh da sana Yemekten sonra sigara en keyifli şeylerden biridir. Bu tür zararlı şeyler aç karnına kullanılmaz asıl.

• quote:

Orijinalden alıntı: 0RK

quote:

Yoo ben hep gece içerim akşam yemeğinden 3-4 saat sonra hiçte çarpmıyor.Miden doluyken nereye içiceksin birayı?

• Sempatik ve ParaSempatik sinir Sistemleri
    İç organlarda genellikle bu iki sistem bir arada bulunur ve aynı organ üzerinde daima birbirlerinin
    zıddına çalışmaktadırlar. Diğer bir deyişle bir tanesi organın aktivitesini artırırken
    diğeri azaltmaktadır. Örneğin, sempatik sistem kalbin kasılma gücü ve hızını artırırken, parasempatik
    sistem azaltır; mide ve barsak sisteminin kasılması ve salgısını parasempatik
    sistem artırır, sempatik sistem azaltır; göz bebeklerini (pupil) sempatik sistem genişletir, parasempatik
    sistem daraltır.

Sempatik sistem genel olarak organizmayı acil durumlara karşı koruyucu ve uyarıcı bir sistem
    olarak çalışmaktadır. Herhangi bir tehlike veya heyecan verici bir olayla karşılaşıldığı
    zaman organizmada sempatik sistem aktivitesi baskınlaşır ve kişi kendini tehtid eden olaydan
    kaçmak için veya savaşmak için hazır duruma getirilir. Böyle bir koşulda, kalp hızı artar,
    deri ve sindirim sistemi damarları daralırken iskelet kaslarının damarları genişletilir. Bunun
    amacı iskelet kaslarını iyi kanlandırmak, kaçma veya savaşabilmek için güçlü duruma getirmektedir.
    Bu nedenle sempatik sistem enerji sarf ettiren bir sistem olarak kabul edilmektedir.
    Parasempatik sistem ise kalp hızını yavaşlattığı, kasılma gücünü azalttığı ve sindirim
    sisteminin aktivitesini artırarak alınan besinlerin kana karışıp enerjiye dönüşmesini kolaylaştırdığı
    için daha çok enerji koruyucu sistem olarak kabul edilmektedir.

Özet olarak: Parasempatik sinirler yemek yediğimizde çalışır duruma gelir.
    Tükürük salgısında artış, bronşlarda daralma, kalp hızı ve kasılma gücünde azalma, mide ve bağırsak aktivitesinde artış.

Sempatikte ise tam tersi oluyor. Yani rahatlama duygusundan sonra kalp hızı azalıyor tükürük azalıyor mide ve bağırsak yavaşlıyor. Yani mideniz dolu olarak duşa girerseniz vücudunuz bu besinleri sindiremez ama sindirmesi gerekiyor. Kalp bir hızlı bir yavaş çalış komutu alır ve sistem error verir kişi kalp krizi geçirir.

kaynak :http://www.aof.anadolu.edu.tr/kitap/EHSM/1211/unite03.pdf

Konu iyi oldu tekrar etmiş oldum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shisha -- 28 Temmuz 2010; 16:29:04 >

• quote:

quote:

quote:

Yoo ben hep gece içerim akşam yemeğinden 3-4 saat sonra hiçte çarpmıyor.Miden doluyken nereye içiceksin birayı?

Öyle değil ya. Tamamen aç karnına içersen böyle sabah uyanınca falan gibi . Tok karnına içilir dediğim ful doldurmıycan tabi mideyi . Yemekten 3-4 saat sonra ideal işte.

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: WarriorAngel

Onu bilmiyorum ama tok karna sigara olmas !

Bir yuh da sana Yemekten sonra sigara en keyifli şeylerden biridir. Bu tür zararlı şeyler aç karnına kullanılmaz asıl.

Pardon ya aç karna yazıcaktım Karnını doyurduktan sonra içilen en keyiflisi tabiki..

• Bunlar hep yalan iddalardır.Tok açın halinden ne anlar.Bakın hindistana millet aç ama herkes sabah akşam banyo yapıyor.Bi zararı da yok.Sizler hep böyle halkı yanlış yönlendirip insanları duş keyfinden alamazsınız.Buna izin vermem,veremem.Sözüm sizlere değil tok karnına duş yasaktır diyenlere...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Öyle değil ya. Tamamen aç karnına içersen böyle sabah uyanınca falan gibi . Tok karnına içilir dediğim ful doldurmıycan tabi mideyi . Yemekten 3-4 saat sonra ideal işte.

Tamamen aç karına içerim 4-5 tane biradan sonra fena iştah yapar tıkabasa yemek yerim. Ama biraz tok olsam birtane bile içemem.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.