Şimdi Ara

TOGG, yerli otomobilde 1 yıl boyunca yapılan çalışmaları paylaştı (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
184
Cevap
1
Favori
13.582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
45 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • cimifuloydhezılbenk kullanıcısına yanıt

Bir devlet düşünün kendi halkı yerine başka ülkelere yardım yapan ?

• kazuya58 kullanıcısına yanıt

yeni mi başladın yazık daha maaş alacak kadar trolleyememişsin... İ.M.Gökçek bile senden tecrübeliydi...

• Şu an zoe diye bir araç var. 400k ya satılıyor. Hadi bunu boş verin egea elektrikli olsa minumum 250 civarı olur. Mini elektrikli araç çıkarmış 450k civarı. Onu bunu boş verin dacia elektrikli stepway tarzı araç çıkarmış 18k euro. Şu an ki teknolojile bizde satılacak elektrikli araç fiyatları içten yanmalı araçların genel olarak 1.5 katı.

Elektrikli dacia bize gelse bayi karı ve ötv ile minumum 200k olur. Peki daha pahalı ötv ye sahip olacak togg kaç tane dacia eder. İ3 bile 550k civarı.

Togg üretilemez değil maliyeti ve pazarı önemli. Yaklaşık 650 700k arası satılacak bir ürün bu. Eğer siz 150 senedir üretilen otomobili direk premium seviyeden üretirseniz pazar bulamazsınız. Çünkü batı en verimli şekilde zaten 150 yıldır üretiyor. Bu şekilde sadece reklam olur.

Ama onun yerine egea tarzı bir kaç model ile başlasa ve boş benzinlisinin 50k üzerine satsa çok daha mantıklı olurdu. Ve deseydi ki elektrikli araçtan ötv ve kdv almıyoruz dese...

Ayrıca 250 300 euro civarı asgari ücreti olan ülkede yerli araç demek her şey dahil 10 bin euroya araç satmak demektir.

Boşuna toyota ceosu çıkıp elektrikli araç hem çok pahalı hem çevrecide değil demiyor.

Son olarak bu milletin akp den isteği ötv nin sıfırlanması. Bunu yapsınlar kalıcı olarak bir çok küskün seçmen size oy atar. Kim bu togg fikrini vermişse partinizi batırmak istiyor. Yoksa müslüman olmuş dediğiniz Perinçek mi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

Aynen bir dinozor heykeli değil.
    TOGG, yerli otomobilde 1 yıl boyunca yapılan çalışmaları paylaştı
  • cimifuloydhezılbenk kullanıcısına yanıt

bir devlet düşün kendi halkına kendi diline düşman yabancıları besleyen...

• quote:

Orijinalden alıntı: Mendieta58

Aynen bir dinocan değil,şu estetiğe güzelliğe bakar mısınız.Heykel denince akla bu şaheser,dinazor,robot heykelleri,milyarlarca lira harcanıp yapılan çay bardağı,ve Denizli horozu heykelleri geliyor.Artık başka yerden vurmaya çalışın bence 

Alıntıları Göster

Tamam bunlar çocukların ilgisini çekmez boşuna yapılmış da bunları bile bile neden yenilerini daha kötülerini yeni başkan yapıyor daha var da bir tanesini koydum TOGG, yerli otomobilde 1 yıl boyunca yapılan çalışmaları paylaştı 

• alfa-x kullanıcısına yanıt

kıt mısın? maliyetlerini kıyaslada morar... kara para aklamak için saçma sapan çöplere milyon $ harcayan İ.M.Gökçek yalaması yapacağına...

• quote:

Orijinalden alıntı: Proprietor

Bence burada asıl anlatılmak istenen asgari ücretli biri neden buna seviniyor ona ne faydası var özel bir şirket bir proje yapıyor yapsın ne güzel kazansınlar parasını da ama bana faydası ne ben niye sevineyim yani ekonomi falan düzelecek bu araçla sanıyorsanız çok yanılıyorsunuz ekonominin bu araçla alakası yok ülkede adalet olmaması liyakat olmaması rüşvet yolsuzluk olması ile alakalı yani normal vatandaşa hiçbir faydası yok ama bazı kanallarda sanki ülke kurulacakmış gibi tek sıkıntımız arabamız olmamasıymış gibi anlatılıyor

hükümet projesi değil diyorsunuz ama birde akplilere soralım onlara göre direk erdoğan yapıyor arabayı oda başka bir konu

Yani otomobil üretilecek asgari ücretliye ne faydası olacak mı :)) , sırf aldığın ithal arabaların sayısı azalsa yeter ,bir sürü kişi iş sahibi olacak ,bir otomobil aynı inşaat sektörü gibi yüzlerce yan sanayiiyi besliyor , nasıl milli gelir artıkça helikopterinden sihana ,hastanesinden ,yoluna yapılıp kullanıyor , ev araç sahibi olabiliyorsan tüm Türkiye vatandaşlarını olumlu yönde etkiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: the flying dutchman

Açlıktan ağzı kokan dar gelirli aktrollerin buna sevinmesi kadar doğal bir şey olamaz. 300 bin tl aşağına satılamaz.

300 bin olursa hemen alırım TOGG, yerli otomobilde 1 yıl boyunca yapılan çalışmaları paylaştı çok iyi fiyat

• quote:

Orijinalden alıntı: BOLDVIPER

ne güzel masal anlatıyolar millete   yerli uçak, araba , tank, 10 yıldan fazladır hiç birini yapamadıkları halde sadece reklamcılıkla işte yaptık diyerek gaz veriyolar valla hahah gayet tabii aya yapılan yola inanlar tabiki bunlarada inanır körü körüne savunur

Sen onu ermenilere anlat hepsi reklamdı korkmayın desene TOGG, yerli otomobilde 1 yıl boyunca yapılan çalışmaları paylaştı gerçekte uçaklar yok onlar sadece reklam desene TOGG, yerli otomobilde 1 yıl boyunca yapılan çalışmaları paylaştı 

• Bu araç yapılır yapılmaz piyasaya sürülür sürülmez o tartışmalara girmeyeceğim. Kafamı kurcalayan bir soru var. İşi bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.
    Diyelim ki fabrika kuruldu ve üretim başladı. Bu arabayı kim alacak? Mesela yaklaşık 600-700 binlik fiyatla tr de kaç kişi bu arabayı alır. Onuda geçtim. Yurt dışına satışı nasıl olacak? Onca marka model arasında bir marka yaratmak ve insanlara benimsemek zor bir işmiş gibi geliyor bana. Kısacası yurt dışından bu arabaya talep gelirmi? Yüzlerce milyar dolarlık otomotiv devleri içinde şansımız nedir? Bir bilen arkadaş anlatırsa sevinirim

• alfa-x kullanıcısına yanıt

parçalarını yurtdışından aldıgınız uav?

• Ben şunu anlamıyorum yerli arabaya şuan gerek mi vardı? Millet aç vergiler uçmuş ps5 8500, iphone 20k, dandik arabakar 70k iken araba yapmak yerine ülkeye faydalı işler yapsak daha iyi olmaz mı? Sırf parti yarıştırmaktan gerçekten yerli elektrikli araca ihtiyacımız var mı onu bile anlayamıyorsunuz. Aynı kanal istanbul gibi. Biz ülkeyi kalkındıralım yabancı arabaları daha ucuza alalım olmaz mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben ithal araba almıyorum ki karnımı zor doyuruyorum yan sanayinin bana ne faydası var onu işsiz olan düşünsün ben asgari ücretli olarak çalışıyorum hastane paralı yol paralı ev araç zaten asgari ücretle asla alınamaz yani bana ne faydası var ben söyleyeyim siz uzatıyorsunuz hiçbir faydası yok asgari ücretliye hiçbir faydası yok

Bir kaç şirket para kazanacak hükümet bak araba yaptık diye reklam yapıp yemeye devam edecek

Türkiye vatandaşını olumlu etkilemeyecek bu ihalar sihalar satılıyor türkiye vatandaşlarını nasıl olumlu etkiledi her şeyin fiyatı arttı hiçbir şey alınmıyor asgari ücretlinin yaşam kalitesi son 10 yıldır hep düşüyor hala yok asgari ücretliye faydası olacakmış toggun

Ekonomideki sıkıntımız araba üretmememiz değil bunu anlamıyorsunuz sıkıntımız akp sıkıntımız yolsuzluk torpil adaletsizlik bunlar çözülmeden bırak arabayı uzay mekiği üretsen yine fayda etmez

Edit: aktroll bende cevap veriyorum mansuru kötüleyip gökçeği övüyor blok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Proprietor -- 27 Aralık 2020; 19:31:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ugah6aiw

kıt mısın? maliyetlerini kıyaslada morar... kara para aklamak için saçma sapan çöplere milyon $ harcayan İ.M.Gökçek yalaması yapacağına...

2gr kar yağdığında Ankara da gördük belediyeyi , milyonluk bütçe ayırdı mansur heykel için kıt mısın,gerçi sen şunu diyorsun heykeli gökçek yaparsa kötü mansur yaparsa iyi TOGG, yerli otomobilde 1 yıl boyunca yapılan çalışmaları paylaştı 

• Morenno M kullanıcısına yanıt

Türkiye de aşırı fiyata satılırken yurtdışında maliyetine yakın fiyata satılacak böyle kendine belki alıcı bulmaya çalışacak piyasada tutunmasa gayet zor olacak

• kanal istanbulla bu bir değil kanal istanbul yapılmamalı ama bu otomobil yapabiliyorlarsa yapsınlar çünkü yapan devlet değil sonuçta özel şirketler yapabiliyorsalar devlet niye kardeşim yapmayın izin vermiyorum desin

• quote:

Orijinalden alıntı: BOLDVIPER

parçalarını yurtdışından aldıgınız uav?

• Opus Diabolicum kullanıcısına yanıt

yanıldığın konu Alman markalar özellikle vw bu geçişi yavaşlatmak istediler. İçten yanmalı motor teknolojisini çöpe atmak istemedikleri için ağırdan aldılar ama teslanın beklenenden çok büyümesi klasik otomobil üreticilerini hızlı bir şekilde elektrikli araç yapmaya itti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Proprietor

Türkiye de aşırı fiyata satılırken yurtdışında maliyetine yakın fiyata satılacak böyle kendine belki alıcı bulmaya çalışacak piyasada tutunmasa gayet zor olacak

Hocam kısaca özetlemişsiniz. Ben bir kaç ekleme yapayım. Hans George bu arabayı alırmı? Alırsa neden alır? Siz abd de Almanyada İngilterede veya Çin de doğup büyüyen o ülkenin vatandaşı olsaydınız bu arabayı alırmıydınız?

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.