Şimdi Ara

Togg T10X'in ilk 24 saatte ne kadar ön sipariş aldığı açıklandı (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
196
Cevap
2
Favori
11.315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iran in elinde otomotiv teknolojisi yok,dışarıdan alıp kendince birseyler yapmaya çalışıyor ,rusyadan su 35s almaya çalışıyorlar uçaklar komple kısık özelliklerle gelecek,envanterde modern savaş uçağı yok adamların, ama isteseler yaparlardı herhalde istemediler:))
    kendi ağzınla düşmüşsün, niye kaçırdık diyerek.
    ithal malın anahtarı o malı yapan devletin elindedir,bugün Fransayla aran bozulur kaçar vs vs.
    togg senin projen,marka sana ait. üretir ve satarsin.
    bugün 40 bine dayandı sipariş rakamı, bu fabrikayı kaç sene canlı tutar eline hesap makinesi al hesapla.
    bu şirkete giren para yeni modeller demek,yerli yan sanayi demek tecrübe demek. onun bunun elini öpüp gitme abiii demek değil

alman devleti vw için suriye operasyonlarını durdurun yoksa yatırım yapmam dedi,kaçırmak istemeyenler `koridor kurulsun nato bizi korur` dediler
    yalan malan deme linki yollarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi en1gma -- 19 Mart 2023; 10:25:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ugah6aiw kullanıcısına yanıt

evet evet sihalar da maketti mangirmerdanseverler dernegi evet

• onu bunu anlamam ama bu togg iş galericilere eline düşecek gibi çogu..bu otomobilinde mafyası var bana göre..

• Ön sipariş versem çıksa satabilirmiyim kar koyarak.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • bilade B kullanıcısına yanıt

Golf'un Alman malı olduğunu düşünüyorsun..

Şu videoyu 15. dakikadan itibaren izle.

https://www.youtube.com/watch?v=4mgLxU6NEFc&feature=youtu.be

Mesela FIAT' ın neredeyse yüzde 90 ı Türk malı olmasına rağmen araç İtalyan..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Öner -- 19 Mart 2023; 0:37:52 >
  • bilade B kullanıcısına yanıt

Mobil.de de şu an etron 2023 ikinci eli 89-92 bin avro, elektrikli golf 42 bin avro.

25 bine yoktur. 24 bine touran aldı arkadaş birkaç yıl önce orada, şimdi fiyatı da birkaç bin avro arttı diyordu. Yıllar önce 22 bin avrodan başlayan Jetta için fabrikasında çalışan bir arkadaş tüm opsiyonları ekledim 55 bin avroya aldım demişti.

Gösterdiğiniz fiyatlar vergisiz fiyatları sanırım, yüzde 20 civarında kdv + opsiyonları var.

• Şu konuda bakıyorum da yapana teşekkür edene aktrol diyen mi ararsın alman arabaları ile karşılaştırma yapanı mı ararsın satılmadan kaçacaklar diyeni mi ararsın ne ararsan var. Sanırım Türkçe baya yaygın bi dil olmaya başladı. Diğer ülke vatandaşlarının epey zorun gitmiş, Türkiye kendi arabasını yapınca epey üzülmüşler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YavuzÇ. -- 19 Mart 2023; 1:11:31 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkes uzun menzilli dusunuyor ben kisa menzil 2. Paketi düşünüyorum tüm imkanları zorlayarak para çıkarmaya çalıştığım için 160 daha vermem çok zor. Ne dersiniz bu duruma her 250-300 kmde mola vermek sikinti degil zaten yilda birkac defa uzun yol yapıyorum. Bu şartlarda mantikli mi ?

Bir de olur da kura cikarsa fiyat artışı ciddi miktarlarda olursa bos yere 60 bin bağlamış olacağız enflasyon canavarına. Belki 50-100 neyse de 300-400 zammı kaldıramam.

• Görüyorum ki ülkede benden başka tüm donanımhaber kullanıcıları zengin kısa mesafemi uzun mesafemi alayım diyorlar hakikaten ülke büyümüş ben ve benim gibiler ise batmış adam 1 milyon 200 bine araba satıyor kapıda kuyruk nedemiş ünlü düşünür #durmakyokyoladevam

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • kml_77 K kullanıcısına yanıt

Fiyat artışı olacak mıymış?

• farukayaz F kullanıcısına yanıt

Evet sözleşmede birkac yerde uzerine basa basa soylemisler

• limitsizce kullanıcısına yanıt

Son mesaj benim olduğu icin ben cevap vereyim hocam 12 yildir çalışıyorum eşim de 10 yildir calisiyor ev alamadık eski arabamızı da satarak buyuk ihtimal borc da bularak 1 milyon ortaya çıkarmaya çalışıyoruz uzun menzilliyi bile alamıyoruz bu mu zenginlik? Eğer zenginlik buysa böyle zenginliği :)

• limitsizce kullanıcısına yanıt

Bi telefona 50.000 tl verilen ülke bence zengindir.

Forumun iPhone bölümünü gezersen iPhone 14 pro max alan bir sürü kişi olduğunu görebilirsin.

Elektrikli bir suv araç için 1 milyon tl günümüz şartlarında normal

• BALCKSAGAT kullanıcısına yanıt

Pninfierra mühendislik değil tasarım şirketidir. Adobe illüstratör AutoCAD veya şimdi popüler olan inkscape ile dizayn yaparlar. Ve tüm dünyaya satarlar.

Ayrıca diğer o firmalar Avrupalı firmaların Türkiye ayağı biz hep köle mi olacağız? Avrupalilar türk firmasinda amelelik yapsın.

• quote:

Ön sipariş hakkı kazananlar kalan tutarı ödeyeceği zaman o günkü anahtar teslim fiyatı geçerli olacak.

Yani fiyat sabitleme yok.

• hardday kullanıcısına yanıt

Alttaki 2 aracın liste fiyatını yazmışlar ama o araçları o fiyatlara almak imkansız. Üstlerine 200 bin daha ekleyin. Ne ise o fiyata satılan tek togg şu piyasada. Daha dün daciaya gittim 100 bin tl hava parası istiyolar.

• javaprof kullanıcısına yanıt

85 milyonluk ülkede sadece 22.000 satılmış bu satışsa halimiz yaman :)

• Koks34 kullanıcısına yanıt

Bu rakam sadece ilk gün için 👍

• Evet İha Siha başlıklarındaki troller Togg'a kaydığına göre başlayabiliriz.  

• çekiliş diyor da, bu yine galericilere dağıtılmasın, sonra üstüne 100-200 koyup satarlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.