Şimdi Ara

TOGG'dan Twitter hesabının çalınmasıyla ilgili resmi açıklama (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
3.392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yahu konudaki trolu neden ciddiye alıp mesaj attınız bu kadar?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • ilkercom kullanıcısına yanıt
    Güzel. 2 yıl önce ilk haberler çıktığında bu forumda 200 bin euro ya çıkacak diye ölmüş gibi sallayanlar vardı. Satış fiyatı 45-50 olursa suv için normal . Çinli abidik gubidik suvlar o para zaten.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Minimum 750bine satilir bu araba

• Yurtdışında 100 bin birime Supercar alınıyor.

• 35-40 bin dolar arası tahmin ediyorum ben.

• sonunda bir tane mantıklı bir yorum gördüm, Opensea bu şikayeti alıp bir şey yapmıyorsa güvenilmez bir platform olduğu ortaya çıkar bir gün ansızın kaçarlarsa şaşırmam.

• serbestgun123456789 S kullanıcısına yanıt

Böyle bir arabayı 20 bin birime alamazsın tabii ki ancak dacia elektrikli modelini alır üstüne yine Türkiye'de tatile paran kalırdı. Biraz eklesen yıllardır çinde kullanılan ve isim değiştirip değiştirip avrupa piyasasına giren Çinli elektrik suvlardan alırsın. Biraz daha sıksan aylık 250 birim taksitle filan Skoda Enyaq , Wv ID3, Kona elektrikli filan alırsın.

Ama öyle 100bin birim filan da abartılı rakamlar.

Bu aracı üretmekten çok daha zor bir süreç pazarlaması.

Bu aracın uzun yıllar yurtiçinde satılmasını sağlamak öncelik. Avrupada satabilmek için gerçekten uzun yıllar gerekli. Çünkü bu araca bizde satılan ama hak ettiği yeri bulamayan NCap 5 yıldızlı Korendo gözüyle baksalar yine iyi Korendo çok uzun yıllardır üretiliyor ve diğer markaları ünlü bir ülke arabası hatta çinli suv gözüyle bakılacaktır.

Tanıtım, marka algısı, güven, servis ağı vs. bunlar çok zor ve uzun süreçler. Yurtiçinde bunlar teşviklerle filan yine daha kısa zamanda yapılabilir umuyoruz.

Düşün sen Almanya'da yaşayan mütevazi gelirli bir Alman ailesin. Elekrikli bir araç alıp çoluk çocuk şöyle bir avrupa turu yapacan hani sınır yok kapılar yok ya bir gezicen. Ne olduğunu bilmediğin ve üreticisinin hatta ülkesinin ilk ürettiği aracı vw skoda hyundai toyota fiyatlarına alıp bu turu yapar mısın? 35-40 bin birime bunları alabilirsin.

Hadi cesaretli bir avrupalısın güvendin. Bu araç en ufak bir arıza lambası yaktığında hangi servise gideceksin avrupanın bir şehrinde bir kasabasında?

Elekrikli modern araç açıp kaputu dokunamayacaksın bile.

Bakma sen o milli tavırlarına orada ki Almancı vatandaşlar bile alması çok zor. Hem Tr ye gelip köylülerine TOGG ile mi hava atacaklar bayramda.

Keşke bu aracın ilk modellerini yazının ilk başında söylediğim Dacia Sandero Elektirikli gibi 12-13 bin birimlik ucuz halk ve şehir içi pratik bir araba şeklinde üretselerdi.

Hem yurtiçinde daha çok insan ulaşabilir egea clio vs. gibi heryerde herkesin alıp kullandığı bir araç olurdu. Hem avrupada ucuz ve şehir içi alternatif kaliteli bir marka olarak yer bulabilirdi.

Bu sayede bilinmesi servisi yaygınlığı çok artardı.

Tüm bunlar bir kenera ülkemizde teşvikler ile vs. 700 750 bin civarlarına satılırsa çok iyi olacak.

Bu fiyatlara şimdi ki piyasadaki araçları düşünürsek çok tercih edilecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akhunturk -- 25 Nisan 2022; 13:0:4 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kedidir o kedi....

• Daha Twitter hesabını korumaktan aciz bir firma elektrikli SUV çıkaracak zannediyorlar

• Askeri sistemleri düşünün bir de...

• Hala 35-40 bin dolar diyen var. Yerli ürün olarak tüketiciye yansıyacak ekstra bir teşvik vs olmazsa 65-70 bin euro olur.

• Twitter dan hisse alan , Elon Musk yaptırmış olabilir. Malum Teslaya büyük rakip geliyor

• Kızınca kızdı diyorlar abi. Ben ne diyim..

• Puhahaha 20 bin liraya benim elimdeki telefonu almaya kalksan 10 bin açık kalıyor :D

• Six Feet Under. kullanıcısına yanıt

hacı mesele şu. bu ampul ve tayfası bu araçlar yurt dışından geliyor. kendi üretimimiz olsa ucuz olur diyorlar ya. hah işte o yüzden 20 bin lira dedim. yoksa her parçası ithal araç tabi ki minimum 750 bin ve üzeri olacak. lafa gelince yerli ve milli icraata gelince 750 bin. yok yaa.

• Dostum, sen yanlış portala girmişsin. Kanal A Türkiye'sine giden portal sağ arka tarafta kalıyor.

• sniper23 kullanıcısına yanıt

ben doğru yerdeyim de acaba bu yerli ve milli diye anıranlar için yazdım yazacağımı.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.